Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές symbian 7.0s


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (25 Φεβ. 2004 , 23:07)

 

Εβαλα το Phone Security...Ψιλομουφα μου φαινεται...Εστειλα το μηνυμα για κλειδωμα αλλα μπορεις να δουλεψεις το τηλ μετα αλλα απλα δεν μπορεις τα μηνυμτα....Κανω κατι λαθος...?

Αλλος το εχει δοκιμασει...? :rolleyes: :worry:

 

Ποια εκδοση χρησιμοποιεις ?

New in v1.3.1: - Full Nokia 6600 Compatibility

Ισως η εκδοση που χρησιμοποιεις να μην ειναι απολυτα συμβατη με το

6600 μας

 

PhoneSecure Commands

 

To operate PhoneSecure remotely, you need to send special text messages to the phone.

 

The text messages are in the format ::COMMAND PASSWORD. i.e. Two colons followed by a command followed by a space followed by the password.

If a command is not recognised or the password is incorrect, a text message will be sent back to you detailing this.

The commands are as follows:

 

LOCK

e.g. ::LOCK password

Locks the phone. If the lock is not enabled, a text message is returned detailing this. If the lock is enabled, the phone is locked, and a text message is sent back confirming this.

 

UNLOCK

e.g. ::UNLOCK password

Unlocks the phone. This is the only method available to unlock the phone once it has been locked. A text message is sent back confirming the action.

 

IMEI

e.g. ::IMEI password

This command retrieves the IMEI number of your phone and sends it back in a text message. This can then be used to notify the network service provider of the stolen phone.

 

 

 

If you have forgotten your password, enter your PhoneSecure registration code instead of your password. If the software has not yet been registered, use the code '12345' instead.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (25 Φεβ. 2004 , 23:32)

 

Ποια εκδοση χρησιμοποιεις ?

New in v1.3.1: - Full Nokia 6600 Compatibility

Ισως η εκδοση που χρησιμοποιεις να μην ειναι απολυτα συμβατη με το

6600 μας

 

 

Που το εχεις βρει το 1.31.Εχεις να δωσεις καποιο link??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (25 Φεβ. 2004 , 23:54)

 

Που το εχεις βρει το 1.31.Εχεις να δωσεις καποιο link??

 

 

Φιλε μου δεν το εχω βρει ακομα,:worry:

απλως ενημερωθηκα απο το site της εταιριας

για την συμβατοτητα του 6600.

Μολις βρω κατι θα ενημερωσω :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

pedia gia sas psaxno to pv video kai to pv player an to exi kanis mpori na mou to stili. to email mou ine andreas5@otenet.gr

kserete an iparxi kanena programa pou na trabai aperioristo video gia to 6600

efxaristo

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτησω για ενα προβληματακι που μου εμφανιζετε. Στελνω αρχεια μεσω bluetooth. Ως εδω κανενα προβλημα.Σε μερικα απο αυτα για να καταλαβετε, οχι σε κατι σιγκεκριμενο,εκτος του οτι δεν τα κανει εγκατασταση οταν παω να τα σβησω μου λεει οτι οκ τα εσβησε αλλα τα αρχεια παραμανουν εκει.Τα αρχεια αυτα ειναι αποκλειστικα σταλμενα απο bluetooth. Και κατι ακομα που μου εμφανιζει.Εκτος του οτι μερικες φορες δε στελνει μυνημα το αποθηκευει οπως ξερετε στα προχειρα.Αλλα μετά δε το σβήνει ουτε απο εκει?τι γινετε μηπως ξερετε? Μηπως θελει κανα φορματ να σιάξει?(Σημειώση: Εχω βγαλει τιν καρτα και τιν μπαταρια για λιγα λεπτα μπασ και γινει τιποτα αλλα μπα αφου εχω κανει 2,3 επανεκινήσεις αλλα τπτ) Παιδια θα σας ήμουν ευγνώμων αν με βοηθουσατε γιατι με εχει τρελάνει. Τhanks.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andreas443 (26 Φεβ. 2004 , 00:01)

 

pedia gia sas psaxno to pv video kai to pv player an to exi kanis mpori na mou to stili. to email mou ine andreas5@otenet.gr

kserete an iparxi kanena programa pou na trabai aperioristo video gia to 6600

efxaristo

 

 

Για το pv player πηγαινε ΕΔΩ για το pv video ΕΔΩ και οσον αφορα τον απεριοριστο χρονο για βιντεο εχει αναφερθει απειρες φορες οτι μεχρι στιγμης υπαρχει μονο το ΤΙΜ που θα το βρεις ΕΔΩ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (25 Φεβ. 2004 , 23:32)

 

Ποια εκδοση χρησιμοποιεις ?

New in v1.3.1: - Full Nokia 6600 Compatibility

Ισως η εκδοση που χρησιμοποιεις να μην ειναι απολυτα συμβατη με το

6600 μας

 

PhoneSecure Commands

 

To operate PhoneSecure remotely, you need to send special text messages to the phone.

 

The text messages are in the format ::COMMAND PASSWORD. i.e. Two colons followed by a command followed by a space followed by the password.

If a command is not recognised or the password is incorrect, a text message will be sent back to you detailing this.

The commands are as follows:

 

LOCK

e.g. ::LOCK password

Locks the phone. If the lock is not enabled, a text message is returned detailing this. If the lock is enabled, the phone is locked, and a text message is sent back confirming this.

 

UNLOCK

e.g. ::UNLOCK password

Unlocks the phone. This is the only method available to unlock the phone once it has been locked. A text message is sent back confirming the action.

 

IMEI

e.g. ::IMEI password

This command retrieves the IMEI number of your phone and sends it back in a text message. This can then be used to notify the network service provider of the stolen phone.

 

 

 

If you have forgotten your password, enter your PhoneSecure registration code instead of your password. If the software has not yet been registered, use the code '12345' instead.

 

 

Ναι τα ξερω ολα αυτα αλλα...δεν ειναι ακομη διαθεσιμη η εκδοση αυτη προς το...ευρυ... :whistle: ...κοινο.... :p

Εχω μια παλαιότερη,την 1.2...

Εστειλα τις εντολες και οντως ερχεται μηνυμα διαμορφωσης για το προγραμμα αλλα ο περιορισμος....περιοριζεται στα μηνυματα.... :o :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!!!!! egkatesthsa to smartmovie sto kinhto kai ston upologisth.exw ena mikro provlhmataki omws..otan anoigw to converter gia na metatrepsw ta arxeia *.mpg se *.avi gia na ta steilw sto kinhto mou emfanizetai ena mhnuma sthn o8onh tou upologisth to opoio leei pws den exw egkatasthsei tous DirectShow Codecs . kserei kanenas pou mporo na tous vrw??

 

euxaristw prokatavolika paidia!!

 

kai kati allo....uparxei kanena programma gia epeksergasia eikonas ?? (NOKIA 6600)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (26 Φεβ. 2004 , 00:26)

 

Ναι τα ξερω ολα αυτα αλλα...δεν ειναι ακομη διαθεσιμη η εκδοση αυτη προς το...ευρυ... :whistle: ...κοινο.... :p

Εχω μια παλαιότερη,την 1.2...

Εστειλα τις εντολες και οντως ερχεται μηνυμα διαμορφωσης για το προγραμμα αλλα ο περιορισμος....περιοριζεται στα μηνυματα.... :o :D

 

 

Εγω απο περιεργεια και μονο φορτωσα και την 1.31 σε trial. Η ερωτηση μου ειναι σε τι μπορει να χρησιμευσει ρε παιδια ετσι οπως ειναι το προγραμμα? Αντε και στο κλεψανε το κινητο.. Ποια θα ειναι η πρωτη κινηση του κλεφτη? Να βγαλει την sim σου.. Οποτε και να στειλω το μηνυμα εγω, αν εχει αλλαξει sim τι να λεει? :blink:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silver82 (25 Φεβ. 2004 , 11:30)

 

paidia mipws gnwrizei kaneis pws mporw na epanaferw to arxiko operation logo ths Vodafone?to alaksa me to Stools.

 

 

γνωρίζει... κάνε search και θα γνωρίσεις και εσύ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giannis N6600 (26 Φεβ. 2004 , 01:27)

 

geia sas paidia!!!!! egkatesthsa to smartmovie sto kinhto kai ston upologisth.exw ena mikro provlhmataki omws..otan anoigw to converter gia na metatrepsw ta arxeia *.mpg se *.avi gia na ta steilw sto kinhto mou emfanizetai ena mhnuma sthn o8onh tou upologisth to opoio leei pws den exw egkatasthsei tous DirectShow Codecs . kserei kanenas pou mporo na tous vrw??

 

euxaristw prokatavolika paidia!!

 

kai kati allo....uparxei kanena programma gia epeksergasia eikonas ?? (NOKIA 6600)

 

 

DirectShowCodecs: http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm (και το basic να κατεβάσεις κάνεις την δουλειά σου μια χαρά... )

 

Image editing: Μόνο ένα;;; Χαμός γίνεται (http://www.aivanet.com/gr/ ή mirc/EFNet/#mediaplace)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (25 Φεβ. 2004 , 23:32)

 

Ποια εκδοση χρησιμοποιεις ?

New in v1.3.1: - Full Nokia 6600 Compatibility

Ισως η εκδοση που χρησιμοποιεις να μην ειναι απολυτα συμβατη με το

6600 μας

 

PhoneSecure Commands

...

 

 

Αυτό όμως δε προυποθέτει ότι ο κλέφτης θα κρατήσει το No μας...; :blink:

 

EDIT: Sorry μόλις τώρα είδα ότι και άλλος είχε την ίδια απορία. Βέβαια υπάρχει και ένα πρόγραμμα (ίσως να είναι το ίδιο) που στέλνει αυτόματα πληροφορίες σε κάποιο προκαθορισμένο αριθμό, όταν αλλάξουν την SIM. Μακάρι να είχα κάτι τέτοιο όταν μου έκλεψαν το 8210 πριν 3 χρόνια... θα του έσπαγα τα μούτρα... :mad:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδια οσον αφορα στο προγραμμα Phone Secure,υπάρχει κατωη επιλογη να σου στελνει σε καποιο προκαθορισμενο κινητο μηνυμα με τον νεο αριθμο της sim που θα βαλει μεσα ο κλεφτης....

Οποτε οποιο νουμερο και να εχει θα το ξερετε....

 

Pas mal ε...? :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (26 Φεβ. 2004 , 10:06)

 

Μα ρε παιδια οσον αφορα στο προγραμμα Phone Secure,υπάρχει κατωη επιλογη να σου στελνει σε καποιο προκαθορισμενο κινητο μηνυμα με τον νεο αριθμο της sim που θα βαλει μεσα ο κλεφτης....

Οποτε οποιο νουμερο και να εχει θα το ξερετε....

 

Pas mal ε...? :rolleyes:

 

 

Ναι ε? :rolleyes: Δηλαδη το εχεις δει η απλα αρκεισαι στο οτι υπαρχει η επιλογη αυτη? Για δοκιμασε το και μαλιστα δοκιμασε το με την 1.3.1.. Ενημερωτικα εντελως αν δεν εχει ενεργοποιηθει ηδη το phonesecure στην δικια σου καρτα δεν προκειται να σου στειλει το οτιδηποτε.. Εκτος και αν με την καινουρια καρτα ο κλεφτης παει και το τρεξει απο τις εφαρμογες.. Donc c'est tres mal...

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

re paidia giati opote paw na metatrepsw mia foto moy me to sms photo me dixnei san ton osama bin laden :p mayro k me mousia :wacko: alla otan leme mayro,milame gia pissa,mipws kapoios pou to xei doulepsei mporei na boithisei sto pws 8a fenomai pio ka8ara?
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teoter (26 Φεβ. 2004 , 11:58)

 

re paidia giati opote paw na metatrepsw mia foto moy me to sms photo me dixnei san ton osama bin laden :p mayro k me mousia :wacko: alla otan leme mayro,milame gia pissa,mipws kapoios pou to xei doulepsei mporei na boithisei sto pws 8a fenomai pio ka8ara?

 

 

Γιατι αυτη ειναι η δουλεια αυτης της εφαρμογης.Βασικα δημιουργει εικονιτσες τις οποιες μπορεις να τις στειλεις σαν εικονομηνυμα.Οπως αυτες τις 4 που εχεις ηδη στο κινητο σου στην 'εκθεση'. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

boreis me tis ritmiyhsies na kanense na fenese aspros esi ke oloi i ipolipoi mauroi!!!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Apla to programmataki afto kaneo dethering tin fotografia diladi afairei oles tis prirofories pou iparxoun kai aforoun xromata ktl. Afti i diadikasia ginete me kapio tipo katofliou. An iparxei koumaki pou na leei error refusion isos na diorthonetai kapos
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giannis N6600 (26 Φεβ. 2004 , 01:27)

 

geia sas paidia!!!!! egkatesthsa to smartmovie sto kinhto kai ston upologisth.exw ena mikro provlhmataki omws..otan anoigw to converter gia na metatrepsw ta arxeia *.mpg se *.avi gia na ta steilw sto kinhto mou emfanizetai ena mhnuma sthn o8onh tou upologisth to opoio leei pws den exw egkatasthsei tous DirectShow Codecs . kserei kanenas pou mporo na tous vrw??

 

Μάλλον χρειάζεσαι τους XviD Codecs:

http://www.roeder.goe.net/cgi-bin/fetch?file=XviD-1.0-RC2-07022004.exe

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE (26 Φεβ. 2004 , 14:55)

 

Μάλλον χρειάζεσαι τους XviD Codecs:

http://www.roeder.goe.net/cgi-bin/fetch?file=XviD-1.0-RC2-07022004.exe

 

απαντήθηκε...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

για όσους έχουν πρόβλημα με τον ήχο στο smartmovie, στο aivanet έχουν την παλιά έκδοση... η καινούργια έκδοση είναι η 1.02 και παίζει μια χαρά και θα την βρείτε σίγουρα στο mirc (δεν έχω ψάξει και σε site να το βρω)... κατεβάστε το αρχείο smartmovie.v1.02.s60.symbianos.*****ed-ximpda.zip και έχει επιλογή στο πρόγραμμα στο κινητό να κάνεις unlock τον converter για το pc.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας για μι ακομη φορα σε δυο πραγματα....

 

1)Ειχα στο κινητο μου το προγραμμα Total IR και δουλευευ κανονικοτατα μεχρο που εκανα εγκατασταση στο Where I am επισης της PSiloc οπως θα ξερετε....Τωρα δεν δουλευει το Total IR...Μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο....? Εχω σκασει....Αν μπορει καποιος plz ας με βοηθησει.... :cry: :cry:

 

2)Το προγραμμα Smartmovie εχω κατεβασει και εχω εγκαταστησει αρκετες του εκδοσεις,καμια του ομως δεν δουλεψε καλα...Ενω το demo το 2 με τη γατουλα το παιζει μια χαρα,το de4mo 1 που εχει τη μηχανη και εχει και ηχο,μου παρουσιαζει σφαλμα και λεει σφαλμα στον Mp3 encoder....Η τελευται ακδοση που εβαλα και εγινε αυτο ηταν η 1.02 σπασμενη απο Ximpda... :worry:

 

Αυτα....Ελπιζω να παρω καποια απαντηση γιατι εχω σκασει λιγο να σας πω την αληθεια.... :cry: :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα σήμερα το Guitar Tuner trial 30 ημερών αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει και δε λειτουργεί!Ενώ ανοίγει κανονικά το πρόγραμμα μου γράφει no signal και παρόλο που έχω δίπλα την κιθάρα και παίζω κάποιες νότες, το πρόγραμμα δείχνει οτι δεν "ακούει"καμιά νότα!Γνωρίζει κανείς την αιτία?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (26 Φεβ. 2004 , 17:56)

 

Παιδια καλησπερα....

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας για μι ακομη φορα σε δυο πραγματα....

 

1)Ειχα στο κινητο μου το προγραμμα Total IR και δουλευευ κανονικοτατα μεχρο που εκανα εγκατασταση στο Where I am επισης της PSiloc οπως θα ξερετε....Τωρα δεν δουλευει το Total IR...Μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο....? Εχω σκασει....Αν μπορει καποιος plz ας με βοηθησει.... :cry: :cry:

 

 

Αυτα....Ελπιζω να παρω καποια απαντηση γιατι εχω σκασει λιγο να σας πω την αληθεια.... :cry: :(

 

 

Το πιο λογικο ειναι να μπερδευουν αυτα τα 2 προγραμματα τις libraries που χρησιμοποιουν.Επαθα ακριβως τα ιδια οταν εγκατεστησα το Psiloc eRecorder και ενω ειχα στο κινητο μου αλλες 6 εφαρμογες της Psiloc(μεσα σε αυτες ειναι και αυτες οι 2 που ανεφερες).Δυστυχως δεν καταφερα να τα κανω να δουλεψουν και αναγκαστικα και εβγαλα το eRecorder. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...