Jump to content

[S24 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


OverClocker
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ.Το σκέφτομαι για πρόσθετη προστασία στις κάμερες αν δεν επηρεάζεται συνολικά η θήκη και λειτουργικότητα. Το δαχτυλικό πώς είναι με το spigen tempered glass?

Edited by thursday6
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, kountoura said:

Θα σου πω εγώ πως χρησιμοποιώ τις συσκευές μου και μένουν άθικτες για πολύ καιρό. 

Στο s24 ultra έχω καταλήξει με tempered glass spigen και θήκη spigen enzo. 

Με το tempered glass στα δικά μου μάτια δεν υπάρχει πρόβλημα με αντανακλάσεις. 

Η θήκη, και όλες οι θήκες που προεξέχουν στις κάμερες είναι μια χαρά προστατευτικες. 

Γιατί να βάλεις κάτι έξτρα στις κάμερες? 

Εγω εχω βαλει στο 23υ προστασια καμερα; spigen και δεν εχω δει καμια διαφορα ουτε σε ποιοτητα φωτογραφιας οθτε προεξεχει απο την supcase θηκη που το εχω. Στο 24υ δεν εχω βαλει γιατι εχει η θηκη πορτακι για τις καμερες. Ειχα προστασια καμερας και για το s20fe της γυναικα; και ηδη ειχε γλυτωσει μια φορα τις καμερες απο πτωση. Εσπασε η προστασια και οι καμερες αθικτες. Για προστασια οθονης στο 23υ εχω το whitestone και ειναι κορυφη. Στο 24υ με την επιπεδη οθονη εβαλα το απλο της ESR και ειμαι απολυτα ευχαριστρημενος. Παντα θα χανεις λιγο σε αποκριση δακτυλικου αλλα εχει το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δακτυλικο πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα. Σιγουρα 4-5 φορες μεσα στη μερα δεν θα πιανει με τπτ και θα ξεκλειδωσω  με swipe αφου πρωτα εχουν σπασει τα νευρα μου. Στο παλιο κινητο που ειχα huawei mate 10 pro το ειχε στην πλατη ξεχωριστα και επιανε ακαριαια! και ειχε και swipe down της μπαρας ειδοποιησεων απο εκει. Αυτη τη μλκια με το δαχτυλικο πανω στην οθονη δεν το καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRose said:

Εμενα το δακτυλικο πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα. Σιγουρα 4-5 φορες μεσα στη μερα δεν θα πιανει με τπτ και θα ξεκλειδωσω  με swipe αφου πρωτα εχουν σπασει τα νευρα μου. Στο παλιο κινητο που ειχα huawei mate 10 pro το ειχε στην πλατη ξεχωριστα και επιανε ακαριαια! και ειχε και swipe down της μπαρας ειδοποιησεων απο εκει. Αυτη τη μλκια με το δαχτυλικο πανω στην οθονη δεν το καταλαβαινω.

Χωρίς προστασία οθόνης δουλεύει ακαριαία. 

Επίσης, είναι αισθητήρας που λειτουργεί με ποιο μυστήριο και πιο ασφαλές τρόπο από ότι οι οπτικοί αισθητήρες που έχουν τα περισσότερα τηλέφωνα κάτω από την οθόνη.

Προτιμώ την ασφάλεια αρχείων από το 1 δέκατο του δευτερόλεπτου. 

Επίσης μπορώ να θυσιάσω ένα δέκατο του δευτερόλεπτου ακόμα για να έχω ένα τζαμακι και να προστατευτεί και η ίδια η συσκευή. 

Εσύ, με τι tempered glass το χρησιμοποιείς? 

Έχεις σαρώσει ξανά τα δάχτυλα μετά από την τοποθέτηση του tempered? 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kountoura said:

Χωρίς προστασία οθόνης δουλεύει ακαριαία. 

Επίσης, είναι αισθητήρας που λειτουργεί με ποιο μυστήριο και πιο ασφαλές τρόπο από ότι οι οπτικοί αισθητήρες που έχουν τα περισσότερα τηλέφωνα κάτω από την οθόνη.

Προτιμώ την ασφάλεια αρχείων από το 1 δέκατο του δευτερόλεπτου. 

Επίσης μπορώ να θυσιάσω ένα δέκατο του δευτερόλεπτου ακόμα για να έχω ένα τζαμακι και να προστατευτεί και η ίδια η συσκευή. 

Εσύ, με τι tempered glass το χρησιμοποιείς? 

Έχεις σαρώσει ξανά τα δάχτυλα μετά από την τοποθέτηση του tempered? 

 

Αυτο εδω εχω. https://www.skroutz.gr/s/49124711/Tech-Protect-Supreme-Set-2-5D-0-3mm-Tempered-Glass-Galaxy-S24-Ultra.html

Δεν το εχω αλλαξει γιατι για ολα λενε οτι εχουν προβληματα, ειτε εχει 10 ειτε εχει 30ευρω. Περιμενω τη μεμβρανη της samsung τωρα.

Εχω αλλαξει την ευαισθησια στο φουλ και εχω ξαναπερασει και το αποτυπωμα. Σου λεω τραγικο...

Προφανως και δεν με νοιαζει αν παρουσιαζει καθυστερηση, ας κανει και 1 δευτερολεπτο, αρκει να ξεκλειδωνει. Γιατι οκ οταν θες να ξεκλειδωσεις απλα το τηλεφωνο παει κι ερχεται να σου κολλησει, αλλα αν θες να μπεις σε εφαρμογη τραπεζας και παρει 4-5 φορες λαθος, μπορει να σε κλειδωσει η εφαρμογη και να θελει τηλεφωνο στην τραπεζα.

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Αυτο εδω εχω. https://www.skroutz.gr/s/49124711/Tech-Protect-Supreme-Set-2-5D-0-3mm-Tempered-Glass-Galaxy-S24-Ultra.html

Δεν το εχω αλλαξει γιατι για ολα λενε οτι εχουν προβληματα, ειτε εχει 10 ειτε εχει 30ευρω. Περιμενω τη μεμβρανη της samsung τωρα.

Εχω αλλαξει την ευαισθησια στο φουλ και εχω ξαναπερασει και το αποτυπωμα. Σου λεω τραγικο...

Αυτό είχα και εγώ όταν πρώτο πήρα το τηλέφωνο επειδή δεν ήταν διαθέσιμο το spigen. 

Εσύ τώρα φαντάζομαι το συγκρίνεις με το mate με τον εξωτερικό αισθητήρα γι αυτό σου φαίνεται τόσο χάλια. 

Αν σου γίνει συνήθεια να πιέζεις κάπως πιο δυνατά πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2024 at 5:07 ΜΜ, kountoura said:

Αυτό είχα και εγώ όταν πρώτο πήρα το τηλέφωνο επειδή δεν ήταν διαθέσιμο το spigen. 

Εσύ τώρα φαντάζομαι το συγκρίνεις με το mate με τον εξωτερικό αισθητήρα γι αυτό σου φαίνεται τόσο χάλια. 

Αν σου γίνει συνήθεια να πιέζεις κάπως πιο δυνατά πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Ρε συ πιεζω πολυ και το εχω στο ευαισθητο. Το spigen το εβαλες; ειναι καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την αρχή έβαλα αυτό...

3MK Flexible Tempered Glass 7H Samsung Galaxy S24 Ultra - Galaxy S24 Ultra (incase.gr)

μου το πέρασαν άψογα τα παιδιά στο κατάστημα, έχει τέλεια εφαρμογή, δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με θήκες, είτε πλάτης, είτε book και το κυριότερο το δαχτυλικό δουλεύει με ένα απλό άγγιγμα!

Φυσικά το δαχτυλικό το πέρασα μετά το τζαμάκι.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, SagoniasSlutRose said:

Ρε συ πιεζω πολυ και το εχω στο ευαισθητο. Το spigen το εβαλες; ειναι καλυτερο;

Ναι το έβαλα το spigen. 

Δεν θυμάμαι τώρα πως ήταν το tech protect αλλά θυμάμαι ότι δεν είχα πρόβλημα. 

Όπως δεν έχω ούτε με το spigen. 

Μόνο με βρεγμένα χέρια αναγκάζομαι να χρησιμοποιήσω μοτίβο. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μία ερώτηση επειδή δεν γνωρίζω την λειτουργία magsafe. 

Έχω την spigen enzo αρκετό καιρό 

https://www.skroutz.gr/s/50363818/Spigen-Enzo-Aramid-Back-Cover-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07289.html

Που αν καταλαβαίνω σωστά έχει ενσωματωμένο μαγνήτη magsafe. 

Είπα να πάρω μια βάση για το αυτοκίνητο να την αξιοποιήσω. 

Πήρα αυτή,

https://www.skroutz.gr/s/40487828/Tech-Protect-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-N53-me-Magniti-Mayri.html

Δεν κολλάει λοιπόν. 

Ακόμα και αν κολλήσω από μέσα το σιδεράκι που έχει η βάση. 

Η απ ευθείας επαφή με το σιδεράκι κολλάει πολύ δυνατά. 

Αλλά να χαλάσω αυτή την ομορφιά και να κολλήσω έξω από την θήκη το στρογγυλό μεταλλικό δαχτυλίδι με τίποτα. 

Πως δουλεύει λοιπόν αυτή η τεχνολογία? 

Πρέπει να είναι ίδια μάρκα? 

Πχ και η βάση για το αυτοκίνητο spigen? 

Δεν λειτουργεί γιατί η θήκη είναι χοντρή ας πούμε? 

Υπάρχει τρόπος να έχουμε και μαγνητική στήριξη και να δουλεύει η ασύρματη φόρτιση σε απλό ασύρματο φορτιστή.? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η θηκη δεν ειναι συμβατη με magsafe

Ειχα κανει ερωτημα στο spaceboy

Και μετα μου ειχαν στειλει το παρακατω

 

 
Quote

Καλημέρα Γιώργο,

Σας ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία.

Παρακάτω θα βρεις τους κωδικούς Spigen για το S24 Ultra με MagSafe (MagFit) καθώς και τις εκτιμώμενες ημερομηνίες άφιξης στο κατάστημα μας σε περίπου μια εβδομάδα από σήμερα:

- Spigen® Slim Armor™ (MagFit) ACS07189 Samsung Galaxy S24 Ultra Case – Black
https://spaceboy.io/store/spigen-slim-armor-magfit-acs07189-samsung-galaxy-s24-ultra-case-black/
(Αναμένεται περίπου σε μια εβδομάδα από σήμερα να μας έρθει).

- Spigen® Tough Armor™ (MagFit) ACS07303 Samsung Galaxy S24 Ultra Case – Black
https://spaceboy.io/store/spigen-tough-armor-magfit-acs07303-samsung-galaxy-s24-ultra-case-black/
(Αναμένεται περίπου σε μια εβδομάδα από σήμερα να μας έρθει).

- Spigen® Ultra Hybrid™ Metal Ring (MagFit) ACS07297 Samsung Galaxy S24 Ultra Case – White
https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-metal-ring-magfit-acs07297-samsung-galaxy-s24-ultra-case-white/
(Αναμένεται περίπου σε μια εβδομάδα από σήμερα να μας έρθει).

Πηρα αλλη μια απο αμαζον και ηρθε χθες!!!

Φοβερη και με magsafe

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CQ5MJ4RT/?coliid=I3142I3LXTOLOH&colid=FZZ47FXNYOPP&ref_=list_c_wl_lv_ov_lig_dp_it&th=1

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Geo_F1 said:

Αυτη η θηκη δεν ειναι συμβατη με magsafe

Ειχα κανει ερωτημα στο spaceboy

Και μετα μου ειχαν στειλει το παρακατω

 

 

Πηρα αλλη μια απο αμαζον και ηρθε χθες!!!

Φοβερη και με magsafe

https://www.amazon.de/-/en/dp/B0CQ5MJ4RT/?coliid=I3142I3LXTOLOH&colid=FZZ47FXNYOPP&ref_=list_c_wl_lv_ov_lig_dp_it&th=1

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Κάποια καταστήματα γράφουν στις πληροφορίες ότι είναι συμβατή με magsafe αυτή που έχω. 

Στην επίσημη ιστοσελίδα της spigen παρόλα αυτά, δεν αναφέρει τίποτα. 

Έστω τώρα ότι παίρνω μια θήκη όντως συμβατή, σε επίσημο Samsung ασύρματο φορτιστή θα φορτίζει με την θήκη ή θα χρειάζεται να το βγάζω από την θήκη? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, οι magsafe συμβατές θήκες που έχουν μαγνήτη δεν επηρεάζουν την λειτουργία του S-pen;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...