Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να κάνει upload το 0032 seem γιατί λόγω format έχασα όλα τα backup μου?Δεν έχω πρόβλημα με το κινητό αλλά επειδή στο 0032 έχω ρίξει αρκετό seem editing θα ήθελα να το έχω και στην αρχική μορφή.Υπόψην έχω το v360 από τον γερμανό, όχι vodafone live.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω bluetooth στον υπολογιστή, ό,τι στέλνω το στέλνω από το παλιό μου k700i.

 

Διαπίστωσα σήμερα οτί και με τα mp3 έχω πρόβλημα..όταν δεν υπάρχει χώρος στη μνήμη του κινητού, δεν μπορώ να επιλέξω να τα αποθηκεύσει στην κάρτα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω τίποτα απευθείας στην κάρτα μνήμης... τί στο καλό γίνεται?

 

Θα δοκιμάσω να κάνω format στην κάρτα και βλέπουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω bluetooth στον υπολογιστή, ό,τι στέλνω το στέλνω από το παλιό μου k700i.

 

Διαπίστωσα σήμερα οτί και με τα mp3 έχω πρόβλημα..όταν δεν υπάρχει χώρος στη μνήμη του κινητού, δεν μπορώ να επιλέξω να τα αποθηκεύσει στην κάρτα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω τίποτα απευθείας στην κάρτα μνήμης... τί στο καλό γίνεται?

 

Θα δοκιμάσω να κάνω format στην κάρτα και βλέπουμε...

Πιθανότατα να αποθηκεύει πρώτα στη μνήμη του κινητού ένα μικρό τμήμα των εισερχομένων δεδομένων και μετά να το μεταφέρει στην κάρτα. Δοκίμασε να ελευθερώσεις καμιά 500αριά KB από τη μνήμη και ξαναδοκίμασε. Εάν τελικά κάνεις format, ίσως να ήταν καλό να του κάνεις και ένα master clear.

Link to comment
Share on other sites

Mήπως υπάρχει καμμιά ιδέα για να εμφανίζεται σε όλη την οθόνη η εικόνα του καλούντος?

Αυτό είναι ανάλογα με το skin.Πρέπει να βρεις ένα skin Που έχει αυτή τη δυνατότητα.Και αν δεν την έχει ,ένα click είναι στο skin manager.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και format την κάρτα, αλλά τίποτα.. Εξακολουθώ να μην μπορώ να αποθηκέυσω τίποτα απευθείας στην κάρτα μνήμης! Άδειασα όσο μπορούσα και τη μνήμη του κινητού, αλλά τίποτα! Αφού είδα κι απόειδα σκέφτομαι να αγοράσω καλώδιο για να το συνδέσω με τον υπολογιστή μήπως και γίνει έτσι η δουλειά μου..

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετη... υπάρχει ένα συγκέκριμένο καλώδιο που μπορώ να αγοράσω? ή έχετε να προτείνετε κάποιο? πόσο κοστίζει στο περίπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετη... υπάρχει ένα συγκέκριμένο καλώδιο που μπορώ να αγοράσω? ή έχετε να προτείνετε κάποιο? πόσο κοστίζει στο περίπου?

mini-usb καλώδιο.Αυτό που έχουν και οι φωτογραφικές μηχανές.Είναι πολύ φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Το skin manager κατέβασε.Αν και το μέγιστο είναι 176x160 νομίζω

 

Tην Κυριακή που θα κααθομαιι (γιατι τώρα βάφουμε το σπιτι και γινεται ένας χαμός) θα το κατεβάσω και θα σας πω αν τα κατάφερα.

Λόγω άριστης όρασης :p , δυσκολεύομαι να δω ποιος καλεί με την πολυ μικρή φωτο που βγαίνει στην οθόνη.

Για τα μηνύματα δεν το συζητάμε καν: είναι του μυρμηγκιου!! Εχω άλλο τηλ για μνμ κι αυτο για κλησεις.

Μακάρι να μπορεσω να το κανω. Πάντως 7-8 μήνες που το έχω, ειναι αξιόπιστο. Ουτε μου έχει σβύσει, ουτε εχει κολλησει ποτέ. Και σημειωτέον δεν το κλεινω ουτε τη νύχτα. Επι μονίμου βάσεως ανοιχτό και με πολλές κλησεις.:)

Link to comment
Share on other sites

mini-usb καλώδιο.Αυτό που έχουν και οι φωτογραφικές μηχανές.Είναι πολύ φθηνό.

Όχι απαραίτητα... Έχω δει τουλάχιστον 2 είδη καλωδίων usb -> mini-usb με διαφορετικό τελείωμα. Αυτό που θέλει το V360 είναι σαν τραπέζιο, ενώ έχω δει και πιο τετραγωνισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και format την κάρτα, αλλά τίποτα.. Εξακολουθώ να μην μπορώ να αποθηκέυσω τίποτα απευθείας στην κάρτα μνήμης! Άδειασα όσο μπορούσα και τη μνήμη του κινητού, αλλά τίποτα! Αφού είδα κι απόειδα σκέφτομαι να αγοράσω καλώδιο για να το συνδέσω με τον υπολογιστή μήπως και γίνει έτσι η δουλειά μου..

Εγώ πάντως θα το πήγαινα να του ρίξουν μια ματιά. Ακόμη και να γίνει η δουλειά σου με το καλώδιο, δε σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις ελαττωματικό κινητό! :protest:

 

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετη... υπάρχει ένα συγκέκριμένο καλώδιο που μπορώ να αγοράσω? ή έχετε να προτείνετε κάποιο? πόσο κοστίζει στο περίπου?

Μπορείς να το βρεις σε καταστήματα ηλεκτρονικού εξοπλισμού. Το κόστος είναι το πολύ 2-3 ευρώ. Πιθανότατα να μπορείς να το βρεις και σε μαγαζί που έχει μόνο κινητά, αλλά παίζει να το δίνουν μόνο πακέτο με το σχετικό software, οπότε και θα το πληρώσεις χρυσό.

Όπως προείπα, τσέκαρε ότι η mini-usb άκρη του καλωδίου ταιριάζει σχηματικά στο κινητό σου. Αφού έτσι κι αλλιώς θα το έχεις μαζί σου, αυτό είναι εύκολο ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα! πρόσφατα έκανα την cosmokarta μου σε πάγιο και πήρα από oteshop 59.50 ευρώ και εγώ το V360. Παρόλο που έχω και sx1, τώρα με αυτό βλέπω σε μερικά θέματα μεγαλύτερη ευχρηστία (πχ γράψιμο μυνημάτων) και ακούγεται καλύτερα, ποιό δυνατά κτλ. Γενικά την έχω καταβρεί. Είχα πολλά usb καλώδια τέτοια, γιατί έτυχε να είναι το ίδιο με την hp digital, με το GPS bluetooth receiver, με to card reader μου και με την εξωτερική usb 2,5" θήκη! έτσι και σε windows και σε LINUX! παίζει μιά χαρά! Με τα προγράμματα τα έχω βρεί λίγο σκούρα, αλλά δεν το έχω ψάξει πολύ. Στο θέμα μας τώρα. Σήμερα πήρα και αυθεντική θήκη από Γερμανό 12.90 ευρώ, αλλά δεν βρήκα πουθενά ακουστικά! μόνο hands free με ένα ακουστικό δλδ. Ξέρετε που έχει motorola? ή που αλλού θα βρώ? adaptora έχω αλλά ακούγεται ΜΟΝΟ το ένα!!! γιατί? έχει και στερεοφωνικούς adaptores? δεν ξέρω τι είναι αυτός.Skins kai themes που βρίσκω και πως τα βάζω? ήχο κλησης και για ξυπνητήρι γίνεται να βάλω mp3s? η transflash λέγεται και micro sd? αυτά για τώρα και σόρρυ για το μεγάλο post!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα! πρόσφατα έκανα την cosmokarta μου σε πάγιο και πήρα από oteshop 59.50 ευρώ και εγώ το V360. Παρόλο που έχω και sx1, τώρα με αυτό βλέπω σε μερικά θέματα μεγαλύτερη ευχρηστία (πχ γράψιμο μυνημάτων) και ακούγεται καλύτερα, ποιό δυνατά κτλ. Γενικά την έχω καταβρεί. Είχα πολλά usb καλώδια τέτοια, γιατί έτυχε να είναι το ίδιο με την hp digital, με το GPS bluetooth receiver, με to card reader μου και με την εξωτερική usb 2,5" θήκη! έτσι και σε windows και σε LINUX! παίζει μιά χαρά! Με τα προγράμματα τα έχω βρεί λίγο σκούρα, αλλά δεν το έχω ψάξει πολύ. Στο θέμα μας τώρα. Σήμερα πήρα και αυθεντική θήκη από Γερμανό 12.90 ευρώ, αλλά δεν βρήκα πουθενά ακουστικά! μόνο hands free με ένα ακουστικό δλδ. Ξέρετε που έχει motorola? ή που αλλού θα βρώ? adaptora έχω αλλά ακούγεται ΜΟΝΟ το ένα!!! γιατί? έχει και στερεοφωνικούς adaptores? δεν ξέρω τι είναι αυτός.Skins kai themes που βρίσκω και πως τα βάζω? ήχο κλησης και για ξυπνητήρι γίνεται να βάλω mp3s? η transflash λέγεται και micro sd? αυτά για τώρα και σόρρυ για το μεγάλο post!

 

Hands free στερεοφωνικό δυστυχώς δεν υπάρχει!Ωστόσο αν κοιτάξεις καμιά 5αρα σελίδες πίσω ένα παιδί πήρε adaptora από τον γερμανό για το E938 αν θυμάμαι καλά το οποίο βγάζει στερεοφωνικά τον ήχο.4 ευρώ το πήρε.Κάποια μέρα σύντομα θα πάω να το πάρω και εγώ.Η κάρτα λέγεται Transflash SD.Οι κάρτες micro SD είναι αυτές που χρησιμοποιούν τα καινούρια nokia αν δεν κάνω λάθος.Και παρόλο που τις λένε micro σκέψου ότι η κάρτα του v360 είναι η μισή στο μέγεθος από το micro!Skins μπορείς να κατεβάσεις από εδώ

http://www.motox.info/showthread.php?t=9257 και http://www.motox.info/showthread.php?t=16503 Φυσικά υπάρχουν και αλλού.Αν έχεις όρεξη και διάθεση άρχισε να googlareis..Για να τα βάζεις στο κινητό χρειάζεσαι το Skin Manager (υπάρχει ένα θέμα με links σε αρκετά χρήσιμα προγράμματα ,δες Motorola: Ευρετήριο χρήσιμων θεμάτων)Ήχο κλήσης mp3 μπορείς να βάλεις μόνο όταν το mp3 είναι αποθηκευμένο στην μνήμη του κινητού (και για το ξυπνητήρι).Ωστόσο η τελεύταια έκδοση λογισμικού του v360 υποστηρίζει mp3 ήχο κλήσης και από την κάρτα μνήμης.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει link για την τελευταία version του v360?

Και ποιο πρόγραμμα θα χρειαστώ?Το rds lite?Μήπως μπορεί να μου στείλει κανείς pm που μπορώ να το βρω?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το κατέβασα το skin manager kai περασα αυτο που ήθελα.

Επιτέλους οι φωτο ειναι σε κανονικό μεγεθος και βλέπω αυτον που καλεί. Και για τους υπολοιπους που δεν εχω φωτο, εφτιαξα στο Zedge name logo με το ονομα τους σε μεγάλα γράμματα και τους βλεπω κι αυτους.

Ευχαριστώ πολύ bomber kai Rey_619 :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το κατέβασα το skin manager kai περασα αυτο που ήθελα.

Επιτέλους οι φωτο ειναι σε κανονικό μεγεθος και βλέπω αυτον που καλεί. Και για τους υπολοιπους που δεν εχω φωτο, εφτιαξα στο Zedge name logo με το ονομα τους σε μεγάλα γράμματα και τους βλεπω κι αυτους.

Ευχαριστώ πολύ bomber kai Rey_619 :)

Φοβερή ιδέα! ;);)

 

Χαίρομαι που τα κατάφερες! :D

Link to comment
Share on other sites

Όσοι modders ενδιαφέρονται για να αναβαθμίσουν με το καλύτερο -ισως-

monsterpack για το v360, δείτε το εξής blog

 

http://yuetblog.blogspot.com/

 

και το κινητό σας θα έχει τα εξής θαυμαστά:

 

unlimited video recording

different preview mode of pictures/phonebook photos for different skins

quadband

MP3 in card can be set as ringtone

pictures in card can be set as phonebook image

Outer screen picture

Flip-close operation (!!)

enable/disable usb charging

νέα Skins

νέα Java Applications

όπως : iΤunes (!!!), PhoneManager (File system explorer)

- GlobalTime (Show global time with map) - JKeyNote (Write text notes & save in phone directory) - JZipMan (Compress files) - Dictaphone (Record voice) - Digital Audio Player κλπ..

νέα Games

change video format from mp4 to 3gp

enable Protection for java midlets

a complete set of Mac icons for skins & DRM

enable browser splash screen

new startup/shutdown animation/sound

 

 

δείτε το !!:D

 

YΓ: transflash και micro SD είναι ακριβώς οι ίδιες κάρτες!!!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

http://www.freewebs.com/fsdesign/howtocreateskins.htm Αυτό εδώ το έχετε δει? μπορούμε και εμείς να φτιάξουμε skins? αν και μου φαίνεται δύσκολο! ακουστικά τελικά μου είπε ένα μαγαζί η motorola στο Μαρούσι και πήρα τηλ και λέει ότι τα έχει αυθεντικά 18 ευρώ.Εγώ θέλω όμως adaptora για να το βάζω και στο αμάξι να παίζει. Έχω έναν αλλά όμως παίζει μονοφωνικά! καμιά ιδέα? Α για όσους έχουνε linux να πω ότι με το gnome-phone-manager και kmobiletools το V360 παίζει ΤΕΛΕΙΑ!!! ειδικά στο δεύτερο έχει και επεξεργασία τηλεφωνικού καταλόγου.Απότι διάβασα στο site μάλλον δεν κάνει! αλλά ας πεί και κανείς άλλος. Ρε παιδιά έβαλα το skin manager και δεν μου δείχνει τα 3 skins που είναι ήδη στο κινητό. Τι γίνεται δεν δουλεύει? τον driver τον έχω βάλει. Στις ρυθμίσεις του κινητού για το usb δεν βάζουμε δεδομένα? χρειάζεται μήπως και τίποτα άλλο?
Link to comment
Share on other sites

@Nikifoross: Μια διευκρίνιση για τις τελευταίες 2 προτάσεις σου... Λες ότι "το kmobiletools παίζει τέλεια" και πιο κάτω ότι "διάβασες στο site ότι μάλλον δεν κάνει". Στο ίδιο πράγμα αναφέρεσαι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...