Jump to content

[Επίσημο] Motorola V360


ibiza6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Πηρα και εγω το κινητο (απο ΤΙΜ με 128ΜΒ) και εχω τις εξης αποριες. Καποιες φορες οταν με περνουν τηλεφωνο ή οταν περνω, το κινητο "σβηνει", βγαζει μια λευκη οθονη και κανει restart, χωρις ομως να ζηταει pin. Φυσικα η κληση χανεται. Το εχετε ξαναδει αυτο? Ειναι θεμα αναβαθμισης? Τι να κανω?

 

Απο την ΤΙΜ πηρα δυο ιδιες συσκευες (και για τη γυναικα μου) και κανουν το ιδιο πραγμα. Help please

 

Επισης μερικες φορες οταν μιλαω με καποιον αλλο, ακουω απο το ακουστικο κατι μπαμ-μπουμ :wacko: :wacko: σαν να πεφτουν πραγματα απο τον συνομιλητη μου. Καποιες φορες το ακουει και ο αλλος απο εμενα. Δοκιμασα συνομιλια με τη γυναικα μου στο ιδιο δωματιο και το ακουω επισης. Αρα αποκλειεται να ειναι σωστο. Τι γινεται??? Στοιχιωμενο ειναι? :worry: :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από λίγες ημέρες συμβίωσης με το νέο μου v360 είπα να παραθέσω κάποια bugs που βρήκα ψάχνοντάς το...

 

1. Δεν αναπαράγει ήχους κλήσεις MP3 όταν αυτοί βρίκονται αποθηκευμένα στην κάρτα Transflash.

 

2. Δεν υποστηρίζει προβολή πολλαπλών τηλεφώνων σε μια επαφή αλλά τις εμφανίζει διαδοχικά στον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

3. Όταν αναπαράγεται ένα βίντεο που είναι αποθηκευμένο στην κάρτα Transflash, κάνει διακοπές κατά την αναπαραγωγή και τα πλήκτρα δεν αποκρίνονται.

 

4. Πολλά παιχνίδια και εφαρμογές Java που παίζουν σε άλλα κινητά (SE, Nokia κ.ά.) δεν πάιζουν στο V360

 

5. Δεν βγάζει επιβεβαίωση εάν θέλετε να διαγράψετε μια επαφή από τη μνήμη του τηλεφώνου ή της SIM. Τη σβήνει απευθείας.

 

H έκδοση του λογισμικού μου...

 

Έκδοση FLEX: SE6148AXXG10BD

Έκδοση Software: R4513_G_08.B7.56R_A

Έκδοση DSP: 63151500

Λίστα γλωσσών: 0031

 

 

Πιστεύω ότι όλοι αντιμετωπίζουμε τα ίδια προβλήματα με αυτό το κινητό, καθώς επίσης και την ανυπαρξία του voice recorder (τουλάχιστον στο δικό μου κινητό). Έχω βρει σε κάποιες άλλες ιστοσελίδες 2 νέα firmware με λίστα γλωσσών 0031, αλλά δυστυχώς κανένα πρόγραμμα (π.χ. p2k κλπ.) δεν αναγνωρίζει το v360, οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το πας σε κάποιο κατάστημα της Motorola για αναβάθμιση.

 

Πριν μερικές βδομάδες που πήγα το δικό μου για αναβάθμιση (δεν έλεγε να στείλει μήνυμα όταν έκανα reply σε εισερχόμενο), μου πέρασαν ακριβώς το ίδιο firmware/software που είχε όταν το αγόρασα (πάλι δεν έγινε η δουλειά μου). :wacko: Η αναβάθμιση είναι δωρεάν για ένα χρόνο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πηρα και εγω το κινητο (απο ΤΙΜ με 128ΜΒ) και εχω τις εξης αποριες. Καποιες φορες οταν με περνουν τηλεφωνο ή οταν περνω, το κινητο "σβηνει", βγαζει μια λευκη οθονη και κανει restart, χωρις ομως να ζηταει pin. Φυσικα η κληση χανεται. Το εχετε ξαναδει αυτο? Ειναι θεμα αναβαθμισης? Τι να κανω?

 

Απο την ΤΙΜ πηρα δυο ιδιες συσκευες (και για τη γυναικα μου) και κανουν το ιδιο πραγμα. Help please

 

Επισης μερικες φορες οταν μιλαω με καποιον αλλο, ακουω απο το ακουστικο κατι μπαμ-μπουμ :wacko: :wacko: σαν να πεφτουν πραγματα απο τον συνομιλητη μου. Καποιες φορες το ακουει και ο αλλος απο εμενα. Δοκιμασα συνομιλια με τη γυναικα μου στο ιδιο δωματιο και το ακουω επισης. Αρα αποκλειεται να ειναι σωστο. Τι γινεται??? Στοιχιωμενο ειναι? :worry: :worry: :worry:

 

 

Το πιο λογικό, όταν πας να ρωτήσεις στο κατάστημα από το οποίο τα πήρες, είναι να σου που ότι είναι θέμα αναβάθμισης. Αναβάθμισέ τα, μιας και είναι δωρεάν (καλού κακού κάνε και κανένα backup πριν τους το πας). Αν δε φτιάξει το πρόβλημα, θα πρέπει να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ αλλαγή συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει σε κάποιες άλλες ιστοσελίδες 2 νέα firmware με λίστα γλωσσών 0031, αλλά δυστυχώς κανένα πρόγραμμα (π.χ. p2k κλπ.) δεν αναγνωρίζει το v360, οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω.

 

Έχεις την καλοσύνη να κάνεις post τα site που βρήκες τα firmware updates για το v360;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Τι μορφή πρέπει να έχουν τα video για να μπορεί να τα παίζει το Μοτορόλα? έχω δοκιμάσει να περάσω μερικά στην κάρτα αλλά δεν τα αναγνωρίζει
Link to comment
Share on other sites

paidia eiste efxarstimenoi apo afto to kinitaki? exo epidotisi kai skeftomai na to xtipiso

 

Γενικά έχει πολλά μικροπροβληματάκια αλλά ελπίζω να διορθώνονται με αναβάθμιση. Κατά τα άλλα είναι ένα πολύ καλό value for money κινητό με αρκετές λειτουργίες των "ακριβότερων" κινητών όπως BT, Transflash Card κ.α.

 

 

Τι μορφή πρέπει να έχουν τα video για να μπορεί να τα παίζει το Μοτορόλα? έχω δοκιμάσει να περάσω μερικά στην κάρτα αλλά δεν τα αναγνωρίζει

 

 

3gp

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μια παρατήρηση που μου κάνει εντύπωση πώς δεν αναφέρθηκε ως παράπονο. Όταν το bt είναι ενεργοποιημένο και το ακουστικό είναι συνδεδεμένο το κινητό δεν παίζει παρά μόνο τους 3-4 πρώτους ήχους κουδουνίσματος (τα κλασσικά ντριν!). Ούτε το mp3 player παίζει. Για αυτό κρατάω το ακουστικό αποσυνδεδεμένο και την τροφοδοσία ανοιχτή και για να απαντήσω πατάω 2-3 φορές το ακουστικό, πρώτα για να συνδεθεί και μετά για να απαντήσει. Όταν τελειώσει η κλήση αποσυνδέω πάλι το ακουστικό για να επανέλθουν οι ήχοι. Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι έτσι είναι το κινητό. Δηλαδή δεν μπορώ να βάλω ήχο κλήσης mp3 όταν χρησιμοποιώ ακουστικό bt; Μου κάνει εντύπωση. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω για το θέμα, please ας απαντήσει.

 

Άσε μόλις το ανακάλυψα και φρίκαρα!!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

paidia 8umaste to problhma pou sas eixa pei me thn fortish?

pou dld eno to afhno na fortizei de mou bgazei thn endeiksh telos fortishs??

e loipon diapistosa pos otan...eimai sthn ellada to bgazei kanonika...

otan eimai sto eksoteriko de to bgazei me tpt...ti mporei na sumbainei?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

paidia 8umaste to problhma pou sas eixa pei me thn fortish?

pou dld eno to afhno na fortizei de mou bgazei thn endeiksh telos fortishs??

e loipon diapistosa pos otan...eimai sthn ellada to bgazei kanonika...

otan eimai sto eksoteriko de to bgazei me tpt...ti mporei na sumbainei?

 

 

:!: :!: :blink: Μηπως εισαι αγγλια? ισως λογω διαφορα στην ταση, αν και ακουγετε πολυ περιεργο:!:

Link to comment
Share on other sites

To Mobiledit 1.99.03 λειτουργεί τέλεια με το V360 αλλά μόνο με καλώδιο. Με BT δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει. Να το προτιμήσεις σε σχέση με το Motorola Mobile Phone Tools... Πιστεύω ότι είναι πληρέστερο και πιο γρήγορο.

 

 

Τελικά τα κατάφερα.... Μπόρεσα και έκανα το mobiledit να παιξει με το v360 με BT. Μην με ρώτήσετε λεπτομέρειες απλά χρησιμοποπίησα τους built-in drivers των XP...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αναβαθιστώ επιτέλους από το v180 που το έχω πάει 3 φορές για service μια και τώρα μου έληξε η εγγύηση.Ξέρει κανείς αν υπάρχει προσφορά του 360 με κάρτα μνήμης μέσα στο πακέτο στα 190 ευρώ?Από ότι έχω ψάξει στο internet το φθηνότερο που βρήκα ήταν στο e-shop 179 ευρώ.Αλλά αν δίναν και μια 64mb κάρτα στην τιμή των 190 θα ήταν πολύ καλά..Μήπως γνωρίζει κανείς την ύπαρξη τέτοιου πακέτου?Προσπάθησα να διαβάσω όλο το thread αλλά μου πέσαν πολλές οι σελίδες..Και γενικά είναι αξιόπιστο τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

.Ξέρει κανείς αν υπάρχει προσφορά του 360 με κάρτα μνήμης μέσα στο πακέτο στα 190 ευρώ?Από ότι έχω ψάξει στο internet το φθηνότερο που βρήκα ήταν στο e-shop 179 ευρώ.Αλλά αν δίναν και μια 64mb κάρτα στην τιμή των 190 θα ήταν πολύ καλά..Μήπως γνωρίζει κανείς την ύπαρξη τέτοιου πακέτου?

Μόλις χτες το βράδυ, ψάχνοντας είδα ενα τετοιο πακέτο στο site του Γερμανου. Για ριξε μια ματιά. Πιθανότατα αν προλάβω στο επομενο μίσάωρο να πεταχτώ να το πάρω (το θέλω για την κόρη μου, γιατί είμαι αρκετά ευχαριστημένη), οποτε αν τελικά το παρω θα σου πω το απογευμα αν όντως κοστίζει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χτες το βράδυ, ψάχνοντας είδα ενα τετοιο πακέτο στο site του Γερμανου. Για ριξε μια ματιά. Πιθανότατα αν προλάβω στο επομενο μίσάωρο να πεταχτώ να το πάρω (το θέλω για την κόρη μου, γιατί είμαι αρκετά ευχαριστημένη), οποτε αν τελικά το παρω θα σου πω το απογευμα αν όντως κοστίζει τόσο.

Θα περιμένω εξελίξεις..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας πώς απενεργοποιώ τον ήχο που σου υπενθιμίζει οτι έχεις μαι κλήση και τον ήχο της χαμηλής στάθμης μπαταρίας;
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας πώς απενεργοποιώ τον ήχο που σου υπενθιμίζει οτι έχεις μαι κλήση και τον ήχο της χαμηλής στάθμης μπαταρίας;

Στο μενού ρύθμιση ήχων θα πατήσεις στις υπενθυμήσεις που είναι στο τέλος, όχι. Αυτό θα το κάνεις σε κάθε στυλ, δυνατό χαμηλό κτλ.

Για τη χαμηλή μπαταρία δε γίνεται τίποτα μέσω της συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...