Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, Arinos said:

Βάλε τον αριθμό αποστολής εδώ και αν αλλάζει σε κάτι άλλο από DHL θα στο εμφανίσει, https://parcelsapp.com/

Εμένα πάντως πήρε αριθμό DHL Express με εκτιμώμενη ημερομηνία στις 19 ενώ το δείχνει Αθήνα από το μεσημέρι.

Και εμένα σήμερα γράφει ήρθε Ελλάδα 15:00. Θα κάνει 7 μέρες να το φέρουν; Και σου λέει 19/2;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

9 minutes ago, mplets7 said:

Και εμένα σήμερα γράφει ήρθε Ελλάδα 15:00. Θα κάνει 7 μέρες να το φέρουν; Και σου λέει 19/2;

Έτσι γράφει ναι και είμαι Αθήνα.

Εσένα πότε λέει;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Arinos said:

Έτσι γράφει ναι και είμαι Αθήνα.

Εσένα πότε λέει;

Δεν γράφει ακόμα. Το τελευταίο που γράφει είναι το πότε ήρθε Ελλάδα. Από εκεί και πέρα τίποτα.. τι να πω.. Όλα Αθήνα πάνε πρώτα και μετά τα μοιράζουν για όλες τις πόλεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mplets7 said:

Δεν γράφει ακόμα. Το τελευταίο που γράφει είναι το πότε ήρθε Ελλάδα. Από εκεί και πέρα τίποτα.. τι να πω.. Όλα Αθήνα πάνε πρώτα και μετά τα μοιράζουν για όλες τις πόλεις;

Αν μπεις στην σελίδα της DHL Express και βάλεις το καινούργιο tracking το βλέπεις.

Άλλες φορές πακέτα που μου έχουν έρθει μέσω DHL Paket, στην Ελλάδα αναλάμβανε η DHL Express κανονικά και την επόμενη μέρα είχα παραλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω πως θα το φερουν στις 19, σημερα ή αυριο θα παραλαβουμε.

 

edit: ηρθε ειδοποιηση οτι βγηκε το δεμα προς παραδοση σημερα

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

απο κοτσωβολο εχουμε κανα νεο ρε παιδια?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, marlboro man said:

Δε νομιζω πως θα το φερουν στις 19, σημερα ή αυριο θα παραλαβουμε.

 

edit: ηρθε ειδοποιηση οτι βγηκε το δεμα προς παραδοση σημερα

Σου ήρθε email από DHL ότι θα στο φέρουν σήμερα; Εμένα τίποτα ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mplets7 said:

Σου ήρθε email από DHL ότι θα στο φέρουν σήμερα; Εμένα τίποτα ακόμα..

ναι ηρθε πριν λιγο το δεμα, θα το παρω στα χερια μου το απογευμα

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα τίποτα, DHL λέει προγραμματισμένο στις 19.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kostis2001 said:

Για το 12R που είναι και φθηνότερο τι λέτε?

Σαν το OP11 φαινεται με διαφορετικες καμερες (ονομαστικα χειροτερες-πρακτικα ισως και οχι τοσο), αλλη οθονη και (μαλλον) καλυτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Από κοτσωβολο εσείς που είπατε έχει αποσταλεί..? Παραλάβατε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

https://a.aliexpress.com/_EwFXQwV

Εξαιρετική θηκουλα για τα λεφτα της. Είναι η ορίτζιναλ της oneplus που δίνουν μαζί με τα τηλέφωνα στη κίνα. Slim fit προστάτευει τα απαραίτητα και ειδικά η πράσινη που πήρα είναι σχεδόν ίδιο χρώμα με το τηλέφωνο παρόλο που φαίνεται αλλιώς στο λινκ

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, gsir said:

https://a.aliexpress.com/_EwFXQwV

Εξαιρετική θηκουλα για τα λεφτα της. Είναι η ορίτζιναλ της oneplus που δίνουν μαζί με τα τηλέφωνα στη κίνα. Slim fit προστάτευει τα απαραίτητα και ειδικά η πράσινη που πήρα είναι σχεδόν ίδιο χρώμα με το τηλέφωνο παρόλο που φαίνεται αλλιώς στο λινκ

Γλυσταρει πολυ.. μακρυα

Τηλ Επικοινωνια τωρα με Κοτσωβολο.

Δεν εχουν παραλαβει κανενα κομματι.

Δεν ξερουν καν ποτε θα παραλαβουν οι αχρηστοι.

Δεν εχουν τετοια ενημερωση λεει απο τον προηθευτη κτλ...κτλ....

Κατα το κοινως λεγομενο τον Ηπιαμε.. οπως ειπε και η κυρια Βουλευτης..

 

21 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Κι εμενα μου εστειλε ο Κωτσος οτι θα παραδοθει αυριο. Αλλα χωρις τα ακουστικα γιατι δεν ειναι διαθεσιμα ακομη. 

παρελαβες αδερφε?

22 ώρες πριν, teopanta1 said:

Το clone σου κάνει την συσκευή όπως ήταν η προηγούμενη ακριβώς; και φώτο μέσα σε φακέλους και όλα; 

Screenshot_2024-02-12-19-53-27-76_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Εσυ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ ΑΔΕΡΦΕ..?? Τι εγινε ?

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, STATYSS said:

Γλυσταρει πολυ.. μακρυα

Τηλ Επικοινωνια τωρα με Κοτσωβολο.

Δεν εχουν παραλαβει κανενα κομματι.

Δεν ξερουν καν ποτε θα παραλαβουν οι αχρηστοι.

Δεν εχουν τετοια ενημερωση λεει απο τον προηθευτη κτλ...κτλ....

Κατα το κοινως λεγομενο τον Ηπιαμε.. οπως ειπε και η κυρια Βουλευτης..

 

παρελαβες αδερφε?

Εσυ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ ΑΔΕΡΦΕ..?? Τι εγινε ?

Την έχεις πάρει; Δε θα λεγα ότι γλιστράει 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε το μεσημέρι εμένα.. Χθες Ελλάδα σήμερα σπίτι Κεντρική Μακεδονία.. το κουτί άνοιξα μόνο να το δω πως είναι και να δω το χρώμα. Θα το στείσω αργότερα ή αύριο. Πανέμορφο το πρασινακι και σαν μέγεθος καλό όχι κουμούτσα. Μαζί και τα ακουστικά. Τώρα όταν το ανοίξω για να το στείσω από το παλιό κινητό πως να τα μεταφέρω στο καινούργιο; Xiaomi το παλιό. Παράδειγμα της φωτό, τα βίντεο, τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, STATYSS said:

Από κοτσωβολο εσείς που είπατε έχει αποσταλεί..? Παραλάβατε???

Παρελαβα το μεσημερι αλλα ειμαι εκτος Ελλαδας σε ταξιδι, οποτε το παρελαβε η συζυγος. Το Σαββατο που επιστρεφω θα κανω τα αποκαλυπτηρια κ θα επανελθω με εντυπωσεις. 

6 ώρες πριν, STATYSS said:

Γλυσταρει πολυ.. μακρυα

Τηλ Επικοινωνια τωρα με Κοτσωβολο.

Δεν εχουν παραλαβει κανενα κομματι.

Δεν ξερουν καν ποτε θα παραλαβουν οι αχρηστοι.

Δεν εχουν τετοια ενημερωση λεει απο τον προηθευτη κτλ...κτλ....

Κατα το κοινως λεγομενο τον Ηπιαμε.. οπως ειπε και η κυρια Βουλευτης..

 

παρελαβες αδερφε?

Εσυ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ ΑΔΕΡΦΕ..?? Τι εγινε ?

Μην δινεις σημασια στο τι σου λενε στο τηλ κεντρο. Σου λεω δεν εχουν ιδεα. Την αλλη φορα περιμενα κατι ακουστικα 10 μερες ο καθενας μου ελεγε αλλα ντ αλλα. Ο ενας μ ελεγε ειναι δεσμευμενα απο το καταστημα αυτο, ο αλλος οτι δεν ειχαν διαθεσιμοτητα, ο τριτος οτι θα φυγουν αυριο κ δεν φευγανε... Εν τω μεταξυ στην ιστοσελιδα φαινοταν διαθεσιμο σε ολα τα καταστηματα. 

3 ώρες πριν, mplets7 said:

Παιδιά ήρθε το μεσημέρι εμένα.. Χθες Ελλάδα σήμερα σπίτι Κεντρική Μακεδονία.. το κουτί άνοιξα μόνο να το δω πως είναι και να δω το χρώμα. Θα το στείσω αργότερα ή αύριο. Πανέμορφο το πρασινακι και σαν μέγεθος καλό όχι κουμούτσα. Μαζί και τα ακουστικά. Τώρα όταν το ανοίξω για να το στείσω από το παλιό κινητό πως να τα μεταφέρω στο καινούργιο; Xiaomi το παλιό. Παράδειγμα της φωτό, τα βίντεο, τα αρχεία.

Εγω παντα τα στηνω απο την αρχη. Μονο οτι παρει απο το google back-up και τα υπολοιπα απο το μηδεν. Φωτογραφιες-βιντεο μεταφορα σε λαπτοπ/σκληρο. Η αλλαγη του κινητου ειναι μια πρωτης ταξης ευκαιρια για ξεσκαρταρισμα.

Αν θες να τα μεταφερεις με καποιο clone app κανεις τη δουλεια σου. Επιλεγεις τι θα μεταφερεις απο τη μια συσκευη στην αλλη. 

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν αυτοί στο Κώτσο…….

Έλαβα τη Δευτέρα 12 Φεβρουάριου ένα μήνυμα όπου αναγράφει: ¨Η παραγγελία σου προετοιμάζεται στις αποθήκες μας και αναμένεται να φτάσει στο κατάστημά μας στις 13/02/2024. Θα ενημερωθείς με sms όταν θα είναι διαθέσιμο για παραλαβή¨.

Με τη κοινή λογική, τη Τέταρτη 14 Φεβρουάριου 2024, θα έρθει το sms να πάω να το παραλάβω……

Βαθιά νυχτωμένος…… 

Σήμερα το ίδιο μήνυμα αλλά η ημερομηνία που θα φτάσει στο κατάστημα άλλαξε και πήγε στις 15 Φεβρουαρίου 2024.

Οι υπάλληλοι, δεν γνωρίζουν το τι γίνεται στις αποθήκες. Είναι πιόνια. Ότι τους λένε οι από ¨πάνω¨ οι χαρτογιακάδες.  Καμία, μα καμία συνεννόηση……

Ας πουν από την αρχή ότι το τηλέφωνο θα είναι στα καταστήματά μας στις 20, στις 22, στις 25 Φεβρουάριου, να κάνουμε και εμείς το κουμάντο μας…..

Υ.Γ. εν τω μεταξύ, στο site, το κινητό φαίνεται ετοιμοπαράδοτο……  

Συγνώμη για την ¨έκθεση¨……

Edit: το κινητό είναι διαθέσιμο μόνο στο κατάστημα της Πάτρας…….. είναι για πολλά γέλια….😂😂😂😂😂😂

Edited by craneman400
Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγα αρχικα σχολια.

Η αυτοματη φωτεινοτητα δεν δουλευει οπως πρεπει. Εισαι σε δωματιο με λιγο φωτισμο, εχεις βαλει την φωτεινοτητα εκει που θες, κλειδωνεις το τηλ, και οταν το ανοιξεις παλι, εχει κατεβασει τη φωτεινοτητα μονο του παρα πολυ. Το κανει σχεδον παντα και ειναι εκνευριστικο.

Δεν μπορεις να φτιαξεις την ημερομηνια με τον τροπο που θες, ακομη και αν βαλεις region την Ελλαδα.

Η συσκευη ειναι πολυ γρηγορη αλλα περιστασιακα βλεπεις κατι χαμενα καρε, ειδικα στο scroll του weather, λες και ειναι στα 60hz (δεν ειναι).

Το AOD δουλευει μονο για 1-2 λεπτα και κλεινει. Τι AOD ειναι τοτε;

Τα ακουστικα που ειναι δωρο ειναι εξαιρετικα!

Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια στον κωτσο,

49 minutes ago, marlboro man said:

Πολυ λιγα αρχικα σχολια.

Η αυτοματη φωτεινοτητα δεν δουλευει οπως πρεπει. Εισαι σε δωματιο με λιγο φωτισμο, εχεις βαλει την φωτεινοτητα εκει που θες, κλειδωνεις το τηλ, και οταν το ανοιξεις παλι, εχει κατεβασει τη φωτεινοτητα μονο του παρα πολυ. Το κανει σχεδον παντα και ειναι εκνευριστικο.

Δεν μπορεις να φτιαξεις την ημερομηνια με τον τροπο που θες, ακομη και αν βαλεις region την Ελλαδα.

Η συσκευη ειναι πολυ γρηγορη αλλα περιστασιακα βλεπεις κατι χαμενα καρε, ειδικα στο scroll του weather, λες και ειναι στα 60hz (δεν ειναι).

Το AOD δουλευει μονο για 1-2 λεπτα και κλεινει. Τι AOD ειναι τοτε;

Τα ακουστικα που ειναι δωρο ειναι εξαιρετικα!

Όλα αυτά πιστεύω να διορθωθούν με update 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marlboro man said:

Πολυ λιγα αρχικα σχολια.

Η αυτοματη φωτεινοτητα δεν δουλευει οπως πρεπει. Εισαι σε δωματιο με λιγο φωτισμο, εχεις βαλει την φωτεινοτητα εκει που θες, κλειδωνεις το τηλ, και οταν το ανοιξεις παλι, εχει κατεβασει τη φωτεινοτητα μονο του παρα πολυ. Το κανει σχεδον παντα και ειναι εκνευριστικο.

Δεν μπορεις να φτιαξεις την ημερομηνια με τον τροπο που θες, ακομη και αν βαλεις region την Ελλαδα.

Η συσκευη ειναι πολυ γρηγορη αλλα περιστασιακα βλεπεις κατι χαμενα καρε, ειδικα στο scroll του weather, λες και ειναι στα 60hz (δεν ειναι).

Το AOD δουλευει μονο για 1-2 λεπτα και κλεινει. Τι AOD ειναι τοτε;

Τα ακουστικα που ειναι δωρο ειναι εξαιρετικα!

Στο scroll υπάρχει πρόβλημα στο weather της Oneplus ή στο Google weather;

Link to comment
Share on other sites

Για όλους εσάς που η προηγούμενη συσκευή σας ηταν OP, υπάρχει κανένας μπούσουλας στο ποιες εφαρμογες ειναι ασφαλές να σβηστουν (εννοω blootware της Oneplus) που δεν χρησιμεύουν σε τίποτα και απλά πιάνουν χώρο...Και δεν εννοω Fb και λοιπά..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teopanta1 said:

Όλα αυτά πιστεύω να διορθωθούν με update 

Με την OP δεν μπορεις να εισαι και σιγουρος. Διαβαζω αρθρα σε προσφατο update στο OP11 δημιουργησε σημαντικο προβλημα στις καμερες... Ο,τι ναναι.. 

Αυτο με την αυτοματη φωτεινοτητα μου φαινεται το πιο σημαντικο. Το εχετε και οι υπολοιποι; 

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω πως αυτο με την φωτεινοτητα το ειχα και στο 7T pro. Δεν λυθηκε ποτε. Περιμενω λιγες μερες να δω αν θα προσαρμοστει. (υποτιθεται πως το κανει)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...