Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλημέρα παιδιά. 

Και το grain συνεχίζετε...

Τι να πει κανείς....

https://www.reddit.com/r/GalaxyS24Ultra/s/8EZY0cguLE

 

Πάει αυτό! Το παντρευτηκαμε! Δυστυχώς για εμάς που το παρατηρούμε πιο έντονα....

Αν διαβάζεις για τον άλλον που έχεις αλλάξει 3 συσκευές και έχει το ίδιο θέμα και στις 3....έχε γειά Παναγιά! 

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή 2-3 ετών όλο και κάποια αμυχή ή μικρή γρατζουνιά, σημαδάκι θα υπάρχει. 

Προσωπικά το έχω μόνιμα σε θήκη back cover μόνιμα οπότε και να του κάνουν καμία αμυχή δεν θα την βλέπω οπότε όλα καλά 🙂

Μιας και μιλάμε για μπαταρία πήρα τηλέφωνο στην smartech για αλλαγή μπαταρίας (εκτός εγγύησης) στο Νοτε 10+ και μου είπαν ότι κοστίζει €55. Είστε σίγουροι για τα €30 που αναφέρονται παραπάνω για το S24 U ;  Λίγα μου ακούγονται 

12 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Πάει αυτό! Το παντρευτηκαμε! Δυστυχώς για εμάς που το παρατηρούμε πιο έντονα....

Αν διαβάζεις για τον άλλον που έχεις αλλάξει 3 συσκευές και έχει το ίδιο θέμα και στις 3....έχε γειά Παναγιά! 

Αμάν βρε πως κάνετε έτσι; 

Γύρω στα 45 έτη έρχεται η πρεσβυωπία και τότε φαινόμενα τύπου grain κλπ περνάνε απαρατήρητα 😆😄😆😄

Λίγα χρόνια υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anastasg said:

Σε συσκευή 2-3 ετών όλο και κάποια αμυχή ή μικρή γρατζουνιά, σημαδάκι θα υπάρχει. 

Προσωπικά το έχω μόνιμα σε θήκη back cover μόνιμα οπότε και να του κάνουν καμία αμυχή δεν θα την βλέπω οπότε όλα καλά 🙂

Μιας και μιλάμε για μπαταρία πήρα τηλέφωνο στην smartech για αλλαγή μπαταρίας (εκτός εγγύησης) στο Νοτε 10+ και μου είπαν ότι κοστίζει €55. Είστε σίγουροι για τα €30 που αναφέρονται παραπάνω για το S24 U ;  Λίγα μου ακούγονται 

Εντός εγγύησης είναι 33€. Εκτός εγγυησης θα μάθουμε σε 2 χρόνια... 😂😂

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Πάει αυτό! Το παντρευτηκαμε! Δυστυχώς για εμάς που το παρατηρούμε πιο έντονα....

Αν διαβάζεις για τον άλλον που έχεις αλλάξει 3 συσκευές και έχει το ίδιο θέμα και στις 3....έχε γειά Παναγιά! 

Κώστα ποιά έκδοση έχεις? Τα 256 GB? Γιατί είδα στο συγκεκριμένο thread ότι αυτά είναι τα ποιο συχνά να εμφανίσουν το πρόβλημα. Επίσης μπορεί κάποιος που έχει το πρόβλημα να μας πει μία σελίδα που βλέπει στο browser που χρησιμοποιεί (ας πει και ποιος είναι αυτός) και είναι εμφανές το grain ? Με τι φωτεινότητα ή άλλες ρυθμίσεις το βλέπει?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, James Bond said:

Κώστα ποιά έκδοση έχεις? Τα 256 GB? Γιατί είδα στο συγκεκριμένο thread ότι αυτά είναι τα ποιο συχνά να εμφανίσουν το πρόβλημα. Επίσης μπορεί κάποιος που έχει το πρόβλημα να μας πει μία σελίδα που βλέπει στο browser που χρησιμοποιεί (ας πει και ποιος είναι αυτός) και είναι εμφανές το grain ? Με τι φωτεινότητα ή άλλες ρυθμίσεις το βλέπει?

Την έκδοση με τα 512 GB έχω. Νομίζω ότι υπάρχει σχεδόν σε όλες τις συσκευές αυτό το πρόβλημα. Απλά είμαι περίεργος να δω τι συμβαίνει σε επόμενες παρτίδες.

Η μία φώτο τραβηχτηκε πριν απο λίγο και η άλλη από χθες βράδυ. Η φωτεινότητα και στις 2 περιπτωσεις είναι το πολυ μεχρι το 2ο εικονιδιο του notification bar.

1708591449333.thumb.jpg.2c8fd2602b781637ad633aef65327294.jpg1708591449335.thumb.jpg.f448117c52d51b7e513b7c8a184c10a4.jpg

Θα ανεβάσω το βράδυ και άλλη 1 φωτο με τη σελίδα του myphone σε σκοτεινή λειτουργία γιατί τότε φαίνονται και οριζόντιες γραμμες (ευτυχώς αυτές όχι τόσο εντονα).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσπάθησα πολύ και δεν μπορώ να διακρίνω κάτι στη δικιά μου συσκευή... ή είμαι τυχερός ή πρέπει να πάω σε οφθαλμίατρο. :classic_smile:

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Athkatla said:

Εγώ πάντως προσπάθησα πολύ και δεν μπορώ να διακρίνω κάτι στη δικιά μου συσκευή... ή είμαι τυχερός ή πρέπει να πάω σε οφθαλμίατρο. :classic_smile:

 

Φίλε μου, σε καμία περίπτωση δεν θέλω να τρελανω κανέναν εδώ μεσα και να τον τρεχω σε γιατρούς. 😂 Αν δε διακρινεις κατι, τοτε είσαι μια χαρά! 😁

Και για να μη λέμε μόνο τα κακά....

Τραβηγμένη 00:20 χθες με μια λάμπα στο δρόμο να φωτίζει και όχι από πάνω μου..

Στο 5x.

 

20240222_001923.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dkon84 said:

Τελικά σήμερα είναι η μεγάλη μέρα του update?

Προφανώς και όχι. Πάντως χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα με την συσκευή. Πραγματικά δουλεύει άψογα. Και από μπαταρία όλα καλά. Με απογοητεύει λίγο, πως να το κάνουμε. Για αυτό τρωγομαστε κάθε τόσο να έχουμε το πιο καινούριο. Είναι ένας λόγος.δηλαδη τι διαφορά έχει στην Κορέα και έδω υπάρχει τέτοια καθυστέρηση. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Athkatla said:

Εγώ πάντως προσπάθησα πολύ και δεν μπορώ να διακρίνω κάτι στη δικιά μου συσκευή... ή είμαι τυχερός ή πρέπει να πάω σε οφθαλμίατρο. :classic_smile:

 

Πάνε σε φουλ σκοτεινό δωμάτιο και κατέβασε την φωτεινότητα στο εικονίδιο του ήλιου και κάνε τσεκ από κοντά πρώτα στις ρυθμίσεις του κινητού που είναι γκρι. 

Μετά μπορείς να δεις και εδώ. 

https://testmyscreen.com/

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Athkatla said:

Εγώ πάντως προσπάθησα πολύ και δεν μπορώ να διακρίνω κάτι στη δικιά μου συσκευή... ή είμαι τυχερός ή πρέπει να πάω σε οφθαλμίατρο. :classic_smile:

 

Οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ ουτε εγω βλεπω κατι οποτε περιμενε να παμε ολοι μαζι να πετυχουμε και καλυτερη τιμη..😁

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, johnnyman25 said:

Πάνε σε φουλ σκοτεινό δωμάτιο και κατέβασε την φωτεινότητα στο εικονίδιο του ήλιου και κάνε τσεκ από κοντά πρώτα στις ρυθμίσεις του κινητού που είναι γκρι. 

Μετά μπορείς να δεις και εδώ. 

https://testmyscreen.com/

 

Screenshot_20240222_115812_Brave.jpg

Screenshot_20240222_115454_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Athkatla said:

 

Screenshot_20240222_115812_Brave.jpg

Screenshot_20240222_115454_Settings.jpg

Πρέπει να τραβήξεις τις φωτογραφίες με άλλη συσκευή όχι με screenshot. 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, johnnyman25 said:

Πρέπει να τραβήξεις τις φωτογραφίες με άλλη συσκευή όχι με screenshot. 

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα από τη στιγμή που δεν με ενοχλεί κατι όταν κοιτάω με τα μάτια μου την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά περα από την πλάκα το αντιθαμπωτικο γυαλί σε εξωτερικό χώρο είναι game changer.

Τεράστια διαφορά,πραγματικά. 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά πήραμε σαβούρα συσκευή:

1)Grain

2)ξεθωριασμένα χρώματα,

3)zoom in-out σε βίντεο άθλιο

4)δεν κάθεται καλά το s-pen

5) ζεσταίνεται σε παιχνίδια

6) Άθλια μπαταρία

7)?? 🤣🤣

Αγγελία όλοι τώρα!!! εγώ ακόμα περιμένω το update θα γεννησουμε μέχρι να το βγάλει η Samsung 🤣🤣

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ έχω ξενερώσει....

Δεν αντέχω να βλέπω την οθόνη στο ×400 μικροσκόπιο μου. 

Αναγκάστηκα και πήρα έναν φακό ×250 όπου το πρόβλημα δεν είναι και τόσο ορατό. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2024 at 10:17 ΠΜ, SagoniasSlutRose said:

Δυστυχως δεν ειναι αυτη η λυση στο προβλημα. Εκτος του οτι θα πρεπει να βαζεις μονος σου κεφαλαια, παλι το σιγμα τελικο εξαφανιζεται. 

Μου εχει σπασει τα νευρα. Θα δοκιμαζα αλλο πληκτρολογιο αλλα δεν εχουν τα ΑΙ τα υπολλοιπα. Εκτος και αν εχετε βρει καποιο αλλο swype με ΑΙ

Το Microsoft swift έχει ενσωματωμένο το chat gpt και το dall-e, εγώ το προτιμώ κατά πολύ σε σχέση με το samsung, το είχα δοκιμάσει πρώτη φορά όταν είχα το s10+ και από τότε έχω μείνει εκεί, κάνε και δοκιμή να δεις αν σου ταιριάζει! 

Edited by asamoa1
Link to comment
Share on other sites

Το ότι κάποιοι κοροϊδεύετε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι άλλοι, πραγματικά με ξεπερνάει...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, asamoa1 said:

Το Microsoft swift έχει ενσωματωμένο το chat gpt και το fall-e, εγώ το προτιμώ κατά πολύ σε σχέση με το samsung, το είχα δοκιμάσει πρώτη φορά όταν είχα το s10+ και από τότε έχω μείνει εκεί, κάνε και δοκιμή να δεις αν σου ταιριάζει! 

Αυτο εχω βαλει απο χτες και δοκιμαζω. Θελει χρονο να με μαθει. Πριν ειχα το παλιο swype το οποιο εχει σταματησει απο 2018 να ενημερωνεται.

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Το ότι κάποιοι κοροϊδεύετε τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι άλλοι, πραγματικά με ξεπερνάει...

Χαβαλέ κάνουμε δεν κοροϊδεύει κανείς κανέναν και εγώ είμουν από τους πρώτους που το άφησα στο Service για το Zoom στο βίντεο.

Μια ιδέα είναι όλα σε όποιον δεν του αρέσει η συσκευή την δίνει. 

Θέλω να πιστεύω ότι με το update θα λύσει αρκετά προβλήματα η Samsung είδωμεν........

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Αυτο εχω βαλει απο χτες και δοκιμαζω. Θελει χρονο να με μαθει. Πριν ειχα το παλιο swype το οποιο εχει σταματησει απο 2018 να ενημερωνεται.

Μόλις μάθει τον τρόπο που γράφεις θα το ευχαριστηθείς στο φουλ πιστεύω! Εγώ τόσα χρόνια μετά δεν μπορώ να το αλλάξω, ειδικά ο τρόπος που έχουν σεταρει θαυμαστικό κομα τέλεια και ερωτηματικό σε ένα κουμπί είναι πολύ βολικό για εμένα, και έψαχνα να βρω εάν έχει κάτι αντίστοιχο το samsung keyboard αλλά δεν είχε τελικά, το Dall-e επίσης που κάνει text - to image εχει πλάκα και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις εντός του keyboard, με περίπου 20-30 χρήσης ανά μέρα βέβαια αλλά και πάλι για free πιστεύω είναι μια χαρά! 

Screenshot_20240222_133204_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, asamoa1 said:

Το Microsoft swift έχει ενσωματωμένο το chat gpt και το dall-e, εγώ το προτιμώ κατά πολύ σε σχέση με το samsung, το είχα δοκιμάσει πρώτη φορά όταν είχα το s10+ και από τότε έχω μείνει εκεί, κάνε και δοκιμή να δεις αν σου ταιριάζει! 

Το είχα χρόνια..κάτι με χάλασε με την φωνητική πληκτρολόγηση και το άλλαξα με Gboard 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, asamoa1 said:

Μόλις μάθει τον τρόπο που γράφεις θα το ευχαριστηθείς στο φουλ πιστεύω!

Αυτο ελπιζω να με μαθει. Στο swype keyboard εγραφα σφαιρα, χωρις να περναω ακριβως πανω απ ολα τα γραμματα. Αυτο εχω παρατηρησει οτι θελει να πας ακριβως στα γραμματα με αποτελεσμα αν ανεβασω λιγο ταχυτητα να βγαζει οτι να ναι και εν τελη να τρωω περισσοτερο χρονο στο σβησε, προσπαθησε ξανα, σβησε παλι, γραψε σιγα σιγα ή ακομα και γραμμα γραμμα.

BTW, για κανε μια δοκιμη γιατι με εχει τρελανει απο χτες. Αν προσπαθησω να πληκτρολογησω με swype 2 φορες συνεχομενα τη λεξη 'γραμμα' δεν παιρνει τη δευτερη (δλδ "γράμμα γράμμα"). Σε οποιαδηποτε αλλη λεξη, ειτε ελληνικα ειτε αγγλικα, την παιρνει κανονικα δυο φορες!

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...