Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, Dimitris_w said:

Εγώ ως τεχνικός όπως είπα κάποια στιγμή η μπαταρία θα καεί γιαυτό ακριβώς  το λόγο τώρα εσυ λεγε ότι θες 

Κάποια στιγμή. Ο γνωστός youtuber μιλάει για 4-5 φορές, δεν μιλάει για πάντα 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Είναι κανείς από Θεσσαλονίκη που να έχει αγοράσει το official screen protector της Samsung?

Εάν ναι και θελει μπορεί να μου πουλήσει το 2ο που έχει μέσα? 

Ευχαριστώ. 

Εγώ έλεγα να την πάρω από σκρτζομαγαζο αν θες το μοιραζόμαστε 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ταπεινή χρήση....ακόμα δεν το έχω λιώσει για να δω πως τα πάει. Παιχνίδια δεν παίζω.

Για τη δική μου καθημερινότητα με υπερκαλύπτει και η διαφορά ειναι χαοτική σε σχέση με το S22U....

 

Screenshot_20240220_191734_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Μετά από μια ταπεινή χρήση....ακόμα δεν το έχω λιώσει για να δω πως τα πάει. Παιχνίδια δεν παίζω.

Για τη δική μου καθημερινότητα με υπερκαλύπτει και η διαφορά ειναι χαοτική σε σχέση με το S22U....

 

Screenshot_20240220_191734_GSam Battery Monitor.jpg

Πόσες μέρες το έχεις?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Μετά από μια ταπεινή χρήση....ακόμα δεν το έχω λιώσει για να δω πως τα πάει. Παιχνίδια δεν παίζω.

Για τη δική μου καθημερινότητα με υπερκαλύπτει και η διαφορά ειναι χαοτική σε σχέση με το S22U....

 

Screenshot_20240220_191734_GSam Battery Monitor.jpg

ουτε στα ονειρα μου τετοια νουμερα....δεν ξερω τι παιζει και εγώ ειμαι δυσαρεστημενος με την μπαταρία του τηλεφωνου...

βεβαια τρεχω :

1) 2 γμαιλ απο τα οποια το 1 δεν σταματαει να στελνει ολη μερα και 2 yahoo 

2) bluetooth kai location always one σε συγχρωνισμο με το gt2 pro να μου στελνει ειδοποιείσεις 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, supermario said:

ουτε στα ονειρα μου τετοια νουμερα....δεν ξερω τι παιζει και εγώ ειμαι δυσαρεστημενος με την μπαταρία του τηλεφωνου...

βεβαια τρεχω :

1) 2 γμαιλ απο τα οποια το 1 δεν σταματαει να στελνει ολη μερα και 2 yahoo 

2) bluetooth kai location always one σε συγχρωνισμο με το gt2 pro να μου στελνει ειδοποιείσεις 

Όπως έχει γραφτεί πάρα πολλές φορές, ο καθένας κάνει τη δική του χρήση ανάλογα με την καθημερινότητα και τις ανάγκες του....

Από κει και πέρα, έχω κλείσει κάποια πράγματα από τις ρυθμίσεις του one ui, κάποια από τις ρυθμίσεις google και κάποιες απενεργοποιησεις εφαρμογών που δε χρειάζεται να υπάρχουν, αφού δεν τις χρησιμοποιώ... Επίσης, τον συγχρονισμό ποτέ μου, σε καμία συσκευή, δεν τον είχα ανοιχτό αφού κάθε βδομάδα τον κάνω χειροκινητα (βέβαια δεν είχα και email). Τοποθεσία εχω δωσει δικαιωματα μόνο στις εφαρμογές που θελω και θεωρώ ότι πρέπει και δεν την έχω μόνιμα ανοιχτή.

Θα προσπαθήσω κάποια από τις επόμενες μέρες να φτιάξω και να ανεβάσω έναν μίνι οδηγό ρυθμίσεων...

Σίγουρα όταν πάρω smartwatch θα έχω κι εγώ  αλλά νούμερα και στατιστικά, αλλά και πάλι μια χαρά θα με καλύπτει...

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με κάνει εντύπωση είναι οτι στην καθημερινή χρήση με βγαζει μια απο τα ιδια με το προηγούμενο μου τηλεφωνο xiaomi 10t pro με την ιδια χρήση και ιδιες εφαρμογές ..... και είναι και ποσο χρονων το xiaomaki.....

20 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Θα προσπαθήσω κάποια από τις επόμενες μέρες να φτιάξω και να ανεβάσω έναν μίνι οδηγό ρυθμίσεων...

 

θα με ενδιεφερε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

 

Θα προσπαθήσω κάποια από τις επόμενες μέρες να φτιάξω και να ανεβάσω έναν μίνι οδηγό ρυθμίσεων...

Σίγουρα όταν πάρω smartwatch θα έχω κι εγώ  αλλά νούμερα και στατιστικά, αλλά και πάλι μια χαρά θα με καλύπτει...

Άτομα που έχουν καλή κατανάλωση είναι καλό να ανεβάζουν μίνι οδηγούς, μήπως μας ξεφεύγει κάτι, οπότε αναμένουμε 

Επίσης ανέβασε τι χρόνους ΘΑ έχεις όταν πάρεις το smartwatch μιας και οι πλειοψηφία χρηστών έχουν smartwatch 

 

Και τώρα μια ερώτηση,  μιας αναφέρθηκε το smartwatch 

Εχω σκάσει και δεν μπορώ να καταλάβω ΤΟ ΓΙΑΤΊ 

Η ιστορία πως έχει : έχω το amazift gtr4 ρολόι, πολύ ωραίο ευχαριστημένος φουλ, το έχω συνδεδεμένο με ένα iphone 13  όλα καλά δουλεύει άψογα με τις ειδοποιήσεις και τα σχετικά, αναμονή το ρολόι 22μερες! Ουαου χρόνοι χρήσεις 

Το κινητό το δίνω σε συγγενή, Το αποσυνδέω,και τα σχετικα και το συνδέω στο s24u,όλα καλά 100% λειτουργικό ΑΛΛΑ από τότε με το ζόρι 10 μέρες αναμονή με ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΉΣΗ,  

δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί;;;;;; βασικά όταν το σύνδεσα με το s24u κατέβασε την επόμενη μέρα καινούργιο firmware,  να τα έκανε μαντάρα η amazfit και να χάλασε στο μισό την αυτονομια; να ήταν τόσο σύμπτωση;; να φταίει τόσο το android σε σχέση το ios;;; 

Ζητώ συγνώμη για το σεντόνι, αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου και να ακούσω τις γνώμες σας

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Athkatla said:

@Dimitris_w  vs  Flossy Carter :classic_biggrin:

Αν νομίζεις την γνώση την έχουν μονάχα η του youtube αγαπητέ μου έχω φάει την ζωή μου με συσκευές με μπαταρία και έχω πάρει και μερικά πτυχία!!  Οπότε άτοπο 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Athkatla said:

@Dimitris_w  vs  Flossy Carter :classic_biggrin:

O flossy είναι αυτός που δεν ξέρει ούτε τις θήκες στα κινητά να βάζει σωστά επειδή έχει 4-5 s24 ultra να κάθονται εκεί τριγύρω οπότε @@ του αν πάθει κάποιο κάτι?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται στο swype keyboard της samsung να εμφανιζει το 'ς' οταν πας να γραψεις την πρωτη λεξη της προτασης και εχει κεφαλαια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Παλιό Firmware WM9 σύγκριση με το νέο Φεβρουαρίου Νότια Κορέα Firmware XB5.Υπάρχει μια ορατή βελτίωση.

20240221_065635.jpg

20240221_065638.jpg

20240221_065747.jpg

20240221_065750.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, SagoniasSlutRose said:

Ξερει κανεις πως γινεται στο swype keyboard της samsung να εμφανιζει το 'ς' οταν πας να γραψεις την πρωτη λεξη της προτασης και εχει κεφαλαια;

Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου - more typing options - Auto capitalize

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kostis2001 said:

Παιδιά φορτιστή ποιον παίρνουμε?

https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7240871

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Αν νομίζεις την γνώση την έχουν μονάχα η του youtube αγαπητέ μου έχω φάει την ζωή μου με συσκευές με μπαταρία και έχω πάρει και μερικά πτυχία!!  Οπότε άτοπο 

Δεν πήρα θέση :)

Δίκιο έχεις αλλά όπως σου έγραψαν ήδη το ύφος του κειμένου σου, ίσως άθελα σου, είναι απότομο και απόλυτο.

8 ώρες πριν, OverClocker said:

O flossy είναι αυτός που δεν ξέρει ούτε τις θήκες στα κινητά να βάζει σωστά επειδή έχει 4-5 s24 ultra να κάθονται εκεί τριγύρω οπότε @@ του αν πάθει κάποιο κάτι?

Yo! Ναι αυτός. 14 χρόνια κριτικές κινητών και δεν ξέρει να βάζει θήκες.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Athkatla said:

Yo! Ναι αυτός. 14 χρόνια κριτικές κινητών και δεν ξέρει να βάζει θήκες.

 

Ρε τον καημένο, ίσως στα επόμενα 14 να τα καταφέρει 😂

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Athkatla said:

Δεν πήρα θέση :)

Δίκιο έχεις αλλά όπως σου έγραψαν ήδη το ύφος του κειμένου σου, ίσως άθελα σου, είναι απότομο και απόλυτο.

Yo! Ναι αυτός. 14 χρόνια κριτικές κινητών και δεν ξέρει να βάζει θήκες.

 

Ενώ οι δημοσιογράφοι που κάνουν τόσα χρόνια την δημοσιογράφια  ξέρουν να την κάνουν σωστα 😅😅😇

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας κάποια παλιότερο apk του facebook, που σου επέτρεπε να ανοίγουν οι σύνδεσμοι σε εξωτερικό πρόγραμμα περιήγησης; Γιατί τώρα και ενώ έχω ορίσει τον Firefox ως προεπιλεγμενο, εξακολουθεί να μου ανοίγει πρώτα τον chrome και μετά πρέπει να πηγαίνω στο μπανερ δεξιά και να του λέω να κάνει άνοιγμα στο προεπιλεγμενο πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Αν νομίζεις την γνώση την έχουν μονάχα η του youtube αγαπητέ μου έχω φάει την ζωή μου με συσκευές με μπαταρία και έχω πάρει και μερικά πτυχία!!  Οπότε άτοπο 

Να 'ξερες κι εγώ αγαπητέ όλα αυτά τα χρόνια σε διάφορα τεχνολογικά φόρουμ πόσους σαν και σένα αγενείς, προκλητικούς, ξερόλες, φωτεινούς παντογνώστες, με επίδειξη και καλά "γνώσεων" κι απαξίωση των υπολοίπων έχω δει με περισσή περηφάνεια να διαρρηγνύουν τα πτυχία τους με τα master τους και να δηλώνουν έμπειροι, τεχνικοί κλπ. λέγοντας μπουρδοαμπελοφιλοσοφίες;;;;;;
Αυτό που αναφέρθηκε για φόρτιση ήταν για συγκεκριμένες φορές κι όχι κατ' εξακολούθηση σε χρήστες που αντιμετωπίζουν πρόβλημα για να καλιμπράρουν την μπαταρία (βαθμονόμηση). 
Φυσικά με τις πρόσφατες ιόντων λιθίου δεν πρέπει να κλείσει από μπαταρία το κινητό όπως και δεν έχουν το "φαινόμενο μνήμης" των παλιών νικελίου που αφήναμε το κινητό να κλείσει μόνο του από μπαταρία πριν το φορτίσουμε.
Αυτό που προτείνω για να βοηθήσουν στη διατήρηση ζωής της μπαταρίας είναι να κάνουν συχνά restarts, wipe cache και για να μηδενίσουν τα battery stats κάθε 6 μήνες να αφήνουν το κινητό να σβήσει από μπαταρία, να μπαίνουν στο recovery mode να το αφήνουν μέχρι να σβήσει το κινητό για να ξεφορτιστεί τελείως και να μην ανάβει καθόλου και κλειστό να το φορτίζουν μέχρι 100%. Από κει και πέρα φορτίζω στο 20% χωρίς αυτό να αποτελεί και ψυχαναγκασμό!  
Μάθε πρώτα να διαβάζεις, μην είσαι προπέτης και να διατυπώνεις με σωστό συντακτικό την σκέψη σου και χωρίς να προσβάλλεις, να μειώνεις ή να φέρνεις σε δύσκολη θέση τους υπολοίπους γιατί διαφορετικά απαξιώνεσαι κι έλα μετά να κάνουμε υγιή αντιπαράθεση σε κάτι που έχεις αντίθετη άποψη.
Όπως έλεγαν και οι παλιοί...
"Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια". 
"Η αγένεια είναι η προσπάθεια των χαμηλού επιπέδου ατόμων να παραστήσουν τους σπουδαίους". 
Καλημέρα...

1 ώρα πριν, Labroukos66 said:

Έχει κανένας κάποια παλιότερο apk του facebook, που σου επέτρεπε να ανοίγουν οι σύνδεσμοι σε εξωτερικό πρόγραμμα περιήγησης; Γιατί τώρα και ενώ έχω ορίσει τον Firefox ως προεπιλεγμενο, εξακολουθεί να μου ανοίγει πρώτα τον chrome και μετά πρέπει να πηγαίνω στο μπανερ δεξιά και να του λέω να κάνει άνοιγμα στο προεπιλεγμενο πρόγραμμα..

https://myphone.gr/forum/topic/190162/?do=findComment&comment=7235843
https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/facebook/facebook-424-0-0-21-75-release/facebook-424-0-0-21-75-22-android-apk-download/

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Athkatla said:

Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου - more typing options - Auto capitalize

Δυστυχως δεν ειναι αυτη η λυση στο προβλημα. Εκτος του οτι θα πρεπει να βαζεις μονος σου κεφαλαια, παλι το σιγμα τελικο εξαφανιζεται. 

Μου εχει σπασει τα νευρα. Θα δοκιμαζα αλλο πληκτρολογιο αλλα δεν εχουν τα ΑΙ τα υπολλοιπα. Εκτος και αν εχετε βρει καποιο αλλο swype με ΑΙ

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, SagoniasSlutRose said:

Ξερει κανεις πως γινεται στο swype keyboard της samsung να εμφανιζει το 'ς' οταν πας να γραψεις την πρωτη λεξη της προτασης και εχει κεφαλαια;

Δεν ξέρω τι εννοείς, μόλις ξεκινάω με κεφαλαία μου εμφανίζεται το "ς", δεν έχω πειράξει τίποτα.

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, xalaros said:

Δεν ξέρω τι εννοείς, μόλις ξεκινάω με κεφαλαία μου εμφανίζεται το "ς", δεν έχω πειράξει τίποτα.

1.jpg

Δεν εχεις κεφαλαια στην εικονα.

Έστω ότι θέλω να γράψω "Γιάννης"

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, xalaros said:

Να 'ξερες κι εγώ αγαπητέ όλα αυτά τα χρόνια σε διάφορα τεχνολογικά φόρουμ πόσους σαν και σένα αγενείς, προκλητικούς, ξερόλες, φωτεινούς παντογνώστες, με επίδειξη και καλά "γνώσεων" κι απαξίωση των υπολοίπων έχω δει με περισσή περηφάνεια να διαρρηγνύουν τα πτυχία τους με τα master τους και να δηλώνουν έμπειροι, τεχνικοί κλπ. λέγοντας μπουρδοαμπελοφιλοσοφίες;;;;;;
Αυτό που αναφέρθηκε για φόρτιση ήταν για συγκεκριμένες φορές κι όχι κατ' εξακολούθηση σε χρήστες που αντιμετωπίζουν πρόβλημα για να καλιμπράρουν την μπαταρία (βαθμονόμηση). 
Φυσικά με τις πρόσφατες ιόντων λιθίου δεν πρέπει να κλείσει από μπαταρία το κινητό όπως και δεν έχουν το "φαινόμενο μνήμης" των παλιών νικελίου που αφήναμε το κινητό να κλείσει μόνο του από μπαταρία πριν το φορτίσουμε.
Αυτό που προτείνω για να βοηθήσουν στη διατήρηση ζωής της μπαταρίας είναι να κάνουν συχνά restarts, wipe cache και για να μηδενίσουν τα battery stats κάθε 6 μήνες να αφήνουν το κινητό να σβήσει από μπαταρία, να μπαίνουν στο recovery mode να το αφήνουν μέχρι να σβήσει το κινητό για να ξεφορτιστεί τελείως και να μην ανάβει καθόλου και κλειστό να το φορτίζουν μέχρι 100%. Από κει και πέρα φορτίζω στο 20% μέχρι 80% χωρίς αυτό να αποτελεί και ψυχαναγκασμό!  
Μάθε πρώτα να διαβάζεις, μην είσαι προπέτης και να διατυπώνεις με σωστό συντακτικό την σκέψη σου και χωρίς να προσβάλλεις, να μειώνεις ή να φέρνεις σε δύσκολη θέση τους υπολοίπους γιατί διαφορετικά απαξιώνεσαι κι έλα μετά να κάνουμε υγιή αντιπαράθεση σε κάτι που έχεις αντίθετη άποψη.
Όπως έλεγαν και οι παλιοί...
"Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια". 
"Η αγένεια είναι η προσπάθεια των χαμηλού επιπέδου ατόμων να παραστήσουν τους σπουδαίους". 
Καλημέρα...

https://myphone.gr/forum/topic/190162/?do=findComment&comment=7235843
https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/facebook/facebook-424-0-0-21-75-release/facebook-424-0-0-21-75-22-android-apk-download/

Χαχαχαχχα μόνο να γελάσω μου προκαλούν όλα αυτά που γράψεις!! Αυτό που περιεγραψες είσαι εσύ αγαπητέ μου . Κάνε δουλειά σου και μην ασχολείσαι.  Εγώ όταν έχω λεφτά να αγοράσω μια τέτοια συσκευή έχω λεφτά να αλλάξω και μια μπαταρία 😂😂😂 τι ακούμε εδώ μέσα πραγματικά.  Θα φορτίζω την μπαταρία στο 80 για να μην χαλάσει? Χαχαχχα για 30 50 ευρώ.  Και όλα αυτά πραγματικά που γράψεις είναι πλήρως παραπληροφορηση και αμάθεια.  Έλα καλή συνέχεια μην ξανά ασχοληθείς. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Δεν εχεις κεφαλαια στην εικονα.

Έστω ότι θέλω να γράψω "Γιάννης"

με κεφαλαία έχει κεφάλαιο Σ. βγάζεις τα κεφάλαια και τελειώνεις την λέξη Γιάννης με τα μικρά που έχει ς

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...