Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτες πήγα και είδα το THOR ,σε 3d , μου άρεσε πολύ , 9/10!!!!

 

και εγω αλλαξα την βαθμολογια μου απο 7 το εκανα 8.5...ειναι φοβερη η ταινια και ολα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ είδα το Fast & Furious 5. Πολύ καλό. :)

 

οντως ενα 7.5 απο εμενα την ειδα και εγω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω:

 

Αποφύγετε λοιπόν τα ανούσια μηνύματα και δημοσιεύστε ουσιώδεις πληροφορίες / παρατηρήσεις / σχόλια, τα οποία θα μπορούν να φανούν χρήσιμα τόσο στους «συνομιλητές» σας, όσο και στους μελλοντικούς - άγνωστους προς εσάς αναγνώστες.

 

Όπως επίσης και:

 

Φροντίστε ώστε τα μηνύματά σας να μην είναι μονολεκτικά, ανούσια ή μη ολοκληρωμένα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Fast & Furious 5. Πολύ καλό. :)

 

Αχ, περίμενα πώς και πώς να το σχολιάσει κάποιος για να παραθέσω αυτό: http://www.theonion.com/video/today-now-interviews-the-5yearold-screenwriter-of,20188/ με το οποίο γέλαγα κάμποση ώρα προχτες :lol:

 

Δεν ξέρω πόσο καλή μπορεί να είναι η ταινία για το είδος της, απλά επειδή πρόκειται για ένα είδος που βρίσκω απίστευτα βαρετό βρήκα πολύ πετυχημένη την κωμική κριτική (η οποία ξαναλέω μπορει και να μην ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση και no offense για τους φαν του είδους)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοοοοοοον....!!! Έχοντας βάλει Pink Floyd στην λίστα μου.. να ηρεμήσω λιγάκι από το ταξίδι με το αυτοκίνητο.. θα γράψω και εγώ την γνώμη μου για τους Πειρατές!

 

Πειρατές της Καραϊβικής - Σε άγνωστα νερά! Σε 3D κιόλας! Μην έχουμε και παράπονο..! :p

Πιστεύω πως αξίζανε τα 12 € που έδωσα για να δω την ταινία..

 

Μια ταινία η οποία είναι η πρώτη που γυρίστηκε εξολοκλήρου σε πραγματικό περιβάλλον και όχι σε πράσινο φόντο για να γίνει σε 3D ποιότητα. Οι μάχες στην ταινία μπορώ να πω πως ήταν καταπληκτικές! Πολλές και διασκεδαστικές! Πραγματικά υπήρχαν σημεία που "φοβήθηκα"!! Λίγο τα σπαθιά που ερχόντουσαν πάνω μας, λίγο ο δυνατός ήχος στα αυτιά μας, έδινε μια φοβερή αίσθηση στο κοινό! Μου άρεσε.. Μου άρεσε η ταινία φυσικά για την Penelope Cruz! Δεν μπορώ να δώσω κάποιο αρνητικό σχόλιο για αυτήν την γυναίκα... Μια χαρά έπαιξε τον ρόλο της! Όπως επίσης δεν θα μπορούσα να αφήσω ασχολίαστη την εμφάνιση του Keith Richards, τον γερόλυκο της Rock μουσικής, κιθαρίστα των Rolling Stones που στην ταινία υποδύεται για δεύτερη φορά τον πατέρα του Jack. Πολλές κινήσεις και χαρακτηριστικά του Jack Sparrow έχουν εμπνευστεί από αυτόν τον άνθρωπο!

 

Στα αρνητικά τώρα.. Όσο και να μην το θέλω, θα κράξω λιγάκι τον Johnny Depp καθώς στην συγκεκριμένη ταινία δεν είχε την ζωντάνια που είχε στις προηγούμενες 3 ταινίες.. Βέβαια.. σε αυτήν την ηλικία και με περίπου 50 εκατ. δολάρια στην τσέπη για την ταινία... και εγώ να ήμουν στην θέση του, δεν θα με ένοιαζε..! Όπως επίσης να αναφέρω πως η πλοκή δεν βγάζει και τόοοοοσο νόημα όσο με τις προηγούμενες ταινίες.. (ζόμπι και γοργόνες...!! :p ) Καθώς και αυτός που καθότανε από πίσω μου που όλη την ώρα έσπρωχνε τον κάθισμα μου με τα πόδια του!

 

...

 

...

 

...

 

Χμμ... αυτό μάλλον δεν έχει καμία σχέση με την ταινία..!! :lol:

 

Με λίγα λόγια, κατά την γνώμη μου, αξίζει να την δείτε την ταινία! Και μην τσιγκουνευτείτε τα μερικά Ευρώ παραπάνω για την 3D ποιότητα!! Ένα 8άρι είναι καλό! Μην ξεχνάμε άλλωστε πως είμαι και fun των πειρατών!! :p

 

 

(Στην αρχή μου κέντρισαν το ενδιαφέρον οι νέες ταινίες : 3 σωματοφύλακες και Αυτοκίνητα 2 σε 3D πάντα και θα ήθελα να τις δω..!!)

 

Καλή διασκέδαση με την ταινία!! Ελπίζω να την ευχαριστηθείτε όπως και εγώ..!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Fast & Furious 5. Πολύ καλό. :)

Την είδα κι εγώ πρόσφατα. Αρκετά καλή, με έντονη δράση, "ωραίες" παρουσίες. Αν δεν είχε και κάποιες πολύ κουλές σκηνές α λα die hard καλά θα ήτανε!:p 7,5/10.

Χτες πήγα και είδα το THOR ,σε 3d , μου άρεσε πολύ , 9/10!!!!

Η πρώτη ταινία που είδα σε 3D.

Αρκετά συμπαθητική, σίγουρα θα έχει και συνέχεια. 7,5/10.

 

Η επόμενη ταινία που θα δω θα είναι οι Πειρατές της Καραϊβικής σε 3D για την οποία έχω ακούσει καλά σχόλια, συμπεριλαμβανομένων και όσων έγραψε ο antonispap40.:)

Το σίγουρο μειονέκτημα πριν την δω είναι ότι δεν παίζει η Κίρα...:(:p

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα είδα το "exit through the gift shop"...είναι ένα ντοκυμαντέρ με θέμα το street art και του καλύτερους artists...πολύ καλό...πρέπει να δείτε τι κάνουν οι τύποι...
Link to comment
Share on other sites

Την είδα κι εγώ πρόσφατα. Αρκετά καλή, με έντονη δράση, "ωραίες" παρουσίες. Αν δεν είχε και κάποιες πολύ κουλές σκηνές α λα die hard καλά θα ήτανε!:p 7,5/10.

 

Η πρώτη ταινία που είδα σε 3D.

Αρκετά συμπαθητική, σίγουρα θα έχει και συνέχεια. 7,5/10.

 

Η επόμενη ταινία που θα δω θα είναι οι Πειρατές της Καραϊβικής σε 3D για την οποία έχω ακούσει καλά σχόλια, συμπεριλαμβανομένων και όσων έγραψε ο antonispap40.:)

Το σίγουρο μειονέκτημα πριν την δω είναι ότι δεν παίζει η Κίρα...:(:p

οντως το thor αξιζει μεγαλη βαθμολογια...και εγω θα παω για πειρατες αλλα και η penelope cruz που παιζει δεν ειναι κακια...παντως θα ειναι καλυτερο απο το 3

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το καινουριο "πειρατες της καραϊβικης" άκουσα ότι άλλαξε σκηνοθετη και καλα η ταινια δεν έχει σχεση με τις προηγουμενες...ισχύει???
Link to comment
Share on other sites

το καινουριο "πειρατες της καραϊβικης" άκουσα ότι άλλαξε σκηνοθετη και καλα η ταινια δεν έχει σχεση με τις προηγουμενες...ισχύει???

 

απο το τρειλερ που ειδα δεν συναντισα μεγαλη διαφορα...οι ηθοποιοι ειναι οι ιδιοι ομως την γυναικα την κανει η penelope cruz...παντως ειναι διαφορετικη υποθεση οπως ηταν και σε καθε ξεχοριστη ταινια των πειρατων της καραιβικης

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τους πειρατες σε 3D .

 

Οπως και στα προηγουμενα διασκεδασα με τον τρελλο Johny Depp που κανει τα δικα του .

 

Αξιζε πιστευω τα λεφτα της , και το χρονο που διεθεσα .

 

Πιστευω ενα 7 στα 10 .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Aφου εφοδιατικα με τα αναψυκτικα και τα λοιπα μασουλωμενα,αραξα στην πολυθρονα αλα friends(joey+chandler) ανοιξα την 40αρα samsung που κρεμετε στον τοιχο μου και στην συνεχεια το home theatre philips.:lol:

(παραπανω δινω εμφαση στο ποσο ευχαριστη περιμενα αυτη την μιαμιση ωρα)

Mερες σκεφτομουν αυτη την στιγμη,και επιτελους θα εβλεπα το area 51.

Eιμαι φαν των υπερπαραγωγων φαντασιας και οχι μονο.(resident evil,star wars, κτλ)θελω πολλα εφε,πολυ κοσμο,δραση(για να ευχαριστιεμαι την οθονη αλλα πανω απο ολα τον ηχο!)

Γρηγορα καταλαβα οτι ειχα να κανω με μια πατατα χαμηλου μπατζετ,κουφο σεναριο (μια βαση 6χ10 μιλια,ακρως μυστικη-απορρητη ειχε καμμια 15αρια στρατιωτες να την φυλανε!!!!!) μερικα κακιστης ποιοτητας τερατακια που ειχανε αλλοπροσαλη συμπεριφορα,ενω σκοτωνανε για πλακα στο τσακ μπαμ,οταν βλεπανε την πρωταγωνιστρια μπλοκαρανε και την κοιταγανε στα ματια.....

Ηδη καπου στα μεσα της ταινιας κοιταγα ποσο υπολοιπο εχει,να τελειωνουμε βρε αδελφε!

Βαθμος? 4/10 γιατι με ηρεμησανε τα σνακ.....:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα τις ακόλουθες 3 ταινίες:

1. Unknown με τον Liam Neeson. Πάρα πολύ καλή ταινία, κάτι μεταξύ ψυχολογικού θρίλερ με κάποιες σκηνές δράσης... Το σενάριο πολύ καλό, γεμάτο ανατροπές, σε κάνει συνέχεια να αναρωτιέσαι τι και πως. 8/10 για εμένα....

 

2. Limitless με τον Bradley Cooper και τον μεγάλο Robert De Niro. Πολύ καλή υπόθεση, βάζει στον καθένα μας ερωτήματα για το τι θα έκανε εάν θα βρισκόταν στην θέση του πρωταγωνιστή, αρκετή αγωνία σε όλη την ταινία, ο πρωταγωνιστής πολύ καλός στον ρόλο του και μερικές επιρροές από Inception σε πολλά σημεία της ταινίας. Δεν μπορώ να πω όμως ότι με ενθουσίασε αρκετά το φινάλε... Πολύ καλή ταινία πάντως, αξίζει 7/10

 

3. The Lincoln Lawyer, ταινία με δικαστικούς όρους, δίκες, αναβολές και όλα τα συναφή... Πολύ καλή αν σας αρέσει το είδος, αλλά σε μερικά σημεία για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με τα δικαστικά μπορεί να φανεί ακατανόητη... Θα την βαθμολογούσα με 7/10 λόγω της πολύ καλής κλιμάκωσης της έντασης που έχει και του πολύ καλού φινάλε...

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τους Πειρατες κι εγω, θα ελεγα καθε περσυ και καλυτερα, η Πενελοπε Κρουζ δεν μ'αρεσε τοσο, μαλλον δεν ειχε κανενα "δεσιμο" με Τζονι Ντεπ απο αποψη χημειας(Κιρα ρε :( ), το στορυ δεν ηταν κακο αλλα ηταν πιο τετριμενο σε σχεση με το στορυ της προηγουμενη τριλογιας και ο Ντεπ μου φανηκε λιγο να βαριεται ή να κουραστηκε. :p Η σκηνοθεσια ηταν πολυ καλη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Red Riding Hood - 2/10

 

Χαζή ιδέα ακόμα πιο χαζή υλοποίηση και ηθοποιοί.

Η μοναδική συμπαθητική παρουσία στο έργο είναι η Seyfried η οποία είναι όπως πάντα πολύ γλυκιά και καλή στο ρόλο της... αλλά άμα δεν έχεις ρόλο ουσιαστικά, τι να κάνεις κιόλας;; :mad:

Αφήστε που ένας κούκος δε φέρνει την Ανοιξη και σε αυτή την ταινία τον κούκο τον έφαγε ο λύκος!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα τις ακόλουθες 3 ταινίες:

1. Unknown με τον Liam Neeson. Πάρα πολύ καλή ταινία, κάτι μεταξύ ψυχολογικού θρίλερ με κάποιες σκηνές δράσης... Το σενάριο πολύ καλό, γεμάτο ανατροπές, σε κάνει συνέχεια να αναρωτιέσαι τι και πως. 8/10 για εμένα....

 

2. Limitless με τον Bradley Cooper και τον μεγάλο Robert De Niro. Πολύ καλή υπόθεση, βάζει στον καθένα μας ερωτήματα για το τι θα έκανε εάν θα βρισκόταν στην θέση του πρωταγωνιστή, αρκετή αγωνία σε όλη την ταινία, ο πρωταγωνιστής πολύ καλός στον ρόλο του και μερικές επιρροές από Inception σε πολλά σημεία της ταινίας. Δεν μπορώ να πω όμως ότι με ενθουσίασε αρκετά το φινάλε... Πολύ καλή ταινία πάντως, αξίζει 7/10

 

3. The Lincoln Lawyer, ταινία με δικαστικούς όρους, δίκες, αναβολές και όλα τα συναφή... Πολύ καλή αν σας αρέσει το είδος, αλλά σε μερικά σημεία για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με τα δικαστικά μπορεί να φανεί ακατανόητη... Θα την βαθμολογούσα με 7/10 λόγω της πολύ καλής κλιμάκωσης της έντασης που έχει και του πολύ καλού φινάλε...

Για μένα το Unknown δεν αξίζει μεγαλύτερη βαθμολογία απο τα άλλα δύο που μου φάνηκε οτι είχαν κάτι το ιδιαίτερο. Ο Λίαμ είναι χαρισματικός ηθοποιός αλλα το σενάριο είναι απλός μια καλή αντιγραφή-μετατροπή του "χωρίς ταυτότητα".

Red Riding Hood - 2/10

 

Χαζή ιδέα ακόμα πιο χαζή υλοποίηση και ηθοποιοί.

Η μοναδική συμπαθητική παρουσία στο έργο είναι η Seyfried η οποία είναι όπως πάντα πολύ γλυκιά και καλή στο ρόλο της... αλλά άμα δεν έχεις ρόλο ουσιαστικά, τι να κάνεις κιόλας;; :mad:

Αφήστε που ένας κούκος δε φέρνει την Ανοιξη και σε αυτή την ταινία τον κούκο τον έφαγε ο λύκος!

Συμφωνώ σε όλα πλην της βαθμολογίας. Με τις μούφες που έχω δει θα ήταν άδικο να βάλω σαυτό κάτω απο 5 για την "αγωνία" που είχες να βρεις ποιος είναι ο λύκος και για την ατμόσφαιρα-φωτογραφία-ηχητικά εφε.

 

Μου άρεσε επίσης το Hall Pass, βλέπετε ευχάριστα και ενδείκνυται σε ζευγάρια.

 

Ψιλο απογοητεύτηκα απτο Beastly χωρίς να είχα μεγάλες προσδοκίες.

 

Αν και καλό με κούρασε λίγο το Rango γιατι η σκηνές που δεν γινόταν τίποτα ήταν απελπιστικά μεγάλες.

...
Link to comment
Share on other sites

Bronson (2008)

 

Πρόκειται για μια βιογραφική ταινία ενός κατάδικου που χαρακτηρίστηκε ως ο πιο βίαιος, που υπήρξε ποτέ στις Βρετανικές φυλακές. Ο Charlie Bronson, παρέμεινε 34 χρόνια στην φυλακή, εκ των οποίων τα 30 τα έκανε στην απομόνωση. Η ταινία αξίζει περισσότερο για την ερμηνεία του πρωταγωνιστή, κυρίως λόγω της ερμηνείας του Tom Hardy, ο οποίος είναι τόσο πειστικός ώστε να νομίζεις σε κάποια σημεία ότι είναι ο κανονικός Bronson, που χρήζει ψυχιατρικής βοήθειας. Για το είδος της θα την βαθμολογούσε 6/10. Αν και η ερμηνεία αξίζει πολλά συν, η ταινία υστερεί σε δράση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα χτες μια παλια ταινια...την evolution του 2001

http://www.imdb.com/title/tt0251075/

προτεινω να την παρετε να την δειτε...εχει και δραση και πλακα

7/10 απο μενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα χτες μια παλια ταινια...την evolution του 2001

http://www.imdb.com/title/tt0251075/

προτεινω να την παρετε να την δειτε...εχει και δραση και πλακα

7/10 απο μενα

 

Και είχε και την Julianne Moore :love:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μια ταινια που ειδα προσφατα και μου αρεσε....βγαλμένη απο την ρουτινα των σχεσεων και των λαθος επιλογων :p

http://www.imdb.com/title/tt1423894/

 

Το unknown δεν με ξετρελανε...αναμασημενο σεναριο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα το Hit List .

 

Ευχαριστα περασε η ωρα αλλα δεν ηταν και κατι το ιδιαιτερο ωστε να την προτεινω με ενθουσιασμο σε καποιον να την δει .

 

Ενας εππαγελματιας δολοφονος και ενας αγνωστος συναντιουνται , η συνεχεια επι της οθονης σας .

 

Θα της εβαζα ενα 5/10 . Ουτε λιγοτερο ουτε περρισοτερο .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...