Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τhe Mechanic (2010)

 

Αρκετά συμπαθητική ταινία δράσης, με έντοντα τα στοιχεία βίας και ξύλου. Για ακόμη μία φορά, ο αγαπητός Στάθαμ διατηρεί το δικό του στυλ, που τον θέλει λιγόλογο και "απειλητικός", όπως τον ξέρουμε. Ο συμπρωταγωνιστής πραγματικά δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ αταίριαστος με την όλη φάση του έργου, ενώ θυμίζει πολύ "παιδάκι".

Θα έβαζα ένα 6,5/10.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τhe Mechanic (2010)

 

Αρκετά συμπαθητική ταινία δράσης, με έντοντα τα στοιχεία βίας και ξύλου. Για ακόμη μία φορά, ο αγαπητός Στάθαμ διατηρεί το δικό του στυλ, που τον θέλει λιγόλογο και "απειλητικός", όπως τον ξέρουμε. Ο συμπρωταγωνιστής πραγματικά δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ αταίριαστος με την όλη φάση του έργου, ενώ θυμίζει πολύ "παιδάκι".

Θα έβαζα ένα 6,5/10.

το ειδα προχθες, αρκετα καλη περιπετεια. οντως ο συμπρωταγωνιστης φαινοταν σαν "πιτσιρικας' διπλα του .

Link to comment
Share on other sites

για να παω κατι ξαδερφακια μου στον κινηματογραφο το cars 2 ειναι καλο...εχετε ακουσει κατι??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ταινια το νησι! την προτεινω και γω!

και θελει να την προσεξεις, αλλιως εχασες το νοημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τhe Mechanic (2010)

 

Αρκετά συμπαθητική ταινία δράσης, με έντοντα τα στοιχεία βίας και ξύλου. Για ακόμη μία φορά, ο αγαπητός Στάθαμ διατηρεί το δικό του στυλ, που τον θέλει λιγόλογο και "απειλητικός", όπως τον ξέρουμε. Ο συμπρωταγωνιστής πραγματικά δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ αταίριαστος με την όλη φάση του έργου, ενώ θυμίζει πολύ "παιδάκι".

Θα έβαζα ένα 6,5/10.

Πρόκειται για το remake της ταινίας του 1972 με το μοναδικό Τσαρλς Μπρόνσον.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

RED RIDING HOOD η αλιως κοκκινοσκουφιτσα.H ταινια ειναι μια παραλλαγη του κλασσικου παραμυθιου μονο που κινειται σε πιο σκοτεινη βερσιον.

Στο μεσσαιωνικο επος λοιπων μια νεαρη σεξι κοπελια AKA κοκινοσκουφιτσα εχει να διαλεξει αναμεσα σε 2 αντρες ενω στη μικρη πολη η καλυτερα χωριο ενας λυκος αρχιζει να ξεκανει εναν εναν.

Το εργο ειναι απο τη σκηνοθετρια του twilight και θυμιζει λιγο και το village του σαιλαμαν .Η ταινια εχει ωραια σκηνικα και σκηνοθεσια και ενδιαφερον στορύ.Το προβλημα ομως τωρα με το εργο εχει να κανει πως η σκηνοθετρια των TW εκανε ενα λαθος σε αυτη την ταινια.Ξεχασε να βγαλει το <twilight> Πανω απο την ταινια...Ετσι λοιπον εχουμε ενα ΚΑΚΙΣΤΟ αντιγραφο της αλλης ταινιας <οχι οτι και εκεινη δεν τη βρηκα ιδιεταιρα βλακωδεσ>με

Εκνευριστικους διαλογους για μπαζα

με αθλιο παιξιμο εστω και αν η αμαντα σειφριντ ειναι γλυκουλα και πειθει σαν την κοκινοσκουφιτσα που τα βαζει με τον big bad wolf και η τζουλι κρισι σπουδαια ηθοπιος και ο γκαρι ολντμαν δινουν καλες ερμεινεις αλλα δεν καταφερνουν να σωσουν το χαλι της ταινιας

Αργη εξελιξη μεχρι βαρεμαρας

Και ΧΑΖΟ ΦΙΝΑΛΕ.

συν σημεια που φερνουν στη ταινια TW H πρωταγωνιστρια εχει να διαλεξει αναμεσα σε 2 αντρες aka bella helloooooooo

Ο πατερας της στο εργο εκανε τον πατερα της μπελα στο tw helloooooooooo

Το μονο ενδιαφερον σε αυτο το εκτρωμα που ειδα ειναι ο λυκος που φενεται καπως σκερι και ολη η αγωνια που ειναι το μοναδικο που σε κραταει να το δεις μεχρι τελος< αλιως θα χες αγανακτησει> πιος ειναι ο λυκος <κατα πασα πιθανοτητα καπιος απ τους κατοικους> που αυτη η ανατροπη ερχεται σαν εκπληξη στο τελος. δεν το περιμενα δηλ.

Κατα τα ολα αυτα η ταινια ειναι Ηλιθια και μαλον θα στοχευει για τα χρυσα βατομουρα στο μελον.Σην οτι και ο γκαρι ολντμαν σε μια συνεντευχη του ειπε πως δε θα πηγαινε στη πρεμιερα της ταινιας για τι η ταινια SUX .ενταξει λεω οτι ειπε ο γκαρι:lol::lol:

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Τhe Mechanic (2010)

 

Αρκετά συμπαθητική ταινία δράσης, με έντοντα τα στοιχεία βίας και ξύλου. Για ακόμη μία φορά, ο αγαπητός Στάθαμ διατηρεί το δικό του στυλ, που τον θέλει λιγόλογο και "απειλητικός", όπως τον ξέρουμε. Ο συμπρωταγωνιστής πραγματικά δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ αταίριαστος με την όλη φάση του έργου, ενώ θυμίζει πολύ "παιδάκι".

Θα έβαζα ένα 6,5/10.

 

 

Μετριοτητα

Link to comment
Share on other sites

Το "ΣΑΝΓΚΑΗ - Η ΠΟΛΗ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΟΠΩΝ" τι λέει; Το έχετε δει;

 

Την είδα την προηγούμενη εβδομάδα. Ιδιαίτερα ατμοσφαιρική, ρεαλιστικά σκηνικά με πολύ ωραίο γενικά περιβάλλον εποχής, ωραία πλοκή και αρκετό άγχος για την εξέλιξη. Καλές ερμηνείες και κουκλάρα η Κινέζα πρωταγωνίστρια (είναι γνωστή, έχει παίξει σε αρκετά έργα σχετικά με Κίνα αλλά δεν θυμάμαι το όνομά της:O).

Σε κάποιους ίσως φανεί κάπως αργή αλλά γενικά καθότι είναι κατασκοπική ταινία, θεωρώ λογικό η εξέλιξη να μην είναι πάντα άμεση. Εμένα πάντως μου άρεσε και αν σου αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες πιστεύω αξίζει να την τιμήσεις.:)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα το Uknown Με τον Liam Nisson περιπέτεια πολύ ατμοσφαιρική.

Είναι κ απ τους αγαπημένους ηθοποιούς.

 

το treiler απ το youtube

.

 

Πολύ δράση και ανατρεπόμενη πλοκή. Αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

χτες ειδα μια παλια ταινια....ο μαθητευομενος μαγος...πολυ ωραια ητανε και μου αρεσε η πλοκη...βεβαια την ειδα στο βιντεο:lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα το Uknown Με τον Liam Nisson περιπέτεια πολύ ατμοσφαιρική.

Είναι κ απ τους αγαπημένους ηθοποιούς.

 

το treiler απ το youtube

.

 

Πολύ δράση και ανατρεπόμενη πλοκή. Αξίζει.

 

Την έχω σταμπάρει την ταινία που λες αλλα φοβάμαι μήπως είναι άλλη μια αμερικανιά με κλασικό τέλος,στις οποίες εχουμε πήξει.Είναι έτσι;Είχα δει π.χ. την τανία που είχε βγάλει πριν κανα δυο χρόνια ο ίδιος ηθοποιός (Liam Nisson),το Taken, και είναι κάτι τέτοιο.Αξίζει τα λεφτά της με λίγα λόγια;

 

Εγώ είδα το Black Swan και εντυπωσιάστηκα...Τέτοιες ταινίες πρέπει να βλέπουμε πλέον στο σινεμα ...οι υπόλοιπες είναι για τα DVD...και το συμπέρασμα που έβγαλα:"για να ανέβεις ψηλά πρέπει να έχεις κότσια(ψυχικά) και όχι μόνο ταλέντο...

Link to comment
Share on other sites

Τhe Mechanic (2010)

 

Αρκετά συμπαθητική ταινία δράσης, με έντοντα τα στοιχεία βίας και ξύλου. Για ακόμη μία φορά, ο αγαπητός Στάθαμ διατηρεί το δικό του στυλ, που τον θέλει λιγόλογο και "απειλητικός", όπως τον ξέρουμε. Ο συμπρωταγωνιστής πραγματικά δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ αταίριαστος με την όλη φάση του έργου, ενώ θυμίζει πολύ "παιδάκι".

Θα έβαζα ένα 6,5/10.

 

το ειδα προχθες, αρκετα καλη περιπετεια. οντως ο συμπρωταγωνιστης φαινοταν σαν "πιτσιρικας' διπλα του .

 

Αμα ειναι σαν Transporter 1 θα ειναι πολυ καλο , θα το δω μολις μπορεσω γιατι μ αρεσει ο Statham στα εργα του .

 

Πρόσφατα είδα το Uknown Με τον Liam Nisson περιπέτεια πολύ ατμοσφαιρική.

Είναι κ απ τους αγαπημένους ηθοποιούς.

 

το treiler απ το youtube

.

 

Πολύ δράση και ανατρεπόμενη πλοκή. Αξίζει.

 

Φαινεται πολυ καλη απο το Trailer .

 

Αλλη μια με τον ιδιο ηθοποιο ειναι το Taken που το προτεινω να το δειτε αμεσα αμα δεν το χετε δει , πολυ καλη ταινια .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε dvd την ταινία "Η Βικτώρια στα χρόνια της Νεότητας " , είναι μια πάρα πολύ καλή ταινία , με ωραία πλοκή , ωραία κοστούμια & πάρα πολύ καλό καστ ηθοποιών.Το προτείνω !!!
Link to comment
Share on other sites

ειδα εψες το συζυγος για ενοικιαση με ανιστον σαντλερ κλπ... ενα πραγματικο χασιμο χρονου, αναλατη τελειως υποθεση,ατακες ψυχρες κ ανοστες και ελαχιστες αν οχι μηδαμινες στιγμες γελιου. ακομη κι ο (και καλα) κωμικος χαρακτηρας του εργου(ο ξαδερφος του πρωταγωνιστη) ηταν για τα περα αμπελια.

για ρομαντικη κομεντι 2.5/10 , γενικως σαν ταινια 1/10

 

παραλληλα ειδα κ το αληθινο θρασος(true grit). χωρις να εχω δει το οριτζιναλ ωστε να τα συγκρινω, το βρηκα αρκετα ενδιαφερον και καθολου βαρετο. πολυ καλη η μικρη πρωταγωνιστρια αλλα κ ο τζεφ μπριτζες στον ρολο του ημιπαρακμιακου κυνηγου...

6.5/10

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Είδα τελικά το scream 4 στο σινεμά επειδή επέμεναν κάποιοι φίλοι και ήταν καλύτερο απ'ότι περίμενα. Νομίζω ήταν καλύτερο από το δεύτερο μέρος, (δεν έχω δει το τρίτο αλλά έχω ακούσει τα χειρότερα). Πήρε χλιαρές κριτικές και στην πραγματικότητα οι καλύτερες στιγμές είναι παραλλαγές της πρώτης ταινίας αλλά καταφέρνει παρόλα αυτά να έχει κάποια φρεσκάδα ακόμα και μετά από τόσα χρόνια. Αν σας άρεσε το πρώτο μέρος μάλλον θα το βρείτε διασκεδαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να δώ την ταινία <<Κοκκινοσκουφίτσα>> που κάνει πρεμιέρα ,είναι θρίλερ εποχής , με τον Γκάρι Όλντμαν κλπ .

Έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια , απο κριτικούς όπως ο Κουτσογιαννόπουλος.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να δώ την ταινία <<Κοκκινοσκουφίτσα>> που κάνει πρεμιέρα ,είναι θρίλερ εποχής , με τον Γκάρι Όλντμαν κλπ .

Έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια , απο κριτικούς όπως ο Κουτσογιαννόπουλος.

Σου άρεσε το Twilight?

Γιατί αν όχι, δε σε κόβω να ενθουσιάζεσαι με την Κοκκινοσκουφίτσα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σου άρεσε το Twilight?

Γιατί αν όχι, δε σε κόβω να ενθουσιάζεσαι με την Κοκκινοσκουφίτσα!

 

Μου άρεσε ,αλλά δεν τρελαινόμουν,μου άρεσε περισσότερο το στόρυ & τα εφέ.

 

 

Edit: Την είδα την ταινία & μου άρεσε αρκετά, τις δίνω 8/10!!!

Edited by vakon_
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε ,αλλά δεν τρελαινόμουν,μου άρεσε περισσότερο το στόρυ & τα εφέ.

 

 

Edit: Την είδα την ταινία & μου άρεσε αρκετά, τις δίνω 8/10!!!

 

Συμφωνώ, πολύ ατμοσφαιρική, αλλά σε κάποια σημεία ήταν κουραστικά προβλέψιμη. Την προτείνω όμως, σε όσους αρέσει το όλο θέμα παραμύθι, θρίλερ, ιστορία αγάπης κλπ. :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω καμια ταινια για σημερα το βραδυ που θα μαζευτουμε παρεα, καμια κωμωδια σκεφτομουν... καποιο προταση ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω καμια ταινια για σημερα το βραδυ που θα μαζευτουμε παρεα, καμια κωμωδια σκεφτομουν... καποιο προταση ?

 

νησος του 2010..φοβερη:D

δες trailer και αν σου αρεσει...μην σε παρω στον λαιμο μου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

νησος του 2010..φοβερη:D

δες trailer και αν σου αρεσει...μην σε παρω στον λαιμο μου

 

την εχω δει :) αρκετα καλη, δεν το περιμενα για ελληνικη :lol: το κακο ειναι οτι βλεπω αρκετες ταινιες και εχω ξεμεινει απο ιδεες :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...