Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, netgeo said:

Κατάθεση σε τράπεζα με ελάχιστο ποσό τα 100€, πχ αν στείλεις ένα παλιό κινητό που δεν λειτουργεί.

Το οποίο παλιό κινητό μπορεί να είναι και χωρίς απόδειξη όταν θα το στείλω? Γιατί άντε βρες τώρα απόδειξη σε κινητά 8 και 10 ετών!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το στέλνεις κανονικά και "γυμνό", μόνο τη συσκευή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, seranata said:

Το στέλνεις κανονικά και "γυμνό", μόνο τη συσκευή.

,ξέρεις να μου πεις τα λεφτά από την pandas που πιστώνεται?Στον λογαριασμό που κόπηκε το τιμολόγιο ή και σε άλλον.Γιατι θα το πάρω με τιμολόγιο στην εταιρεία που δουλεύω αλλά την διαδικασία θα την κάνω εγω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα.

Παιδιά από τζαμάκι τι προτείνετε ανάμεσα σε Spigen EZ Fit και Whitestone Dome;

Στο S23U έχω έως τώρα το Whitestone και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ωστόσο σκέφτομαι εάν κάνει εξίσου καλή δουλειά και το Spigen.

Με δεδομενη τη FLAT οθονη,υπαρχει λογος να μη βαλουμε ενα πιο κλασσικο τζαμακι με απλη τοποθετηση χωρις κολλες UV λαμπες κλπ ?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και το είδα είναι νομίζω σε σχέση με το s23 ultra πιο καλό τω Ρα για το βάρος δεν μου έκανε τρομερή εντύπωσή ότι είναι βαρύ.Οθονη πολύ καλή πιο καλή από το 23.Γενικα μου άρεσε πολυ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, seranata said:

Το στέλνεις κανονικά και "γυμνό", μόνο τη συσκευή.

Χωρίς απόδειξη δηλαδή μιας και λέω να δώσω ένα παλιό με πλήκτρα και δε τη βρίσκω!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, strathgos said:

ξέρεις να μου πεις τα λεφτά από την pandas που πιστώνεται?Στον λογαριασμό που κόπηκε το τιμολόγιο ή και σε άλλον.Γιατι θα το πάρω με τιμολόγιο στην εταιρεία που δουλεύω αλλά την διαδικασία θα την κάνω εγω

Δε γνωρίζω τι γίνεται σε περίπτωση τιμολογίου. Σε εμένα ζήτησαν ένα λογαριασμό τράπεζας και τα πίστωσαν εκεί.

10 minutes ago, manan69t said:

Χωρίς απόδειξη δηλαδή μιας και λέω να δώσω ένα παλιό με πλήκτρα και δε τη βρίσκω!!

Ναι.

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kek said:

Με δεδομενη τη FLAT οθονη,υπαρχει λογος να μη βαλουμε ενα πιο κλασσικο τζαμακι με απλη τοποθετηση χωρις κολλες UV λαμπες κλπ ?

Έλα μου ντε... Απλά νομίζω το κόστος πάει αναλογικά και με την ποιότητα του τζαμιού...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nasosvasedis said:

Έλα μου ντε... Απλά νομίζω το κόστος πάει αναλογικά και με την ποιότητα του τζαμιού...

Γιατί να μπλέξουμε με κόλλες και ιστορίες φέτος εφόσον η οθόνη έγινε Flat ? Να ρισκάρει κάποιος να πάει κόλλα στα κουμπιά μικρόφωνα σε κινητό τον 1500 ευρώ?

1 ώρα πριν, nasosvasedis said:

Καλημέρα.

Παιδιά από τζαμάκι τι προτείνετε ανάμεσα σε Spigen EZ Fit και Whitestone Dome;

Στο S23U έχω έως τώρα το Whitestone και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ωστόσο σκέφτομαι εάν κάνει εξίσου καλή δουλειά και το Spigen.

Το Spigen το σκέφτομαι και εγώ απλά με προβληματίζει το γεγονός ότι , καλύπτει την κάμερα μπροστά και πιστεύω σε φώτα κτλ θα έχει αντανακλάσεις, δεν αναφέρει τίποτα για το Fingerprint ότι π.χ. θα δουλεύει άψογα δεν το επειρεαζει κτλ. 

Πιστεύω εφόσον έγινε η Οθόνη Flat μια καλή θήκη θα την προστατεύει από όλες τις πλευρές, γιατί να χάσουμε το Accuracy του Fingerprint, μια μεμβράνη είναι αρκετή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι τραγικό να γίνεται επιλογή πελατών μέσω πλαγίων οδών για τα κουπόνια με το 20%. Εννοώ δεν βγήκαν στο επίσημο site και είπαν οι 100 πρώτοι που θα πατήσουν το link κερδίζουν κουπόνι. Τα έδωσαν μέσω υπαλλήλων τους σε φίλους και γνωστούς και άφησαν εμάς τους υπόλοιπους να παρακαλάμε στα forums. Τραγική αντιμετώπιση και πολιτικές που ούτε τα μαγαζάκια δεν τις έχουν. 

Link to comment
Share on other sites

Τo samsung wallet λειτουργεί στην Ελλάδα η αν όχι έχει ανακοινωθεί αν θα έρθει; 

Edited by R6POWER
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Πάντως είναι τραγικό να γίνεται επιλογή πελατών μέσω πλαγίων οδών για τα κουπόνια με το 20%. Εννοώ δεν βγήκαν στο επίσημο site και είπαν οι 100 πρώτοι που θα πατήσουν το link κερδίζουν κουπόνι. Τα έδωσαν μέσω υπαλλήλων τους σε φίλους και γνωστούς και άφησαν εμάς τους υπόλοιπους να παρακαλάμε στα forums. Τραγική αντιμετώπιση και πολιτικές που ούτε τα μαγαζάκια δεν τις έχουν. 

Αυριο πρωι στειλε μηνυμα στην samsung στο chat και θα σου στειλουν 10%. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gorge said:

Αυριο πρωι στειλε μηνυμα στην samsung στο chat και θα σου στειλουν 10%. 

Και πάλι, άλλο 10% και άλλο 20%.

Μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, merkon said:

Και πάλι, άλλο 10% και άλλο 20%.

Μεγάλη διαφορά.

Εγω δεν καταλαβα πως πηραν το 20% αλλα και το 10% μαζι με τιμολογιο βγηκε λιγο πανω απο 1000 για το 512. (Ειναι "καλο deal" για τα σημερινά δεδομενα...)**

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gorge said:

Εγω δεν καταλαβα πως πηραν το 20% αλλα και το 10% μαζι με τιμολογιο βγηκε λιγο πανω απο 1000 για το 512. (Ειναι "καλο deal" για τα σημερινά δεδομενα...)**

με την επιστροφή των 100 απο pandas βγαίνει 987 με 10% και 867 με 20% στην αγορά με τιμολογιο...

Link to comment
Share on other sites

Τραγικοί δεν είναι επειδή κάποιοι, ίσως υπάλληλοι, προσφέρθηκαν να βοηθήσουν "μοιράζοντας" χαρίζοντας κωδικούς για έκπτωση, τραγικοί είναι γιατί ανάλογα την χώρα, έχουν τεράστιες διάφορες στις προωθητικές ενέργειες κατά την εγγράφη για το unpacked.

 Στην Ελλάδα το "δώρο" κουπόνι ήταν 50 ευρώ, ενώ σε Ολλανδία και Βέλγιο, με μισθούς ανω των 2000€, μόνο μέσω των προωθητικών κουπονιών χωρίς έξτρα κωδικούς ή τιμολόγια, η έκπτωση έφτανε τα 640-750€, αναλόγως τη συσκευή και τον τρόπο παραγγελίας. 

Screenshot_20240120_175413_Gmail.jpg

 

Παρεμπιπτόντως, όποιος χρειάζεται το κουπόνι των 50€ για Ελλάδα ας μου στείλει ένα DM.

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, supermario said:

με την επιστροφή των 100 απο pandas βγαίνει 987 με 10% και 867 με 20% στην αγορά με τιμολογιο...

ναι, ξεχασα το 100 αρικο. Νταξει 987 για κατι που σε 10 μερες θα κανει 1300+.  ειναι καλο**

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ros100 said:

Τραγικοί δεν είναι επειδή κάποιοι, ίσως υπάλληλοι, προσφέρθηκαν να βοηθήσουν "μοιράζοντας" χαρίζοντας κωδικούς για έκπτωση, τραγικοί είναι γιατί ανάλογα την χώρα, έχουν τεράστιες διάφορες στις προωθητικές ενέργειες κατά την εγγράφη για το unpacked.

 Στην Ελλάδα το "δώρο" κουπόνι ήταν 50 ευρώ, ενώ σε Ολλανδία και Βέλγιο, με μισθούς ανω των 2000€, μόνο μέσω των προωθητικών κουπονιών χωρίς έξτρα κωδικούς ή τιμολόγια, η έκπτωση έφτανε τα 640-750€, αναλόγως τη συσκευή και τον τρόπο παραγγελίας. 

Screenshot_20240120_175413_Gmail.jpg

Στη Γερμανία με το κουπόνι δίναν έκπτωση δωρεάν το ρολόι και δωρεάν θήκη γνήσια και σύνολο περίπου 1000 με 1100

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dimitris_w said:

Στη Γερμανία με το κουπόνι δίναν έκπτωση δωρεάν το ρολόι και δωρεάν θήκη γνήσια και σύνολο περίπου 1000 με 1100

 Γενικά, σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες, οι προωθητικές δεν έχουν καμία σχέση με την κοροϊδία της Samsung Hellas.

Βελγιο και Ολλανδία πχ, αυτή τη στιγμή, χωρίς κανένα κωδικό ή trade in, μόνο και μόνο λόγω της εγγραφής σου ως Samsung member, ακόμα και τώρα αν το κάνεις, αν προχωρήσεις την αγοαρα μεσω του member shop, η έκπτωση αγγίζει τα 300€.

Screenshot_20240121_144119_Opera.jpg

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή μετά από διάφορες προσφορές κλπ εδώ στην Αγγλία εμένα μου βγαίνει τόσο…. Με δώρο το watch 6 το οποίο θα πάει κατευθείαν για πώληση eBay. Μετά από αυτό υπολογίζω να μου κοστίσει γύρω στα £250 η συσκευή… 
Αξιζει όμως η μετάβαση δεδομένου ότι έχω S23 Ultra και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος;

 

1DD82F08-8F3B-462F-8CEF-0D2886193DD7.jpeg

Edited by merkon
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, merkon said:

Αυτή τη στιγμή μετά από διάφορες προσφορές κλπ εδώ στην Αγγλία εμένα μου βγαίνει τόσο…. Με δώρο το watch 6 το οποίο θα πάει κατευθείαν για πώληση eBay. Μετά από αυτό υπολογίζω να μου κοστίσει γύρω στα £250 η συσκευή… 
Αξιζει όμως η μετάβαση δεδομένου ότι έχω S23 Ultra και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος;

 

1DD82F08-8F3B-462F-8CEF-0D2886193DD7.jpeg

Και εγώ αυτό σκέφτομαι φιλεμου και μένα 250 ευρώ θα μου κοστίσει αν δώσω το s23 ultra που είμαι υπερευχαριστημενος.Αλλα από την άλλη έχουμε σχεδόν το ίδιο κινιτο και λίγο καλλιτερο πάλι καινούριο με 250 ευρώ.Δεν ξέρω σκέφτομαι 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, strathgos said:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι φιλεμου και μένα 250 ευρώ θα μου κοστίσει αν δώσω το s23 ultra που είμαι υπερευχαριστημενος.Αλλα από την άλλη έχουμε σχεδόν το ίδιο κινιτο και λίγο καλλιτερο πάλι καινούριο με 250 ευρώ.Δεν ξέρω σκέφτομαι 

Ναι δυστυχώς δε μπορώ να αποφασίσω είδα και το S24 ultra από κοντά και για να είμαι ειλικρινής δε βρήκα διαφορές, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το δικό μου αλλά σκέφτομαι πως του χρόνου σίγουρα θα θέλω τα δίπλα χρήματα ή ίσως και παραπάνω για να αναβαθμισω….

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, merkon said:

Ναι δυστυχώς δε μπορώ να αποφασίσω είδα και το S24 ultra από κοντά και για να είμαι ειλικρινής δε βρήκα διαφορές, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το δικό μου αλλά σκέφτομαι πως του χρόνου σίγουρα θα θέλω τα δίπλα χρήματα ή ίσως και παραπάνω για να αναβαθμισω….

Και εγώ πήγα και το είδα σήμερα και νομίζω ότι ήταν ένα κλικ καλλίτερο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, strathgos said:

Και εγώ πήγα και το είδα σήμερα και νομίζω ότι ήταν ένα κλικ καλλίτερο.

Σε ποια σημεία θεωρείς πως είναι πρακτικά καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, R6POWER said:

Τo samsung wallet λειτουργεί στην Ελλάδα η αν όχι έχει ανακοινωθεί αν θα έρθει; 

οχι και στα 2

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...