Jump to content

Poco X6 5G


Don_VitoCorleone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα λάθος παραγγελία και αντί για το pro πήρα το απλό12GB/256GB . 

Δε νομίζω ότι είναι και κανένα τραγικό λάθος. γιατι οι διαφορές είναι λίγες.

Τo απλό έχει 3,5 jack το οποίο το χρησιμοποιώ, οπότε γλίτωσα τα λεφτά για καλώδιο. 

Η διαφορά στον επεξεργαστή (αν θυμάμαι καλά) ειναι σημαντική αλλά δεν ειναι κάτι που με ενδιαφέρει τόσο πολύ. 

Αυτό που με "πόνεσε" αλλά το ήξερα όταν επέλεξα pock είναι η έλλειψη ραδιοφωνου.

Έχω δεύτερο κινητό γι αυτό, αλλά ήθελα να έχω την δυνατότητα και για ράδιο χωρίς να έχω δεδομένα γιατι εκεί υπάρχουν και διαφημίσεις ή δεν υπάρχει καλό σήμα κτλ.

Ερχομαι από Note 11pro 5G. To οποίο δεν ήταν κακό, αλλά δεν ξέρω, δεν το "αγάπησα" ποτέ. 

Το πήρα το Σαββατο. Μέχρι και αυτή τη στιγμή είμαι ευχαριστημένη. Πέρασε απευθείας το τελευταίο os. Του έκανα και μία επαναφορά μετά. Είναι σαφώς πιο γρήγορο και αρκετά πιο ελαφρύ. 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την φωτογραφική του, αλλά θυμάμαι ότι το προηγούμενο απο το 11, το poco M3 εβγαζε καλύτερες φωτογραφίες από το 11. (Οσο οξύμωρο κι αν ακούγεται, μιας και θυμάμαι ότι το 11 είχε καλύτερα χαρακτηριστικά. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια χαρά τηλέφωνο για το 99% των χρηστών υπεραρκετό

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Χ6 5G από Xiaomi plaza store(aliexpress) και μου κόστισε 197 € τελική τιμή με τα κουπόνια το 12/256, δίνοντας το Μ6 Pro στα 120 € ουσιαστικά μου στοιχισε 80 € το Χ6 (και το Μ6 pro 120 μου κόστισε γιατί πάλι έδωσα τότε ένα Redmi Note 12...). Εξαιρετική συσκευή και με την άμεση αναβάθμιση όταν το παρέλαβα σε HyperOS είμαι πολύ ικανοποιημένος, άξιζε με χίλια εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλλο το global (MIXM) και άλλη σειρά τα ευρωπαϊκά (EUXM),λόγω κανονιστικών παραμέτρων μπορεί να έχει φτάσει  στο .16, στο security patch υποθέτω είμαστε στον Ιούλιο ομοίως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Τώρα το είδα οτι έχω Ευρωπαικό.

Ναι Ιουλίου έχω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...