Jump to content

Xiaomi 14


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, left_ace said:

Επειδή κι εγώ προέρχομαι από Mi9 και μου κακοφαίνεται που δεν έχω την ηχογράφηση κλήσης, τι εννοείς ακούγονται σιγά με την εφαρμογή που αναφέρεις; 

Ακούγονται κι οι 2 φωνές ναι μεν,αλλά για κάποιο λόγο ενώ έχω στο τέρμα την ένταση ,δεν ακούγονται δυνατά.

Την δουλειά μου την κάνω πάντως ,έτσι κι αλλιώς δεν έχω άλλη επιλογή.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάνο, δοκίμασα να βάλω την εφαρμογή που αναφέρεις καθώς και την ACR, αλλά δεν μπορώ να δώσω δικαιώματα για το βοηθό καταγραφής κλήσης. Πώς το ξεπέρασες;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Konstandinos1970 said:

Πάνο, δοκίμασα να βάλω την εφαρμογή που αναφέρεις καθώς και την ACR, αλλά δεν μπορώ να δώσω δικαιώματα για το βοηθό καταγραφής κλήσης. Πώς το ξεπέρασες;

Ευχαριστώ!

Τώρα επειδή το έκανα την 1η φορά και μου πέτυχε,να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τα βήματα.

Προσβασιμότητα έδωσες;

Αν θυμάμαι καλά μου έλεγε αυτό που να δώσω δικαιώματα.

Θα σε βοηθούσε κάποιο screenshot ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί είχε security update Ιουλίου για τα Eu.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ευχαριστώ - Τελικά δούλεψε και παρέχω τις ενέργειές μου σχετικά με το θέμα καταγραφής συνομιλίας:

1. Κατέβασα το Cube ACR από το Play Store

2. Εν συνεχεία με το Chrome ( του κινητού) έκανα αναζήτηση για το Cube ACR Helper και κατέβασα το apk από το εν λόγω site.

3. Παρείχα τα ζητούμενα  δικαιώματα και τελικά δούλεψε.

Η καταγραφή και ένταση του ήχου είναι τέλεια.

Πρόβλημα: συχνή διακοπή της εφαρμογής λόγω ακύρωσης δικαιωμάτων, που πρέπει να παρέχω εκ νέου. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstandinos1970 said:

Πάνο ευχαριστώ - Τελικά δούλεψε και παρέχω τις ενέργειές μου σχετικά με το θέμα καταγραφής συνομιλίας:

1. Κατέβασα το Cube ACR από το Play Store

2. Εν συνεχεία με το Chrome ( του κινητού) έκανα αναζήτηση για το Cube ACR Helper και κατέβασα το apk από το εν λόγω site.

3. Παρείχα τα ζητούμενα  δικαιώματα και τελικά δούλεψε.

Η καταγραφή και ένταση του ήχου είναι τέλεια.

Πρόβλημα: συχνή διακοπή της εφαρμογής λόγω ακύρωσης δικαιωμάτων, που πρέπει να παρέχω εκ νέου. 

 

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών - Αυτόματη εκκίνηση κι επέλεξε την Cube Acr

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχθές ενημερώθηκε η εφαρμογή App Vault. Μετά την ενημέρωση η εφαρμογή εξαφανίστηκε, δεν βρίσκεται στις εφαρμογές. Συμβαίνει και σε εσάς; 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα χθες έκανε update το Xiaomi Cloud και όχι το App Vault, το οποίο εμφανίζεται στις εγκατεστημένες εφαρμογές μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27/8/2024 at 12:16 ΜΜ, left_ace said:

Έσκασε μύτη η 1.0.22.0

Παρατήρησε κάνεις αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας μετά την τελευταία αναβάθμιση;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας. Κάτοχος εδω και λίγες μέρες της συσκευής. Εξαιρετική από τα πρώτα δειγματα γραφής. 2 προβληματάκια εντόπισα,  εαν γνωρίζετε με βοηθατε:

1) Ενω τικάρω από το Τηλέφωνο- Ρυθμίσεις- Αποκλεισμένοι αριθμοί - Αποκλεισμός (κλησεων απο αγνωστους) αυτο συνεχίζει να λειτουργεί και να δέχομαι ηχητικές κλησεις απο δαυτους....

2) Συνδέω το καλώδιο με το PC (windows 10) αλλά δε βλέπω τη συσκευή... Πέρασα 2 οδηγούς που βρήκα αλλα τιποτα πάλι. 

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο καλώδιο.

Κανονικά όταν το συνδέσεις σου πετάει notification για τον τρόπο σύνδεσης

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, papathvas said:

Δοκίμασε άλλο καλώδιο.

Κανονικά όταν το συνδέσεις σου πετάει notification για τον τρόπο σύνδεσης

Ναι μου πεταει τις 3 επιλογές αλλα και πάλι τιποτα. Και καλώδια εχω αλλάξει... τι στο καλό εχει μουλαρώσει.

On 14/7/2024 at 2:20 ΜΜ, Konstandinos1970 said:

Πάνο ευχαριστώ - Τελικά δούλεψε και παρέχω τις ενέργειές μου σχετικά με το θέμα καταγραφής συνομιλίας:

1. Κατέβασα το Cube ACR από το Play Store

2. Εν συνεχεία με το Chrome ( του κινητού) έκανα αναζήτηση για το Cube ACR Helper και κατέβασα το apk από το εν λόγω site.

3. Παρείχα τα ζητούμενα  δικαιώματα και τελικά δούλεψε.

Η καταγραφή και ένταση του ήχου είναι τέλεια.

Πρόβλημα: συχνή διακοπή της εφαρμογής λόγω ακύρωσης δικαιωμάτων, που πρέπει να παρέχω εκ νέου. 

 

 

Και εγω σημερα την περασα, ολα καλά μεχρι στιγμής. Καταγραφονται όλες οι κλήσεις και μπορώ να πώ σε καλή ενταση ο ήχος και από τις 2 πλευρες. 

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, giorgos1966 said:

Kαλησπέρα σας. Κάτοχος εδω και λίγες μέρες της συσκευής. Εξαιρετική από τα πρώτα δειγματα γραφής. 2 προβληματάκια εντόπισα,  εαν γνωρίζετε με βοηθατε:

1) Ενω τικάρω από το Τηλέφωνο- Ρυθμίσεις- Αποκλεισμένοι αριθμοί - Αποκλεισμός (κλησεων απο αγνωστους) αυτο συνεχίζει να λειτουργεί και να δέχομαι ηχητικές κλησεις απο δαυτους....

2) Συνδέω το καλώδιο με το PC (windows 10) αλλά δε βλέπω τη συσκευή... Πέρασα 2 οδηγούς που βρήκα αλλα τιποτα πάλι. 

Ενεργοποίησε το μενού Επιλογές Προγραμματιστη και εκεί μέσα θα πας εκεί που λέει Προεπιλεγμενη διαμόρφωση USB. Στις επιλογές που θα σου εμφανίσει επέλεξε Μεταφορα αρχείων

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Ενεργοποίησε το μενού Επιλογές Προγραμματιστη και εκεί μέσα θα πας εκεί που λέει Προεπιλεγμενη διαμόρφωση USB. Στις επιλογές που θα σου εμφανίσει επέλεξε Μεταφορα αρχείων

Ενταξει θα το ρυθμίσω και θα το δω. Το αλλο με τις κλησεις από αγνώστους αριθμούς υπάρχει λύση; Στο 10T Pro που είχα δούλευε τέλεια. Ευχαριστώ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, giorgos1966 said:

Ενταξει θα το ρυθμίσω και θα το δω. Το αλλο με τις κλησεις από αγνώστους αριθμούς υπάρχει λύση; Στο 10T Pro που είχα δούλευε τέλεια. Ευχαριστώ.

Εύχομαι να ευχαριστηθείς τη συσκευή μας. Καλορίζικο. Στο 10Τ Pro, είχες την default εφαρμογή της Xiaomi ή πάλι της Google; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, left_ace said:

Εύχομαι να ευχαριστηθείς τη συσκευή μας. Καλορίζικο. Στο 10Τ Pro, είχες την default εφαρμογή της Xiaomi ή πάλι της Google; 

Καλημέρα.Την default, που είχε και ηχογράφηση κλήσεων. 

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, giorgos1966 said:

Καλημέρα.Την default, που είχε και ηχογράφηση κλήσεων. 

Αυτή η εφαρμογή, πόσο πολύ μας έχει λείψει. Μακάρι να μπορούσα να αναστήσω το Mi9 μου μόνο και μόνο για τις δυνατότητες του συγκεκριμένου app. Λόγω Ευρωπαϊκής Ένωσης έπρεπε η Xiaomi να συμμορφωθεί τάχα μου.... Τεσπά. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, left_ace said:

Αυτή η εφαρμογή, πόσο πολύ μας έχει λείψει. Μακάρι να μπορούσα να αναστήσω το Mi9 μου μόνο και μόνο για τις δυνατότητες του συγκεκριμένου app. Λόγω Ευρωπαϊκής Ένωσης έπρεπε η Xiaomi να συμμορφωθεί τάχα μου.... Τεσπά. 

Υπαρχει αλλα σε Taiwan και σε Ευρωπαική αν δε κανω λάθος. Αλλα θελει ξεκλείδωμα η συσκευή και περασμα μετα. Για την ώρα εχω βαλει την Cube Acr και κάνει δουλειά.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2024 at 5:01 ΜΜ, panosfx said:

Παρατήρησε κάνεις αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας μετά την τελευταία αναβάθμιση;

Μου την πήρε πίσω. Βλέπεις αυξημένη κατανάλωση; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, left_ace said:

Μου την πήρε πίσω. Βλέπεις αυξημένη κατανάλωση; 

Ναι αλλά όχι τρελή διαφορά.

Υποτίθεται ότι θα έδινε ένα μεγάλο update με αρκετές διορθώσεις,όμως είναι απλά μια ενημέρωση ασφαλείας.

Ίσως το επόμενο να είναι το μεγάλο 

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...