Jump to content

Poco F6/F6 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, SAKIS1980 said:

Του ξεκλείδωσε απευθείας? Δεν περίμενε 72 ώρες ?

Επίσης δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος με την global 1.0.4

Δεν το γνωρίζω αυτό, απλά μου είπε ότι πέρασε την global.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, boymanos said:

Καλημέρα, μία ερώτηση: παράγγειλα για ένα φίλο ένα f6 από dhgate όπως και εσύ αλλά είχε ινδική ρομ και όχι global όπως αναφέρει το side τους, το δικό σου τι ρομ φοράει?

Το Dhgate δεν είναι ο πωλητής.

Μπορείς να ανεβάσεις ένα link από τον πωλητή που έγινε η αγορά, επειδή μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fulgore1 said:

Το Dhgate δεν είναι ο πωλητής.

Μπορείς να ανεβάσεις ένα link από τον πωλητή που έγινε η αγορά, επειδή μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρεις.

https://www.dhgate.com/product/global-verison-poco-f6-smartphone-256gb-512gb/981555020.html?dspm=pcen.st.products.1.K3tdEF1xnFlcm8T6fWcz&scm_id=search.SPRO..@.store|196b2bcdae5b41e38fbc19629e6fa74b|bestmatch..#st1-0-store|196b2bcdae5b41e38fbc19629e6fa74b|bestmatch;stprod|2766582577&stockCountry=ES

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, boymanos said:

Τι να σου πω. ΑΠό το συγκεκριμένο είχαν αγοράσει πολλοί το x6 pro κοντά Μάρτιο και δεν είχαν θέμα.

Και βλέπω από κάτω και στις αξιολογήσεις που δεν υπάρχει κάποιο παράπονο, άρα μάλλον έπεσες σε περίπτωση και όντως είναι ξενέρα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,το επόμενο στάδιο απο εδώ ποιο είναι;απο plaza είναι η αγορά,σαν πολλές μέρες δεν είναι ακίνητο στην Γερμανία;στο parcel track ίδιο status έχει 

IMG_8016.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, samantas5855 said:

Μόλις παράγγειλα το F6 12/512, ξέρουμε πόσο καιρό κάνει να παραδοθεί Αθήνα; Τα φέρνει ακόμα η ACS;

Κανονικά 9-10 ημέρες αλλά βλέπω αργοπορίες τωρα....

ACS ναι

2 ώρες πριν, nikos0002 said:

Καλησπέρα,το επόμενο στάδιο απο εδώ ποιο είναι;απο plaza είναι η αγορά,σαν πολλές μέρες δεν είναι ακίνητο στην Γερμανία;στο parcel track ίδιο status έχει 

IMG_8016.jpeg

Η συσκευή σου είναι μαζί με μια που έχω παραγγείλει για φίλο. Ναι έχει κολλήσει και δεν ξέρω τον λόγο. Κανονικά Δευτέρα βράδυ έπρεπε να έδειχνε Ρουμανία και σήμερα το βράδυ Βουλγαρία. Ακριβώς ίδια φάση και αυτό που περιμένω.

Edit: Μόλις πάτησε Ρουμανία και πάει για Βουλγαρία. Αν πάει όπως πρέπει, παραλαμβάνουμε Αθήνα την Παρασκευή.

Screenshot_2024-06-25-17-34-20-257_com.android.chrome-edit.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, nikos0002 said:

Ναι και εγώ μόλις ειδα Ρουμανια,ελπίζω να μην πάμε απο Δευτέρα 

Αν φανεί σήμερα βουλγαρία, πάμε για Παρασκευή άντε Σάββατο. Αν όχι μπερδεύεται το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

Αν φανεί σήμερα βουλγαρία, πάμε για Παρασκευή άντε Σάββατο. Αν όχι μπερδεύεται το πράγμα...

εφτασε βουλγαρια σε περιπτωση που δεν το ειδες,αρα μαλλον καλα ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να μετράνε αντίστροφα οι 72 ώρες για το ξεκλείδωμα της συσκευής(F6).
Αναμονή και ο πύραυλος θέλω να πιστεύω θα εκτοξευθεί από την επόμενη εβδομάδα 😄😄😄

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα γεμάτο 10ήμερο χρήσης είμαι σχεδόν απόλυτα ευχαριστημένος από την συσκευή. Ανοίγεις ταυτόχρον όσες εφαρμογές θέλεις χωρίς να υπάρχει καν το ενδεχόμενο να σκαλώσει κάπου ή κάπως.
Σε αυτά τα χρήματα 330€ δεν υπάρχει ανταγωνιστής. Εννοείται πως ξεφεύγει από την κατηγορία midrange στη συνολική του χρήση. Πανάλαφρο, ξεχνάς τα αποτυπώματα στο πίσω μέρος με το mat, πολύ λεπτό(πολύ βασικό πέραν του βάρους), πάρα πολύ φωτεινή η οθόνη, ωραία χρώματα.
Αν μπορούσαμε να αλλάξουμε εμείς κάτι αυτά που θα πείραζα μόνο θα ήταν 5500 μπαταρία αντί 5000 ή λίγο καλύτερη διαχείριση της υπάρχουσας(χωρίς να αποτελεί πρόβλημα αυτό, 1 μέρα για το μέσο χρήστη βγάζει άνετα).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει Βουλγαρία απο τις 26 και εσένα;;επίσης να ρωτήσω,πολλοί προτείνουν και αφαιρούν το bloatware με προγράμματα όπως το universal bloatware removal,δεν χρειάζεται ροοτ,έχει κανένας ιδέα τι είναι και αν αξίζει σε σχέση με το να το καθαρίσεις χειροκίνητα όπως με τα βιντεάκια στις προηγούμενες σελίδες;

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nikos0002 said:

Έχει κολλήσει Βουλγαρία απο τις 26 και εσένα;;επίσης να ρωτήσω,πολλοί προτείνουν και αφαιρούν το bloatware με προγράμματα όπως το universal bloatware removal,δεν χρειάζεται ροοτ,έχει κανένας ιδέα τι είναι και αν αξίζει σε σχέση με το να το καθαρίσεις χειροκίνητα όπως με τα βιντεάκια στις προηγούμενες σελίδες;

Ξαναδέστο, Θεσ/νίκη είνααι. Αύριο κανονικά παραλαμβάνουμε...
 

Έχω απενεργοποιήσει πχ mi music, mi video και έχω βάλει mx video (από playstore) και ανοίγουν όλα από εκεί.
Με το πρόγραμμα Hidden Settings(από playstore) έχω απενεργοποιήσει σχεδόν όλο το πακέτο google, εκτός από χάρτες, authenticator, chrome.

Screenshot_2024-06-28-12-39-10-147_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Στην acs μου έδειξε και εμένα Θεσσαλονίκη,παλι καλά.Θα δω και αυτά που μου είπες αλλά μήπως έχεις ιδέα γιατί δεν φαίνονται οι φωτογραφίες απο το thread του x6 pro που είχε γράψει αρκετά τιπς το μέλος s nova??δοκιμασα απο pc και κινητό αλλά τζίφος 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos0002 said:

Στην acs μου έδειξε και εμένα Θεσσαλονίκη,παλι καλά.Θα δω και αυτά που μου είπες αλλά μήπως έχεις ιδέα γιατί δεν φαίνονται οι φωτογραφίες απο το thread του x6 pro που είχε γράψει αρκετά τιπς το μέλος s nova??δοκιμασα απο pc και κινητό αλλά τζίφος 

Έχω κρατήσει σημειώσεις 😁

Το βασικο ειναι να απεγκαθιστας οσες εφαρμογές δεν χρειαζεσαι και να απενεργοποιείς οσες απενεργοποιούνται.

Σε αυτες που δεν απενεργοποιουνται,κλεινεις τις ειδοποιησεις,αφαιρεις ολα τα δικαιωματα αδειων,απεγκαθιστας τις ενημερώσεις τους και περιοριζεις στην μπαταρια τις ενεργειες παρασκηνιου απο μενου_εφαρμογες_χχχ

Να ενημερώνεις απο playstore χειροκινητα μονο οσες εφαρμογες δουλευεις.

Να μην βαζεις Χιαομι λογαριασμο για καλύτερη ιδιωτικοτητα και μπαταρία μιας και συνεχως μεταφέρει τα δεδομένα σου στο παρασκηνιο Χρησιμοποιησε private dns που κοβει τις διαφημισεις στο μενου_περισσ.συνδεσεις

Μη χρησιμοποιείς bloatware native εφαρμογες οπως mi video,mi brower,mi ευρεση συσκευης,mi συλλογη και χρησιμοποιησε αντιστοιχες τις google

Στο μενου προστασια απορρητου_ειδικες αδειες ρυθμισε τις άδειες των εφαρμογών που ανοιγοκλεινουν κρυφα το wifi η' εχουν πρόσβαση στη χρήση του τηλ.

Στο μενου_σχετικα με το τηλ,απενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις και την αυτοματη δημιουργια τοπικων αντιγραφων ασφαλείας.

Στο μενου ρυθμίσεις_τοποθεσια απενεργοποιησε την σαρωση wifi,bt

Στο μενου ρυθμίσεις_Google απενεργοποιησε υπηρεσία διαφημίσεων google, διαγνωστικά δεδομένα και σαρωσεις παρασκηνιου.

Για φυσικο χρωμα :ρυθμισεις - προβολη και φωτεινοτητα - σχεδιο χρωματος - πρωτοτυπο χρωμα pro και θερμοκρασια θερμο

Για ομαλη κινηση με αυτοματη μειωση συχνοτητας οθονης για εξοικονομιση μπαταριας: ρυθμισεις - προβολη και φωτεινοτητα - ρυθμος ανανεωσης - προεπιλογη

Αν δεν χρησιμοποιουμε υπερβολικα πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα : ρυθμισεις - προσθετες ρυθμισεις - επεκταση μνημης - ανανενεργη ,για να μην φθειρουμε τoν "ssd" του κινητου με αχρηστα writes και να γλιτωσουμε λιγο σε ταχυτητα λογω αυτων των writes

Για εξοικονομηση μπαταριας λογω amoled οθονης χρησιμοποιουμε darκ mode οπου μπορουμε: ρυθμισεις - προβολη και φωτεινοτητα - σκοτεινη λειτουργια ,(καλο θα ειναι να ενεργοποιησουμε και την αυτοματη φωτεινοτητα)

Αποφυγη διαφημισεων: ρυθμισεις - περισσοτερες επιλογες συνδεσιμοτητας - προσωπικο dns - προσωπικο ονομα παροχεα dns , βαζουμε dns.adguard.com

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε το πρωί η acs στο viber ότι 9 με 11 θα παραλάβω,άνοιξα πριν 5 λεπτά και ήταν οι θήκες που παράγγειλα 2 μέρες μετά το κινητό από alixepress με αποστολή απο Κίνα 😆,το κινητό παραμένει στο Αιγάλεω 
https://a.aliexpress.com/_mt2jMkY

αυτη η θήκη καλύπτει κάμερες και φέρνει πολύ σε spigen αν κάποιος ενδιαφέρεται,είναι ψιλο τσιμπημένη για Κίνα αλλά σαν μάρκα αξίζει,είχα και στο παρελθόν 

Edited by nikos0002
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα. Το άνοιξα και όλα καλά. Του έκανα και ένα update, του πέταξα και τα άχρηστα και αύριο πρωί το παίρνει ο ιδιοκτήτης του.

Μια φωτό με τα αδερφάκια.

 

 

IMG_20240629_122619.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, SAKIS1980 said:

Εγώ το παρέλαβα. Το άνοιξα και όλα καλά. Του έκανα και ένα update, του πέταξα και τα άχρηστα και αύριο πρωί το παίρνει ο ιδιοκτήτης του.

Μια φωτό με τα αδερφάκια.

 

 

IMG_20240629_122619.jpg37450821150

Ωραίος, μήπως θα σου ήταν εύκολο να μας δείξεις το ιστορικό του tracking και για τα δύο; Εγώ μπαίνω στο https://parcelsapp.com/

Εμένα είναι σε αυτή τη φάση

image.thumb.png.d809f21d295b70d18ae2c3ba1b7fe7d7.png

Edited by samantas5855
Link to comment
Share on other sites

Δες και το δικό μου που είναι απο ίδιο μαγαζί,απλά έτυχε και άργησε απο Γερμανία να πάει Ρουμανία,σε άλλες αγορές συνήθως κάνει 1-2 μέρες,όταν φτάνει Ελλάδα θα σου βγάλει το parcel app τον αριθμό acs όποτε θα το κοιτάς απο το σαιτ της acs.

 

IMG_8076.jpeg

Edited by nikos0002
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, samantas5855 said:

Ωραίος, μήπως θα σου ήταν εύκολο να μας δείξεις το ιστορικό του tracking και για τα δύο; Εγώ μπαίνω στο https://parcelsapp.com/

Εμένα είναι σε αυτή τη φάση

image.thumb.png.d809f21d295b70d18ae2c3ba1b7fe7d7.png

GLS μπες. Και όταν φτάσει Ελλάδα ACS. Το πράσινο(πριν 15 ημέρες) έκανε κανά δυο μέρες λιγότερο για να έρθει. 9 ημέρες το ένα, 11 το άλλο.

 

 

 

Screenshot_2024-06-29-18-42-09-754_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2024-06-29-18-41-09-294_com.android.chrome-edit.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...