Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλυσπέρα παιδια!δυστυχως δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλες τις σελίδες ακόμη αλλά καίγομαι για μία βοήθεια.sorry εκ των προτέρων αν έχει ήδη απαντηθει!Εχω στείλει με ir στα εισερχόμενα το readM.Εχω κάνει εγκατάσταση και εκτός ότι δεν παίζει δεν μπορώ να το σβήσω.το έσβησα manual και το εγκατέστησα στην μνήμη του τηλεφώνου.τώρα δεν σβήνει το προγραμμα από την διαχειρηση (αυτο και αλλα πολλά) δεν σβήνει ούτε από τα εισερχόμενα!!!τα νεύρα μου!!!παιδια μια λυση!!!σασ παρακαλώ...βασικά πως μπορώ να σβήσω όλα και να αρχίσω από την αρχή???όπωσ αγόρασα το κινητό!!!τα μόνα που θέλω να κρατήσω ειναι μηνύματα, επαφες και ημερολόγιο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 8avos (12 Ιαν. 2004 , 16:28)

 

καλυσπέρα παιδια!δυστυχως δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλες τις σελίδες ακόμη αλλά καίγομαι για μία βοήθεια.sorry εκ των προτέρων αν έχει ήδη απαντηθει!Εχω στείλει με ir στα εισερχόμενα το readM.Εχω κάνει εγκατάσταση και εκτός ότι δεν παίζει δεν μπορώ να το σβήσω.το έσβησα manual και το εγκατέστησα στην μνήμη του τηλεφώνου.τώρα δεν σβήνει το προγραμμα από την διαχειρηση (αυτο και αλλα πολλά) δεν σβήνει ούτε από τα εισερχόμενα!!!τα νεύρα μου!!!παιδια μια λυση!!!σασ παρακαλώ...βασικά πως μπορώ να σβήσω όλα και να αρχίσω από την αρχή???όπωσ αγόρασα το κινητό!!!τα μόνα που θέλω να κρατήσω ειναι μηνύματα, επαφες και ημερολόγιο!

 

 

Δοκιμασες κανενα "Application manager" προγραμμα ?

(AppMan,SeleQ e.t.c)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silver82 (12 Ιαν. 2004 , 16:10)

 

mipws gnwrizei kaneis pou mporw na brw to photographer 2.4?

Giati den mporw na to brw pou8ena.

 

 

Τσεκαρε το

h**p://www.aivanet.com/gr/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλες:

 

1. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για virus scan στο Nokia 6600; Μου κάνει κάτι κουλά τώρα τελευταία, ύστερα από εγκατάσταση και απεγκατάσταση κάποιον παιχνιδιών ή προγραμμάτων, όπως η οθόνη στην αναμονή εμφανίζει κουκίδες ή αλλοιώνετε η ποιότητα των χρωμάτων... Αν κάποιου του έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο και μπορεί να βοηθήσει είναι ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια. :!:

 

2. το fscaller 2,03 που έχω εγκαταστήσει στο Nokia 6600 μου,δουλεύει αλλά αργεί πολύ. Το έχω εγκαταστήσει στο mmc. Αν το βάλω στην μνήμη του κινητού θα αλλάξει κάτι στην ταχύτητα εμφάνισεις της εικόνας; :!:

 

Ευχαριστώ πολύ. Καλά να περνάτε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silver82 (12 Ιαν. 2004 , 20:33)

 

koitaksa gia to photographer 2,4 alla den to exoun anebasei sto aivanet.mporei kapoios pou to exei kai gnvrizei amma tou douleyei na to steilei sto top1_82@yahoo.com

 

exo to photographer 2.4 alla oxi crack (plironis 2 euro meso sms (gia ena mina)i to agorazis kanonika kai exo kai to photographer 2.0 cracked an 8elis JuSt SaY iT! :up:
Link to comment
Share on other sites

προς Nervous

ναι εχω δοκιμάσει το eFileManager αλλά δεν ξέρω για πιο λόγο δεν εμφανίζει το c:/system/ ... bla bla bla... κατάφερα με επιλογες/ευρεση/ 2 x enter να τα βρώ όλα χωρίς μορφή καταλόγων!!!! διαβασα κάπου που είναι ο κατάλογος των μηνυμάτων και εσβησα και την - μαλ.. εε βλακεία - που είχε μείνει εκεί!! πρέπει να τα εσβησα όλα ακόμη και από το appMan... ακόμη δεν ξέρω! αν κανω format τι θα μείνει???? εννοώ τι είναι στην ROM και δεν σβήνει??? φαντάζομαι οτι τηλεφωνα και μηνύματα θα μπορώ να στέλνω ότι και να κάνω! φαντάζομαι... μέχει πιασει μία σχετική φοβεία μετα τισ βλακείες που έχω κάνει.... thanx παντως;;;

Link to comment
Share on other sites

ασχετο!!!εχω το miniGPS και δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κανει και πως το κάνει. Sorry για τισ πολλές ερωτήσεις και την κούραση! τώρα άρχισα να πειραματίζομαι με το κινητο! 3-4 μέρες! τρελό εργαλείο πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 8avos (13 Ιαν. 2004 , 00:58)

 

βασικά ξέρει κανείς για πιο λόγο το eFileManager δεν μου δείχνει κατάλογο c:/system/ μπλα μπλα μπλα????????

 

Στον C:\ ποιούς φακέλους έχεις δηλαδή;

Δοκίμασε και με SeleQ! ;)

Link to comment
Share on other sites

στο c έχω nokia , photosafe, Documents

το system εμφανίζεται με ευρεση αλλά όχι ως φακελος!!!!

βρίσκω αρχεία του και κανω back (αριστερα το μοχλό δηλαδη)

Συγχαρητήρια για το aiva.... πολύ καλό!

με παίδευσαι τρέλά το readM!!!δες προηγούμενα μηνύματα!!!

μπορείς να απαντήσεις και σε καμία αλλη απορεία πριν?? στα προηγούμενα μηνύματα εννοω... οι επαφές είναι ένα αρχείο με κατάληξη .sdb μόνο??? ή πρέπει να βρω κι αλλα??? τα αρχεία του ημερολόγιου που ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 8avos (13 Ιαν. 2004 , 01:10)

 

στο c έχω nokia , photosafe, Documents

το system εμφανίζεται με ευρεση αλλά όχι ως φακελος!!!!

βρίσκω αρχεία του και κανω back (αριστερα το μοχλό δηλαδη)

Συγχαρητήρια για το aiva.... πολύ καλό!

με παίδευσαι τρέλά το readM!!!δες προηγούμενα μηνύματα!!!

μπορείς να απαντήσεις και σε καμία αλλη απορεία πριν?? στα προηγούμενα μηνύματα εννοω... οι επαφές είναι ένα αρχείο με κατάληξη .sdb μόνο??? ή πρέπει να βρω κι αλλα??? τα αρχεία του ημερολόγιου που ειναι

 

 

Το συγκεκριμένο πρόβλημα πρώτη φορά το ακούω! Tι λες για ένα format; ;) Δοκίμασες SeleQ;

 

Smartvcal για save calendar:

h**p://www.aivanet.com/gr/index.php?show=10&name=smartvcal

 

SmartVCard για save contacts:

h**p://www.aivanet.com/gr/index.php?show=10&name=smartvcard

Για τις επαφές υπάρχει και το contacts manager, το οποίο κατα τη γνώμη μου είναι πιο καλό! :)

Link to comment
Share on other sites

και γω για φορματ λέω!!! αυριο μεθάυριο όμως. θέλω πρώτα να δω / δοκιμάσω μερικά προγράμματα και αν γίνει καμιά βλακεία δεν πειράζει!!! από φορματ τι χάνω??? τα πάντα?! δεν εννοώ αρχεία. εννοω τα προγραματα που είχε μέσα! στιλ τραι ν μπαι! από βιασίνη εσβησα και το opera! οχι οτι με νοιαζει και πολύ! αυτό πχ θα το ξανάχω μετα το φορματ?? φαντάζομαι όχι!!!!επαφες και ημερολόγιο μου είπες πως τα σώζω!!! τα μηνύματα πως τα μεταφέρω??? εικόνες ξέρω! Sorry αν σε κουράζω... φορμάτ πώς να κάνω? μόνο στη μνήμη τηλ. ή και στην mmc?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 8avos (13 Ιαν. 2004 , 01:32)

 

και γω για φορματ λέω!!! αυριο μεθάυριο όμως. θέλω πρώτα να δω / δοκιμάσω μερικά προγράμματα και αν γίνει καμιά βλακεία δεν πειράζει!!! από φορματ τι χάνω??? τα πάντα?! δεν εννοώ αρχεία. εννοω τα προγραματα που είχε μέσα! στιλ τραι ν μπαι! από βιασίνη εσβησα και το opera! οχι οτι με νοιαζει και πολύ! αυτό πχ θα το ξανάχω μετα το φορματ?? φαντάζομαι όχι!!!!επαφες και ημερολόγιο μου είπες πως τα σώζω!!! τα μηνύματα πως τα μεταφέρω??? εικόνες ξέρω! Sorry αν σε κουράζω... φορμάτ πώς να κάνω? μόνο στη μνήμη τηλ. ή και στην mmc?

 

Τον Opera θα τον ξαναβρείς, όπως και όποιο πρόγραμμα υπάρχει! :)

Χάνεις τα πάντα με format. Μένει μόνο το λειτουργικό, δηλαδή ακριβώς, όπως αγόρασες το κινητό!

Τώρα δεν ξέρω να σου πω αν πρέπει να κάνεις format και στην κάρτα! :worry:

Όσο για τα SMSs μπορείς να τα σώσεις με το πρόγραμμα Msg Saver σε ένα .txt αρχείο! :)

h**p://www.aivanet.com/en/index.php?show=10&name=msgsaver

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προφανώς με συμφερει!!!

Αν καταφερω βεβαια να σωσω επαφες, μηνυματα και ημερολόγιο!!!

Το miniGPS πώς λειτουργεί? περίπου!!! ναι ειμαι χαζός αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει και πως το κάνει! με το προγραμμα για sms θα τα επαναφέρω σαν sms μετα το format? αν όχι αν αντιγράψω τους φακέλους με τα μηνύματα (είναι στο c) και τα περάσω μετά το φορματ είναι λύση??? το seleQ τωρα το κατέβασα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 8avos (13 Ιαν. 2004 , 01:35)

 

se mena dustuxws oxi... den deixnei to system sto c!!!

gantemhs paidi mou sou lew

 

Νομίζω πως υπάρχει ρύθμιση για απόκρυψη/εμφάνιση του φακέλου system.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος 8avos (13 Ιαν. 2004 , 01:51)

 

Δηλαδη προφανώς με συμφερει!!!

Αν καταφερω βεβαια να σωσω επαφες, μηνυματα και ημερολόγιο!!!

Το miniGPS πώς λειτουργεί? περίπου!!! ναι ειμαι χαζός αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει και πως το κάνει! με το προγραμμα για sms θα τα επαναφέρω σαν sms μετα το format? αν όχι αν αντιγράψω τους φακέλους με τα μηνύματα (είναι στο c) και τα περάσω μετά το φορματ είναι λύση??? το seleQ τωρα το κατέβασα

 

To miniGPS "βλέπει" την κεραία από την οποία λαμβάνεις σήμα και η οποία έχει δικό της ξεχωριστό κωδικό! Μπορείς να ονομάσεις κάποιες κεραίες που περνάς συχνα και να ξέρεις που βρίσκεσαι! :blink:

Κουφό, αλλά έτσι είναι! :o

Όσους έχω ρωτήσει και θέλησαν να περάσουν τα αρχεία των μηνυμάτων πάλι πίσω δεν κατάφεραν κάτι, αν και τώρα μπορεί να δουλέψει λόγω του ίδιου κινητού! ;)

Πάντως για να είσαι σίγουρος κράτησε και ένα .txt με τα μηνύματά σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

με ψιλοαπογοήτευσεις!! μεχρι εκεί είχα καταλάβει αλλά περίμενα ότι έχει κι αλλο.... κρίμα! ξερεις αν έπερνε σήμα από δύο κεραίες (η καλύτερα τρεις) θα μπορουσε να λειτοθργει με συντεταγμένες (ακριβέστερη θέση), όπως το κανονικό GPS αλλα με κεραίες αντι δορυφόρους!! στο internet υπάρχει ένα προγραμμα quickpoint (σαν το quickword) που διαβάζει αρχεία powerpoint! κανά πρόγραμμα καλό με ουσία κυκλοφορεί τελευταία!!! εχω εντυπωσιαστεί με δυνατότητες αλλάδεν χορταίνω με τπτ!! εχω χάσει τον υπνο μου αυτές τις μέρες....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...