Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιγραφή επαφών στην κάρτα μνήμης?Αν και πλέον δεν είναι τόσο απαραίτητο κάτι τέτοιο λόγω συγχρονισμού με το outlook,πιστεύω οτι είναι μια πολύ καλή ιδέα,πρακτική και γρήγορη..;)

 

P.S: Υπάρχει περίπτωση να τρέχει κάποιες εφαρμογές απο series 80?Χλωμό αλλά έτσι απο περιέργεια..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιγραφή επαφών στην κάρτα μνήμης?Αν και πλέον δεν είναι τόσο απαραίτητο κάτι τέτοιο λόγω συγχρονισμού με το outlook,πιστεύω οτι είναι μια πολύ καλή ιδέα,πρακτική και γρήγορη..;)

 

Εγω παλι πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικη προσθηκη ειδικα για καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος με το Outlook.;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή επαφών στην κάρτα μνήμης?Αν και πλέον δεν είναι τόσο απαραίτητο κάτι τέτοιο λόγω συγχρονισμού με το outlook,πιστεύω οτι είναι μια πολύ καλή ιδέα,πρακτική και γρήγορη..;)

 

Αυτή η λειτουργία ρε παιδιά υπάρχει ήδη στο 6630 και φαντάζομαι και στα επόμενα μοντέλα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η λειτουργία ρε παιδιά υπάρχει ήδη στο 6630 και φαντάζομαι και στα επόμενα μοντέλα...

μαλλον μπερδευεσαι φιλε μου. μπες στις επαφες, επελεξε μια και πηγαινε επιλογες>αντιγραφη>.... μετα υπαρχει στην καρτα μνημης; :)

Εγω παλι πιστευω οτι ειναι πολυ σημαντικη προσθηκη ειδικα για καποιον που δεν ειναι εξοικειωμενος με το Outlook.
οπως εγω καλη ωρα :O :p
Link to comment
Share on other sites

μαλλον μπερδευεσαι φιλε μου. μπες στις επαφες, επελεξε μια και πηγαινε επιλογες>αντιγραφη>.... μετα υπαρχει στην καρτα μνημης; :)οπως εγω καλη ωρα :O :p

 

Μάλλον εσείς μπερδεύεστε.

Η λειτουργεία "αντιγραφή στην καρτα μνήμης" στην ουσία είναι ένα back up στην κάρτα μνήμης και μπορεί να γίνει ως εξής:

Επιλέγοντας πρώτα "Επιλογή/Εξαίρεση" , "Επιλογή όλων" και στη συνέχεια

"Αντιγραφή στην κάρτα μνήμης" δημιουργεί ένα πλήρες αντίγραφο των επαφών στην κάρτα μνήμης, απ΄όπου μπορείς να το επαναφέρεις όποτε χρειαστεί επιλέγοντας "Αντιγραφή" , "από την κάρτα μνήμης".

(Όταν κάνεις πλήρες αντίγραφο στην κάρτα μνήμης σε ρωτάει αν θες να αντικατασταθεί το υπάρχον και λές ναι γιατί αν πεις όχι οι επαφές θα αντιγραφούν χωρίς να σβηστούν οι προηγούμενες και έτσι θα υπάρχουν δυό φορές)

Η άλλη λειτουργία είναι να αντιγράψεις μόνο μια επαφή (με τον ίδιο τρόπο χωρίς να επιλέξεις "Επιλογή/Εξαίρεση" , "Επιλογή όλων").

Αυτό το κάνουμε συνήθως όταν θέλουμε να προσθέσουμε μια νέα επαφή σε προηγούμενο back up . Σ' αυτή την περίπτωση όταν ερωτηθούμε αν θέλουμε να αντικατασταθεί το υπάρχον αντίγραφο λέμε όχι οπότε αυτή η επαφή προστίθεται στις ήδη υπάρχουσες.

 

Το σημαντικό τώρα. Ρωτάς αν οι επαφές υπάρχουν στην κάρτα μνήμης:

Αφού κάνεις αντιγραφή στην κάρτα μνήμης, με ένα file manager πήγαινε

E/Others/Contacts και θα δεις όλες τις επαφές που έχεις αντιγράψει σε μορφή ( .vcf) (Είναι η μορφή που αναγνωρίζει το outlook) Κάνοντας κλικ σε όποια επαφή θέλουμε βλέπουμε όλα τα στοιχεία.

 

Είμαι σίγουρος ότι η λειτουργία στο Ν80 είναι ακριβώς η ίδια και αυτό προκύπτει από τη φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο δίλημα πάντως. Αν και προτιμώ τα Nokia ως αφορά λειτουργικότητα σαν τηλέφωνα και αξιοπιστία, βλέπω να χάνουν σημαντικά από τα pocket pc, σε software και hardware χαρακτηριστικά. Ειδικά αν το N80 είναι πολύ "αυστηρό" ως αφορά το software, προβλέπω να χάσουν μεγάλο μέρος του κοινού των smartphones.
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

προκειται να ερθει ελλαδα πριν της 25 μαρτιου σε μαυρο χρωμα ή χλωμο ακουγεται; 27 παμε 5ημερη κρητη και θα το ηθελα να το εχω μαζι μου!

Loipon to synexizete to bioli e?

De me lete, to N91 bghke? Exoume 21 Jan h kanw la8os? "8a ebgaine" 4o trimino 2005, prin tis giortes h kanw la8os?

 

Exete kati zoria re paidia...kalytera programmatise na to exeis gia tis kalokairines diakopes sou sthn kataskhnwsh...einai pio realistiko...

Link to comment
Share on other sites

lol.. δικιο εχεις. δεν ειχα ασχοληθει καθολου με το n91.. οποτε μαλλον μετα το πασχα θα ερθει το N80 και μεχρι να περασει λιγο ο καιρος για να διορθωθουν τα προβληματα και να ερθει το μαυρο χρωμα παμε για καλοκαιρι! μα καλα, γιατι δεν ειναι καθολου συνεπεις σε αυτα που λενε;
Link to comment
Share on other sites

Loipon to synexizete to bioli e?

De me lete, to N91 bghke? Exoume 21 Jan h kanw la8os? "8a ebgaine" 4o trimino 2005, prin tis giortes h kanw la8os?

 

Exete kati zoria re paidia...kalytera programmatise na to exeis gia tis kalokairines diakopes sou sthn kataskhnwsh...einai pio realistiko...

 

 

Μη ταυτίζετε τις δύο καταστάσεις!Το Ν91 καθυστερεί επειδή προσπαθούν να περάσουν ένα λογισμικό το οποίο θα απαγορεύει στο κινητό να δέχεται πειρατικά mp3 (ή κάτι τέτοιο...το διάβασα στο επίσημο thread του Ν91).Επίσης για πρώτη φορά βάζουν σε κινητό ΝΟΚΙΑ σκληρό δίσκο 4 giga!Κάνω λάθος??

Μπορεί να είναι και τα δύο series 60 αλλά είναι διαφορετικά μοντέλα και αναφέρονται σε διαφορετικό κοινό!!Το Ν80 δεν θα έχει τρομερές καινοτομίες (εκτός από το WiFi).Όλα τα άλλα χαρακτηριστικά είναι δοκιμασμένα!(οθόνη ίδια με το Ν90,slide up από 6270 και 6111,ηχεία από N70,3G δοκιμασμένο πλέον κτλ)...Οπότε μην σας κάνει εντύπωση αν κυκλοφορήσει σε κανα 2μήνο..Πόσο μάλλον να προηγηθεί του Ν91!

 

i got a point!:)

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις "βελιώσεις" στο Symbian OS 9.1 που αφορούν τον έλεγχο copyright, digital rights management, το τι θα μπορούμε να φορτώσουμε στη συσκευή κλπ, οι νόμοι της αγοράς το έχουν αποδείξει περίτρανα πολλές φορές. Τα πράγματα (θέλω να πιστεύω) έχουν ως εξής:

Περιορίζεις το χρήστη; "Ξενερώνει", δεν ξανααγοράζει προιόν σου για αρκετό καιρό, πέφτουν οι πωλήσεις. Αποτέλεσμα; Ως μεγάλη και παντοδύναμη εταιρία που σε νοιάζουν οι πωλήσεις, βάζεις νερό στο κρασί σου και μειώνεις τους περιορισμούς. Με το φόβο μη χάσεις μερίδιο της αγοράς, βγάζεις και πάλι τις "ωτοασπίδες" που σου είχαν βάλει στα αυτιά οι μεγάλες εταιρίες που κόπτονταν για την πτώση των κερδών τους από την "πειρατεία λογισμικού" και ακούς πάλι τους καλύτερους συνεργάτες σου, τους αγοραστές των προιόντων σου.

 

Εν ολίγοις: έχουμε τη δύναμη στα χέρια μας.

Ας αρχίζει να κερδίζει την προτίμηση του κοινού το αντίπαλο δέος (βλέπε Windows mobile) και σου λέω εγώ αν συνεχίσει τους περιορισμούς η μαμά Nokia.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

pote erxete?
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

pote erxete?

Το έχουμε πει 200 φορές!

 

Ο καθένα λέει το δικό του... Επίσημα η Nokia έχει πει πρώτο τρίμηνο... Εγώ υπολογίζω Φεβρουάριο με Μάρτιο...

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ

 

Καλό θα είναι, να γραφεις με μικρά, με τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις.

 

Η Νόκια Ελλάδος είναι λίγο :lol: πίσω στο θέμα να σκεφτείς ότι σε τηλέφωνο που είχε εισάγει και πουλούσε κανονικά στο site της είχε ακόμα τη σημείωση σύντομα κόντά σας

 

Και γενικότερα είναι τακτική της Νόκια Ελλάδος να ενημερώνει όποτε θέλει:mad:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην αργήσει αρκετά γιατί το 6600 μου δεν την παλευεί πλέον και βαριέμαι να κάνω φορματ..στην Ξάνθη ρώτησα σε nokia shop μου παν για μάρτιο..αλλά σίγουρα πριν το πάσχα
Link to comment
Share on other sites

Όποτε και να έρθει παιδιά, το θέμα είναι να έχει τις δυνατότητες που έχει ανακοινώσει η Nokia, γιατί πάντα παίζει ως ενδεχόμενο να αφαιρέσει λειτουργίες τελευταία στιγμή, με σκοπό να το βγάλει όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

 

Εγώ πάντως αρχίζω από τώρα να μεζεύω λεφτά. Υπολογίζω, από όσα ακούω τιμή μεταξύ 580 και 620 Ευρώ. Αν έρθει φθηνότερο, καλώς.

 

Υ.Γ.: Κυρία Nokia, αν ακούς:

ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα φανταστικο κινητο.

εχει ενα μειονεκτημα (το οποιο ομως σε καμια περιπτωση δεν το μειωνει):

λειπει, οπως και στο 6680, φωτισμος στην μπροστα καμερα, ωστε να μπορεις να πραγματοποιησεις βιντεο-κληση σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.

Αλλα σιγουρα παραμενει για μενα κορυφαια επιλογη σε series 60 αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα φανταστικο κινητο.

 

3G,με μια καμερα 3MP(σαν να χεις μια αξιοπρεπη ψηφιακη φωτογραφικη δεν χρειαζεται να κουβαλας στα ταξιδια ξεχωριστη) φοβερη αναλυση video,S60 3rd edition,wi fi,super memory και φοβερο design και σχεδιαση -slide up-)και αλλα πολλα εξτρα θα κανει και εμενα που δεν τα σκαω χοντρα για κινητο να το περιμενω με ανυπομονησια..

Απλα τελειο τι να πει κανεις. Πανεμορφο και υπερπληρες.

 

*edit

 

Μολις διαβασα σχεδον ολο το thread και εχω 2 ερωτησεις;

 

1. Σε ηχο σε σχεση με το 6270 μου θα ειναι πως συγκριτικα;

2. Εχουμε κανα νεοτερο με τις φωτογραφιες που ειχαν τραβηχτει και δειχνανε χαλια; Αν αυτο ειναι 3mp εγω ειμαι παπας... :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω αν ανέφερε κανείς τον τρόπο που θα κλειδώνει το πληκτρολόγιο του Ν80, με ανοιχτό το πληκτρολόγιο και με κλειστό. Ενημερώστε με κάποιος αν ξέρει.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον όπως και στο 7650. Οταν θα κλείνει το κάτω πληκτρολόγιο θα βγάζει μήνυμα για κλείδωμα πλήκτρων. Αλλά υπάρχουν και εφαρμογούλες που αναλαμβάνουν αυτή τη δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

2. Εχουμε κανα νεοτερο με τις φωτογραφιες που ειχαν τραβηχτει και δειχνανε χαλια; Αν αυτο ειναι 3mp εγω ειμαι παπας... :p

Σεβασμιότατε :lol::lol:, είναι εικόνα από testing model, δεν είναι η final έκδοση του ακόμα (πιστεύω και ελπίζω), θα υπάρξουν αλλαγές και στο software και στο hardware (βλ. φωτογραφική μηχανή)

:)

Link to comment
Share on other sites

Σεβασμιότατε :lol::lol:, είναι εικόνα από testing model, δεν είναι η final έκδοση του ακόμα (πιστεύω και ελπίζω), θα υπάρξουν αλλαγές και στο software και στο hardware (βλ. φωτογραφική μηχανή)

:)

 

Να εχεις την ευλογια του θεου τεκνο μου :lol: Αυτο ελπιζουμε ολοι..

Σχετικα με τον ηχο ξερει κανεις αν θα ειναι χειροτερο απο το 6270? (stereo speakers with stereo widening)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...