Jump to content

Nova Home Internet 4G/5G


hercoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα προγράμματα για το σπίτι.

https://nova.gr/statheri-tilefonia/programmata/home-internet

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Just now, hercoulis said:

Νέα προγράμματα για το σπίτι.

https://nova.gr/statheri-tilefonia/programmata/home-internet

Με πρόλαβες φίλε!

Νομίζω πολύ ενδιαφέροντα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να λειτουργούν σε οποιαδήποτε διεύθυνση άραγε? Δηλαδή αν δηλώσω μία διεύθυνση μπορώ να το πάρω πχ σε άλλο σπίτι, και να δουλέψει εκεί με το voip?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ σίγουρο.

Μέχρι τώρα, τα προηγούμενα προγράμματα έτσι λειτουργούσαν.

Εκείνα όμως δεν είχαν voip αν δεν απατωμαι...

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Το θεωρώ σίγουρο.

Μέχρι τώρα, τα προηγούμενα προγράμματα έτσι λειτουργούσαν.

Εκείνα όμως δεν είχαν voip αν δεν απατωμαι...

Τα ZTE που δίνουν είναι δυνατά;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Τα ZTE που δίνουν είναι δυνατά;;

Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!

Εξαιρετικά προγράμματα.

Ειδικά αυτό με το πακέτο 5G, που πλέον είναι απεριόριστο και με μόλις 26€ και δωρεάν το ρούτερ.

Ώρα η Cosmote να κατεβάσει τις τιμές.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, MIKU said:

Ώρα η Cosmote να κατεβάσει τις τιμές.

Από πού κι ως πού; Το ίδιο είναι η Nova με την Cosmote;

Και στην τελική, τους λέμε καρτέλ επειδή κάνουν αυτό το πράγμα και τελικά το ζητάμε και από πάνω;

Όταν ανεβάζουν τις τιμές όλοι μαζί βρίζουμε, αλλά να τις κατεβάσουν όλοι μαζί θέλουμε;

Ας έχει κάτι φθηνό η Νοva να πάει ο κόσμος στη Nova!

(Δεν είναι προσωπικό το σχόλιο μην παρεξηγηθείς..)

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Teiresias_ said:

Από πού κι ως πού; Το ίδιο είναι η Nova με την Cosmote;

Και στην τελική, τους λέμε καρτέλ επειδή κάνουν αυτό το πράγμα και τελικά το ζητάμε και από πάνω;

Όταν ανεβάζουν τις τιμές όλοι μαζί βρίζουμε, αλλά να τις κατεβάσουν όλοι μαζί θέλουμε;

Ας έχει κάτι φθηνό η Νοva να πάει ο κόσμος στη Nova!

(Δεν είναι προσωπικό το σχόλιο μην παρεξηγηθείς..)

Ανταγωνισμός λέγεται αυτό.

Καρτέλ είναι άλλο πράγμα, διάβασε τους όρους.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MIKU said:

Ανταγωνισμός λέγεται αυτό.

Καρτέλ είναι άλλο πράγμα, διάβασε τους όρους.

Ό,τι μας βολεύει είναι καρτέλ κι ό,τι δεν μας βολεύει είναι ανταγωνισμός.

Εσύ δεν πας στη Νόβα που έβγαλε το πακέτο αλλά ουσιαστικά ζητάς να βγάλει το ίδιο και η Cosmote.

ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ λοιπόν με τα μυαλά που κουβαλάμε.

 

Edited by Vasileios
Προσωπικοί χαρακτηρισμό αφαιρέθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω βλεπω περιεργο το τεχνικο στησιμο των προγραμμάτων και την ονομασία τους? Δινουν 4g router στο 50αρι και 5g router στο 100αρι με τις αναλογες ονομασίες. Ομως θεωρητικα και τα δυο προγράμματα θα μπορούσαν να εξυπηρετηθούν με 4g.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Μονο εγω βλεπω περιεργο το τεχνικο στησιμο των προγραμμάτων και την ονομασία τους? Δινουν 4g router στο 50αρι και 5g router στο 100αρι με τις αναλογες ονομασίες. Ομως θεωρητικα και τα δυο προγράμματα θα μπορούσαν να εξυπηρετηθούν με 4g.

Μήπως δεν είναι μόνο στο ρούτερ ο περιορισμός στο 4g; Αν βάλεις τη σιμ σε κινητό ή ρούτερ 5g θα δουλεύει κανονικά;

Μένει να αποσαφηνιστούν κάποια πραγματάκια..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kmpatra said:

Να λειτουργούν σε οποιαδήποτε διεύθυνση άραγε? Δηλαδή αν δηλώσω μία διεύθυνση μπορώ να το πάρω πχ σε άλλο σπίτι, και να δουλέψει εκεί με το voip?

Διευκρινίζεται κι αυτο,μαλλον το προσθεσαν μετά

Μπορώ να μεταφέρω τον εξοπλισμό σε διαφορετική διεύθυνση;

  Η υπηρεσία Home Internet λειτουργεί αποκλειστικά στην αρχική διεύθυνση που έχεις δηλώσει. Μπορείς να ζητήσεις τη μεταφορά σε νέα διεύθυνση σε ένα κατάστημα Nova.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Μονο εγω βλεπω περιεργο το τεχνικο στησιμο των προγραμμάτων και την ονομασία τους? Δινουν 4g router στο 50αρι και 5g router στο 100αρι με τις αναλογες ονομασίες. Ομως θεωρητικα και τα δυο προγράμματα θα μπορούσαν να εξυπηρετηθούν με 4g.

Το 4G θέλει πολύ καλές συνθήκες για να πιάσει τέτοια ταχύτητα, οπότε καλά έκαναν νομίζω.

Έδωσαν απεριόριστο όγκο και ομιλία και δωρεάν ρούτερ με πολύ καλή τιμή.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Διευκρινίζεται κι αυτο,μαλλον το προσθεσαν μετά

Μπορώ να μεταφέρω τον εξοπλισμό σε διαφορετική διεύθυνση;

  Η υπηρεσία Home Internet λειτουργεί αποκλειστικά στην αρχική διεύθυνση που έχεις δηλώσει. Μπορείς να ζητήσεις τη μεταφορά σε νέα διεύθυνση σε ένα κατάστημα Nova.

 

Επομένως υπάρχει γεωγραφικός περιορισμός;

Διότι στο mobile internet on the go με κάρτα που έχω, δεν υπάρχει τέτοιος περιορισμός. Μπορείς να βάλεις την κάρτα σε οποιοδήποτε router ή κινητό σε οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας και να δουλεύει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται ναι. Επί της ουσίας δεν είναι mobile internet αυτό. Μοιάζει περισσότερο με το double play με sim της cosmote.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Από ότι φαίνεται ναι. Επί της ουσίας δεν είναι mobile internet αυτό. Μοιάζει περισσότερο με το double play με sim της cosmote.

Ε ναι.. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

Από ότι φαίνεται ναι. Επί της ουσίας δεν είναι mobile internet αυτό. Μοιάζει περισσότερο με το double play με sim της cosmote.

Ουσιαστικά mobile internet είναι, αφού χρησιμοποιεί το δίκτυο κινητής και όχι ενσύρματες τεχνολογίες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπο αυτή την έννοια (τεχνικά) ναι οκ. Σαν πρόγραμμα δεν είναι το ίδιο με τα υπόλοιπα mobile internet από τη στιγμή που δουλεύει με τον γεωγραφικό περιορισμό.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να μπουν στο παιχνίδι και οι άλλοι δύο παίχτες! 

Τραγικός ο περιορισμός της ταχύτητας. Από εμένα είναι όχι. 

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, hercoulis said:

Νέα προγράμματα για το σπίτι.

https://nova.gr/statheri-tilefonia/programmata/home-internet

Για την δική μου περίπτωση στο πατρικό με ταχύτητα 9 mbps  λόγο διαθεσιμότητας μόνο adsl νομίζω είναι εξαιρετικό. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Antonio21 said:

Για την δική μου περίπτωση στο πατρικό με ταχύτητα 9 mbps  λόγο διαθεσιμότητας μόνο adsl νομίζω είναι εξαιρετικό. 

Και στο δικό μου πατρικό έχει αυτή την ταχύτητα πάνω κάτω αλλά ευτυχώς έχω απέναντι στο βουνό τις κεραίες και έχω και οπτική επαφή οπότε υπερκαλύπτομαι με οποιαδήποτε εταιρεία.. και παίζω φυσικά! 😉🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

Και στο δικό μου πατρικό έχει αυτή την ταχύτητα πάνω κάτω αλλά ευτυχώς έχω απέναντι στο βουνό τις κεραίες και έχω και οπτική επαφή οπότε υπερκαλύπτομαι με οποιαδήποτε εταιρεία.. και παίζω φυσικά! 😉🙂

Όλες παίζουν καλά;;

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμος τηλεφωνου που θα μας καλουν, μεσω της σταθερης τηλεφωνικης συσκευης συνδεδεμενης στη θυρα voip, και που θα φαινεται στον καλουμενο (σταθερο η κινητο), θα ειναι εκεινος της sim που θα εισαγουμε στη θυρα; Δλδ αριθμος κινητου 69xxxxxxxx?

Sig λεγεται η ενεργοποιημενη υπηρεσια στο router, ειδα στα τεχνικα χαρακτηριστικα του?

Λεει στα τεχνικα χαρακτηριστικα για τις κλησεις οτι μπορει να εχεις ηδη καλεσει τον αριθμο του καλουμενου και να περιμενεις ως και 10 δευτερολεπτα για να ακουσεις τονο καλουμενου!

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Home Internet 4G/5G
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...