Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, konsniper said:

γεια σας.

Εχω σοβαρό θέμα με το σήμα.. Οκ εχω nova και χανεται συχνα.. Αλλα το κινητο μετα δεν επανέρχεται με τιποτα.. Αργει πααααρα πολυ να ξαναπιασει κ ας υπαρχει σημα. ΔΕν μπαινει με τιποτα ιντερνετ.. Και εν τελη αναγκαζομαι και κανω restart που μετα οκ εναι μια χαρα.. Μπας και υπαρχει καποια ρυθμιση να κανω? Μιλαμε τοσα samsung δεν τοχα ποτε αυτο και στο ιδιο δικτυο ημουν.

Έχεις και 5g ανοιχτό;  για βάλε χωρίς 5g αν θες 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Na βάλω ναναι μόνο σε 4 g λες?

Το βρήκα κ στα αγγλικά τοχαν καποιοι σε φόρουμ...Ένας ελεγε κλειστε αυτό που λέει "Διατηρείστε τη διαμόρφωση τουσ συστήματος ενημερωμένη " στις ρυθμίσεις συνδέσεων. 

Τοκανα εδώ κ 24 ώρες..ισως τυχαια έως τώρα δεν έχω δει κάποιο κόλλημα.. Ούτε ξέρω τι κάνει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, konsniper said:

Na βάλω ναναι μόνο σε 4 g λες?

Το βρήκα κ στα αγγλικά τοχαν καποιοι σε φόρουμ...Ένας ελεγε κλειστε αυτό που λέει "Διατηρείστε τη διαμόρφωση τουσ συστήματος ενημερωμένη " στις ρυθμίσεις συνδέσεων. 

Τοκανα εδώ κ 24 ώρες..ισως τυχαια έως τώρα δεν έχω δει κάποιο κόλλημα.. Ούτε ξέρω τι κάνει αυτό. 

εγω θα επαιζα με διαφορες ρυθμισεις των δικτυων να δω αν φτιαχνει, σε 1η φαση το πιο ευκολο θα ηταν αυτο, να κλεισεις 5G. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για το s24 ultra...Η πληρωμή θα γίνει με κάρτα Eurobank η Εθνική...

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα επιστροφής;;

Και κάτι άλλο.

Σαν συσκευή σε σχέση με τα Pixel που έχω από το '17 είναι καλύτερο;;;Τελευταίο Samsung είχα το Note 10.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, jimlost said:

Σαν συσκευή σε σχέση με τα Pixel που έχω από το '17 είναι καλύτερο;;;

Αλήθεια το ρωτάς αυτό; 

Και αντε και το ρωτάς σοβαρά. 

Καλύτερο ως προς τι;

Edited by Gorge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Άπλα ένα security patch Ιουλίου!!!

Επίσης τσεκάρετε έχει βγάλει update στην ενημέρωση συστήματος Google Play.

Screenshot_20240716_103320_Software update.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gorge said:

Αλήθεια το ρωτάς αυτό; 

Και αντε και το ρωτάς σοβαρά. 

Καλύτερο ως προς τι;

Λοιπόν ένας λόγος αλλαγής είναι κάτι διαφορετικό μετά από τόσα Pixel...XL/3XL/4XL/6/6 Pro...Μέσα στο καλοκαίρι μέχρι στιγμής μου βγ;ζει καθημερινά παράθυρο ότι η συσκευή είναι πολύ ζέστη και μερικές λειτουργίες ενδέχεται να τεθούν εκτός...Μετά από τόσα χρόνια ακόμα δεν υποστηρίζει WiFi calling,ενώ το volte ποτέ το υποστηρίζει ποτέ το χάνει ..Δεν έχω 5G,(μικρό το κακό)...Φυσικά μαζί με το s24 ultra κοιτάω και το 8Pro,μιας και δεν με τρώει τόσο πολύ το χέρι μου να δώσω 1100+€ αυτή την στιγμή...Απλά σαν σκέψη και αφού θα αλλάξω συσκευή εντός των ημερών σκέφτομαι το S24 ultra,και γι'αυτό ρωτάω στο φόρουμ της συσκευής...

Και το πιο σημαντικό με το Pixel δεν ξέρω τι σημαίνει lag,και είναι ταχύτατο...Αλλά βλέπεις το μικρόβιο της αλλαγής...

 

4 ώρες πριν, Gorge said:

Αλήθεια το ρωτάς αυτό; 

Και αντε και το ρωτάς σοβαρά. 

Καλύτερο ως προς τι;

βγάλει 

1 minute ago, jimlost said:

Λοιπόν ένας λόγος αλλαγής είναι κάτι διαφορετικό μετά από τόσα Pixel...XL/3XL/4XL/6/6 Pro...Μέσα στο καλοκαίρι μέχρι στιγμής μου βγ;ζει καθημερινά παράθυρο ότι η συσκευή είναι πολύ ζέστη και μερικές λειτουργίες ενδέχεται να τεθούν εκτός...Μετά από τόσα χρόνια ακόμα δεν υποστηρίζει WiFi calling,ενώ το volte ποτέ το υποστηρίζει ποτέ το χάνει ..Δεν έχω 5G,(μικρό το κακό)...Φυσικά μαζί με το s24 ultra κοιτάω και το 8Pro,μιας και δεν με τρώει τόσο πολύ το χέρι μου να δώσω 1100+€ αυτή την στιγμή...Απλά σαν σκέψη και αφού θα αλλάξω συσκευή εντός των ημερών σκέφτομαι το S24 ultra,και γι'αυτό ρωτάω στο φόρουμ της συσκευής...

Και το πιο σημαντικό με το Pixel δεν ξέρω τι σημαίνει lag,και είναι ταχύτατο...Αλλά βλέπεις το μικρόβιο της αλλαγής...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Gorge said:

Αλήθεια το ρωτάς αυτό; 

Και αντε και το ρωτάς σοβαρά. 

Καλύτερο ως προς τι;

Αν σκεφτείς ότι το Pixel δεν έχει βασικές λειτουργίες τηλεφώνου,σε αυτόν τον τομέα πιστεύω ότι όχι μόνο το S24 ultra αλλά και συσκευές των 150€ είναι σε καλύτερη θέση...Εκεί που δεν υπάρχει ανταγωνιστής είναι στην εμπειρία Android και στην κάμερα...Και πρόσεξε ότι σε πολλά φορουμ πάντα έλεγα σε νέους  κατόχους Pixel που γκρινιαζανε για τις εκλείψεις, ότι πριν κάνεις μια αγορά ρίχνεις και μια ματιά σε τυχόν ελλείψεις...Να μην μιλήσουμε για τον Tensor που στο 6/7 έχει θέματα...Τα Pixel τα γουστάρω τρελά,πέρασα πολλά χρόνια με τις εκλείψεις,μετά να βάζω Shizuku και Pixel ims για volte και WiFi calling, όποτε το τελευταίο δούλευε,αλλά πιστεύω ότι στα 50+ που είμαι θέλω κάτι να δουλεύει άψογα out of the box ..

Η πλάκα είναι φυσικά ότι κοιτάω και το 8 Pro,παράλληλα με το S24 ultra...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jimlost said:

Λοιπόν ένας λόγος αλλαγής είναι κάτι διαφορετικό μετά από τόσα Pixel...XL/3XL/4XL/6/6 Pro...Μέσα στο καλοκαίρι μέχρι στιγμής μου βγ;ζει καθημερινά παράθυρο ότι η συσκευή είναι πολύ ζέστη και μερικές λειτουργίες ενδέχεται να τεθούν εκτός...Μετά από τόσα χρόνια ακόμα δεν υποστηρίζει WiFi calling,ενώ το volte ποτέ το υποστηρίζει ποτέ το χάνει ..Δεν έχω 5G,(μικρό το κακό)...Φυσικά μαζί με το s24 ultra κοιτάω και το 8Pro,μιας και δεν με τρώει τόσο πολύ το χέρι μου να δώσω 1100+€ αυτή την στιγμή...Απλά σαν σκέψη και αφού θα αλλάξω συσκευή εντός των ημερών σκέφτομαι το S24 ultra,και γι'αυτό ρωτάω στο φόρουμ της συσκευής...

Και το πιο σημαντικό με το Pixel δεν ξέρω τι σημαίνει lag,και είναι ταχύτατο...Αλλά βλέπεις το μικρόβιο της αλλαγής...

 

βγάλει 

 

Από δικιά μου εμπειρία.  Το μόνο πρόβλημα που θα συνεχίσει να υπάρχει είναι αυτό τις θερμοκρασίας. Βέβαια όταν το δουλεύεις, είσαι έξω και έχει 30+ βαθμούς. Αν το αφήσεις λίγο η θερμοκρασία του γυρίζει γρήγορα ατα νορμάλ.

Τώρα τα υπόλοιπα που λες θα δεις μεγάλη διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Gorge said:

Από δικιά μου εμπειρία.  Το μόνο πρόβλημα που θα συνεχίσει να υπάρχει είναι αυτό τις θερμοκρασίας. Βέβαια όταν το δουλεύεις, είσαι έξω και έχει 30+ βαθμούς. Αν το αφήσεις λίγο η θερμοκρασία του γυρίζει γρήγορα ατα νορμάλ.

Τώρα τα υπόλοιπα που λες θα δεις μεγάλη διαφορά..

Ευχαριστώ,αλλά μόνο έξω δουλεύω...Με το 6 Pro αντιμετωπίζω παντός πρόβλημα...

Εσύ έχεις το 8 Pro???

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jimlost said:

Ευχαριστώ,αλλά μόνο έξω δουλεύω...Με το 6 Pro αντιμετωπίζω παντός πρόβλημα...

Εσύ έχεις το 8 Pro???

Για το s24 γράφω....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gorge said:

Για το s24 γράφω....

Ανάμεσα στο S24 ultra και το Pixel 8 Pro πιο θα διάλεγες;;;

Συνολικά ποιο πιστεύεις ότι είναι καλύτερη συσκευή ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια βδομαδα τώρα με τον καυσωνα ημουν διακοπές σχεδον ολη μερα στη παραλία δεν αντιμετώπισα κανένα προβλημα υπερθερμανσης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εχει κάποιος THL να μου πει αν πήρε του Ιουλίου;

Έχω την αίσθηση πως έχει βγει αλλά για κάποιο λόγο δε μου τη βγάζει την αναβάθμιση για να την κανω..

Σας παραθέτω και τα στοιχεία του τηλεφώνου μήπως κάποιος καταλαβαίνει κάτι παραπάνω 

Ευχαριστω

Screenshot_20240718_192916_Settings.jpg

Screenshot_20240718_193248_Software update.jpg

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, eddiedimitris said:

Παιδιά καλησπέρα.Εχει κάποιος THL να μου πει αν πήρε του Ιουλίου;

Έχω την αίσθηση πως έχει βγει αλλά για κάποιο λόγο δε μου τη βγάζει την αναβάθμιση για να την κανω..

Σας παραθέτω και τα στοιχεία του τηλεφώνου μήπως κάποιος καταλαβαίνει κάτι παραπάνω 

Ευχαριστω

Screenshot_20240718_192916_Settings.jpg

Screenshot_20240718_193248_Software update.jpg

εγω σε ILO δεν πηρα ακομη τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και σε εμένα είναι κάπως ενοχλητική η αυτόματη μείωση της φωτεινότητας όταν είμαι πχ στην παραλία κάτω από ομπρέλα και όχι απευθείας στον ήλιο. Ενώ στην αρχή έχει εξαιρετική φωτεινότητα και ευκρίνεια, μετά από λίγα λεπτά πέφτει σε σημείο που να μην μπορώ να διαβάσω. Χωρίς να ζεσταίνεται ιδιαίτερα το κινητό. 

Μου φαίνεται κάπως υπερβολικό.   

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kostis2001 said:

Εγω μια βδομαδα τώρα με τον καυσωνα ημουν διακοπές σχεδον ολη μερα στη παραλία δεν αντιμετώπισα κανένα προβλημα υπερθερμανσης...

Ίσως σε κάποιο από τα update να έχουν βάλει κάποια ανοχή γιατί και εμένα έχει πολύ καιρό να μου το κάνει. Ακόμα και με αρκετά ζεστή συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2024 at 7:32 ΜΜ, eddiedimitris said:

Παιδιά καλησπέρα.Εχει κάποιος THL να μου πει αν πήρε του Ιουλίου;

Έχω την αίσθηση πως έχει βγει αλλά για κάποιο λόγο δε μου τη βγάζει την αναβάθμιση για να την κανω..

Την έχω πάρει κανονικά.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xalaros said:

Την έχω πάρει κανονικά.

 

On 18/7/2024 at 7:32 ΜΜ, eddiedimitris said:

Παιδιά καλησπέρα.Εχει κάποιος THL να μου πει αν πήρε του Ιουλίου;

Έχω την αίσθηση πως έχει βγει αλλά για κάποιο λόγο δε μου τη βγάζει την αναβάθμιση για να την κανω..

Σας παραθέτω και τα στοιχεία του τηλεφώνου μήπως κάποιος καταλαβαίνει κάτι παραπάνω 

Ευχαριστω

Screenshot_20240718_192916_Settings.jpg

Screenshot_20240718_193248_Software update.jpg

ούτε έμενα .. το γυρίζω σε EUX κάνω update και ξανά ΤΗl

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, xalaros said:

Την έχω πάρει κανονικά.

Απο eux το εχεις παει thl μεσω Samfw και παιρνει κανονικα Ota updates?

 

3 ώρες πριν, azaaza said:

 

ούτε έμενα .. το γυρίζω σε EUX κάνω update και ξανά ΤΗl

Υπαρχει λυση να παιρνει κανονικα Ota και να μη χρειαζεται το μπρος πισω?

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2024 at 4:45 ΜΜ, eddiedimitris said:

Απο eux το εχεις παει thl μεσω Samfw και παιρνει κανονικα Ota updates?

Όταν αγόρασα το κινητό τον Ιανουάριο, άλλαξα το CSC από EUX σε THL μέσω SamFw Tool και παίρνει OTA κανονικά κάθε φορά χωρίς να κάνω αλχημείες.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xalaros said:

Μόλις αγόρασα το κινητό, άλλαξα το CSC από EUX σε THL μέσω SamFw Tool και παίρνει OTA κανονικά κάθε φορά χωρίς να κάνω αλχημείες.

Πως γίνεται να λες"καθε φορά" ενώ μόλις αγόρασες το κινητό βρε φίλε μου; δε στέκει.. 

Εγώ με iLO πάω μπρος πίσω για να κάνω τα updates πάντως, δε τα "διαβάζει" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά  

Έχω μια καλή πρόταση να δώσω το s24u 512 και να πάω σε καινούργιο op12 512.

Αξίζει λέτε η μετάβαση? 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...