Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 21/5/2024 at 5:32 ΜΜ, redcom7 said:

Πρώτη φορά σήμερα που ένιωσα την συσκευή ζεστή.....

 

Δεν είχα ποτέ ξανά πρόβλημα...

Πρώτη φορά σήμερα που ένιωσα την συσκευή ζεστή.....

 

Δεν είχα ποτέ ξανά πρόβλημα...

κι εγω το ιδιο

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, azaaza said:

κι εγω το ιδιο

Πάντως μετά το καινούργιο update το δεύτερο Μαίου που έδωσε για THL φαίνονται όλα καλύτερα..

 

Και θερμοκρασία και μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι φαίνεται επανήλθε το samsung trade in μέσω του samsung eshop, χωρίς διαμεσολάβηση Pandas. Παρ' όλα αυτά, λειτουργεί μόνο ΑΦΟΥ αγοράσεις συσκευή και αφού παρέλθουν 14 μέρες από την αγορά της. Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην γίνεται trade-in όπως στην Apple.

Για να μη σχολιάσω ότι για S23 ultra 512 gb σε άριστη κατάσταση, η προσφορά είναι 399 ευρω.....ενδεικτικά να αναφέρω ότι ο κουμπάρος μου έκανε προχτές trade in στην apple και του δώσανε για iphone 13 pro max που είχε και κάποιες γρατσουνιές (σε 4 μήνες θα είναι κινητό 3 γενιές πίσω) 520 ευρώ....Αν βάλεις trade-in  το 14 pro max σε άριστη κατάσταση, σου δίνουν 850 ευρώ....δεν καταλαβαίνω γιατί απαξιώνει έτσι τις συσκευές μας..

https://samsungonline-gr.foxway.tech/grading-page/?modelId=59610

 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή της alpha bank στο s24 ultra?. Πιο συγκεκριμένα έχω θέμα με τα push notification εδω και πολύ καιρό όπως και με το fingerprint. Ενώ με δούλευαν και τα 2 μόλις πήρα την συσκευή μετά από λίγο καιρό και μέχρι και σήμερα και με αναβαθμίσεις η εφαρμογή λέει ότι δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα αυτής της ρύθμισης για το δαχτυλικο αποτύπωμα. Και σχετικά με το push notification δεν μου το εμφανίζει πλέον ούτε καν σαν επιλογή 556730389_Screenshot_20240526_053124_myAlphaMobile.thumb.jpg.75be2c0e64f958c2222060fe52c18706.jpg

Screenshot_20240526_053119_myAlpha Mobile.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, redcom7 said:

Πάντως μετά το καινούργιο update το δεύτερο Μαίου που έδωσε για THL φαίνονται όλα καλύτερα..

 

Και θερμοκρασία και μπαταρία 

Είχες θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές μέσω NFC με THL το οποίο διορθώθηκε με το 2ο;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει κανονικά από την 1η στιγμή χωρίς κανένα πρόβλημα.

5 ώρες πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

Καλησπέρα στην ομάδα. Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή της alpha bank στο s24 ultra?. Πιο συγκεκριμένα έχω θέμα με τα push notification εδω και πολύ καιρό όπως και με το fingerprint. Ενώ με δούλευαν και τα 2 μόλις πήρα την συσκευή μετά από λίγο καιρό και μέχρι και σήμερα και με αναβαθμίσεις η εφαρμογή λέει ότι δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα αυτής της ρύθμισης για το δαχτυλικο αποτύπωμα. Και σχετικά με το push notification δεν μου το εμφανίζει πλέον ούτε καν σαν επιλογή 556730389_Screenshot_20240526_053124_myAlphaMobile.thumb.jpg.75be2c0e64f958c2222060fe52c18706.jpg

Screenshot_20240526_053119_myAlpha Mobile.jpg

 

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sofos_5 said:

Είχες θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές μέσω NFC με THL το οποίο διορθώθηκε με το 2ο;

Όχι δεν είχα θέμα.... Βέβαια δεν έχω κάνει πολλές συναλλαγές...

 

 

1 ώρα πριν, Sofos_5 said:

Είχες θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές μέσω NFC με THL το οποίο διορθώθηκε με το 2ο;

Τελικά δεν δουλεύει το NFC payment με το καινούργιο update...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

Καλησπέρα στην ομάδα. Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με την εφαρμογή της alpha bank στο s24 ultra?. Πιο συγκεκριμένα έχω θέμα με τα push notification εδω και πολύ καιρό όπως και με το fingerprint. Ενώ με δούλευαν και τα 2 μόλις πήρα την συσκευή μετά από λίγο καιρό και μέχρι και σήμερα και με αναβαθμίσεις η εφαρμογή λέει ότι δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα αυτής της ρύθμισης για το δαχτυλικο αποτύπωμα. Και σχετικά με το push notification δεν μου το εμφανίζει πλέον ούτε καν σαν επιλογή 556730389_Screenshot_20240526_053124_myAlphaMobile.thumb.jpg.75be2c0e64f958c2222060fe52c18706.jpg

Screenshot_20240526_053119_myAlpha Mobile.jpg

Πρέπει να πας web banking, ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις ασφαλείας θα διαγράψεις το παλιό κινητό και θα δηλώσεις το s24.

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, redcom7 said:

Όχι δεν είχα θέμα.... Βέβαια δεν έχω κάνει πολλές συναλλαγές...

 

 

Τελικά δεν δουλεύει το NFC payment με το καινούργιο update...

Σε ευχαριστώ πολύ, εν αναμονή λοιπόν μέχρι να το φτιάξουν...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Athkatla said:

Πρέπει να πας web banking, ρυθμίσεις -> ρυθμίσεις ασφαλείας θα διαγράψεις το παλιό κινητό και θα δηλώσεις το s24.

 

Γιατί να διαγράψεις το παλιό, όταν σε αφήνει να έχεις ενεργές μέχρι 10 συσκευές; Εγώ χρειάστηκε να διαγράψω συσκευή, μόνο όταν ξεπέρασα τις 10.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pharmex said:

Γιατί να διαγράψεις το παλιό, όταν σε αφήνει να έχεις ενεργές μέχρι 10 συσκευές; Εγώ χρειάστηκε να διαγράψω συσκευή, μόνο όταν ξεπέρασα τις 10.

ναι, υπέθεσα ότι δεν χρησιμοποιεί το παλιό κινητό πια.

 

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν βοήθησε δυστυχώς. Τις διέγραψα όλες τις συσκευές που είχα αλά πάλι τίποτα. Ούτε καν εμφανίστηκε η ρύθμιση για την ενεργοποίηση push notification 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vasilis Nikolakoulis said:

Τίποτα δεν βοήθησε δυστυχώς. Τις διέγραψα όλες τις συσκευές που είχα αλά πάλι τίποτα. Ούτε καν εμφανίστηκε η ρύθμιση για την ενεργοποίηση push notification 

Στο alpha mobile είναι η επιλογή για τα push notifications.

Πάτα πάνω αριστερα τις 3 παύλες, επέλεξε προφίλ και μετά δες τα security settings.

 

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο θυμαμαι απο οταν αλλαξα συσκευη, η alpha εχει μια καθυστερηση ασφαλειας μιας μερας (μπορει και περισσοτερο) πριν σου επιτρεψει να ορισεις νεα συσκευη για εγκρισεις συναλλαγων.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πριν δυστυχώς δεν έφτιαξε με κανέναν τρόπο. Και αυτήν την προσπάθεια με την καθυστέρηση την έχω δοκιμάσει και άλλες φορές. Ούτε καν στην αρχική δεν μου βγάζει επιλογή για push notification. Κάποια άλλη λύση; Πάντως μου δούλευε τέλεια πριν κάτι μέρες και το fingerprint και το push notification. Και μετά έτσι απλά σταμάτησαν 

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2024 at 4:38 ΜΜ, redcom7 said:

Πάντως μετά το καινούργιο update το δεύτερο Μαίου που έδωσε για THL φαίνονται όλα καλύτερα..

 

Και θερμοκρασία και μπαταρία 

εχει δωσει 2 update η THL αυτον τον μηνα ? εγω δεν εχω παρει τιποτα !!! που το βλεπω αν εχω παρει η οχι το update?

 

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, azaaza said:

εχει δωσει 2 update η THL αυτον τον μηνα ? εγω δεν εχω παρει τιποτα !!! που το βλεπω αν εχω παρει η οχι το update?

 

 

Screenshot_20240527_111354_Settings.jpg

2 ώρες πριν, azaaza said:

εχει δωσει 2 update η THL αυτον τον μηνα ? εγω δεν εχω παρει τιποτα !!! που το βλεπω αν εχω παρει η οχι το update?

 

Για δοκίμασε και αυτό...

 

go to developer setting, click on "force update when restart" and voila. All you need to do it - just immediately restart your phone, without leave that developer page.

 

the next thing you will see once your phone is restarted that you have received a OTA update.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

Όπως είπα και πριν δυστυχώς δεν έφτιαξε με κανέναν τρόπο. Και αυτήν την προσπάθεια με την καθυστέρηση την έχω δοκιμάσει και άλλες φορές. Ούτε καν στην αρχική δεν μου βγάζει επιλογή για push notification. Κάποια άλλη λύση; Πάντως μου δούλευε τέλεια πριν κάτι μέρες και το fingerprint και το push notification. Και μετά έτσι απλά σταμάτησαν 

Κατάργηση εφαρμογής και ξανά εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, redcom7 said:

 

Screenshot_20240527_111354_Settings.jpg

Για δοκίμασε και αυτό...

 

go to developer setting, click on "force update when restart" and voila. All you need to do it - just immediately restart your phone, without leave that developer page.

 

the next thing you will see once your phone is restarted that you have received a OTA update.

το εχω στα ελληνικα και δεν βλεπω πουθενα αυτη την επιλογη!!!

 

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, azaaza said:

το εχω στα ελληνικα και δεν βλεπω πουθενα αυτη την επιλογη!!!

 

Στις Επιλογές Προγραμματιστή λίγο πιο κάτω στο μενού θα δεις το Αυτομ. Ενημερ. Συστήματος. Βάλε το on

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Στις Επιλογές Προγραμματιστή λίγο πιο κάτω στο μενού θα δεις το Αυτομ. Ενημερ. Συστήματος. Βάλε το on

on το εχω αλλα τιποτα...

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως αφαιρώ μια σελίδα από την οθόνη εφαρμογών? 

Είναι συμπιεσμένες σε 2 σελίδες οι εφαρμογές μου, και υπάρχει και μια τρίτη σελίδα κενή

(ίσως δημιουργήθηκε με κάποια εφαρμογή που κατέβασα και αμέσως μετά έσβησα γιατί δεν χορουσε στην δεύτερη) 

Αυτή την Τρίτη σελίδα που είναι τώρα κενή, πως την σβήνω? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kountoura said:

Παιδιά ξέρει κανείς πως αφαιρώ μια σελίδα από την οθόνη εφαρμογών? 

Είναι συμπιεσμένες σε 2 σελίδες οι εφαρμογές μου, και υπάρχει και μια τρίτη σελίδα κενή

(ίσως δημιουργήθηκε με κάποια εφαρμογή που κατέβασα και αμέσως μετά έσβησα γιατί δεν χορουσε στην δεύτερη) 

Αυτή την Τρίτη σελίδα που είναι τώρα κενή, πως την σβήνω? 

 

Screenshot_20240527_214521_One UI Home.jpg

6 ώρες πριν, azaaza said:

on το εχω αλλα τιποτα...

Λέει ότι θέλει reboot την ώρα που είσαι στο μενού προγραμματιστή... Το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, redcom7 said:

 

Screenshot_20240527_214521_One UI Home.jpg

Λέει ότι θέλει reboot την ώρα που είσαι στο μενού προγραμματιστή... Το έκανες?

Εδώ είναι η αρχική οθόνη. 

Ζητώ μια βοήθεια για την οθόνη εφαρμογών. 

https://photos.app.goo.gl/SV9qfa9hakmq11Ms5

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kountoura said:

Εδώ είναι η αρχική οθόνη. 

Ζητώ μια βοήθεια για την οθόνη εφαρμογών. 

https://photos.app.goo.gl/SV9qfa9hakmq11Ms5

Για μετακίνησε μια εφαρμογή στη τρίτη σελίδα στη κενη...και ξανά γύρισε τη πίσω εκεί που ήταν...μπας και φυγει.με εκκαθάριση σελίδων δε φτιάχνει?

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...