Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, stcp said:

Και σε εμενα.

Εν τω μεταξυ το titanium gray λιγο απογοητευση. Προς "χρυσαφοζαχαρι" φερνει, περιεργο χρωμα, αλλαζει αναλογα πως χτυπαει το φως.

Εμένα ακριβώς αυτό το εφέ που αλλάζει χρώμα μου αρέσει πάρα πολύ.  

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kek said:

Δηλαδή το spen δε μπαίνει άλλο μέσα??? 

περίεργα πράγματα...

11 minutes ago, stcp said:

Και σε εμενα.

Εν τω μεταξυ το titanium gray λιγο απογοητευση. Προς "χρυσαφοζαχαρι" φερνει, περιεργο χρωμα, αλλαζει αναλογα πως χτυπαει το φως.

μην τρελαίνεστε για το χρώμα παιδιά...μία που το είδατε μία που θα το δει ο επόμενος..😁και clear θήκη να βάλετε δεν είναι το ίδιο..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kek said:

Δηλαδή το spen δε μπαίνει άλλο μέσα??? 

Όχι, κι αν δε είχα και δεύτερο να το δω άμεσα ήμουν έτοιμος να το στείλω πίσω.

15 minutes ago, nasosvasedis said:

Εμένα ακριβώς αυτό το εφέ που αλλάζει χρώμα μου αρέσει πάρα πολύ.  

Πολύ πιο ωραίο με τις αποχρώσεις που παίρνει όταν διαθλάται το φως, θα συμφωνήσω. 

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, stcp said:

Και σε εμενα.

Εν τω μεταξυ το titanium gray λιγο απογοητευση. Προς "χρυσαφοζαχαρι" φερνει, περιεργο χρωμα, αλλαζει αναλογα πως χτυπαει το φως.

ρε μαγκες δεν γινετε να εξεχει τοσο πολυ το πενακι..για βγαλτε το απο την θηκη και πατηστε το καπακι..μηπως εχει ξεκουμπωσει και ξαναβαλτετο.εστω και λιγο να εξεχει με θηκες θα παιζει προβλημα..

εγω σε review unboxing δεν εχω παρατηρησει αυτο που περιγραφετε εσεις.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο,  το trade in για S23U 512GB αξίζει ή μάπα ποσό δίνουν;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nasosvasedis said:

Κάτι άσχετο,  το trade in για S23U 512GB αξίζει ή μάπα ποσό δίνουν;

οχι 413 ευρω δινουν μετρητα και 485 voucher

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ktikti said:

ρε μαγκες δεν γινετε να εξεχει τοσο πολυ το πενακι..για βγαλτε το απο την θηκη και πατηστε το καπακι..μηπως εχει ξεκουμπωσει και ξαναβαλτετο.εστω και λιγο να εξεχει με θηκες θα παιζει προβλημα..

εγω σε review unboxing δεν εχω παρατηρησει αυτο που περιγραφετε εσεις.

σε unboxing βλέπω ότι εξέχει λίγο αλλά το δείχνουν από άλλη γωνία και δεν μπορώ να συγκρίνω. Πάντως το ότι βγάλανε τις γρίλιες στο μικρόφωνο μου φαίνεται αστοχία. σαν ανοιχτό sim tray είναι

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gsa1967 said:

οχι 350 ευρω δινουν 

στο pandas εννοείς? αποκλείεται..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ktikti said:

ρε μαγκες δεν γινετε να εξεχει τοσο πολυ το πενακι..για βγαλτε το απο την θηκη και πατηστε το καπακι..μηπως εχει ξεκουμπωσει και ξαναβαλτετο.εστω και λιγο να εξεχει με θηκες θα παιζει προβλημα..

εγω σε review unboxing δεν εχω παρατηρησει αυτο που περιγραφετε εσεις.

Και σε reviews έτσι είναι απ ότι φαίνεται.

Screenshot_20240125_135003_X.thumb.jpg.5718e670e463990c40747e0901dc312d.jpg

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xalaros said:

https://myphone.gr/forum/topic/200571/?do=findComment&comment=7240871

Όπως έχει γραφτεί... "Προτιμήστε τον από τους 15 και 25W καθώς ανεβάζει περισσότερο την ένταση του ρεύματος και όχι την τάση με αποτέλεσμα οι συσκευές να μην ζεσταίνονται κατά την φόρτιση."

Κάπου σε έχασα, δεν πιάνω τι εννοείς.

 

24 minutes ago, Dark_Lord said:

περίεργα πράγματα...

μην τρελαίνεστε για το χρώμα παιδιά...μία που το είδατε μία που θα το δει ο επόμενος..😁και clear θήκη να βάλετε δεν είναι το ίδιο..

Έτσι είναι σε όλα τα 24άρια. Λογικά επειδή το έκαναν τελείως φλατ και το πενάκι το έκαναν ετσι για να το σφαλίζεις και απασφαλίζεις πιο εύκολα μάλλον.

 

Για τα χρώματα δεν έχω άποψη, δεν πρόλαβα να το δω και καθόλου 😄 😂

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άλλη εμπειρία από πενάκι αλλά σε εμένα είναι έτσι 

Λοιπόν πάρα πολύ ωραίο το κράτημα, μου αρέσει η φλατ οθόνη σε σχέση με το s21 ultra που ήθελες οπωσδήποτε θήκη γιατί γλιστρούσε 

η οθόνη κάπως περίεργη στα χρώματα όχι τόσο έντονα 

Έχω καιρό να ρο μάθω ακόμα 

 

(δεν ξέρω αν είναι θέμα το 6.1 αλλά σε όλες τις εφαρμογές υπήρχε η επιλογή ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΔΟΠΟΙΉΣΕΩΝ που τώρα δεν υπάρχει και ήθελα να κάνω κάποιες αλλαγές) 

 

 

20240125_153233.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sakis88888 said:

Δεν έχω άλλη εμπειρία από πενάκι αλλά σε εμένα είναι έτσι 

Λοιπόν πάρα πολύ ωραίο το κράτημα, μου αρέσει η φλατ οθόνη σε σχέση με το s21 ultra που ήθελες οπωσδήποτε θήκη γιατί γλιστρούσε 

η οθόνη κάπως περίεργη στα χρώματα όχι τόσο έντονα 

Έχω καιρό να ρο μάθω ακόμα 

 

(δεν ξέρω αν είναι θέμα το 6.1 αλλά σε όλες τις εφαρμογές υπήρχε η επιλογή ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΔΟΠΟΙΉΣΕΩΝ που τώρα δεν υπάρχει και ήθελα να κάνω κάποιες αλλαγές) 

 

 

20240125_153233.jpg

Άνοιξε τις συνθέτες ρυθμίσεις ειδοποίησεων και μπορείς να τις επαναφέρεις τις κατηγορίες και εγώ το έψαχνα χτες!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τα σπάει απλά... επιτέλους ήρθε και το στήνω.....Δεν έχω λόγια...τα υπόλοιπα όταν το δουλέψω.... S24ULTRA 🔝🦅

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ. Το πενάκι όντως προεξέχει. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι έχει ξεκουμπωσει από την μεταφορά. Αλλά φαίνεται είναι έτσι επειδή η βάση του είναι σχετικά επίπεδη. Το titanium grey εμένα πάντως για χρυσό μου κάνει. Αλλιώς το περίμενα αν και δεν με χαλάει. 

Ερώτηση. Όσοι παραγγείλατε από Samsung eShop απόδειξη βρήκατε στο πακέτο; Εμένα δεν είχε κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kax_dent said:

Μόλις το παρέλαβα και εγώ. Το πενάκι όντως προεξέχει. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι έχει ξεκουμπωσει από την μεταφορά. Αλλά φαίνεται είναι έτσι επειδή η βάση του είναι σχετικά επίπεδη. Το titanium grey εμένα πάντως για χρυσό μου κάνει. Αλλιώς το περίμενα αν και δεν με χαλάει. 

Ερώτηση. Όσοι παραγγείλατε από Samsung eShop απόδειξη βρήκατε στο πακέτο; Εμένα δεν είχε κάτι. 

Την απόδειξη την παίρνετε στο e-mail σας μετά από κάποια ώρα την ημέρα που παραλάβατε

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kax_dent said:

Μόλις το παρέλαβα και εγώ. Το πενάκι όντως προεξέχει. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι έχει ξεκουμπωσει από την μεταφορά. Αλλά φαίνεται είναι έτσι επειδή η βάση του είναι σχετικά επίπεδη. Το titanium grey εμένα πάντως για χρυσό μου κάνει. Αλλιώς το περίμενα αν και δεν με χαλάει. 

Ερώτηση. Όσοι παραγγείλατε από Samsung eShop απόδειξη βρήκατε στο πακέτο; Εμένα δεν είχε κάτι. 

Θα στην στείλουν με eMail την επόμενη μέρα.... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kax_dent said:

Μόλις το παρέλαβα και εγώ. Το πενάκι όντως προεξέχει. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι έχει ξεκουμπωσει από την μεταφορά. Αλλά φαίνεται είναι έτσι επειδή η βάση του είναι σχετικά επίπεδη. Το titanium grey εμένα πάντως για χρυσό μου κάνει. Αλλιώς το περίμενα αν και δεν με χαλάει. 

Ερώτηση. Όσοι παραγγείλατε από Samsung eShop απόδειξη βρήκατε στο πακέτο; Εμένα δεν είχε κάτι. 

Η απόδειξη θα σου έρθει σε κανα 2 ωρο μετά που παρέλαβες στο email σου

 

Το πενάκι σε εμένα που είχε το θέμα η συσκευή με τις γρατζουνιες ήταν απ-ασφαλισμένο...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vwbestakos said:

Το restore με Smart Switch με OTG στικάκι δούλεψε μια χαρά σε λίγα λεπτά όλα όσα είχες στο παλιό σου τηλέφωνο τώρα είναι στο νέο!!

Με γλύτωσε απο πολύ κόπο η αλήθεια!!!!

Εγώ φορτιστή έχω τον 25w της Samsung απο το παλιό κινητό μια χαρά φορτίζει γρήγορα. απο ότι διάβασα σε πολλά site δεν είναι τεράστια η διαφορά με τον 45ρι.

Καλησπέρα.. Όταν λες otg στικάκι? Πόσα gb πρέπει να είναι?

 

 

 

9 minutes ago, kax_dent said:

Μόλις το παρέλαβα και εγώ. Το πενάκι όντως προεξέχει. Και εγώ στην αρχή νόμιζα ότι έχει ξεκουμπωσει από την μεταφορά. Αλλά φαίνεται είναι έτσι επειδή η βάση του είναι σχετικά επίπεδη. Το titanium grey εμένα πάντως για χρυσό μου κάνει. Αλλιώς το περίμενα αν και δεν με χαλάει. 

Ερώτηση. Όσοι παραγγείλατε από Samsung eShop απόδειξη βρήκατε στο πακέτο; Εμένα δεν είχε κάτι. 

Ωχ χρυσό?

 

Μην μου λες τέτοια και άλλαξα σε ασημί από σκούρο τελευταία στιγμή... 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, redcom7 said:

 

Ωχ χρυσό?

 

Μην μου λες τέτοια και άλλαξα σε ασημί από σκούρο τελευταία στιγμή... 

  

2 ώρες πριν, stcp said:

Και σε εμενα.

Εν τω μεταξυ το titanium gray λιγο απογοητευση. Προς "χρυσαφοζαχαρι" φερνει, περιεργο χρωμα, αλλαζει αναλογα πως χτυπαει το φως.

 


Το σχολιάζει αρνητικά και άλλος στην πίσω σελίδα!
Μήπως να το αλλάξεις ξανά?
Εκτός και να θες ένα S24 Ultra Floriniotis Edition, οπότε το αφήνεις ως έχει! 😛 😛


Μου ήρθε και μένα το εργαλείο, σε μαύρο το πήρα!
Θα το λιώσω μέχρι το βράδυ και επανέρχομαι με εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, sakis88888 said:

η οθόνη κάπως περίεργη στα χρώματα όχι τόσο έντονα 

Στις ρυθμίσεις, πήγαινε οθόνη και μετά λειτουργία οθόνης και βάλε το στο έντονη.

Επίσης, κάτι σημαντικό...

Καλορίζικο, καλολιωτο και καλοτάξιδο (αφού όπου πηγαίνεις θα το έχεις μαζί 😝)

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ! Είμαι στο στήσιμο... Μετά από χρόνια με OnePlus...το πρώτο Galaxy.

Λοιπόν όντως το πενάκι και σε εμένα έτσι είναι. Δεν με προβληματίζει καθόλου. 

Έχω προς το παρόν την θήκη wallet από Γερμανό και όλα μια χαρά.

Έχω πάθει ΣΟΚ με την οθόνη. Πριν είχα το OnePlus 8 Pro. Έχει τρομερή antireflective ικανότητα. Αφού σκέφτομαι τι να κάνω με tempered glass! 

Άψογο για την ώρα.

 

Edited by Cloud
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα ξεχωριστα και την προστασια οθονης. εφυγαν και τα 2 δεματα μαζι και το ενα πηγε σε αλλη πολη. Αυτο που παρελαβα ειναι η προστασια... Οποτε αυριο φανταζομαι το κινητο.. Αν δεν του κανουν και αλλη βολτα.  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gorge said:

Εγω παραγγειλα ξεχωριστα και την προστασια οθονης. εφυγαν και τα 2 δεματα μαζι και το ενα πηγε σε αλλη πολη. Αυτο που παρελαβα ειναι η προστασια... Οποτε αυριο φανταζομαι το κινητο.. Αν δεν του κανουν και αλλη βολτα.  

Πάντως και εγώ για την γνήσια μεμβράνη πάω γιατί λένε όλοι ότι διατηρεί το antireflective. Αν και σκεφτόμουν το Whitestone...που να βάζεις κόλλες UV σε αυτό το αριστούργημα. 

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

έχει τη καλύτερη αίσθηση κρατήματος που έχω νιώσει σε κινητό ΧΩΡΙΣ θήκη αλλά δυστυχώς το φοβάμαι...πραγματικά είναι ο,τι καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...