Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος ενδιαφέρεται για software/firmware, ας ρίξει μια ματιά εδώ

http://forum.gsmserver.com/showthread.php?t=1877&page=3

 

 

Έκανε κανένας καμιά απόπειρα;;;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΣΑΣ παρακαλω παρα πολυ ας με βοηθήσει κάποιος σε αυτο που θα ρωτήσω.

Λοιπόν θέλω να συνδέσω το κινητο με τον υπολογιστή, το συνδέω μέσω usb και δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα με το πρόγραμμα Mobiledit . δεν το βρησκει με τίποτα ενω ομως το βρισκει σαν εξωτερικο δισκο στα windows αλλα δεν εχω καρτα μνημης οποτε δεν μπορω να βάλω τιποτα στην εσωτερικη μνημη του κινητου. Μηπως πρεπει να περασω καποιουε drivers για να το βρισκει τι πρεπει να κανω σας παρακαλω εχω τρελαθει.. μια βοηθεια απο καποιον. Θελω να περάσω ενα mp3 κομμένο για ήχο κλησης και πεδεύομαι πολλες μερες. Πως θα δει το κινητο το πρόγραμμα.

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις>Συνδεση>Ρυθμίσεις USB και επέλεξε προεπιλεγμένη σύνδεση για fax και δεδομένα.Εγώ που δοκίμασα με το Mobiledit 1.99 δουλεύει μια χαρά.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Καλο το κινητο για τα λεφτα του,αλλα εχει 2 ΒΑΣΙΚΑ KAI ΑΚΡΩΣ ενοχλητικα "bugs".

 

1.Τελικα βρηκε κανεις λυση με το bluetooth??Τα αρχεια που λαμβανονται αποθηκευονται στο κινητο κι οχι στην καρτα με αποτελεσμα αν το αρχειο ειναι μεγαλο και δεν υπαρχει χωρος στο κινητο να μην μπορεις να το λαβεις.Δεν υπαρχει ρυθμιση για να πηγαινουν απευθειας στην καρτα?

 

2.Για την αναφορα μηνυματων οριστικοποιηθηκε οτι δεν υπαρχει default επιλογη???

 

3.Επισιμο site με καινουρια firmware δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλο το κινητο για τα λεφτα του,αλλα εχει 2 ΒΑΣΙΚΑ KAI ΑΚΡΩΣ ενοχλητικα "bugs".

 

1.Τελικα βρηκε κανεις λυση με το bluetooth??Τα αρχεια που λαμβανονται αποθηκευονται στο κινητο κι οχι στην καρτα με αποτελεσμα αν το αρχειο ειναι μεγαλο και δεν υπαρχει χωρος στο κινητο να μην μπορεις να το λαβεις.Δεν υπαρχει ρυθμιση για να πηγαινουν απευθειας στην καρτα?

 

2.Για την αναφορα μηνυματων οριστικοποιηθηκε οτι δεν υπαρχει default επιλογη???

 

3.Επισιμο site με καινουρια firmware δεν υπαρχει?

Αναφορά αν δεν την βάζεις ο ίδιος με το χεράκι σου κάθε φορά που στελνεις μνμ, δεν θα εχεις.

Link to comment
Share on other sites

xairete se olous,2 erwtisoules na kanw. exw kalwdio k blt alla de briskw akri pos na pernaw efarmoges java, afou to to motorola phone editor de diabazei ta skins,apla pws 8a ta egatastisw.episis de briskw apo pou ixografei k to basiko de bgazw kamia akri me ta skins.de ginete apla k omorfa opos sta ericson me mia apli apostoli apo to bluetooth na ta peraseis? me to programma skinner4moto de bgazw kamia akri. euxaristw (gurisa se palioteres suzitiseis alla polu high tech orologia bre paidia)

thanx

Link to comment
Share on other sites

Hello

Για Java games , έχεις κάρτα transflash στο κινητό ? αν ναί τότε στο USB settings προσεχεις να είναι σε memory card και με το καλώδιο πρέπει να το δείς σαν εξωτερικό δίσκο , οποτε κάνεις copy το game στο dir kjava.Αν δεν έχεις κάρτα τότε ξανα με το καλώδιο πρεπει να παίξεις με κάποιο απο τα P2KTools , προτείνω το P2K Tools Version 0.8.6 build 406 by Bezol.Αν συνδεθεί (εμένα είχε διάφορα !@#@#) τότε έχεις file manager και μπορείς να βάλεις τα games στο kjava dir τις εσωτερικής μνήμης και μπορείς να φτιάξεις καινούργιους φακέλουυς κάτω απο τα scins όπου περνάς τα αρχεία για τα καινούργια scins

Link to comment
Share on other sites

Για να ηχογραφήσεις το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας μηνύματα>Νέο μήνυμα>Νέο Φωνητικό Μήνυμα. Αφού γράψεις αυτό που θέλεις κάνε αποστολή σε ένα ανύπαρκτο αριθμό (πχ 00000) Έτσι θα πάει το μήνυμα σου στα εξερχόμενα και μετά αφού πας στα εξερχόμενα θα πατήσεις το κουμπί με τις 3 γραμμούλες και θα επιλέξεις αποθήκευση.Και θα σου βγάλει μήνυμα για να αποθηκεύσεις τον ήχο.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Gia sas paidia..... to pira kai ego to kinito gia tin kori mou kai tora prospa8o na vro paixnida kai alla kaloudia, an exete ipopsin kapoia selida enimerosteme 8a eimaoun ipoxreos. episeis pos mporo na do to firmware?

episeis doulevo to programa tis BlueSoleil gia sindesi meso bluetoth kai doulevi apsoga an akapios/a to xriazete poli efxaristos na sas to promi8efso.

Link to comment
Share on other sites

:( Γεια σας. Μόλις έγινα κάτοχος του κινητού και προσπαθώντας να περάσω μέσω ΒΤ τις δ/νσεις από ένα CXV 75, ξαφνικά η οθόνη άρχισε να θοώνει ώσπου άσπρισε εντελώς. Περίμενα λίγο μήπως επανέλθει, αλλά τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία και την κάρτα και τώρα έχει πεισμώσει και δεν ανοίγει με τίποτα. Μπορώ να κανω κάτι ή το στέλνω στην αντιπροσωπεία; Υπάρχει περίπτωση να μου το αλλάξουν ή θα επισκευάσουν το ίδιο; Αααχ!!! Siemens και πάλι Siemens. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

:( Γεια σας. Μόλις έγινα κάτοχος του κινητού και προσπαθώντας να περάσω μέσω ΒΤ τις δ/νσεις από ένα CXV 75, ξαφνικά η οθόνη άρχισε να θοώνει ώσπου άσπρισε εντελώς. Περίμενα λίγο μήπως επανέλθει, αλλά τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία και την κάρτα και τώρα έχει πεισμώσει και δεν ανοίγει με τίποτα. Μπορώ να κανω κάτι ή το στέλνω στην αντιπροσωπεία; Υπάρχει περίπτωση να μου το αλλάξουν ή θα επισκευάσουν το ίδιο; Αααχ!!! Siemens και πάλι Siemens. Ευχαριστώ!!!

Επειδή εγώ πήρα το v360 επειδή η οθόνη του v180 μου χάλαγε συνέχεια (την πήγα 2 φορές για service αλλά την τρίτη φορά δεν το πήγα γιατί έληξε η εγγύηση.)Ωστόσο όταν σκέφτηκα να τους ζητήσω να μου δώσουν ένα καινούριο ήταν πολύ αργά.Δεν νομίζω να φταίει το bluetooth για το πρόβλημα.Εγώ σου προτείνω να ζητήσεις να σου δώσουν καινούριο.Αν δεν σου δώσουν καινούριο και απλά στο επισκευάσουν και η επισκευή λέει "Επιδιόρθωση λογικού κυκλώματος και αναβάθμιση λογισμικού" τότε δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά κάτι μου λέει πως θα το ξαναπάς για service..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

i kaliteri timi pou vrika gia karta transflash 512 einai 41 euro!

apenatnti apo plaisio (stournari 21) se katastima me fotografika eidh!

oso gia stereofonika akoustika den yparxoun pouthena ellada! k oi typoi sto service k katastimata motorola einai BOHDIA! o adaptoras apo katastima hlektronikon den einai k poly kali idea! den einai sigouro apotelesma k kyriws o stereofonikos adaptoras einai dyseuretos! to play247 exei Adapter 2.5mm σε 3.5mm gyrw sta 10-15 euro! (toys exei dokimasei kapoios?) yparxei k Motorola Adapter 2.5mm σε 3.5mm alla mono sto internet apo germania 12-15 euro pali!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή είχα μια δυσάρεστη εμπειρία πριν μέρες κάνοντας επεμβάσεις στο V360v (vflive) έμεινε στον τόπο και έτσι αναγκάστικα να οργώσω όλα τα φόρα να βρώ άκρη ψάχνοντας firmware κατα προτίμηση unbranded. H motorola έβγαλε τελευταίο επίσημο το R4513_G_08.B7.ABR με το οποίο πλέον μπορούμε να βάλουμε ήχο κλήσης Mp3 απο την κάρτα μνήμης του κινητού. Μέσα στην ατυχία μου στάθηκα τυχερός και βρήκα το R4513_G_08.B7.ABR SE6148AXXG1132 LP0031 το οποίο είναι unbranded περιέχει ελληνικά και μάλιστα έχει και όλα τα web session των ελληνικών εταιριών.

 

Αλλαγές εμφανείς είναι:

Παίζει mp3 σαν ήχο κλήσης από την κάρτα μνήμης.

Όταν σου στέλνουνε κάτι με bluetooth σε ρωτάει που να το αποθηκεύσεις κάρτα μνήμης ή μνήμη τηλεφώνου.

 

Όσο αναφορά το πέρασμα του firmware χρησιμοποίησα το PST 7.2.3 General (απαιτεί και το νεότερο patch ώστε να συνδεθεί με το V360).

 

Σελίδα με τα firmware: http://www.motofon.ru/index.php?option=com_remository&Itemid=2&func=select&id=21

Link to comment
Share on other sites

Ποσο safe είναι το flasharisma ? Έχω παίξει αρκετά με τα seems του vflive μου αλλά δεν το έχω flasharei.

Με το unbranded καινούργιο firmware έχει καμία διαφορά σε ταχύτητα ???

 

Επίσης καί εγώ δεν έχω βρεί stereo ακουστικά ουτε ανταπτορα (έχω δοκιμάσει ολα τα ηλεκτρονικάδικα της περιοχής) :(

Link to comment
Share on other sites

Επίσης καί εγώ δεν έχω βρεί stereo ακουστικά ουτε ανταπτορα (έχω δοκιμάσει ολα τα ηλεκτρονικάδικα της περιοχής) :(

Για ακουστικά δεν έχω ψάξει αλλά έχω πάρει ένα ανταπτοράκι και προς μεγάλη απογοήτευση βγάζει τον ήχο μονοφωνικά..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά δεν έχω ψάξει αλλά έχω πάρει ένα ανταπτοράκι και προς μεγάλη απογοήτευση βγάζει τον ήχο μονοφωνικά..

Παιδιά ψάξτε. Υπάρχουν ακουστικά. Προσωπικά έχω στερεοφωνικά handsfree και για την απλή είσοδο (όπως έχει το V360) και με mini usb 'οπως στο V3

Για ανταπτοράκια καλύτερα απευθυνθείτε σε καταστήματα με αξεσουάρ για στερεοφωνικά κτλ και να έχετε μαζί σας και τα ακουστικά για να σας δώσουν το κατάλληλο ανταπτοράκι. Μην ξεχνάτε ότι η υποδοχή του κινητού δεν είναι μόνο για ακουστικά αλλά και για μικρόφωνο, που σημαίνει ότι αν συνδεθεί το ένα από τα δύο κανάλια ήχου με αυτό του μικροφώνου ο ήχος θα βγαίνει μονοφωνικός γιατί θα προέρχεται μόνο από το ένα κανάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αραγε υπαρχουν αυτα τα firware στα καταστηματα στην Ελλαδα?Αν ειναι μεσα στην εγγυηση και το πας για αναβαθμιση,χρεωνεσαι?

 

Καλύτερα να σημειώσεις τα firware και να τους ρωτήσεις αν τα έχουν, ώστε να στα περάσουν. Όσο έχει εγγύηση το κινητό, δεν πληρώνεις για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera phra kai ego to motorola v360 gia thn gineka moy.

otan stelno me bt mp3 ta katavazei mia xara

otan stelno foto moy grafei katestrameno arxeio h megalo arxeio to

arxeio omos einai 64 kb.

otan stelno video 3gp moy lei oti h morfi den ipostirizete.

mhpos prepi na toy ta steilo apo ton ypologisti gia na ta dei kai me pio tropo.

eyxaristo poli an mpori kapios as voi8hsi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή είχα μια δυσάρεστη εμπειρία πριν μέρες κάνοντας επεμβάσεις στο V360v (vflive) έμεινε στον τόπο και έτσι αναγκάστικα να οργώσω όλα τα φόρα να βρώ άκρη ψάχνοντας firmware κατα προτίμηση unbranded. H motorola έβγαλε τελευταίο επίσημο το R4513_G_08.B7.ABR με το οποίο πλέον μπορούμε να βάλουμε ήχο κλήσης Mp3 απο την κάρτα μνήμης του κινητού. Μέσα στην ατυχία μου στάθηκα τυχερός και βρήκα το R4513_G_08.B7.ABR SE6148AXXG1132 LP0031 το οποίο είναι unbranded περιέχει ελληνικά και μάλιστα έχει και όλα τα web session των ελληνικών εταιριών.

 

Αλλαγές εμφανείς είναι:

Παίζει mp3 σαν ήχο κλήσης από την κάρτα μνήμης.

Όταν σου στέλνουνε κάτι με bluetooth σε ρωτάει που να το αποθηκεύσεις κάρτα μνήμης ή μνήμη τηλεφώνου.

 

Όσο αναφορά το πέρασμα του firmware χρησιμοποίησα το PST 7.2.3 General (απαιτεί και το νεότερο patch ώστε να συνδεθεί με το V360).

 

Σελίδα με τα firmware: http://www.motofon.ru/index.php?option=com_remository&Itemid=2&func=select&id=21

 

 

Επειδή έχω και εγώ το v360v και φαίνεται πως χρησιμοποιείς το unbranded firmware για κάποιες ημέρες μπορείς να πεις αν αξίζει να το επιχειρήσω?

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.prospathw na perasw java games sto kinito.kseziparw to fakelo .rar kai peranw mesw card reader to arxeio sto fakelo tis eksoterikis mnimis kjava.Otan paw na egatastisw to paixnidi mesa apo to kinito pairnw panta to minima "failed invalid file" .Mporei kapoios na me diafwtisei?Euxaristw:blink:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να απενεργοποιησω τον (εξαιρετικά έντονο) ήχο που κανει όταν δεν πιάνει σήμα? Σε καταστήματα που βρισκονται σε υπογεια, βγάζει έναν ήχο, που ξεσηκώνει και πεθαμένους. Είχα πάει στον Χόντο, και γύριζε όλο το μαγαζί να δει τι ήταν αυτό που ακουγόταν έτσι :O
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.prospathw na perasw java games sto kinito.kseziparw to fakelo .rar kai peranw mesw card reader to arxeio sto fakelo tis eksoterikis mnimis kjava.Otan paw na egatastisw to paixnidi mesa apo to kinito pairnw panta to minima "failed invalid file" .Mporei kapoios na me diafwtisei?Euxaristw:blink:

 

 

Profanws ta paixnidia pou perases, den einai sumvata me to kinito. To idio mou ekane kai mena. Katevasa paixnidia sumvata me v360 kai paizoun mia xara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...