Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά prequel είναι αλλα έχουν σκοπο να διευρύνουν το σύμπαν (με το prometheus 2) ώστε να ετοιμάσουν το έδαφος για μελλοντικές αυτόνομες ιστορίες, τριλογίες κτλ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά prequel είναι αλλα έχουν σκοπο να διευρύνουν το σύμπαν (με το prometheus 2) ώστε να ετοιμάσουν το έδαφος για μελλοντικές αυτόνομες ιστορίες, τριλογίες κτλ...

 

Ακριβώς.

Επίσης όταν πρωτοξεκίνησε η παραγωγή ο ίδιος ο Scott είχε δηλώσει πως πρόκειται για prequel του Alien. Στην πορεία βέβαια η λέξη "prequel" έγινε περισσότερο "είναι στο ίδιο σύμπαν και συνδέεται με το Alien" αλλά αυτό δε σημαίνει και τίποτα το ιδιαίτερο. Προσωπικά νομίζω πως τα Aliens με τα κάκιστα Alien vs Predator (αλλά και το Alien 4) έχουν αποκτήσει ένα πολύ κακό όνομα πια και ο Scott ήθελε να κάνει κάτι που να συνδέεται μεν με τον κόσμο που έφτιαξε το 1979, αλλά να μην συνδέεται τόσο άμεσα όσο ένα Alien 0.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εδω ολες οι εξηγησεις στα plot holes του prometheus.

http://mashable.com/2012/06/12/reddit-explains-prometheus/#684671-What-Was-Up-With-That-Opening-Scene

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ που με προφύλαξες από το να δω άλλη μία πατάτα στο σινεμά!!!

Κάνεις μεγάλο λάθος. H ταινία είναι ο ορισμός της Επιστημονικής Φαντασίας και μόνο για τον απίστευτο κόσμο που σχεδίασε ο σχεδιαστής του Alien H.R. Giger, αξίζει να την δεις.

Επίσης τρομερά μπροστά σαν σκέψη οι διάφορες τεχνολογίες του μέλλοντος: εγχείρηση χωρίς γιατρούς, ολογράμματα, σκανάρισμα σπηλαίων κλπ.

 

Εδω ολες οι εξηγησεις στα plot holes του prometheus.

http://mashable.com/2012/06/12/reddit-explains-prometheus/#684671-What-Was-Up-With-That-Opening-Scene

Πολύ καλό το link, όντως βοηθάει πολύ.

 

Εγώ όμως έχω κάποιες άλλες απορίες:

1)Προφανώς ο David και οι υπόλοιποι ήθελαν

την Σω να γενήσει το xenomorh. Όταν αυτή την κοπάνησε πριν την παγώσουν, πώς και την άφησαν άνετα να πάει με την ησυχία της και να κάνει την εγχείρηση για να το αφαιρέσει?

 

2)Αφού η Σαρλίζ θερόν

είχε αγοράσει το ακριβό μηχάνημα για τις εγχειρήσεις, γιατί ήταν προορισμένο για άνδρα και όχι και για γυναίκα?Εκτός αν ήταν για τον πατέρα της.

 

3)To xenomorh

που την πέφτει στο τέλος στον Engineer που κυνηγάει την Σω, είναι αυτό που έβγαλε από την κοιλιά της?

 

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μία ταινία πού επίσης μου άρεσε και είδα πρόσφατα σε DVD είναι το ποτέ δεν είσαι μονή,πολύ καλή ταινία πραγματικά,η επιστροφή της hammer στην μεγάλη οθόνη βαδίζει με αξιόλογες επιλογές.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χθες ειδα το ΑΤΜ. ξεκινησε πολυ καλα στα μεσα αρχισε να γινεται βαρετο γιατί δν αλλαζε κατι σε ολη την πλοκη και το τελος ηταν πραγματικα οτι ναναι. αν το εχει δει καποιος ή το δεις ας μου πει για το τελος

 

ειδα την σειρηνες στην στερια...δεν μου αρεσε καθολου...βαρετη μου φανηκε..5/10

 

να σου πω την αληθεια η δευτερη σειρα παντα ειναι πιο μουφα. καμια σχεση με το ενα.

Edited by Nikos_s3
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια η δευτερη σειρα παντα ειναι πιο μουφα. καμια σχεση με το ενα.

 

ναι παντως η 2η σειρηνες στο αιγαιο που βγηκε οχι ομως με τους ιδιους ηθοποιους ηταν και αυτη πολυ ωραια..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Manhattan Murder Mystery (1993)

Υπόθεση: Ο Larry (Woody Allen) , ένας έκδοτης βιβλίων, και η προς το παρών άνεργη Carol (Diane Keaton) είναι ένα μεσήλικο ζευγάρι Νεοϋορκέζων. Μια μέρα επιστρέφοντας σπίτι από το γήπεδο συναντάνε, για πρώτη φορά, το ηλικιωμένο ζευγάρι που μένει στο διπλανό διαμέρισμα. Μετά από λίγες μέρες, όμως, η ηλικιωμένη γυναίκα πεθαίνει από φυσικά αίτια, σύμφωνα με την αστυνομία. Ωστόσο, η Carol υποψιάζεται τον χαρούμενο χήρο και έτσι μαζί μ’ έναν φίλο της (Alan Alda) ξεκινούν μια ερασιτεχνική έρευνα για να ανακαλύψουν την αλήθεια, αλλά και να καταπολεμήσουν τη ρουτίνα και την πληκτική καθημερινότητα τους. Η ιστορία, όπως επιβάλλεται, δεν έχει μια απλή λύση και στη διαλεύκανση της υπόθεσης θα μπλεχτεί και μια συγγραφέας, πελάτης του Larry.

 

Απολαυστικότατη ταινία. Πολύ μου άρεσε :D

Link to comment
Share on other sites

Another Earth 9/10 (δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά)

 

American Reunion Αρκετά Καλό!!

 

Safe House Πολύ καλό!!

 

Lockout Συμπαθητικό! (για σπίτι να περάσει η ώρα)

 

The Raid Redemption πολλή δράση!!

 

Sherlock Holmes: A Game of Shadows Καλύτερο και από το πρώτο!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Johnny English 2: Reborn : 7.5/10

 

Θεός όπως πάντα ο Mr. Bean και έβγαζε αρκετό γέλιο, όμως ειδικά στο τελευταίο σημείο όπου και καλά πάλευε με το δεξί του χέρι, με ξενέρωσε πάρα πολύ.

Θα προτιμούσα να'χε γίνει κάτι άλλο, παρά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Another Earth 9/10 (δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά)

 

American Reunion Αρκετά Καλό!!

 

Safe House Πολύ καλό!!

 

Lockout Συμπαθητικό! (για σπίτι να περάσει η ώρα)

 

The Raid Redemption πολλή δράση!!

 

Sherlock Holmes: A Game of Shadows Καλύτερο και από το πρώτο!

 

Για το Safe House δεν έχω λόγια, κουκλιά και τα δύο και από story και από performances :up:

Link to comment
Share on other sites

Another Earth 9/10 (δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά)

 

Μου άρεσε πάρα πολύ κι εμένα το Another Earth. Ήταν μια ταινία που με είχε κερδίσει από το τρέιλερ κιολας, και, παρόλο που τελικά κάποια στοιχεία (το sci-fi στοιχείο ειδικά) ήταν διαφορετικά απ' ό,τι τα περίμενα και το ύφος της ταινίας πολύ πιο ρεαλιστικό/χαμηλών τόνων απ' ό,τι μπορει να περιμένει κανείς, ήταν όλο μια ευχάριστη έξπληξη.

 

Από άλλες που είδα πρόσφατα:

 

Το Sunshine του Danny Boyle ήταν μια ενδιαφέρουσα ταινία - του 2007, αλλά ουτε που την είχα ακουστά - με πολλά καλά στοιχεία αλλά λίγο απογοητευτικό φινάλε (πολλά εκνευριστικά στοιχεία σχετιζόμενα με την ανατροπή του τελευταίου μέρους της ταινίας). Γύρω στο 7/10

 

Στο σινεμά είδα το A Royal Affair, το οποίο μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Παρόλο που δεν είμαι καθόλου φαν των ταινιών εποχής (αν δε με παρασύρει άλλος να κάτσω να δω δεν προκειται να το κάνω απο μόνη μου) την απόλαυσα και έπαθα πλάκα με το σενάριο, που είναι αληθινή ιστορία: η αγγλικής καταγωγής και προοδευτικών καταβολών σύζυγος του πειραγμένου (εικάζεται ότι έπασχε από σχιζοφρένεια, και η συμπεριφορά του ήταν εντελώς απροσάρμοστη) βασιλιά της Δανίας Κρίστιαν VII τα φτιάχνει κρυφά με τον επίσης αναγεννησιακής έως και επαναστατικής ιδεολογίας γιατρό του άντρα της και οι δυο τους καταφέρνουν να χειραγωγήσουν το βασιλιά και να φέρουν ριζοσπαστικές αλλαγές στην τελείως συντηρητική κοινωνία της Δανιας του 18ου αιώνα (τα γεγονότα συμβαίνουν λίγα χρόνια πριν τη Γαλλική επανάσταση).

 

Εξαιρετικά καλοφτιαγμένη και τη συστήνω ανεπιφύλακτα ακομα και σε όσους βαριούνται τις ταινίες εποχής. 8,5+/10

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Another Earth 9/10 (δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει ξανά)

 

Μου άρεσε πάρα πολύ κι εμένα το Another Earth. Ήταν μια ταινία που με είχε κερδίσει από το τρέιλερ κιολας, και, παρόλο που τελικά κάποια στοιχεία (το sci-fi στοιχείο ειδικά) ήταν διαφορετικά απ' ό,τι τα περίμενα και το ύφος της ταινίας πολύ πιο ρεαλιστικό/χαμηλών τόνων απ' ό,τι μπορει να περιμένει κανείς, ήταν όλο μια ευχάριστη έξπληξη.

 

Είμαι ο μοναδικός που απογοητεύτηκε τελείως από τη συγκεκριμένη ταινία;

Δε μπόρεσα ούτε να την τελειώσω. Και ξεκίνησα την ταινία προκατειλημμένος ότι θα μου αρέσει (για κάποιο λόγο) αυτό είναι το πιο παράξενο. Αλλά τελικά δε βρήκα τίποτα το ενδιαφέρον. Η εξέλιξη και οι διάλογοι ήταν απίστευτα αργοί, ήρεμοι και γενικού περιεχομένου, το κεντρικό θέμα έμπαινε πολύ συχνά στην άκρη και γενικά δε με τράβηξαν ούτε οι ηθοποιοί ούτε ο τρόπος που παρουσιάστηκε.'Οσο για το sci-fi στοιχείο, απλά υπήρχε στο background χωρίς να παίζει κανένα απολύτως ρόλο, πέρα ίσως από το να βάζει σε σκέψεις τους πρωταγωνιστές.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μοναδικός που απογοητεύτηκε τελείως από τη συγκεκριμένη ταινία;

Δε μπόρεσα ούτε να την τελειώσω. Και ξεκίνησα την ταινία προκατειλημμένος ότι θα μου αρέσει (για κάποιο λόγο) αυτό είναι το πιο παράξενο. Αλλά τελικά δε βρήκα τίποτα το ενδιαφέρον. Η εξέλιξη και οι διάλογοι ήταν απίστευτα αργοί, ήρεμοι και γενικού περιεχομένου, το κεντρικό θέμα έμπαινε πολύ συχνά στην άκρη και γενικά δε με τράβηξαν ούτε οι ηθοποιοί ούτε ο τρόπος που παρουσιάστηκε.'Οσο για το sci-fi στοιχείο, απλά υπήρχε στο background χωρίς να παίζει κανένα απολύτως ρόλο, πέρα ίσως από το να βάζει σε σκέψεις τους πρωταγωνιστές.

 

Δεν είσαι ο μοναδικός :P Συμφωνώ σε όσα γράφεις. Ο Cahill έχει έντονες επιρροές από σκηνοθέτες, που καμμία σχέση δεν έχουν με το sci fi.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μοναδικός που απογοητεύτηκε τελείως από τη συγκεκριμένη ταινία;

Δε μπόρεσα ούτε να την τελειώσω. Και ξεκίνησα την ταινία προκατειλημμένος ότι θα μου αρέσει (για κάποιο λόγο) αυτό είναι το πιο παράξενο. Αλλά τελικά δε βρήκα τίποτα το ενδιαφέρον. Η εξέλιξη και οι διάλογοι ήταν απίστευτα αργοί, ήρεμοι και γενικού περιεχομένου, το κεντρικό θέμα έμπαινε πολύ συχνά στην άκρη και γενικά δε με τράβηξαν ούτε οι ηθοποιοί ούτε ο τρόπος που παρουσιάστηκε.'Οσο για το sci-fi στοιχείο, απλά υπήρχε στο background χωρίς να παίζει κανένα απολύτως ρόλο, πέρα ίσως από το να βάζει σε σκέψεις τους πρωταγωνιστές.

 

Μα ακριβώς την ίδια εντύπωση να έχω και εγώ; Στο scifi στοιχείο ωσεί παρών, πολύ αργή εξέλιξη σε σημείο βαρεμάρας.

 

Δεν την είδα προκατηλλειμένος, έγινα όμως κατά το τέλος της ταινίας :down:

Link to comment
Share on other sites

Φροντίστε ώστε τα μηνύματά σας να μην είναι μονολεκτικά, ανούσια ή μη ολοκληρωμένα. Καλό θα ήταν επίσης να χρησιμοποιείτε... ελληνικά και όχι greeklish - θα βοηθήσετε με αυτόν τον τρόπο άλλους χρήστες του Διαδικτύου να εντοπίσουν με ευκολία το μήνυμά σας, να το διαβάσουν και γιατί όχι, να απαντήσουν σε αυτό.

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=36&a=61

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τρελό γέλιο το ICE AGE 4!!! :) :lol: :lol:

Ειδικά η γιαγούλα ως νέο χαρακτήρας!! Είδα το αγγλικό, αλλά άκουσα και το μεταγλ. με φωνές από Φιλιππίδη-Μπέζο είναι πολύ καλό.

 

(Ε.....Σ) :p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αυτο το piranha 3dd ποσο σαπια ταινια μπορει να ειναι

λυπαμαι αυτον που θα τα σκασει για να τη δει στο cinema

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουραστικό το Spiderman και ανεξήγητα πολύωρη διάρκεια. Η ταινία είναι σαν τα παλιά Spidey με περισσότερες ρεαλιστικές δόσεις του σκηνοθέτη αλλά το έχασε στην ισορροπία των comic relief, δράσης, ανθρωπινων σχέσεων κτλ. Έχει τις στιγμές του στα εφέ μιας και το Swinging πλέον είναι πολύ πιο ρεαλιστικό και όχι ψευτο-cgi όπως και οι σκηνές δράσεις αλλα η διάρκεια τους είναι πολύ μικρή. Καμιά σχέση με το Super Size Me των Avengers για παράδειγμα. Εκεί που είναι μακράν καλύτερο σε σχέση με τα παλιά Spidey είναι σε θέμα υποκριτικής (από όλο το cast) αλλά στα υπόλοιπα φωνάζει για ξαναζεσταμένα φαγητό με κλασικές συγκινητικές στιγμές για 13χρονα και χαζοαμερικανικα χιλιοπαιγμένα κλισέ. Ο σκηνοθέτης δεν τόλμησε να μας δείξει κάτι διαφορετικό και κινήθηκε σε ασφαλή μονοπάτια προσθέτοντας απλώς λίγο ρεαλισμό και εξανθρωπισμό του Spidey ενώ με απογοήτευσε και ως προς την διάρκεια των σκηνών δράσης που ήταν σε μικρές δόσεις. Μην πέσετε στην παγιδα του ψευτο 3D μιας και αξιζαν όλες και όλες 4ις σκηνές των 2 δευτερόλεπτων και κάτι ψιλά στο τέλος. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Έμενα μου άρεσε γιατί έδωσε διαφορετική λογική και πιο επιστημονικη προσέγγιση με την φόρμουλα. Επίσης, μπλέκεται πιο άμεσα στην ιστορία ο Παρκερ, καθώς δεν είναι τελείως άσχετος πια με ότι του συμβαίνει, αλλά μπλέκεται πιο άμεσα λόγω του πατέρα του.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη ταινια το the raven,το ειδα χτες,ωραια πλοκη,καλες ερμηνειες.

το sherlock holmes το 2 μου αρεσε και το ειδα ανετα και ευχαριστα,οπως ομολογω οτι το πρωτο ηταν καλυτερο,πιο σκοτεινο,πιο μυστηριο.

το δευτερο μερος μου θυμιζε βιομηχανικη περιπετεια κυριως,δεν ειχε τοσο μυστηριο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Batman Begins 6/10

 

Ναι αυτο του 2005 ... τωρα το ειδα ...

 

Ενταξει δειχνει οτι λεει ο τιτλος ... η πρωτη ωρα ειναι ανεκτη ... μετα γινεται καλυτερο ... αλλα δεν ειναι και παρα πολυ η δραση ...

 

Raid Redemption 8/10

 

Αμα καποιος θελει να δει μια ταινια με καθαρο ξυλο , χωρις εφε , αυτη ειναι η ταινια που πρεπει να δει ... Ξυλο και παλι ξυλο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουραστικό το Spiderman και ανεξήγητα πολύωρη διάρκεια. Η ταινία είναι σαν τα παλιά Spidey με περισσότερες ρεαλιστικές δόσεις του σκηνοθέτη αλλά το έχασε στην ισορροπία των comic relief, δράσης, ανθρωπινων σχέσεων κτλ. Έχει τις στιγμές του στα εφέ μιας και το Swinging πλέον είναι πολύ πιο ρεαλιστικό και όχι ψευτο-cgi όπως και οι σκηνές δράσεις αλλα η διάρκεια τους είναι πολύ μικρή. Καμιά σχέση με το Super Size Me των Avengers για παράδειγμα. Εκεί που είναι μακράν καλύτερο σε σχέση με τα παλιά Spidey είναι σε θέμα υποκριτικής (από όλο το cast) αλλά στα υπόλοιπα φωνάζει για ξαναζεσταμένα φαγητό με κλασικές συγκινητικές στιγμές για 13χρονα και χαζοαμερικανικα χιλιοπαιγμένα κλισέ. Ο σκηνοθέτης δεν τόλμησε να μας δείξει κάτι διαφορετικό και κινήθηκε σε ασφαλή μονοπάτια προσθέτοντας απλώς λίγο ρεαλισμό και εξανθρωπισμό του Spidey ενώ με απογοήτευσε και ως προς την διάρκεια των σκηνών δράσης που ήταν σε μικρές δόσεις. Μην πέσετε στην παγιδα του ψευτο 3D μιας και αξιζαν όλες και όλες 4ις σκηνές των 2 δευτερόλεπτων και κάτι ψιλά στο τέλος.

 

Έμενα μου άρεσε γιατί έδωσε διαφορετική λογική και πιο επιστημονικη προσέγγιση με την φόρμουλα. Επίσης, μπλέκεται πιο άμεσα στην ιστορία ο Παρκερ, καθώς δεν είναι τελείως άσχετος πια με ότι του συμβαίνει, αλλά μπλέκεται πιο άμεσα λόγω του πατέρα του.

Κι εγώ θα έλεγα ότι μου άρεσε. Του βάζω ένα 7/10. :)

Link to comment
Share on other sites

[REC]³ Génesis

 

Πριν κανα 2ωρο το είδα. Δεν ήταν τόσο τρομαχτικό όσο το 1 & 2 δηλ. με τόσο απότομες σκηνές και χωρίς να είναι εξολοκλήρου First Person View Camera.

Είναι αρκετά καλό για να περάσει το μεσημέρι. Κυρίως στηρίζεται στη σχέση του παντρεμένου ανδρόγυνου. Δεν έχει αυτή τη μυστικότητα που είχαν τα 2 προηγούμενα μιας και εξελίσσεται σε πιο ανοιχτό χώρο.

Ωραίο τελείωμα... Θύμισε λίγο πιο zombie η κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

THE LUCKY ONE ειναι απο αυτες τις ταινιες που εχεις δει το στορυ παμπολες φορες και ετσι δεν σε εκπληζει τιποτα πλεον ουτε σε εντυπωσιαζει.Μαλιστα απ τη πρωτη κιολας γνωριμια των πρωταγωνιστων το μονο που σκεφτεσαι αντε βγειτε και καντε το να τελειωνουμε.:)Φυσικα δεν ειπαρχει ταινια ρομαντικη αν δεν ειπαρχει και λιγο δραμα μεσα.Ετσι εχουμε μια ταινια που κυνειται στα χναρια του notebook η του τιτανικου <χωρις το πλοιο> με ενα δραματικο φιναλε χωρις να κανω σποιλερ τι φιναλε ειναι αλλα ας το πουμε εγω το βρηκα συγκινητικο

Απ την αλλη το Lucky one ειναι απ τις ταινιες βασισμενη σε βιβλιο <απο τον νικολας σπαρκς που εγραψε και το notebook>που αποδεικνυει για αλλη μια φορα πως το βιβλιο ειναι καλυτερο απ τη ταινια.Μαλιστα υπηρχαν σκηνες που δεν μπηκαν μεσα ιδιως μια σκηνη σημαντικη για την εξελιξη του στορυ και συγκλονιστικη αλλα επειδη το εργο θα διαρκουσε 3 ωρες και οχι 101 λεπτα αποφασισαν να μη τη βαλουν.

Ωστοσο η ταινια βλεπεται ευχαριστα και το παιξιμο ειναι αρκετα καλο που διαβαζονταs το βιβλιο λες πως αυτο το καστ ειναι το καταληλοτερο για να παιζε αυτους τους χαρακτηρες.

Ο ζακ εφρον αν και δεν ημουν φαν παιζει ενα πιο ενηλικο ρολο απ αυτους που εχει συνηθισει στο παρελθον δηλαδη ξεφευγει απ το μοτιβο του classic αμερικαν τινειτζερ που τα κοριτσακαι τον ερωτευονται <οπως τον leonardo di caprio> Ενω η taylor shling απ τις νεοφερμενες ειναι πολυ ομορφη και πειστικη .

Για καπιους που τους αρεσουν τα ρομαντικα στορυ τυπου love story το εργο ειναι οτι πρεπει για ενα βραδυ μπροστα στη τβ η να τη δεις στο σινεμα.

Για αυτους που περιμενουν να δουν μια ταινια με δραση και στοιχεια θριλερ το εργακι ειναι αυστηρα ακαταλληλο :p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...