Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

eida to fun with dick and jane me ton jim carey

de me en8ousiase..elafros bareth tainia,me liges pragmatika asteies koines,kai ftono senario...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Today you die με τον κλασσικό και αθάνατο steven seagal!

 

Η ταινία είναι ακριβώς ίδια με κάθε ταινία του Seagal για αυτό και μου άρεσε μιας και είμαι φανατικός του Seagal..:)

 

Έχω δεί 10 ταινίες του, ακριβώς ίδιες , με το ίδιο κλασσικό ψιθυριστό του Seagal, με ύφος μοναχού βουδιστή , να σπάει με 234 τρόπους τα χέρια και τα πόδια των άλλων και να τους πετάει πάνω σε τραπέζια,βιτρίνες, καθρέφτες κτλ :lol:

 

Κορυφαίος είναι:D

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Today you die με τον κλασσικό και αθάνατο steven seagal!

 

Η ταινία είναι ακριβώς ίδια με κάθε ταινία του Seagal για αυτό και μου άρεσε μιας και είμαι φανατικός του Seagal..:)

 

Έχω δεί 10 ταινίες του, ακριβώς ίδιες , με το ίδιο κλασσικό ψιθυριστό του Seagal, με ύφος μοναχού βουδιστή , να σπάει με 234 τρόπους τα χέρια και τα πόδια των άλλων και να τους πετάει πάνω σε τραπέζια,βιτρίνες, καθρέφτες κτλ :lol:

 

Κορυφαίος είναι:D

 

 

Χιχιχι!!!:happy: :D

Ετσι ακριβως my man...ετσι ακριβως!!!!;)

S.Seagal...is da man!:D ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ έχω να δηλώσω πως πέρα από το SAW που είναι το κορυφαίο θρίλερ που έχω δει ever, πολύ καλό επίσης ήταν και το Skeleton key.. με αποκορύφωμα φυσικά το τέλος του..

Επίσης, μου άρεσε το HALF LIGHT (πρωταγωνιστεί η D. Moore)..

Οσο για το AMERICAN PIE THE BAND CAMP σαν τα 3 AMERICAN PIE δεν ήταν,αλλά είχε αρκετά καλές αστείες σκηνές με τον αδερφό του Στίφλερ!

Το GKETO 13 μου το έχουν προτείνει και μένα.. αλλά εδώ και 3 περίπου βδομάδες που επισκέφτομαι καθημερινά το "24ωρο" είναι συνεχώς νοικιασμένο!!

Παρεπιπτόντως... ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ είδατε..?? Δεν ήταν φοβερή?? Η μεταγλώτιση σας άρεσε?? Εγώ προτίμησα και τις 3 φορές που το είδα να είναι στην original εκδοχή.. ξενόγλωσσο δλδ..!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως... ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ είδατε..?? Δεν ήταν φοβερή?? Η μεταγλώτιση σας άρεσε?? Εγώ προτίμησα και τις 3 φορές που το είδα να είναι στην original εκδοχή.. ξενόγλωσσο δλδ..!

 

Απιστευτη η Μαδαγασκαρη!! Η μεταγλωτισση ακουσα οτι ηταν λιγο ακυρη γι’αυτο κι εγω ειχα δει την αυθεντικη βερσιον με τις φωνες του Μπεν Στιλερ, του Ντειβιντ Σουιμερ και του Ali G. Tρελο γελιο!! :lol: Ειδικα τα μαφιοζικα πιγκουινια ηταν ολα τα λεφτα!

Γενικα στα καρτουν συνηθως προτιμαω την αυθεντικη βερσιον, η μεταγλωττιση σπανια ειναι πετυχημενη οπως στο Finding Nemo ή στο Monsters Inc.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Re paidia ti leei to red eye kai to the cave? ta ekana copy kai ta edosa piso den ta eida akoma :P

 

Για το Red Eye ενδιαφέρομαι κι εγώ. Για πείτε όσοι το έχετε δει, αξίζει μια βόλτα μέχρι το Blue;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για το Red Eye ενδιαφέρομαι κι εγώ. Για πείτε όσοι το έχετε δει, αξίζει μια βόλτα μέχρι το Blue;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=78705

Link to comment
Share on other sites

Fever Pitch

 

Ρομαντική αισθηματική κομεντί. Ευχάριστη ταινία, κλασσική, με κύριο μήνυμα την σωστή τοποθέτηση των προτεραιοτήτων μας ώστε να είμαστε ευτυχισμένοι:)

 

και

 

sky High

 

Disney movie, ένας κόσμος γεμάτος υπερήρωες και έναν μικρό που δεν έχει βρεί ακόμα ποια είναι η special δύναμη του.

Χαλαρή, διασκεδαστική, όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά άνετα βλέπεται σε dvd με πατατάκια και κάποιο αναψυκτικό ή χυμό:p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη η Μαδαγασκαρη!! Η μεταγλωτισση ακουσα οτι ηταν λιγο ακυρη

Ποτέ δεν βλέπω μια ταινία, ειδικά κινουμένων σχεδίων, μεταγλωττισμένη. Οι αυθεντικές φψνές είναι πάντα πολύ ανώτερες. Αλλά υπάρχουν σκηνές που οι Έλληνες βγάζουν τρελό γέλιο. Σε πολλές περιπτώσεις άλλα λέει η λεζάντα απο πάνω, και πολύ περισσότερα ο Έλληνας ηθοποιός. Πάντως, αν μια ταινία σας άρεσε πολύ και είχατε χρόνο να την ξαναδείτε, δεν θα ήταν άσχημο να κάνατε πειράματα και με την μεταγλωτισμένη έκδοσή της.

 

Στην ταινία, τώρα. Ήταν απίστευτη. Φοβερό σενάριο και όλοι οι ήρωες ήταν μοναδικοί. Καταπληκτικοί οι πιγκουίνοι και ο ψευδός βασιλιάς των μικροσκοπικών ζώων της ζούγκλας. Άλλο ένα διαμάντι κινουμένων σχεδίων.

 

Το EL CID Ο ΙΠΠΟΤΗΣ απο την άλλη ήταν μέτριο. Αυτό που με ξενέρωνε βασικά ήταν ο σχεδιασμός των χαρακτήρων. Οι άντρες με απίστευτα χοντρά άκρα και κορμό, και οι γυναίκες να προσεγγίζουν τη παραγματικότητα. Όσοι έχουν δεί το ομόνυμο έπος, σίγουρα θα κάνουν συγκρίσεις όσον αφορά την πλοκή. Εδώ τα πράγματα είναι πολύ απλοικά και σε πολλές περιπτώσεις ένιωσα οτι η ιστορία εξελισσόταν υπερβολικά γρήγορα χωρίς να δίνει τον απαιτούμενο χρόνο και χώρο να ξεδιπλωθούν οι χαρακτήρες.

 

Παρόλα αυτά, πιστέυω οτι αξίζει να το δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν βλέπω μια ταινία, ειδικά κινουμένων σχεδίων, μεταγλωττισμένη. Οι αυθεντικές φψνές είναι πάντα πολύ ανώτερες. Αλλά υπάρχουν σκηνές που οι Έλληνες βγάζουν τρελό γέλιο. Σε πολλές περιπτώσεις άλλα λέει η λεζάντα απο πάνω, και πολύ περισσότερα ο Έλληνας ηθοποιός. Πάντως, αν μια ταινία σας άρεσε πολύ και είχατε χρόνο να την ξαναδείτε, δεν θα ήταν άσχημο να κάνατε πειράματα και με την μεταγλωτισμένη έκδοσή της.

 

Στην ταινία, τώρα. Ήταν απίστευτη. Φοβερό σενάριο και όλοι οι ήρωες ήταν μοναδικοί. Καταπληκτικοί οι πιγκουίνοι και ο ψευδός βασιλιάς των μικροσκοπικών ζώων της ζούγκλας. Άλλο ένα διαμάντι κινουμένων σχεδίων.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σας...και για την ταινία και για την μεταγλώτιση.Ελάχιστες φορές θα κάτσει κάποιος να ασχοληθεί σοβαρά με τη μεταγλώτηση μιας ταινίας...παίζει ρόλο κ ο ηθοποιός βέβαια.

 

Πάντως η Πιγκουίνοι είναι όλα τα λεφτά!!!

 

Κάτι σαν τους Τιμόν κ Πούμπα...

 

Ατάκες όπως το "...my monochromatic friend..." στη Ζέβρα χα χα χα χα:lol: :lol: :lol:

 

Ή το κορυφαίο "...smile and wave boys,just smile and wave...":whistle:

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω καπως ετσι ειμαι με την μεταγλωτιση μιας και την εχω φαει στην μαπα με τα παντα εδω στην Ιταλια...:mad: :(

Αλλα οσο θυμαμαι τον Φιλιππιδη στο Ice Age....λυνομαι στα γελια!!!:lol: :happy: :rotfl: :up:

Link to comment
Share on other sites

Ontws sto na blepeis ta DVD stin original glwsa einai pio wraio k pio real apo oti se metaglwtismeno...ase pou merikes fores den kanoun kali metafrasi...

 

Proxthes ksanaeida 2 poli kales tainies to Elektra k to Constantin...

q1: to Elektra einai kati san sinexia tou DareDevil?

q2: gia to Cons

sto telos pou erxetai o lucyfer...poios upotithetai oti einai???

 

Episis mou fanike ligo blakia pou o aggelos

simaxise me to kako epeidi barethike tis klapses twn anthropon

 

 

epeisis eida kai to House of Wax...i opoia mou fanike polu kali...omws tha einai upopsifia gia batomouro mazi me ton rolo tis Paris Hilton kai to War of the Worlds...kala pws krinoun tis tainies oi kritikoi...uparxoun k xiroteres tainies apo aftes...

 

Lastly...ta oscar pote einai??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλα οσο θυμαμαι τον Φιλιππιδη στο Ice Age....λυνομαι στα γελια!!!:lol: :happy: :rotfl: :up:

 

Σωστοοος :lol:

 

Αλλες καλες μεταγλωττισεις ηταν ο Αθεριδης με την Παπαδοπουλου στο Finding Nemo, ο Χατζηπαναγιωτης στον Μπαμπουλα Α.Ε. και ο Χαραλαμποπουλος στο Garfield ο οποιος μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο τον Μπιλ Μαρει.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

eida kai to House of Wax...i opoia mou fanike polu kali...omws tha einai upopsifia gia batomouro mazi me ton rolo tis Paris Hilton kai to War of the Worlds...kala pws krinoun tis tainies oi kritikoi...uparxoun k xiroteres tainies apo aftes...

 

Μου άρεσε πολύ το Huse of Wax. Είχε μερικές ακραίες σκηνές οι οποίες ήταν πάρα πολύ πετυχημένες και προπάντως, πολύ αληθοφανής - κάτι ασυνήθιστο για το είδος. Πολύ καλή εξέλιξη και εντυπωσιακό τέλος. Όσο εντυπωσιακό θα μπορούσε να είναι τέλος πάντων.

 

Δεν συνφωνώ σε καμία περίπτωση βέβαια με τις απόψεις των διάφορων κριτικών οι οποίοι την θάψαν στην κυριολεξία την ταινία. Στέκεται αξιοπρεπέστατα κατά την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνφωνώ σε καμία περίπτωση βέβαια με τις απόψεις των διάφορων κριτικών οι οποίοι την θάψαν στην κυριολεξία την ταινία. Στέκεται αξιοπρεπέστατα κατά την άποψή μου.

 

Τους επηρέασε η παρουσία της Paris Hilton στην ταινία, η οποία (ταινία), ήταν πραγματικά καλή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

eida to another 9 1/2 weeks

koinos to 9 1/2 weeks 2

kotsanaaaa

sthn arxh, ok einai endiaferon alla apo to shmeio pou apokaluptetai h alh8eia kai peraaa.aaaaaa!aixos me kefalaio a..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Allo koufo kai auto... Ego den eida tin tainia mono kai mono giati pezei i Paris Hilton!!! Ti doulia exei se tainia den mporo na katalavo! Me to pou eida tin fatsa tis sto eksofilo ksenerosa! Pali kala pou den tin nikiasa! Eipame na vlepoume tainies oxi...
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Allo koufo kai auto... Ego den eida tin tainia mono kai mono giati pezei i Paris Hilton!!! Ti doulia exei se tainia den mporo na katalavo! Me to pou eida tin fatsa tis sto eksofilo ksenerosa! Pali kala pou den tin nikiasa! Eipame na vlepoume tainies oxi...

 

Μην την καταδικάζεις επειδή παίζει η Paris... Η ταινία κατά τα άλλα είναι εξαιρετική. Και μη ξεχνάς ότι το μόνο που περνάει από το μυαλό της Paris στην ταινία είναι ένα δοκάρι... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει και που παιζει η Paris δεν την δειχνει να κανει και πολλα..

Κανα δυο σκηνες με "αυτα" που ξερει να κανει ΄"καλα" και αυτο που σου ειπε ο Veco.;)

Η ταινια γενικα αξιζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω καπως ετσι ειμαι με την μεταγλωτιση μιας και την εχω φαει στην μαπα με τα παντα εδω στην Ιταλια...:mad: :(

Αλλα οσο θυμαμαι τον Φιλιππιδη στο Ice Age....λυνομαι στα γελια!!!:lol: :happy: :rotfl: :up:

Aυτός και οι Παπαδοπούλου-Αθερίδης στο Νέμο είναι θεικά παραδείγματα μεταγλώττισης.

(ο Νέμο αξίζει πολύ και μεταγλωττισμένος στα ιταλικά ;) )

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aυτός και οι Παπαδοπούλου-Αθερίδης στο Νέμο είναι θεικά παραδείγματα μεταγλώττισης.

(ο Νέμο αξίζει πολύ και μεταγλωττισμένος στα ιταλικά ;) )

 

 

Συμφωνω σε ολο το post και πραγματι το nemo και στα Ιταλικα ειναι απιστευτο.;) :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...