Jump to content

[Επίσημο] HTC StarTrek (Qtek 8500)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και καμιά βδομάδα, του πέρασα Windows 6.1 PRO. Ναι καλά διαβάσατε! PRO! Μια χαρά τα πάει, αν και δεν έχει touch screen :p

Ελληνική rom με windows mobile 6 (ή 6.1) υπάρχει για αναβάθμιση πουθενά ή μόνο αγγλική;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 709
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελληνικά wm6 δεν υπάρχουν αλλά μπορείς να βάλεις το ελληνικό language pack που περιλαμβάνεται εδώ:

http://rapidshare.com/files/155803257/Qtek8500extras.rar

Για τα 6.1 δεν κάνει βέβαια γιατί κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Απορία: υπάρχει/υπήρξε ποτέ ελληνική ρομ για το 8500? Πλέον έχω ένα ομνια 2 για δεύτερη συσκευή, και ήθελα να δώσω το 8500 στον πατέρα μου, αλλά δεν ξέρει καθόλου αγγλικά...

 

edit: η ρομ βρέθηκε, αλλά λόγω του κλείσιμου των forums της ace, δε μπορώ να κατεβάσω το greek customisation pack. Το έχει κανείς κατεβασμένο να μου το στείλει?

Link to comment
Share on other sites

edit: η ρομ βρέθηκε, αλλά λόγω του κλείσιμου των forums της ace, δε μπορώ να κατεβάσω το greek customisation pack. Το έχει κανείς κατεβασμένο να μου το στείλει?

 

http://rapidshare.com/files/337383527/8500_greek.zip.html

 

Edit: Βασικά το forum της HTC δν έκλεισε… μεταφέρθηκε… το αντίστοιχο threat για το 8500 είναι ΕΔΩ κ μπορείς να βρεις ότι ψάχνεις (ROM +Greek Customisation Pack)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/337383527/8500_greek.zip.html

 

Edit: Βασικά το forum της HTC δν έκλεισε… μεταφέρθηκε… το αντίστοιχο threat για το 8500 είναι ΕΔΩ κ μπορείς να βρεις ότι ψάχνεις (ROM +Greek Customisation Pack)

 

Δε δουλεύουν τα links λόγω referrer check. Τελικά τα κατάφερα με referrer spoofing, αλλά όπως και να χει ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύουν τα links λόγω referrer check. Τελικά τα κατάφερα με referrer spoofing, αλλά όπως και να χει ευχαριστώ πολύ.

 

Μμμ όντως δεν το πρόσεξα… τέλος πάντων σου έχω απαντήσει και στο XDA πιο αναλυτικά και με direct links για ROM και Greek Customisation Pack :)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS, κάτι έπαθε το κινητό μου και θέλω να περάσω όλες μου τις επαφές στη sim. Δοκιμάζω με το sim manager πατάω contacts to sim και στη συνέχεια save και μου βγάζει bad parameter. Εντωμεταξύ κάτι έχει πάθει και δεν συγχρονίζει καλά με το activesync και δεν τις έχει πάρει και στο outlook. ΣΟΣ, όλες οι επαφές είναι στη συσκευή

 

Χρησιμοποίησε το pimbackup για να αποθηκευσεις τις επαφές και τα μηνυματα σου.Προσδιόρισε αν θες αυτο το κάτι που έπαθε το κινητό σου μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Με συγχωρείτε για την "ανάσταση" του τόπικ αλλά δεν μπόρεσα να βρώ αλλού βοήθεια. Ψάχνω τις σωστές ρυθμίσεις για πρόσβαση στο internet της Q. Στο site δεν υπάρχουν ρυθμίσεις οπότε ακολούθησα τις αντίστοιχες οδηγίες του qtek 8080 αλλά χωρίς επιτυχία.

Αν μπορέσει κάποιος να βοηθήσει θα είμαι υπόχρεoς.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι έκανες τη διαδικασία σωστά; Τα ίδια πράγματα ισχύουν και για τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...