Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αντε ελα στην παρεα και εσυ!!!εχουμε πλακωσει εδω ολοι απο το UIQ o florinaperis λειπει μονο να δω!!!!δεν αλλαζεις και το avatar σου για να μπαινεις στο κλιμα σιγα σιγα:p

 

το μονο που μενει ειναι να ριξουμε ενα ομαδικο κραξιμο στην SE(και παραλληλα ενα ευχαριστω) που εκανε απαραδεκτο το p990:lol::lol: και πηραμε ολοι μας τον τιτανα!!!!!!:p:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε ελα στην παρεα και εσυ!!!εχουμε πλακωσει εδω ολοι απο το UIQ o florinaperis λειπει μονο να δω!!!!δεν αλλαζεις και το avatar σου για να μπαινεις στο κλιμα σιγα σιγα:p

Το παλεύω φίλε... το παλεύω !!! Το avatar, στην ώρα του... Όταν το αλλάξω, να το ευχαριστηθώ περισσότερο ;)

 

(να φέρουμε και τον florinaperis... αυτό κι αν είναι πρόκληση !!! :p)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους. Με χασατε διοτι...το πήρα .:D Είμαι κολλημένος από πάνω του από το περασμένο Σαββάτο. Αυτο το weekend θα γράψω κι ένα mini review. Τωρα θέλω τη βοηθεια σας. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βάλω δικά μου πεδία στις επαφές?? Τι πραμα ειναι αυτο? όλοι οι γνωστοί μου έχουν 2ο ή και 3ο κινητό και η συσκευή στην οργάνωση των επαφών , φαίνεται να υποστηρίζει μόνο 1 κινητο τηλεφωνο για κάθε επαφή!:blink: Αλλάζει αυτη η ρύθμιση..ή...αϊντε-αϊντε. :wacko:

 

Κάτι που διαπίστωσα σοβαρό, επιδή αυτή τη περίοδο του έχω εγκαταστήσει σχεδόν τα...ΠΑΝΤΑ!, τη πάτησα όταν θελησα κι εγω μια φορα σαν καλός ανθρωπος:rolleyes: να αγοράσω λογισμικό απο site μέσω πιστωτικής. Το owner info πεδίο στα settings της συσκευής έχει καταχωρημένο το όνομα μου στα Ελληνικα. Όταν λοιπόν αγόρασα την εφαρμογή on-line έδωσα το όνομα που εχω καταχωρημένο στη συσκευή. Το αποτέλεσμα ...ΤΡΑΓΙΚΟ. Οι εταιρεία "pocketgear.com" δεν μπορούσε να διαβάσει τους Ελληνικους χαρακτήρες και δεν μου έδινε το σωστo activation code της εφαρμογής. Μετα απο 5-6 e-mails και αφού τη χρεώθηκα...:mad: με "έριξαν" να βγάλω την άκρη στην εταιρεία που σχεδιασε το λογισμικο:wacko: . Γι'αυτό όσοι σκοπεύεται να αγοράσετε εφαρμογές...καλό θα είναι το πεδίο "owner name" στις ρυθμίσεις της συσκευής να είναι στα Αγγλικά καθ'ότι οι γεννήτριες κλειδιών των εταιριών δεν διαβάζουν ελληνικούς χαρακτήρες.

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...

θα ηθελα να μου δωσεται τα φωτα σας οσοι γνωριζετε...

Ψαχνω απεγνωσμενα να βρω τις ρυθμισεις για wap , mms , internet για το tytn (και γενικα για WM5 ppc) και συγεκριμενα για Cosmote δικτυο....

 

Αν καποιος εχει καποιον οδηγο ας μου τον στειλει ειται με pm ειτε στο

billypan1981@gmail.com

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...

θα ηθελα να μου δωσεται τα φωτα σας οσοι γνωριζετε...

Ψαχνω απεγνωσμενα να βρω τις ρυθμισεις για wap , mms , internet για το tytn (και γενικα για WM5 ppc) και συγεκριμενα για Cosmote δικτυο....

 

Αν καποιος εχει καποιον οδηγο ας μου τον στειλει ειται με pm ειτε στο

billypan1981@gmail.com

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

πηγαινε εδω φιλε μου http://www.qtek.gr/forum και δες στην κατηγορια HTC TYTN...εχω βαλει θεμα για ρυθμισεις του TYTN για cosmote και για την 3g καρτα...

Αν δεν βγαλεις ακρη στειλε PM.

Αντωνης

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Δυστυχως η συσκευη δεν εμφανιζει την διαρκεια εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων αλλα μονο την συνολικη διαρκεια ολων των κλησεων.

ξερεις κανεις καποιο προγραμμα για να μπορουμε να μετραμε ποση ωρα εχουμε μηλισει στο κινητο?????

Βρειτε κατι γιατι πρεπει να ελεγχουμε ποση ωρα εχουμε μηλισει για να μην ξεπερναμε τα...ορια

στο qtek s100 που ειχα πριν ειχα βρει ενα προγραμμα που λεγοταν call usage αλλα δυστυχως ειναι μονο για windows 2003se

Οποιος βρει οτιδηποτε η καποιον τροπο να μετραμε τις εξερχομενες κλησεις ας βοηθησει...

νομιζω οτι το θεμα ενδιαφερει..πολλους

Καλο βραδυ,

Αντωνης

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Δυστυχως η συσκευη δεν εμφανιζει την διαρκεια εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων αλλα μονο την συνολικη διαρκεια ολων των κλησεων.

ξερεις κανεις καποιο προγραμμα για να μπορουμε να μετραμε ποση ωρα εχουμε μηλισει στο κινητο?????

Βρειτε κατι γιατι πρεπει να ελεγχουμε ποση ωρα εχουμε μηλισει για να μην ξεπερναμε τα...ορια

στο qtek s100 που ειχα πριν ειχα βρει ενα προγραμμα που λεγοταν call usage αλλα δυστυχως ειναι μονο για windows 2003se

Οποιος βρει οτιδηποτε η καποιον τροπο να μετραμε τις εξερχομενες κλησεις ας βοηθησει...

νομιζω οτι το θεμα ενδιαφερει..πολλους

Καλο βραδυ,

Αντωνης

 

 

Δοκίμασε αυτό φίλε μου. Εως τώρα με έχει βολέψει.

 

http://www.hudsonmobile.com/products/phodash/index.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους. Με χασατε διοτι...το πήρα .:D Είμαι κολλημένος από πάνω του από το περασμένο Σαββάτο. Αυτο το weekend θα γράψω κι ένα mini review. Τωρα θέλω τη βοηθεια σας. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να βάλω δικά μου πεδία στις επαφές?? Τι πραμα ειναι αυτο? όλοι οι γνωστοί μου έχουν 2ο ή και 3ο κινητό και η συσκευή στην οργάνωση των επαφών , φαίνεται να υποστηρίζει μόνο 1 κινητο τηλεφωνο για κάθε επαφή!:blink: Αλλάζει αυτη η ρύθμιση..ή...αϊντε-αϊντε. :wacko:

 

Κάτι που διαπίστωσα σοβαρό, επιδή αυτή τη περίοδο του έχω εγκαταστήσει σχεδόν τα...ΠΑΝΤΑ!, τη πάτησα όταν θελησα κι εγω μια φορα σαν καλός ανθρωπος:rolleyes: να αγοράσω λογισμικό απο site μέσω πιστωτικής. Το owner info πεδίο στα settings της συσκευής έχει καταχωρημένο το όνομα μου στα Ελληνικα. Όταν λοιπόν αγόρασα την εφαρμογή on-line έδωσα το όνομα που εχω καταχωρημένο στη συσκευή. Το αποτέλεσμα ...ΤΡΑΓΙΚΟ. Οι εταιρεία "pocketgear.com" δεν μπορούσε να διαβάσει τους Ελληνικους χαρακτήρες και δεν μου έδινε το σωστo activation code της εφαρμογής. Μετα απο 5-6 e-mails και αφού τη χρεώθηκα...:mad: με "έριξαν" να βγάλω την άκρη στην εταιρεία που σχεδιασε το λογισμικο:wacko: . Γι'αυτό όσοι σκοπεύεται να αγοράσετε εφαρμογές...καλό θα είναι το πεδίο "owner name" στις ρυθμίσεις της συσκευής να είναι στα Αγγλικά καθ'ότι οι γεννήτριες κλειδιών των εταιριών δεν διαβάζουν ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Καλορίζικο και σε 'σένα! :)

Δυστυχώς η ενσωματωμένη εφαρμογή υποστηρίζει μόνο ένα κινητό... (εγώ τα δεύτερα κινητά τα βάζω σαν... ασύρματα.... (άκου ασύρματα, σιγά μην είναι και ράκαλ!...)), υπάρχουν όμως εφαρμογές πρόσθετες που κάνουν ότι θέλεις. Π.χ. νομίζω ότι το Innesoft Address Book κάνει αυτή τη δουλειά.

 

Όσο για τις πληροφορίες ιδιοκτήτη στα ελληνικά, πολύ σωστή η παρατήρησή σου φίλε, κι εγώ την πάτησα με το weather panel και τελικά το αγόρασα δύο φορές... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη μένω, αλλά θα πάω στο Πλαίσιο εδώ, νομίζω ότι και εδώ πρέπει να το έχουν ανοιχτό και να μπορείς να το δεις. Όμως μερικά πράγματα ακόμα κι αν το έχεις στα χέρια σου, σαν άσχετος δεν μπορείς να τα δοκιμάσεις ή να τα καταλάβεις (γι'αυτό και οι ερωτήσεις !) Πάντως θα πάω οπωσδήποτε.

 

edit : Στο Πλαίσιο στο κέντρο (Θεσσαλονίκης) δεν το είχε (τουλάχιστον όχι ανοιχτό για πειραματισμό) :(

nixx

 

Δυστυχώς ούτε στο πλαίσιο της Καλαμαριάς έχουν για να το παίξεις. Μάλλον θα περάσω σήμερα για κάτι άλλο και θα κοιτάξω πάλι. Αλλά ούτε και στο Media Markt.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

kai egw me epidothsh to phra......den exei vodafone live mesa einai kanonikotato.

 

xios21, το τηλ ειναι πειραγμενο απο vodafone, δηλαδη εχει μεσα μενου vodafone live??? Ή ειναι κανονικο???

Please!!!! Απαντησε, διοτι περιμενω να μου το φερουν για να το παρω με επιδοτηση και με αφορα αμεσα το θεμα!

 

P.S. nixx ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!! Προτεινω να γινουν sticky μαζι με τις απαντησεις τους!

Παντως εχω να σου προτεινω κατι.... αν μενεις Αθηνα κατεβα The Mall και πηγαινε Πλαισιο και Fnac. Το εχουν και τα 2 ανοικτο και το δουλευεις οσα ωρα θελεις. Εγω το εκανα και με βοηθησε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δεν θα ήταν να μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως GPS?

 

 

ποιος σου ειπε οτι δεν μπορει? ;)

 

destinator 6 & igo κανουν το τηλεφωνο ενα πολυ καλο gps !!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε αυτες http://www.qtek.gr/9090_cosmote.html

 

Τις εβαλα αυτες αλλα τωρα ενω μπορω να μπω μεσω wap gprs και να στειλω mms εντουτις δεν μπορω να λαβω mms...Μου γραφει να μπω να το κατεβασω απο καποιο link μεσω imode κλπκλπ...Thanx anyway παντως για την βοηθεια ολους σας....TonyK δεν εχω δει ακομα τις δικες σου....

 

 

Edit: Με την ιδια sim σε αλλη συσκευη μπορω και να στειλω και να λαβω mms και να μπω στο Wap/Gprs....Τι να πω....Εκτος και αν υπαρχουν διαφορετικες ρυθμισεις για mms μεσω 3G....

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα πρωί ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το Ρ990 . Μετά από αυτά που διάβασα έπαθα πλάκα και πάω full για τιτάνα . Με μιά καρτούλα μνήμης ( για μουσική στο γυμναστήριο ) και ένα gps receiver+programm θα είμαι θεός .Τα λέμε λείαν συντόμως ...
Link to comment
Share on other sites

Εναν καλο και σιγουρο DivX player για το Τιτανακι θα μου πειτε? Εχω VLC Media Player 0.85 αλλα δεν το εχω περάσει ακομα.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τις εβαλα αυτες αλλα τωρα ενω μπορω να μπω μεσω wap gprs και να στειλω mms εντουτις δεν μπορω να λαβω mms...Μου γραφει να μπω να το κατεβασω απο καποιο link μεσω imode κλπκλπ...Thanx anyway παντως για την βοηθεια ολους σας....TonyK δεν εχω δει ακομα τις δικες σου....

 

 

Edit: Με την ιδια sim σε αλλη συσκευη μπορω και να στειλω και να λαβω mms και να μπω στο Wap/Gprs....Τι να πω....Εκτος και αν υπαρχουν διαφορετικες ρυθμισεις για mms μεσω 3G....

δυστυχως φιλε μου δεν μπορω να βοηθησω παραπανω μια και δεν το εχω το συγκεκριμενο μοντελο:O
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου ειπε οτι δεν μπορει? ;)

 

destinator 6 & igo κανουν το τηλεφωνο ενα πολυ καλο gps !!!

 

 

Δηλαδή με την αγορά και εγκατάσταση του λειτουργικού έχουμε GPS ή χρειάζεται και κάτι ακόμα?:O

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα πρωί ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το Ρ990 . Μετά από αυτά που διάβασα έπαθα πλάκα και πάω full για τιτάνα . Με μιά καρτούλα μνήμης ( για μουσική στο γυμναστήριο ) και ένα gps receiver+programm θα είμαι θεός .Τα λέμε λείαν συντόμως ...

 

καλα θα πας με το τιτανα γυμναστηριο??:cry: ασε που δεν το παιρνεις για mp3...εγω δεν εχω βαλει ουτε ενα μεσα μονο για ηχο κλισης.παντως πολυ καλη επιλογη σε σχεση με το p990i γιατι βλεπω πολυ το μετανοιωσανε.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την αγορά και εγκατάσταση του λειτουργικού έχουμε GPS ή χρειάζεται και κάτι ακόμα?:O

 

 

χρειαζεται ενα GPS Receiver το οποιο συνδεεται μεσω bluetooth με το κινητο και εχεις ενα gps κομπλε με τα ολα του!!!

:D:D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εναν καλο και σιγουρο DivX player για το Τιτανακι θα μου πειτε? Εχω VLC Media Player 0.85 αλλα δεν το εχω περάσει ακομα.

 

το καλύτερο...Core Pocket Media Player

Link to comment
Share on other sites

Τις εβαλα αυτες αλλα τωρα ενω μπορω να μπω μεσω wap gprs και να στειλω mms εντουτις δεν μπορω να λαβω mms...Μου γραφει να μπω να το κατεβασω απο καποιο link μεσω imode κλπκλπ...Thanx anyway παντως για την βοηθεια ολους σας....TonyK δεν εχω δει ακομα τις δικες σου....

 

 

Edit: Με την ιδια sim σε αλλη συσκευη μπορω και να στειλω και να λαβω mms και να μπω στο Wap/Gprs....Τι να πω....Εκτος και αν υπαρχουν διαφορετικες ρυθμισεις για mms μεσω 3G....

 

Κανε τα παρακατω και θα εισαι ΟΚ :

Βγάλε την SIM σου. Βάλε μέσα την SIM μιας άλλης εταιρείας (την παλιά αν λειτουργεί). Μπορεί να σε ρωτήσει αν θα σβήσεις τις ρυθμίσεις, πες ναι. Βγάλε την SIM αυτή και ξαναβάλε του Cosmote. Αν σε ρωτήσει αν θέλεις να σβήσεις τις παλιές ρυθμίσεις, πάλι πες ναι.

 

τωρα θα πρεπει να εισαι οκ.....

μην ξεχασεις να στειλεις ενα μηνυμα στο 1651 με την λεξη MMS με κεφαλαια και αγγλικα γραμματα....

 

σου εχω στειλει με mail τα post μου για να τα διαβασεις,

οτι απορια εχεις στειλε μηνυμα,

Αντωνης

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται ενα GPS Receiver το οποιο συνδεεται μεσω bluetooth με το κινητο και εχεις ενα gps κομπλε με τα ολα του!!!

:D:D:D

 

Ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει καμία πρόταση για GPS Receiver ?

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παίδες ένα κουράγιο να απαντήσουμε και τις 3-4 τελευταίες ερωτήσεις !

 

Για να μην το χάνουμε, το post είναι εδώ :

Ερωτήσεις για το TyTN

 

Για μένα, πιο σημαντικές από τις ερωτήσεις που έχουν μείνει αναπάντητες, είναι οι εξής :

 

30. Όταν δέχεσαι αρχεία μέσω Bluetooth (π.χ. από κάποιο άλλο τηλέφωνο, όχι μέσω PC με ActiveSync), υπάρχει δυνατότητα να αποθηκευτούν κατ'ευθείαν στη microSD, ή μόνο στην εσωτερική μνήμη (και μετά χειροκίνητα να τα μεταφέρεις) ?

 

και :

 

37. Video recording : Ξέρω ότι γράφει video (ασχέτως ποιότητας εικόνας) σε 352x288. Αλλά σε πόσα καρέ/δευτερόλεπτο ? (αν δεν μπορείτε να το μετρήσετε, θα μπορούσε ίσως κάποιος να τραβήξει ένα μικρό video σε 352x288 σε καλές συνθήκες, και να μου το στείλει να το μετρήσω εγώ). Γράφει μόνο σε WMV, ή και σε MotionJPG AVI (όπως νομίζω το Universal) ?

 

Για αυτό, ας κάνει κάποιος ένα μικρό video σε καλές συνθήκες (δηλ. όχι σκοτάδι !) σε 352x288, και ας μου το στείλει (μπορώ να δόσω και upload account στο ftp μου αν χρειαστεί), και μπορώ απο κει και πέρα να βγάλω τα συμπεράσματά μου (και να τα αναφέρω φυσικά !)...

 

άντε κουράγιο, να μην μείνουν bold σε εκείνο το post ;)

 

θενκς παίδες

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει καμία πρόταση για GPS Receiver ?

fortuna slim....ειναι πολυ καλο !!!!!

το ειχα στο s100 και τωρα στον τιτανα...

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...