Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, marlboro man said:

προσωπικα χαλαρος ειμαι. Εσυ γιατι εκνευριζεσαι;

οταν τα φτιαξει θα το αναφερω. Μεχρι τοτε, γιατι δεν θες να λεγονται; Ουτε εβγαλα σαπια τη συσκευη, αναφερω συγκεκριμενα προβληματα.

Καλα κανεις και τα λες. και τα αναφερεις..καθολου δεν εκνευριζομαι.. βαρεθηκα ομως να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια ποστ επαναλαμβανομενα.. τα ειπατε.. οκ. τα διαβασαμε.. ειναι κουραστικο... για τουςλογους που εγραψα πιοπανω....

οκ. πειτε κατι αλλο.. πειτε και κατι θετικο.. αν βρηκατε.. διαβαζουμε 5 σελιδες για το λαγκαρισμα που βρηκε ο αλλος . που εχω δεν το εχω.. πειτε για την καμερα. πειτε για την ταχυτητα.. πειτε για ρουταρισμα.. πειτε για ξεκλειδωμα. πειτε για εφαρμογες.. χαχαααα

τα φιλια μου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητό κυκλοφόρησε πριν ένα μήνα περίπου (23 Ιανουαρίου) και ήδη έχει δώσει ένα μεγάλο update ( στην κίνα κυκλοφόρησε και το επόμενο που έχει A.I. και λοιπές προσθήκες /διορθώσεις )! Μιλάμε για ένα τούμπανο flagship killer, τα μικρά αυτά προβληματάκια στο scroll θα λυθούν σίγουρα, άσε που στην καθημερινότητα πόσες φορές θα κάνεις scroll στο μενού στα γρήγορα και θα κάνεις και άμεσο search σε κάτι, εγώ προσωπικά τόσα χρόνια που έχω κινητά δεν το έχω κάνει ποτέ.
Στην καθημερινή χρήση που του κάνω ήδη, δεν έχω συναντήσει κάποιο από τα άλλα θέματα (εννοείται πως έχει δίκιο ο φίλος Mike, δεν αντιλέγουμε ότι δεν υπάρχει, απλά θα το δει κάποιος με πολύ προσπάθεια ή με πολύ γρήγορες/έντονες κινήσεις που δεν κάνουν όλοι). Είμαι 100% ότι στο επόμενο update που φυσιολογικά θα είναι γρήγορα, θα λυθούν όλα...
Εντωμεταξύ το a.i. remover (AIGC Remover ) που έρχεται με την επόμενη αναβάθμιση κάνει τρομερή δουλειά, εφάμιλλη του 24ultra! Δείτε εδώ ...

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

διαβαζουμε 5 σελιδες για το λαγκαρισμα που βρηκε ο αλλος . που εχω δεν το εχω.. πειτε για την καμερα. πειτε για την ταχυτητα.. πειτε για ρουταρισμα.. πειτε για ξεκλειδωμα. πειτε για εφαρμογες.. χαχαααα

Το οτι δεν το βλεπεις το λαγκαρισμα ή δεν θελεις να το δεις δεν σημαινει πως δεν το εχεις. Οσον αφορα τα υπολοιπα τα ειπαμε, περα απο την ταχυτητα που με τετοιο software για την ωρα, για καποιους απο εμας, δεν υφισταται. Προφανως αξιολογουμε με διαφορετικα κριτηρια την εννοια της ταχυτητας και καθολου κακο δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος πως θα λυθούν τα θέματα του user experience καθώς γίνονται αισθητά από εμάς τους λίγους.

Δεν με ενοχλούν αλλά δε χαίρομαι και που υπάρχουν.

Δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως θέμα με το κινητό. Αν είχε και μηδενική υστέρηση στο scroll υποθέτω πως θα ήταν ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν κυκλοφορήσει. Σε αναμονή ενημερώσεων 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, STATYSS said:

Η λυση τοτε ειναι να παρεις huawei και να ψαχνεις μετα πως θα βαλεις playstore.. και αν βαλεις..να μην σου δουλευεουν σωστα μερικες εφαρμογες οπως winbank χαρτες και αλλες τοσες...

Ευχαριστω για την προταση. Για την ωρα σου γραφω απο το Huawei του 2019 που ειναι smoother απο το Oneplus του 2024! Οταν φτιαξει με update (το ελπιζω) θα κανω switch. Για την ωρα μια χαρα κανει τη δουλεια της ως δευτερη συσκευη. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Mikepan_1 said:

Ευχαριστω για την προταση. Για την ωρα σου γραφω απο το Huawei του 2019 που ειναι smoother απο το Oneplus του 2024! Οταν φτιαξει με update (το ελπιζω) θα κανω switch. Για την ωρα μια χαρα κανει τη δουλεια της ως δευτερη συσκευη. 

 Στην θεση σου θα κρατουσα το Huawei του 2019 που ειναι smoother απο το Oneplus του 2024 και ας φορτιζει σε 2,5 ωρες....😄

 

50 minutes ago, Mikepan_1 said:

Το οτι δεν το βλεπεις το λαγκαρισμα ή δεν θελεις να το δεις δεν σημαινει πως δεν το εχεις. Οσον αφορα τα υπολοιπα τα ειπαμε, περα απο την ταχυτητα που με τετοιο software για την ωρα, για καποιους απο εμας, δεν υφισταται. Προφανως αξιολογουμε με διαφορετικα κριτηρια την εννοια της ταχυτητας και καθολου κακο δεν ειναι.

Πως να το δω αφου δεν υπαρχει στο δικο μου..? Με το ζορι να πω οτι εχω ενω δεν εχω καποιο κολλημα?  Εμενα το μονο που με χαλασε σε χεση με τα προηγουμενα ειναι τα πληκτρα.. που τα εχει δεξια τωρα ...!! Αυτα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, STATYSS said:

Στην θεση σου θα κρατουσα το Huawei του 2019 που ειναι smoother απο το Oneplus του 2024 και ας φορτιζει σε 2,5 ωρες....😄

Φορτιζει σε 1.50 ωρα αλλα 90% των περιπτωσεων φορτιζω βραδυ οποτε δεν με απασχολει. Και το Op12, οπως εγραψα παραπανω, με τον 22.5W φορτιστη της Huawei το φορτιζω..

14 minutes ago, STATYSS said:

Πως να το δω αφου δεν υπαρχει στο δικο μου..? Με το ζορι να πω οτι εχω ενω δεν εχω καποιο κολλημα? 

Τι να πω μπορει να σου δωσανε απο τις καλες συσκευες, αυτες που δινουν και στους reviewers. Για την πλεμπα ολες οι συσκευες που τρεχουν σε Oxygen 14 εμφανιζουν αυτο το θεμα. Απλα καποιοι ισως λειτουργουν τη συσκευη με τροπο που δεν τους ειναι εμφανη στην καθημερινη χρηση. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mikepan_1 said:

Φορτιζει σε 1.50 ωρα αλλα 90% των περιπτωσεων φορτιζω βραδυ οποτε δεν με απασχολει. Και το Op12, οπως εγραψα παραπανω, με τον 22.5W φορτιστη της Huawei το φορτιζω..

Τι να πω μπορει να σου δωσανε απο τις καλες συσκευες, αυτες που δινουν και στους reviewers. Για την πλεμπα ολες οι συσκευες που τρεχουν σε Oxygen 14 εμφανιζουν αυτο το θεμα. Απλα καποιοι ισως λειτουργουν τη συσκευη με τροπο που δεν τους ειναι εμφανη στην καθημερινη χρηση. 

Λες να εχω τετοια  συσκευη και να μην το ξερω??χαχα

Οποτε εδωσες εδω μονος σου την απαντηση στο προβλημα αν υπαρχει.. φταιει το 14.. οποτε εν αναμονη νεων ενημερωσεων ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, STATYSS said:

Λες να εχω τετοια  συσκευη και να μην το ξερω??χαχα

Οποτε εδωσες εδω μονος σου την απαντηση στο προβλημα αν υπαρχει.. φταιει το 14.. οποτε εν αναμονη νεων ενημερωσεων ...

Μα δεν ειπα ποτε οτι ειναι προβλημα της συσκευης/ hardware...

Προβλημα του Oxygen γραφω οτι ειναι. Μαλιστα ουτε καν του 14. Απο το 13 εχει ξεκινησει και παραμενει αλυτο...

Το λογισμικο, όμως, ειναι αναποσπαστο κομματι της συσκευης και κατα τη γνωμη μου σημαντικοτερο.

1 ώρα πριν, hasiotis_john said:

Παιδιά το κινητό κυκλοφόρησε πριν ένα μήνα περίπου (23 Ιανουαρίου) και ήδη έχει δώσει ένα μεγάλο update ( στην κίνα κυκλοφόρησε και το επόμενο που έχει A.I. και λοιπές προσθήκες /διορθώσεις )! Μιλάμε για ένα τούμπανο flagship killer, τα μικρά αυτά προβληματάκια στο scroll θα λυθούν σίγουρα, άσε που στην καθημερινότητα πόσες φορές θα κάνεις scroll στο μενού στα γρήγορα και θα κάνεις και άμεσο search σε κάτι, εγώ προσωπικά τόσα χρόνια που έχω κινητά δεν το έχω κάνει ποτέ.
Στην καθημερινή χρήση που του κάνω ήδη, δεν έχω συναντήσει κάποιο από τα άλλα θέματα (εννοείται πως έχει δίκιο ο φίλος Mike, δεν αντιλέγουμε ότι δεν υπάρχει, απλά θα το δει κάποιος με πολύ προσπάθεια ή με πολύ γρήγορες/έντονες κινήσεις που δεν κάνουν όλοι). Είμαι 100% ότι στο επόμενο update που φυσιολογικά θα είναι γρήγορα, θα λυθούν όλα...
Εντωμεταξύ το a.i. remover (AIGC Remover ) που έρχεται με την επόμενη αναβάθμιση κάνει τρομερή δουλειά, εφάμιλλη του 24ultra! Δείτε εδώ ...

Δεν ειναι προβληματα που εχουν εμφανιστει ενα μηνα με το OP12 - απο το Oxygen 13 εμφανιστηκαν και δεν εχουν λυθει ακομα. Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο το οτι υπαρχουν τοσο καιρο οσον αφορα καποια μελλοντική λυση. Επισης να πω οτι οσα περιγραφω τα αντιμετωπισα σε καθημερινη χρηση. Δεν καθομαι και παλευω να βρω bugs (για την ακριβεια εχω ασχοληθει και ελαχιστα με την συσκευη γιατι τη χρησιμοποιω ως δευτερη) - στα settings για παραδειγμα παρα πολυ συχνα μπαινω να βρω μια ρυθμιση κοιταω πανω κατω και, αν δεν το βρω αμεσα, τελικα επειδη βαριεμαι να ψαχνω ανεβαινω και ψαχνω με keyword στο search. Αρκετές φορές. Οποτε ηταν ευκολο να συναντησω το bug.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mikepan_1 said:

Μα δεν ειπα ποτε οτι ειναι προβλημα της συσκευης/ hardware...

Προβλημα του Oxygen γραφω οτι ειναι. Μαλιστα ουτε καν του 14. Απο το 13 εχει ξεκινησει και παραμενει αλυτο...

Το λογισμικο, όμως, ειναι αναποσπαστο κομματι της συσκευης και κατα τη γνωμη μου σημαντικοτερο.

εγω που ειχα και το 11 με το 12 oxygen και μετα με το 13.. τετοιο θεμα δεν ειχα με κανενα.. στο λεω τιμια. Μηπως επαιζε ρολο που ειχα ξεκλειδωτο bootloader..παντως πηγαινε μπαλα.. τι ναπω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε honor magic 6 pro και OnePlus 12 έχει κάποιος να μου πει υπέρ και κατά ανάμεσα σε αυτές τις δύο εταιρείες;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dynamic4 said:

Είμαι ανάμεσα σε honor magic 6 pro και OnePlus 12 έχει κάποιος να μου πει υπέρ και κατά ανάμεσα σε αυτές τις δύο εταιρείες;

Κι εγώ ημουν ακριβως αναμεσα στις 2 συσκευες και τελικα προτιμησα το Oneplus 12, κυριως γιατι κουραστηκα να περιμενω ποτε θα το κυκλοφορησει η Honor στην Ευρωπη.

Hardware ειναι top και οι 2 συσκευες. Το Honor φαινεται να εχει καλυτερες καμερες. Επισης το DXOMARK το κατατάσει πρώτο στις συσκευες σε display και μπαταρία και δευτερο στο audio. Αλλά δεν εμπιστεύομαι γενικά τους reviewers και η οθονη και μπαταρια του OP12 ειναι επισης τοπ..

Software ειναι μετριες και οι 2 αλλα για διαφορετικους λογους. Η Honor γιατι μετά την απόσπαση (;) από την Huawei ακομα φαινεται πως χτιζει το λειτουργικο της οποτε δεν εχει πολυ πλουσια καλουδια και εχει πιο αργες ενημερώσεις ενω δεν ειναι ξεκαθαρο ποσα χρονια υποστηριξη παρεχει. Η Oneplus εχει πιο πλουσιο λογισμικο, με πιο συχνες ενημερωσεις και με ενημερωσεις 4-5 χρονια αλλά με bugs που αργουν να λυθούν ή ενιοτε γινονται χειροτερα (αν κρινω απο οτι γραφεται σε διαφορα threads).

Επισης ενα αλλο αρνητικο του Honor ειναι οτι (για την ωρα) δεν εισαγεται επισημα ελλαδα οποτε θελει καποιες πατεντες για να υποστηριξει VOLTE και Wifi calling στην Ελλαδα. Επισης, θηκες κλπ του Honor στην Ελλάδα θα ειναι λιγοτερες απο τις λιγες του Oneplus.

Στα ιδια ή παρομοια λεφτα προσωπικά θα πηγαινα σε Honor Magic αν ξανα-αγοραζα σημερα. Αλλα εξαρτάται και από τις προτεραιοτητες του καθενος όπως και απο τα προηγουμενα κινητα του (καποιος χρηστης Huawei σιγουρα θα εκτιμησει περισσοτερο την εμπειρια χρησης της Honor, καποιος χρηστης Xiaomi ή Oneplus θα του φανει τελειο το Oxygen 14). Για μενα ας πουμε η εμπειρια σκρολαρισματος και τατς ειναι νουμερο 1 παραγοντας στην επιλογη κινητου περα απο οτιδηποτε αλλο και με το OP12 δεν ειμαι (για την ωρα) ευχαριστημενος.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dynamic4 said:

Είμαι ανάμεσα σε honor magic 6 pro και OnePlus 12 έχει κάποιος να μου πει υπέρ και κατά ανάμεσα σε αυτές τις δύο εταιρείες;

HONOR 6 ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ....ΒΟΥΡ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mikepan_1 said:

Ευχαριστω για την προταση. Για την ωρα σου γραφω απο το Huawei του 2019 που ειναι smoother απο το Oneplus του 2024! Οταν φτιαξει με update (το ελπιζω) θα κανω switch. Για την ωρα μια χαρα κανει τη δουλεια της ως δευτερη συσκευη. 

καλα αυτο που λες φιλε μου ειναι τελειως ανουσιο και πραγματικα πεταξες τα λεφτα σου αν το κανεις. και το 5t που εχω στο συρταρι εχει πιο γρηγορες μεταβασεις απο το 12 αλλα πιο γρηγορο δεν ειναι. παρολα αυτα παραμενει στο συρταρι. περαν αυτου αν δινεις βαση τοσο στο user experience και θεωρεις πιο σωστο ενα κινητο 5 ετιας(με χειροτερη καμερα, οθονη, ηχεια, αποθηκευτικο χωρο, modem, wifi, κεραια) τοτε μαλλον πρεπει να κοιταξεις προς pixel αν ντε και καλα θελεις καινουριο τηλεφωνο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gsir said:

καλα αυτο που λες φιλε μου ειναι τελειως ανουσιο και πραγματικα πεταξες τα λεφτα σου αν το κανεις. και το 5t που εχω στο συρταρι εχει πιο γρηγορες μεταβασεις απο το 12 αλλα πιο γρηγορο δεν ειναι. παρολα αυτα παραμενει στο συρταρι. περαν αυτου αν δινεις βαση τοσο στο user experience και θεωρεις πιο σωστο ενα κινητο 5 ετιας(με χειροτερη καμερα, οθονη, ηχεια, αποθηκευτικο χωρο, modem, wifi, κεραια) τοτε μαλλον πρεπει να κοιταξεις προς pixel αν ντε και καλα θελεις καινουριο τηλεφωνο

Η αληθεια ειναι πως το κανω αλλα ΟΚ η επιλογη κινητου ειδικα pre-order παντα ενεχει ρισκο και το ηξερα οταν το εκανα. Το Huawei P30 παει πραγματικα σφαιρα χωρις υπερβολη - δεν ειναι μονο το scrolling που ειναι γρηγορο επισης η καμερα του (αν εξαιρεσεις τις νυχτερινες ληψεις και τη σελφι) και αλλα σπεκς του ειναι τοπ για καθημερινη χρηση (δεν παιζω παιχνιδια ουτε ειμαι γραφιστας ή προγραμματιστης). Ο λογος που ηθελα να αλλαξω κινητο ειναι μονο γιατί ηθελα μεγαλυτερη οθονη γιατι δουλευω αρκετα με εφαρμογες οπως το teamviewer που με 6.1 ιντσες με ταλαιπωρει. Οποτε για την ωρα κανω τη δουλεια μου με το Huawei και εχω το αλλο για δουλειες που χρειαζομαι μεγαλη οθονη. Επισης δεν το φθειρω και πολυ σε περιπτωση που τελικα φυγει για μεταπωληση.

Αν δω σε 2-3 μηνες και δεν εχουν βελτιωθει τα θεματακια θα το στειλω ή θα το δωσω σε συγγενικο προσωπο αν το θελει και θα χτυπησω ενα Honor που ειναι και πιο κοντα στην εμπειρια χρησης της Huawei που χρησιμοποιω εδω και 7 χρονια.

 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mikepan_1 said:

Κι εγώ ημουν ακριβως αναμεσα στις 2 συσκευες και τελικα προτιμησα το Oneplus 12, κυριως γιατι κουραστηκα να περιμενω ποτε θα το κυκλοφορησει η Honor στην Ευρωπη.

Hardware ειναι top και οι 2 συσκευες. Το Honor φαινεται να εχει καλυτερες καμερες. Επισης το DXOMARK το κατατάσει πρώτο στις συσκευες σε display και μπαταρία και δευτερο στο audio. Αλλά δεν εμπιστεύομαι γενικά τους reviewers και η οθονη και μπαταρια του OP12 ειναι επισης τοπ..

Software ειναι μετριες και οι 2 αλλα για διαφορετικους λογους. Η Honor γιατι μετά την απόσπαση (;) από την Huawei ακομα φαινεται πως χτιζει το λειτουργικο της οποτε δεν εχει πολυ πλουσια καλουδια και εχει πιο αργες ενημερώσεις ενω δεν ειναι ξεκαθαρο ποσα χρονια υποστηριξη παρεχει. Η Oneplus εχει πιο πλουσιο λογισμικο, με πιο συχνες ενημερωσεις και με ενημερωσεις 4-5 χρονια αλλά με bugs που αργουν να λυθούν ή ενιοτε γινονται χειροτερα (αν κρινω απο οτι γραφεται σε διαφορα threads).

Επισης ενα αλλο αρνητικο του Honor ειναι οτι (για την ωρα) δεν εισαγεται επισημα ελλαδα οποτε θελει καποιες πατεντες για να υποστηριξει VOLTE και Wifi calling στην Ελλαδα. Επισης, θηκες κλπ του Honor στην Ελλάδα θα ειναι λιγοτερες απο τις λιγες του Oneplus.

Στα ιδια ή παρομοια λεφτα προσωπικά θα πηγαινα σε Honor Magic αν ξανα-αγοραζα σημερα. Αλλα εξαρτάται και από τις προτεραιοτητες του καθενος όπως και απο τα προηγουμενα κινητα του (καποιος χρηστης Huawei σιγουρα θα εκτιμησει περισσοτερο την εμπειρια χρησης της Honor, καποιος χρηστης Xiaomi ή Oneplus θα του φανει τελειο το Oxygen 14). Για μενα ας πουμε η εμπειρια σκρολαρισματος και τατς ειναι νουμερο 1 παραγοντας στην επιλογη κινητου περα απο οτιδηποτε αλλο και με το OP12 δεν ειμαι (για την ωρα) ευχαριστημενος.

Διάβασα ότι από 8 Μαρτίου θα κυκλοφορήσει Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος, οπότε τώρα το volte και το WiFi calling ίσως δουλεύουν.Ειδα ότι έχει και 3d Face unlock 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dynamic4 said:

Διάβασα ότι από 8 Μαρτίου θα κυκλοφορήσει Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος, οπότε τώρα το volte και το WiFi calling ίσως δουλεύουν.Ειδα ότι έχει και 3d Face unlock 

Μακάρι να το φερουν - μεχρι στιγμης δεν εχει ερθει high-end συσκευη της Honor επισημα στην Ελλαδα.
Που το διαβασες;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος ΟΡ12 να επιβεβαιώσει ότι η συσκευή υποστηρίζει eSIM (αν έχει κάποια σημασία, Vodafone)? Στην επίσημη σελίδα γράφει "eSIM:*Feature availability may vary due to compatibility with local carrier) και θεωρητικά πρέπει να υπάρχει επιλογή στο μενού Settings> Mobile Network...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, gsir said:

καλα αυτο που λες φιλε μου ειναι τελειως ανουσιο και πραγματικα πεταξες τα λεφτα σου αν το κανεις. και το 5t που εχω στο συρταρι εχει πιο γρηγορες μεταβασεις απο το 12 αλλα πιο γρηγορο δεν ειναι. παρολα αυτα παραμενει στο συρταρι. περαν αυτου αν δινεις βαση τοσο στο user experience και θεωρεις πιο σωστο ενα κινητο 5 ετιας(με χειροτερη καμερα, οθονη, ηχεια, αποθηκευτικο χωρο, modem, wifi, κεραια) τοτε μαλλον πρεπει να κοιταξεις προς pixel αν ντε και καλα θελεις καινουριο τηλεφωνο

Όλα σχετικά είναι, είχα για 6 μήνες το Pixel 7 Pro και πραγματικά δεν θυμάμαι να είχα ποτέ ξανά συσκευή που να αναγκαζόμουν να κάνω restart για να "διορθωθεί" κάποιο θέμα.

Μια θα πάγωνε κάποια εφαρμογή, μια δεν θα δούλευε το wifi, μια δεν θα έπιανε το 4g/5g, μια η οθόνη θα σκάλωνε και θα έπαιζε στα 60hz. Για να μην αναφέρω το πάρτι από bugs στα animations στο recents menu. Ούτε τα animations μέσα στο Viber δεν έπαιζαν σωστά.

Α ναι, και τα quick settings τραγικότατα. Ενώ υποτίθεται υπάρχουν για να κάνεις κάποια πράγματα γρηγορότερα, έπρεπε να κάνεις 2 και 3 κλικ περισσότερα αντί για 1 για να ενεργοποιήσεις ή να απενεργοποιήσεις το bluetooth για παράδειγμα.

Δεν ξέρω αν με τον tensor g3 το Pixel 8 δουλεύει πιο σωστά, αλλά το Pixel 7 Pro ήταν τ ρ α γ ι κ ό με το android 14 (και με το 13 απλά λιγότερο τραγικό)

Ίσως γι'αυτό μου φαίνονται όλα βουτυρένια στο Oneplus 12 και δεν διαμαρτύρομαι για τίποτα (ακόμα)

Edited by alanthast0s
Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, dynamic4 said:

Βασικά δεν έγραφε Ελλάδα αλλά ότι από 1 /3  κυκλοφορεί Ευρώπη.Πατα στο Google honor magic 6 pro release date 

Ναι αυτο το ειδα αλλα δεν ειμαι καθολου βεβαιος πως θα ρθει επισημα στην Ελλάδα. Μακάρι.. Γενικά η Honor φαινεται πως, για καποιο αδιευκρινηστο λογο, πελαγοδρομει ακομα οσον αφορα το sales κοματι της. Βγαζει δεκαδες συσκευες (αντι να επικεντρωθει σε 3-4 καθε χρονο και να ριξει βαρος στην υποστηριξη) και στελνει στις διαφορες αγορες οτι ναναι... Αλλα οκ βγαινουμε εκτος θεματος καθως εδω ειναι το thread της OP.

8 minutes ago, alanthast0s said:

Όλα σχετικά είναι, είχα για 6 μήνες το Pixel 7 Pro και πραγματικά δεν θυμάμαι να είχα ποτέ ξανά συσκευή που να αναγκαζόμουν να κάνω restart για να "διορθωθεί" κάποιο θέμα.

Μια θα πάγωνε κάποια εφαρμογή, μια δεν θα δούλευε το wifi, μια δεν θα έπιανε το 4g/5g, μια η οθόνη θα σκάλωνε και θα έπαιζε στα 60hz. Για να μην αναφέρω το πάρτι από bugs στα animations στο recents menu. Ούτε τα animations μέσα στο Viber δεν έπαιζαν σωστά.

Α ναι, και τα quick settings τραγικότατα. Ενώ υποτίθεται υπάρχουν για να κάνεις κάποια πράγματα γρηγορότερα, έπρεπε να κάνεις 2 και 3 κλικ περισσότερα αντί για 1 για να ενεργοποιήσεις ή να απενεργοποιήσεις το bluetooth για παράδειγμα.

Δεν ξέρω αν με τον tensor g3 το Pixel 8 δουλεύει πιο σωστά, αλλά το Pixel 7 Pro ήταν τ ρ α γ ι κ ό με το android 14 (και με το 13 απλά λιγότερο τραγικό)

Ίσως γι'αυτό μου φαίνονται όλα βουτυρένια στο Oneplus 12 και δεν διαμαρτύρομαι για τίποτα (ακόμα)

Σωστα πολλες φορες ισχυει το οτι πρέπει να ζησεις το χειροτερο για να εκτιμησεις το κακό.

Εγώ τα τελευταια 5 χρονια ειχα ξεχασει τι σημαινει lag, stuttering, delays και ολα αυτά (που στο παρελθον ειχα ζησει σε χειροτερο βαθμο με Sam) οποτε οπως και να το κανεις ακομα και η πραγματικη δυσλειτουργια μου κακοφαινεται.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ..

ΕΔΩ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ONEPLUS --12..

ΤΑ HONOR HUAWEI στο αντιστοιχο νημα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dynamic4 said:

Βασικά δεν έγραφε Ελλάδα αλλά ότι από 1 /3  κυκλοφορεί Ευρώπη.Πατα στο Google honor magic 6 pro release date 

Δεν θα κυκλοφορησει επισημα Ελλάδα απ΄ οτι καταλαβαίνω. Διαβάζω:  ΗΒ, Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Ισπανία, Τσεχία, Ουγκαρία, Σλοβακία, Βουλγαρία και Ρουμανία.

37 minutes ago, asot said:

Μπορεί κάποιος κάτοχος ΟΡ12 να επιβεβαιώσει ότι η συσκευή υποστηρίζει eSIM (αν έχει κάποια σημασία, Vodafone)? Στην επίσημη σελίδα γράφει "eSIM:*Feature availability may vary due to compatibility with local carrier) και θεωρητικά πρέπει να υπάρχει επιλογή στο μενού Settings> Mobile Network...

Υποστηρίζει. Αλλά νομιζω αν ενεργοποιησεις μια e-sim δεν μπορεις να βαλεις 2ρη καρτα.

Ενδιαφέρον θέμα για τη μπαταρία που γραφει user της συσκευης;

Τhe phone actually charges up to approx 110%.

I used the Ampere app to monitor a charging cycle. I forget the exact numbers, but I saw that the battery voltage was at approx 4.3 volts at 100%. This is presumably when the charging stops

Instead, the phone continued to charge for another 20 minutes or so. It was a trickle charge, but it brought the battery voltage to around 4.475 volts. That may not seem like much, but it is very significant. That voltage difference represents about 10% of the battery's capacity (around 3.3 V is 0%). That's why you'll often see the phone remain at 100% for an hour or two before it starts dropping.

I don't know if other manufacturers do this as well.

14 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Εν τω μεταξυ δεν ειναι μονο ο launcher. Και στα settings και παντου στο συστημα το ιδιο συμβαινει. Πατε στα settings καντε scroll down και μετα πατηστε στο search να γραψετε. Δεν πιανει η εντολη αν δεν περασουν περιπου 2-3 secs απο το σκρολαρισμα. Στο Huawei που δοκιμαζω την ιδια εντολη πιανει instantly. 

Αλλο issue που βρηκα (καθε φορα που χρησιμοποιω τη συσκευη βρισκω και κατι καινουριο) οταν εχεις ανοιχτο το keyboard και θες να πας πισω με swipe αν κανεις swipe στην περιοχη που ειναι το πληκτρολογιο δεν κανει swipe. Πρεπει να κανεις swipe πανω απο το πληκτρολογιο για να δουλεψει κατι που δεν ειναι και τοσο βολικο. Στις αλλες συσκευες που χρησιμοποιουσα αν κανεις swipe στο πληκτρολογιο κλεινει το keyboard και επομενο swipe βγαινεις απ το app.

Σε αλλους λειτουργει το swipe στην περιοχη του πληκτρολογιου; 

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2024 at 3:42 ΜΜ, chris1974 said:

Ναι πρώτη φορά με android είχα πάντα iPhone και δεν έχω συνηθίσει ακόμα το ios πολύ πιο απλό χωρίς πολλά πολλά και σε pixel που έχω δει δεν ισχύει αυτό που λες πιστεύω είναι θέμα τις εκάστοτε εταιρίας πως θα συμπεριφέρεται το λειτουργικό τους.  

Μάλιστα.

Ε κάτι θα ξέρεις εσύ καλύτερα που μόλις ήρθες από IOS, σε σχέση με μένα που έχω αλλάξει καμία δεκαριά Android κινητά από διαφορετικές εταιρείες και τάμπλετ. 😗

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε πάλι το τρεμοπεγμα και ούτε ρισταρτ μπόρεσα να το κάνω, πατούσα εντελώς στα τυφλά

Δυστυχώς θα το στείλω πίσω, αν θέλουν να στείλουν άλλο με ανανεωμένη εγγύηση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...