Jump to content

Samsung Galaxy S24+


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ως καινούριος στο σάιτ...

Έκανα και εγώ προπαραγγελία s24 ultra από το γερμανό και θέλω να μάθω αν όντως θα το πάρουμε από 24 του μηνός από την τετάρτη γιατί έτσι μου λένε στον γερμανό ενώ έχω μάθει από τη samsung ότι βγαίνει 31 ...ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από Amazon UK που πήρα το 24+ έχει και δώρο ρολόι μέσω Samsung UK.

Σκέφτομαι να το διεκδικήσω μέσω Forward2me.

Δεν ξέρω όμως αν αξίζει(!), είμαι βέβαιος ότι θα έχει τελωνείο αλλά δεν ξέρω πόσο περίπου θα βγει 🙄

Έχει κάποιος εμπειρία από παρόμοια κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα ως τώρα benchmarks του Exynos 2400, είναι αρκετά θετικά μπορώ να πω, ακόμα και στα παιχνίδια που οι Snapdragon είχαν πάντα τεράστια διαφορά.

Από εκεί και πέρα όποιος θέλει Snapdragon, με καλή υποστήριξη σε αυτά τα χρήματα και δεν τον απασχολούν τόσο οι κάμερες, μπορεί να ρίξει μια ματιά και στο πρόσφατο Oneplus 12.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

Τα πρώτα ως τώρα benchmarks του Exynos 2400, είναι αρκετά θετικά μπορώ να πω, ακόμα και στα παιχνίδια που οι Snapdragon είχαν πάντα τεράστια διαφορά.

Από εκεί και πέρα όποιος θέλει Snapdragon, με καλή υποστήριξη σε αυτά τα χρήματα και δεν τον απασχολούν τόσο οι κάμερες, μπορεί να ρίξει μια ματιά και στο πρόσφατο Oneplus 12.

Οταν δίνεις τόσα λεφτά για να πάρεις κάτι υποδεέστερο είναι κοροιδία, να πουλούσε με το exynos 200 ευρώ φθηνότερα να καταλάβω κάποιον που θα το πάρει. ( δεν μπορείς να πουλάς στην ίδια τιμή s23 plus με snap και s24 plus με exynos, ούτε να πουλάς s24 plus την ίδια τιμή και με τούς δύο επεξεργαστές, γιατί να κερδίσεις μόνο εσύ την διαφορά πού θα κερδίσεις βάζοντας τον δικό σου επεξεργαστή και όχι ο καταναλωτής, και αν θέλεις να είσαι τίμια στον καταναλωτή σου βγάλε παντού και με τους δύο επεξεργαστές, να τελειώσει πια αυτός ο διαχωρισμός, ντροπή σου , και αφού σε ενδιαφέρει μόνο το ultra κατάργησε τα άλλα δύο να έχεις λιγότερη χασούρα.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

Οταν δίνεις τόσα λεφτά για να πάρεις κάτι υποδεέστερο είναι κοροιδία, να πουλούσε με το exynos 200 ευρώ φθηνότερα να καταλάβω κάποιον που θα το πάρει. ( δεν μπορείς να πουλάς στην ίδια τιμή s23 plus με snap και s24 plus με exynos, ούτε να πουλάς s24 plus την ίδια τιμή και με τούς δύο επεξεργαστές, γιατί να κερδίσεις μόνο εσύ την διαφορά πού θα κερδίσεις βάζοντας τον δικό σου επεξεργαστή και όχι ο καταναλωτής, και αν θέλεις να είσαι τίμια στον καταναλωτή σου βγάλε παντού και με τους δύο επεξεργαστές, να τελειώσει πια αυτός ο διαχωρισμός, ντροπή σου , και αφού σε ενδιαφέρει μόνο το ultra κατάργησε τα άλλα δύο να έχεις λιγότερη χασούρα.

Συμφορουμίτη, τα είπαμε 1,2,5,10φορές, δεν έχει νόημα να επαναλαμβανόμαστε.  Χαλάει το θέμα και μετά δεν θα μπαίνει κανεις να γράψει.

Οποιος θεωρεί ότι όλο αυτό είναι κοροιδία, ψηφίζει με το πορτοφόλι του ανάλογα και τελειώνει η υπόθεση,ειτε αγοράζοντας το Ultra, είτε αγοράζοντας άλλη συσκευή, είτε αγοράζοντας το S24+ μετά από μήνες όταν πέσει πολύ η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Fulgore1 said:

Συμφορουμίτη, τα είπαμε 1,2,5,10φορές, δεν έχει νόημα να επαναλαμβανόμαστε.  Χαλάει το θέμα και μετά δεν θα μπαίνει κανεις να γράψει.

Οποιος θεωρεί ότι όλο αυτό είναι κοροιδία, ψηφίζει με το πορτοφόλι του ανάλογα και τελειώνει η υπόθεση,ειτε αγοράζοντας το Ultra, είτε αγοράζοντας άλλη συσκευή, είτε αγοράζοντας το S24+ μετά από μήνες όταν πέσει πολύ η τιμή του.

Καλημέρα, έχεις δίκιο, δεν θα ξανασυμβεί.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, boymanos said:

Καλημέρα, έχεις δίκιο, δεν θα ξανασυμβεί.

Εγώ δεν έχω θέμα συμφορουμίτη.Αλλοι στο παρελθόν όμως είχαν ενοχληθεί από αυτά, γιια αυτό το λέω. Και μεταξύ μας, όπως βλέπεις και στο δίπλα θέμα του Ultra, δεν νομίζω να ασχοληθούν πολλοί φέτος με S24+, τουλάχιστον όχι όσο είναι ακριβό day one.

Ούτως ή άλλως το είχα γράψει και αλλού παλιότερα ότι οι exynos είναι ο κύριος λόγος που έφυγα από Samsung από το S10, και εννοείται ότι δεν θα ξανα αγοράσω exynos συσκευή ότι παπαδες και να κάνει. Καθαρά ενημερωτικά παρακολουθώ τα του φετινού Exynos.

Link to comment
Share on other sites

Ο αγαπημένος σου exynos 😬 ✌️😁😁

Λογικά θα το φτιάξουν με τα επερχόμενα update 👌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Ο αγαπημένος σου exynos 😬 ✌️😁😁

Λογικά θα το φτιάξουν με τα επερχόμενα update 👌

Είπαμε τα 100 πρώτα χρόνια είναι δύσκολα, μετά θα τον φτιάξουν.Ζητάει όμως 1100 ευρώ για ανέτοιμο κινητό.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Ο exynos έκανε το θαύμα του, τραγική αυτονομία σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, chios said:

Ο exynos έκανε το θαύμα του, τραγική αυτονομία σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.

Δεν ιδρώνει το αυτί τους, λιγότερο κόστος περισσότερο ποσοστό κέρδους, κρίμα σε όσους πάρουν τον exynos λόγω ονόματος της samsung και θα τον πληρώσουν χρυσάφι. Από την κριτική του gsmarena:  Αν και σίγουρα δεν θα απογοητευτείτε με κανέναν τρόπο παίρνοντας ένα Galaxy S24+, μπορεί να υπάρχουν καλύτερες επιλογές που πρέπει να λάβετε υπόψη. Πρώτον, το Galaxy S23 Ultra μπορεί να προσφέρει ένα S Pen, σημαντικά καλύτερες κάμερες και χωρίς αβεβαιότητα Exynos για λιγότερο από αυτό που θα πληρώνατε για το S24+. Το Galaxy S23+ φαίνεται σαν μια ακόμα καλύτερη προσφορά ενώ προσφέρει λίγο πολύ την ίδια εμπειρία χρήστη.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Στον βωμό του χρήματος και του κέρδους... κολοσσός η Samsung σιγά μην συμπεριφερθεί ως φιλανθρωπικό ίδρυμα. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum...διαβασα αυτα που γραψατε..εγω παιρνω παντα τις εκδοσεις plus γιατι αυτο ειναι το μεγεθος που ταιριαζει και με βολευει...εδω και 3 μερες κατοχος της συσκευης....ειναι πανεμορφη σαν σχεδιασμος...απο κει και περα,αν και ακομα ειναι νωρις η μπαταρια του εξαιρετικη και ακομα ειναι σε εκμαθηση.στην ιδια αυτονομια με s23 plus και με το χρονο και updates να δινει πιο πολυ αυτονομια ακομα.εφτασα 6.30 ωρες sot με μολις 2 μερες χρηση..οθονη 6.7 απο 6.6 στο s23 plus...ο exynos 2400 ειναι πολυ δυνατος και γρηγορος.το κινητο παει σφαιρα σε ολα.καμερα..πιο καλη σε νυχτερινη λειτουργια με πιο ευκρινεια και καθαρο αποτελεσμα απο το s23...το μονο ψεγαδι ειναι λιγο τα μουντα χρωματα.απο οτι ακουσα και το ultra εχει αυτο το θεμα...η samsung ανακοινωσε οτι θα βγει update και θα διορθωθει αυτο.αν εξαιρεσουμε το θεμα χρωματων το s24 plus ειναι πυραυλος...οποιος θελει να το παρει μην διστασει...ο επεξεργαστης του ειναι πολυ καλος.δεν λαγκαρει και ειναι πιο καλος απο τον snap gen 2.στα συν η πιο μεγαλη μπαταρια 4900 η οθονη Full  QHD+ οπως φοραει και το ultra

Edited by Kanellos1978
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Καλησπερα στο forum...διαβασα αυτα που γραψατε..εγω παιρνω παντα τις εκδοσεις plus γιατι αυτο ειναι το μεγεθος που ταιριαζει και με βολευει...εδω και 3 μερες κατοχος της συσκευης....ειναι πανεμορφη σαν σχεδιασμος...απο κει και περα,αν και ακομα ειναι νωρις η μπαταρια του εξαιρετικη και ακομα ειναι σε εκμαθηση.στην ιδια αυτονομια με s23 plus και με το χρονο και updates να δινει πιο πολυ αυτονομια ακομα.εφτασα 6.30 ωρες sot με μολις 2 μερες χρηση..οθονη 6.7 απο 6.6 στο s23 plus...ο exynos 2400 ειναι πολυ δυνατος και γρηγορος.το κινητο παει σφαιρα σε ολα.καμερα..πιο καλη σε νυχτερινη λειτουργια με πιο ευκρινεια και καθαρο αποτελεσμα απο το s23...το μονο ψεγαδι ειναι λιγο τα μουντα χρωματα.απο οτι ακουσα και το ultra εχει αυτο το θεμα...η samsung ανακοινωσε οτι θα βγει update και θα διορθωθει αυτο.αν εξαιρεσουμε το θεμα χρωματων το s24 plus ειναι πυραυλος...οποιος θελει να το παρει μην διστασει...ο επεξεργαστης του ειναι πολυ καλος.δεν λαγκαρει και ειναι πιο καλος απο τον snap gen 2.στα συν η πιο μεγαλη μπαταρια 4900 η οθονη Full  QHD+ οπως φοραει και το ultra

Μην αγχώνεσαι, δεν έχω δει ούτε ένα review το οποίο να έχει αρνητική άποψη για τον επεξεργαστή. Ούτε ένα όμως.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες τι τζαμι εχετε βαλει στο κινητο? λεω να βαλω το γνησιο της Samsung αλλα απο την αλλη μηπως να παω στο σιγουρακι της spigen?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2024 at 6:40 ΜΜ, Nikos_Mpl said:

Παιδες τι τζαμι εχετε βαλει στο κινητο? λεω να βαλω το γνησιο της Samsung αλλα απο την αλλη μηπως να παω στο σιγουρακι της spigen?

Φιλε μου καλυτερα να βαλεις μεμβρανη και οχι τζαμι που ειναι πιο ευαισθητο στο να σπασει η να φυγει ακουμπωντας σε χοντρη θηκη εγω εβαλα μεμβρανη απο το public και ειναι μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Φιλε μου καλυτερα να βαλεις μεμβρανη και οχι τζαμι που ειναι πιο ευαισθητο στο να σπασει η να φυγει ακουμπωντας σε χοντρη θηκη εγω εβαλα μεμβρανη απο το public και ειναι μια χαρα....

καλημερα, τελικα εβαλα spigen τζαμι. Μεμβρανες εχω σταματησει να βαζω γιατι ειναι πολυ κατωτερη η αισθηση και η εικονα που παιρνεις μετα απο λιγη χρηση. Εβαζα τις γνησιες στη Samsung και καποια στιγμη βαρεθηκα να τις αλλαζω γιατι γεμιζαν χαρακιες, σημαδια, θαμπαδα κτλ. τα τζαμια δεν παθαινουν τιποτα και αν σπασουν τα αλλαζω, που δε μου σπανε, ειδικα σε φλατ οθονες, 9 μηνες ειχα το ιδιο χωρις κανενα θεμα στο αι φον. Και ξανα λεω η αισθηση και η εικονα δεν συγκρινονται

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

καλημερα, τελικα εβαλα spigen τζαμι. Μεμβρανες εχω σταματησει να βαζω γιατι ειναι πολυ κατωτερη η αισθηση και η εικονα που παιρνεις μετα απο λιγη χρηση. Εβαζα τις γνησιες στη Samsung και καποια στιγμη βαρεθηκα να τις αλλαζω γιατι γεμιζαν χαρακιες, σημαδια, θαμπαδα κτλ. τα τζαμια δεν παθαινουν τιποτα και αν σπασουν τα αλλαζω, που δε μου σπανε, ειδικα σε φλατ οθονες, 9 μηνες ειχα το ιδιο χωρις κανενα θεμα στο αι φον. Και ξανα λεω η αισθηση και η εικονα δεν συγκρινονται

Εγω βαζω παντα τζαμακι γιατι χρησιμοποιω spigen θηκες.δεν εχω προβλημα με την αισθηση θεασης στην οθονη απλα καθε 5-6 μηνες κανω μια αλλαγη μεμβρανης στα public η ired..απο κει και περα ο καθενας βαζει οτι του αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Kanellos1978 said:

Εγω βαζω παντα τζαμακι γιατι χρησιμοποιω spigen θηκες.δεν εχω προβλημα με την αισθηση θεασης στην οθονη απλα καθε 5-6 μηνες κανω μια αλλαγη μεμβρανης στα public η ired..απο κει και περα ο καθενας βαζει οτι του αρεσει...

τζαμι βαζεις δηλαδη ή οθονη? οπως και να εχει καθενας ο,τι βολευεται απλα αν δεν τα δουλεψεις και τα 2 καποιο διαστημα δεν μπορεις να εχεις αποψη. τα τζαμια εμενα μου κρατανε πανω απο χρονο παντως χωρις αλλοιωση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

τζαμι βαζεις δηλαδη ή οθονη? οπως και να εχει καθενας ο,τι βολευεται απλα αν δεν τα δουλεψεις και τα 2 καποιο διαστημα δεν μπορεις να εχεις αποψη. τα τζαμια εμενα μου κρατανε πανω απο χρονο παντως χωρις αλλοιωση

Μεμβρανη ηθελα να πω.εκανα λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους κατοχους.
Χρησιμοποιει καποιος το κινητο σε Light Mode και αν ναι, μπορει να μας πει περιπου πως νιωθει με τη διαρκεια της μπαταριας;

Εχω ενα s23 και ειμαι μεταξυ το s24+ και του s23+. To θεμα ειναι οτι μου βγαινουν ιδια τιμη και δεν ξερω αν αξιζει να πληρωσω για το s23+ απο την αλλη φοβαμαι οτι δεν θα εχω την αυξηση στη διαρκεια χρησης σε σχεση με το s23 που εχω τωρα. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά !Έχω βάλει προστατευτικό τζαμάκι στην οθόνη αλλά δεν μπορεί ο αισθητήρας να διαβάσει το δαχτυλικό αποτύπωμα , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο τζαμάκι ή μεμβράνη που αισθητήρας θα δουλεύει κανονικά(κάτι που δοκιμάσατε ή ξέρετε ότι  δουλεύει).Ευχαριστώ!

Από το Bosch Com 607(2000) και 23 κινητά στο Samsung Galaxy S10 (2017)!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...