Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Den of thieves.

 

Μου άρεσε πραγματικά. Το τέλος πολύ καλό.

 

Βλέπω στο imdb πως υπάρχει den of thieves 2 χωρίς φυσικά ημερομηνία κυκλοφορίας.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

ενταξει καλό , μονο και μονο για το τελος που δεν ειναι το κλασσικο τελος αυτων των ταινιων.

Αν και υπερεβαλαν λιγο στο πιστολιδι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

υπαρχουν ελληνικα υποτιτλα; ή με αγγλικα το δες;
Ναι, το τέλος ήταν ιδιαίτερο αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν καλό ή έξυπνο.

Οι ελληνικοί υπότιτλοι ήταν γτπ πάντως.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Den of thieves.

 

Μου άρεσε πραγματικά. Το τέλος πολύ καλό.

 

Βλέπω στο imdb πως υπάρχει den of thieves 2 χωρίς φυσικά ημερομηνία κυκλοφορίας.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Πολύ πολιτική ορθοτητα να πούμε ρε παιδί μου. Ωραία ταινία αλλά οι περισσότεροι ηθοποιοί μαύροι, εκτός των δύο τριών βασικών πρωταγωνιστών.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και στο imdb όσοι είδα σχεδόν όλοι ήταν λευκοί εκτός 50cent και 2 3 άλλων, αυτό δεν είναι πολιτική ορθοτητα. Πολιτική ορθοτητα είναι να κάνουν μαύρο τον Ποσειδώνα για να υπάρχει κάποιος μαύρος στη ταινια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και στο imdb όσοι είδα σχεδόν όλοι ήταν λευκοί εκτός 50cent και 2 3 άλλων, αυτό δεν είναι πολιτική ορθοτητα. Πολιτική ορθοτητα είναι να κάνουν μαύρο τον Ποσειδώνα για να υπάρχει κάποιος μαύρος στη ταινια
Μα δεν είναι μόνο οι βασικοί πρωταγωνιστές, είναι και οι παρατρεχανενοι γύρω γύρω, οι υπάλληλοι της τράπεζας που μετέφεραν τα λεφτά στα αίθουσες στο υπόγειο, οι τυπισσες που αγόραζαν delivery μεσημεριανό, η μισή συμμορία των ληστών που ήταν χαβανεζοι κλπ.

 

Μιλάς για την σειρά η ταινία του netflix με τον μαύρο Αχιλλέα να υποθέσω; Ναι άλλο φρούτο και αυτό.

 

Πολιτική ορθότητα είδα επίσης και στο "The hostiles" με τον Christian Bale, που θεωρώ πολύ καλό ηθοποιό και συνήθως μου αρέσουν οι ταινίες του. Μυνήματα *παιδεραστίας" είδα επίσης στο "You were never really here" με τον Joaquin Phoenix, τον οποίο επίσης εκτιμώ ως ηθοποιό αν και παίζει σε πολλά καμμένα ταινιακια τελευταία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ,σήμερα στο ΕΨΙΛΟΝ το SET UP.Καλή ταινία με πολλούς φόνους!7/10Είδα και εχθές, στο ίδιο κανάλι το PASSENGERS του 2008.Βαρετό...5/10

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπότιτλοι που έβλεπα το den of thieves ήταν μια χαρά. Δυσκολεύτηκα να βρω και ήταν ο μόνος λόγος που δεν το έκανα τόσο καιρό.

Πάντως δεν έγραφε "δικαίωμα επαφής" lol

Ήταν μια χαρά εκτός από ορθογραφικά λάθη.

 

Για την ταινία, φυσικά και είχε υπερβολικό πιστολίδι. Και κενά και τρύπες.

Εξακολουθώ να πιστεύω πως ήταν μια ωραία περιπέτεια με άφθονο πιστολίδι και πολύ καλό τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτά έχει η μετάφραση στα Ελληνικά και πάντα βλέπω όλες τις σειρές και ταινίες στα αγγλικά, γιατί εκεί αποδίδεται στο 100% το περιεχόμενο.

 

Φυσικά δεν θέλω καν να σκέφτομαι σε άλλες χώρες, όπως Γερμανία, Ιταλία κλπ που κάνουν dubbing και βλέπεις πχ Terminator στα ιταλικά και νομίζεις ότι είναι κωμωδία..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έρθει ποτέ η μεταγλώττιση στη χώρα μας!!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ πλάκα όμως είχε η μετάφραση του "suppressing fire" στο den of thieves!!!

Πραγματικά γέλασα πολύ και χρειάζομαι γέλιο αυτήν την περίοδο.

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο ΕΨΙΛΟΝ το self less του 2015 με τον ραιαν ρεινολντς.9/10.Υπέροχη ταινία με δράση και σε βάζει σε σκέψη για την σύγχρονη ιατρική.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Killer's Kiss (1955) 5/10

 

Ταινία του Κιούμπρικ. Την είδα και δε μου έμεινε τίποτα. Δικαιολογείται εν μέρει γιατί ήταν ακόμα στην αρχή της καριέρας του.

 

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) 10/10

 

Εξαιρετική ταινία του Κιούμπρικ. Ανεπανάληπτοι οι Πήτερ Σέλλερς και Τζορτζ Σ. Σκοτ. Μπορώ να τη βλέπω ευχάριστα ξανά και ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Killer's Kiss (1955) 5/10

 

Ταινία του Κιούμπρικ. Την είδα και δε μου έμεινε τίποτα. Δικαιολογείται εν μέρει γιατί ήταν ακόμα στην αρχή της καριέρας του.

 

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) 10/10

 

Εξαιρετική ταινία του Κιούμπρικ. Ανεπανάληπτοι οι Πήτερ Σέλλερς και Τζορτζ Σ. Σκοτ. Μπορώ να τη βλέπω ευχάριστα ξανά και ξανά.

Δες το The killing του Kubrick. Ταινιαρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Atomic Blonde (2017) 5/10

 

Την είχε πρεμιέρα το novacinema1 και είπα να τη δω. Μάπα το καρπούζι, έπαψα να έχω ενδιαφέρον πριν τα μέσα της ταινίας. Το μόνο που άξιζε... οι λεσβιακές σκηνές.

Link to comment
Share on other sites

Gladiator (2000) 8/10

 

Πολύ καλή. Την έχω ξαναδεί πριν αρκετά χρόνια. Ο Ράσελ Κρόου δε το άξιζε το όσκαρ για τη συγκεκριμένη ταινία, από την άλλη ο Γιοακίν Φοίνιξ σκίζει.

 

On the Waterfront (1954) 10/10

 

Εξαιρετική ταινία του Ηλία Καζάν. Ο Μάρλον Μπράντο δίνει ρέστα στο πρώτο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

In the Name of the Father (1993) 7/10

 

Στις καλύτερες ερμηνείες του Ντάνιελ Ντέι Λιούις. Πολύ ενδιαφέρουσα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Three Billboards outside Ebbing, Missouri. Το τέλος με χάλασε αρκετά. Οβεραλ, όμως, μια πάρα πολύ καλή ταινία.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς κ εμένα. Το τέλος πήγαινε να δώσει πολύ κουλτούρα αλλά σε άφηνε με την επιθυμία για περισσότερα.

 

Ηθοποιάρες όλοι και τρελό performance βέβαια.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Εκείνη η σειρά στο Netflix με τα αυτοκίνητα πως λέγεται?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τις κόντρες dragster;

 

Fastest car

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο cosmote cinema2 το pressure του 2015.Πολύ καλό με δράση.8/10

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο cosmote cinema on demand το'' insidious το τελευταιο κλειδι'' του 2018.Αρκετά καλό αλλά και βαρετό σε πολλά σημεία...7/10 μόνο για την αγαπητή ΛΙΝ ΣΑΙΕ

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...