Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηθελα να ρωτησω παιδια ,επειδη ακομα δεν το παρελαβα στην συσκευασια περιεχετε καρτα μνημης, και εαν οχι θα πρεπει να παραγγειλω,

Mini sd 512 ειναι αρκετη?η πρεπει να παρω 1 giga?

απο ερευνα που εκανα η 512 κοστιζει 20 ετρω περιπου και η 1 giga καπου στα 50!!!

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηθελα να ρωτησω παιδια ,επειδη ακομα δεν το παρελαβα στην συσκευασια περιεχετε καρτα μνημης, και εαν οχι θα πρεπει να παραγγειλω,

Mini sd 512 ειναι αρκετη?η πρεπει να παρω 1 giga?

απο ερευνα που εκανα η 512 κοστιζει 20 ετρω περιπου και η 1 giga καπου στα 50!!!

 

Δεν περιλαμβάνεται κάρτα στην συσκευασία θα πρέπει να πάρεις. Καλύτερα 1Gb.

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω παιδια ,επειδη ακομα δεν το παρελαβα στην συσκευασια περιεχετε καρτα μνημης, και εαν οχι θα πρεπει να παραγγειλω,

Mini sd 512 ειναι αρκετη?η πρεπει να παρω 1 giga?

απο ερευνα που εκανα η 512 κοστιζει 20 ετρω περιπου και η 1 giga καπου στα 50!!!

 

δεν παιρνει mini sd.παιρνει micro sd.στο πλαισιο η 1gb εχει 95ευρω.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κερναω καφεδακι και παραλληλα τιγκαρουμε το τηλ σου στο software!!!!:):)

 

και αυτο το ..κιτρινόμαυρο σηματάκι μην ξεχάσουμε :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

δεν παιρνει mini sd.παιρνει micro sd.στο πλαισιο η 1gb εχει 95ευρω.:confused:

 

Multirama 56...:D

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σόρυ αν γίνομαι κουραστικός αλλά έσω πρόβλημα με το bluetooth handsfree Samsung wep200 !!!!

 

Ειλικρινά μου έρχεται να το πετάξω :X

 

Μάλλον παίζει κάτι με την συμβατότητα με το HTC γιατί πρίν με ένα nokia n80 δούλευε σούπερ !!!

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με ΒΤ handsfree ???

 

Ποιά handsfree έχετε δοκιμάσει με το HTC και δεν έιχατε πρόβλημα ?

 

Thanks ρε παίδες αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα ..... και είναι και όμορφο και μια σταλιά γμτ το samsung!!!! :wacko:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

και αυτο το ..κιτρινόμαυρο σηματάκι μην ξεχάσουμε :) :) :)

 

ενοειται!!!:lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Multirama 56...:D

 

95,18ε στο πλαισιο :mad:

 

τοσα εσκασα :mad:

 

περαστικα εδω δεν λενε???:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η γραφή με λατινικούς χαρακτήρες ενοχλεί πολλούς χρήστες, για να μην δημιουργήσω προβλήματα (καλά-καλά δεν μπήκα στην παρέα) διόρθωσα το post μου!:X :X :) :!:
mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες….σαν καινούριο μέλλος, σας εύχομαι να συνεχίσετε έτσι!! το site είναι απίστευτο κ άλλο τόσο το forum!! Όσο αναφορά τα pocket , έχω φάει τρελό κόλλημα…κ νομίζω πως θα το ξεπεράσω πολύ δύσκολα! Αυτή την φορά όμως ήρθα, ας πούμε, σε αδιέξοδο!

Έχω ένα i-Mate Jam κ στοχεύω να το ¨στείλω¨ κ να πάρω ένα καινούριο…

είμαι μεταξύ HTC TyTN και i-Mate Jamin (η αλλιώς QTek s200) αλλά δεν ξέρω ποιο από τα 2 να πάρω….

Το ένα (HTC TyTN) έχει πάρα ατού ( wireless, 3G κτλ) κ κυρίως έχει QWERTY το οποίο διευκολύνει παρά πολύ στη δημιουργία μηνυμάτων, e-mail κτλ!!

Το ¨κακό¨ που έχει όμως είναι (και είναι βασικό) είναι το μέγεθος του.. γιατί πρέπει να είναι λίγο μεγάλο…. Κ θα είναι κάπως κουραστική η χρήση του σαν κινητό!

Απ την άλλη το Jamin η s200 έχει τα καλά (wireless κτλ) αλλά δεν έχει 1ον πληκτρολόγιο κ 2ον 3G .. κάτι που θα σε αναγκάσει η να πάρεις πληκτρολόγιο η να κουράζεσαι δουλεύοντας με πενάκι ενώ παράλληλα θα σε απογοητεύσει (κυρίως εμένα γιατί είμαι εξωτερικό κ έχω πλήρες κάλυψη σχεδόν όπου κ να βρίσκομαι) γιατί δεν θα μπορείς να μοιράζεσαι με τους φίλους σου το ¨χαβαλέ¨ του 3G !

Θα ήθελα οι ¨τυχεροί¨ που κρατούν αυτή την στιγμή στα χεριά τους ένα από τα 2 ppc, να μου πουν τις εντυπώσεις τους κ τα πράγματα που τους ενόχλησαν!!

Ευχαριστώ! Και εύχομαι ξανά καλή συνέχεα!:D :D

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες….σαν καινούριο μέλλος, σας εύχομαι να συνεχίσετε έτσι!! το site είναι απίστευτο κ άλλο τόσο το forum!! Όσο αναφορά τα pocket , έχω φάει τρελό κόλλημα…κ νομίζω πως θα το ξεπεράσω πολύ δύσκολα! Αυτή την φορά όμως ήρθα, ας πούμε, σε αδιέξοδο!

Έχω ένα i-Mate Jam κ στοχεύω να το ¨στείλω¨ κ να πάρω ένα καινούριο…

είμαι μεταξύ HTC TyTN και i-Mate Jamin (η αλλιώς QTek s200) αλλά δεν ξέρω ποιο από τα 2 να πάρω….

Το ένα (HTC TyTN) έχει πάρα ατού ( wireless, 3G κτλ) κ κυρίως έχει QWERTY το οποίο διευκολύνει παρά πολύ στη δημιουργία μηνυμάτων, e-mail κτλ!!

Το ¨κακό¨ που έχει όμως είναι (και είναι βασικό) είναι το μέγεθος του.. γιατί πρέπει να είναι λίγο μεγάλο…. Κ θα είναι κάπως κουραστική η χρήση του σαν κινητό!

Απ την άλλη το Jamin η s200 έχει τα καλά (wireless κτλ) αλλά δεν έχει 1ον πληκτρολόγιο κ 2ον 3G .. κάτι που θα σε αναγκάσει η να πάρεις πληκτρολόγιο η να κουράζεσαι δουλεύοντας με πενάκι ενώ παράλληλα θα σε απογοητεύσει (κυρίως εμένα γιατί είμαι εξωτερικό κ έχω πλήρες κάλυψη σχεδόν όπου κ να βρίσκομαι) γιατί δεν θα μπορείς να μοιράζεσαι με τους φίλους σου το ¨χαβαλέ¨ του 3G !

Θα ήθελα οι ¨τυχεροί¨ που κρατούν αυτή την στιγμή στα χεριά τους ένα από τα 2 ppc, να μου πουν τις εντυπώσεις τους κ τα πράγματα που τους ενόχλησαν!!

Ευχαριστώ! Και εύχομαι ξανά καλή συνέχεα!:D :D

 

εγω φιλε προτιμω το tytn και δεν ειναι τοσο μεγαλο εμενα με βολευει μια χαρα σαν μεγεθος και δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα.οπως λες και εσυ ειναι το 3g/QWERTY που το κανει ακομα ποιο τελειο...εχει και φοτοκυτταρο.απο το s200 το μονο που μ΄αρεσει ειναι το χρωμα του.:D οσο για το σερφαρισμα επειδη εχω σερφαρει μεσο 3g μεσο vodafone παει πολυ γρηγορα αναλογα και ποσο σημα εχεις.η επιλογη δικη σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Εδώ και λίγες μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος αυτού του φοβερου gadget.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, κάρτα μνήμης πήρα απο e-bay, 69 euro την 2GB.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχω το p900 και ένας φίλος το p910,μετά απο ψάξιμο καταλήξαμε και περιμένουμε μέσα στην εβδομάδα τα TYTN μας. Ελπίζω να κάναμε σωστή επιλογή.........Απλά θα σας πρείξω λίγο μόλις το παραλάβω μιας και η αλλαγή απο την σειρά P σε WM μαλλον είναι μεγάλη.......και θα χρειαστώ σίγουρα τις συμβουλές σας.

 

Aς ξεκινήσω λοιπόν....τι να προσέξω οταν πάω να το παραλάβω.......:rolleyes: ???

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το φέρουν και σε μενα Τετάρτη - Πέμπτη να ρωτήσω και εγω..

Απο Screen Protector παιδιά τι έχετε; Καμιά πρόταση για κάτι καλό;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το παράγγειλα την παρασκευή από expansys και παρόλο που έλεγε ότι σε 7 μέρες θα έχουν stock, μετά από λίγες ώρες μου ήρθε mail ότι η παραγγελια μου έγινε shipped !!!

οποτε δευτερα-τρίτη θα το έχω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξα το εκανα format εχθες.ολα καλα υποθεσει 40λεπτων να τα περασω ολα διορθωθηκαν και τα προβληματα που ειχα με τα mms/pin τελος καλα ολα καλα.:D :Dκαι μια ακομα ερωτηση οταν ειμαι στο internet με το H/Y μου και συνδεσω το tytn με το usb ειδα οτι εκανε update το spb weather και δοκιμασα να μπω σε σελιδα και ανοιγε κανονικα.γινετε αυτο να τραβαω ταχυτηχα απο το pc μου????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα την Παρασκευή απο το Πλαίσιο. Πολύ καλό. Το S/N αρχίζει απο ΗΤ638! Να δούμε αν καταφέρει να αντικαταστήσει επάξια το JasJar.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα την Παρασκευή απο το Πλαίσιο. Πολύ καλό. Το S/N αρχίζει απο ΗΤ638! Να δούμε αν καταφέρει να αντικαταστήσει επάξια το JasJar.

 

τι ειναι το s/n ???:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το s/n ???:wacko:

 

αρηηηη:rolleyes:......ντροπη :)

τι αποριες ειναι αυτες???:p:p

 

 

 

πλακα κανω ε??:worry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αρηηηη:rolleyes:......ντροπη :)

τι αποριες ειναι αυτες???:p:p

 

 

 

πλακα κανω ε??:worry:

 

τι να κανω??δεν φταιω εγω ολα να τα περιμενω απο αυτο το τηλ....:D :D :D :D εχει δοκιμασει κανεις αυτο που ειπα παραπανω να ειναι στο net με το pc του και να συνδεσει το usb με το tytn και να σερφαρει με το tytn με την ταχυτητα απο το pc του???γιατι το ειδα οτι οταν το εκανα αυτο εκανε update και ανοιγε σελιδες ενω δεν ημουνα μεσο τηλ.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το pocket με το pc μέσω USB η Bluetooth μπορείς να χρησιμοποιήσεις internet explorer, msn, να κάνεις update σε προγράμματα κ γενικά να χρησιμοποιήσεις ότι εφαρμογή χρειάζεται internet! (εννοείται πως το pc είναι συνδεδεμένο στο internet κ η σύνδεση έχει γίνει με το Microsoft ActiveSync)

Τώρα για την ταχύτητα σύνδεσης θα σε γελάσω….δεν είναι όμως η ταχύτητα με την οποία συνδέεται το κανονικό pc, αλλά παρόλα αυτά είναι γρήγορη!!

Στο Tytn, αν κάνεις σύνδεση wireless η ταχύτητα μπορεί να φτάσει μέχρι κ 1,8 Mbps (ανάλογα κ την γραμμή σύνδεσης internet)!

Αν θες να είσαι ¨ασύρματος¨ κ να μην μπλέκεσαι με καλώδια, αυτό που θα σου πρότεινα είναι να συγχρονίζεις τα αρχεία κ τις επαφές του pocket σου με Bluetooth κ να σερφαρεις στο internet με wi-fi!

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το pocket με το pc μέσω USB η Bluetooth μπορείς να χρησιμοποιήσεις internet explorer, msn, να κάνεις update σε προγράμματα κ γενικά να χρησιμοποιήσεις ότι εφαρμογή χρειάζεται internet! (εννοείται πως το pc είναι συνδεδεμένο στο internet κ η σύνδεση έχει γίνει με το Microsoft ActiveSync)

Τώρα για την ταχύτητα σύνδεσης θα σε γελάσω….δεν είναι όμως η ταχύτητα με την οποία συνδέεται το κανονικό pc, αλλά παρόλα αυτά είναι γρήγορη!!

Στο Tytn, αν κάνεις σύνδεση wireless η ταχύτητα μπορεί να φτάσει μέχρι κ 1,8 Mbps (ανάλογα κ την γραμμή σύνδεσης internet)!

Αν θες να είσαι ¨ασύρματος¨ κ να μην μπλέκεσαι με καλώδια, αυτό που θα σου πρότεινα είναι να συγχρονίζεις τα αρχεία κ τις επαφές του pocket σου με Bluetooth κ να σερφαρεις στο internet με wi-fi!

 

επειδη δεν εχω wifi στο σπιτι μου.και δεν θελω να μπαινω π.χ.να κανω update μεσο 3g vodafone και χρεονομαι καθε φορα που κανω το spbweather για το καιρο μπορω να μπαινω οπως ειπες με το usb/activesync και να ειμαι συνδεδεμενος στο net μεσο του υπολογιστη μου.κατι που δεν ηξερα και το βρηκα τυχαια απλως δεν ημουνα σιγουρος με τι μπηκα αν και εβλεπα οτι δεν ειχα συνδεθει μεσο τηλ.απλως ρωτησα για σιγουρια.ευχαριστω!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι να κανω??δεν φταιω εγω ολα να τα περιμενω απο αυτο το τηλ....:D :D :D :D εχει δοκιμασει κανεις αυτο που ειπα παραπανω να ειναι στο net με το pc του και να συνδεσει το usb με το tytn και να σερφαρει με το tytn με την ταχυτητα απο το pc του???γιατι το ειδα οτι οταν το εκανα αυτο εκανε update και ανοιγε σελιδες ενω δεν ημουνα μεσο τηλ.:D

 

Επίσης μπορείς να κατεβάσεις κ το Pocket Controller-Professional v.5.05 και να ¨κοντρολάρεις¨ το pocket σου από το pc ασύρματα με Bluetooth! Αν τώρα δεν έχεις ούτε wireless, ούτε Bluetooth Κάνε τις συνδέσεις σου με USB !!

mess with the best and die like the rest
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω wifi στο σπιτι μου.και δεν θελω να μπαινω π.χ.να κανω update μεσο 3g vodafone και χρεονομαι καθε φορα που κανω το spbweather για το καιρο μπορω να μπαινω οπως ειπες με το usb/activesync και να ειμαι συνδεδεμενος στο net μεσο του υπολογιστη μου.κατι που δεν ηξερα και το βρηκα τυχαια απλως δεν ημουνα σιγουρος με τι μπηκα αν και εβλεπα οτι δεν ειχα συνδεθει μεσο τηλ.απλως ρωτησα για σιγουρια.ευχαριστω!!!:D

 

 

παντως ειναι κ***α με το wifi:)

 

εχω ασυρματο ρουτερ στην ADSL και οπου και να βρισκομαι μεσα η εξω απο το σπιτι απλα συνδεομαι και παιρνω η στελνω μειλ η σερφαρω με το κινητο(τσαμπα :D)

 

ειναι το κατι αλλο ...κατι που μεχρι να παρω τον τιτανα δεν το ειχα καν φανταστει:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...