Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
lagoudakis σ'ευχαριστώ πολύ, το πέρασα ήδη και έκανα το πρώτο μου full backup. Ωραία η αίσθηση της σιγουριάς ;)

 

nixx

σιγουρα γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται με αυτους τους ....διαβολους:p :lol: εκανα τεστ με το συγκεκριμενο και μου τα επανεφερε ολα οπως τα ειχα ακριβως;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά νομίζω ότι σε ένα τέτοιο πολυεργαλείο, με τις άπειρες δυνατότητες, πολύ απλά... ποτέ δεν έχεις αρκετό χώρο !

 

Εγώ το έχω μόλις 10 μέρες και μόλις παρέλαβα μια 2GB Ultra II :) Αν έβγαινε και σε 4GB, θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά. Για όποιον ενδιαφέρεται, και επειδή 2GB microSD (και ειδικά Ultra II) δεν βρίσκεις παντού, την πήρα από εδώ :

MyMemory

 

Και μια ερώτηση που έχω, σαν πρωτάρης στα PPC : πώς κάνουμε full backup, τα πάντα (δεδομένα, ρυθμίσεις συσκευής, εγκατεστημένο software, κλπ...) ; Χρειάζεται κάποιο extra software (και αν ναι, ποιο) ; Προέρχομαι από P900 και είχα συνηθίσει τη σιγουριά του πλήρους backup... Ουσιαστικά ένα "mirror" της όλης συσκευής, που με μια επαναφορά να ξαναγίνεται ακριβώς όπως την είχες αφήσει, από κάθε άποψη !

 

θενκς,

 

nixx

 

κοιτα στον φακελο all must have..... και μετα στον spb...:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Περι GPRS.

Εχω Cosmote συνδεση χωρις να εχω ενεργοποι

Εχω κανει τις ρυθμησεις που λεει εδω

http://www.qtek.gr/9090_cosmote.html

 

αλλα παλι τπτ.

 

Πρεπει να κανω κατι ιδιεταιρο στoν Cosmote?

 

Τα φωτα σας παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβηκανε αυτοματα??

εχει επιλογη που κατεβαινουνε ολες οι ρυθμισεις αυτοματα οτι εταιρεια και αν εχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβηκανε αυτοματα και δεν εμπενε.

Μετα τις εκανα χειροκινητα αλλα παλι τπτ.

Πρεπει να ενεργοποιησω κατι απο τον Cosmote?

Ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω κατι τετοιο.

Ουτε wap εχω και ουτε ξερω πως δουλευει. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβηκανε αυτοματα και δεν εμπενε.

Μετα τις εκανα χειροκινητα αλλα παλι τπτ.

Πρεπει να ενεργοποιησω κατι απο τον Cosmote?

Ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω κατι τετοιο.

Ουτε wap εχω και ουτε ξερω πως δουλευει. :(

 

αν ποτε δεν είχες GPRS νομίζω ότι πρέπει να στείλεις ένα μήνυμα ώστε να γίνει η ενεργοποίηση...πάρε τηλ στο customer service και ζητα να μιλήσεις με έναν τεχνικό...και ένας γνωστός το είχε πάθει αυτό και η τηλεφωνήτρια δεν είχε ιδέα και ο τεχνικός του είπε ότι πρέπει να στείλει ένα μήνυμα ώστε να γίνει η ενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!μόλις σήμερα έκανα παραγγελία τον τιτανα!αντε να δουμε θα βγάλει τιπτα ή οχι.....fingers crossed lol

 

αντε με το καλο και να τον παραλαβεις:)

 

να σαι σιγουρος οτι θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος ......και εσυ !!!:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

διακρίνω ειρωνία στο ύφος σου zaharakis?γιατί, δεν σου άρεσε το κινητό?

 

Ακριβώς το αντίθετο. Ο φίλος zaharakis είναι απόλυτα ευχαριστημενος με το τηλέφωνο και ένας από τους power tester.:)

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

διακρίνω ειρωνία στο ύφος σου zaharakis?γιατί, δεν σου άρεσε το κινητό?

 

:(:(

 

με παρεξηγησες φιλε μου!!προς θεου!!!

 

καθε αλλο παρα δυσαρεστημενος ειμαι απο τον τιτανα :):)

 

το μονο που θα ηθελα για να λεω οτι ειναι το τελειο κινητο :rolleyes:

 

ειναι μια 5:X mpxls καμερα:lol:

 

και λιγο ραδιακι:)

 

καθε μερα που περνας μαζι του και το κατανοεις - μαθαινεις τοσο και πιο πολυ θα σου αρεσει!!αυτο ακριβως ενοουσα λεγοντας ...""και εσυ""

 

μιας και σχεδον ολοι μας μερα με την μερα δενομαστε ολο και πιο πολυ μαζι του;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χιλια συγνώμη φιλε μου!παρεξήγησα!Τετοια θέλω να ακουω!!!!αντε ακομα το περιμενω!!!τα νευρα μου!

 

 

παρεπιπτώντος ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ θήκη και προστατευτικό οθόνης για τον τιτανα:(πλαισιο,γερμανο....)

Link to comment
Share on other sites

χιλια συγνώμη φιλε μου!παρεξήγησα!Τετοια θέλω να ακουω!!!!αντε ακομα το περιμενω!!!τα νευρα μου!

 

 

παρεπιπτώντος ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ θήκη και προστατευτικό οθόνης για τον τιτανα:(πλαισιο,γερμανο....)

 

θηκη χρησιμοποιησε την μαμα.ειναι παρα πολυ καλη.

μονο λογω μαγνητη στο κουμπωμα,βαζε παντα την οθονη απο την μεσα μερια.

δλδ η μπαταρια απο την μερια του μαγνητη.:O

 

η αλλιως η μπαταρια απο την εξω μερια και η οθονη απο την μεσα μερια...:wacko::wacko:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θηκη χρησιμοποιησε την μαμα.ειναι παρα πολυ καλη.

μονο λογω μαγνητη στο κουμπωμα,βαζε παντα την οθονη απο την μεσα μερια.

δλδ η μπαταρια απο την μερια του μαγνητη.

 

η αλλιως η μπαταρια απο την εξω μερια και η οθονη απο την μεσα μερια...:wacko:

 

:lol::lol::lol::lol:

Βέβαια Δημήτρη, εξαρτάται και από ποια πλευρά βλέπεις τη θήκη. Αν τη βλέπεις από τη μέσα πλευρά προς την έξω πλευρά, τότε η μπαταρία από την έξω μεριά και η οθόνη από τη μέσα μεριά. Αν όμως τη βλέπεις από την έξω πλευρά προς τη μέσα πλευρά, τότε η μπαταρία από τη μέσα μεριά και η οθόνη από την έξω μεριά (για σένα που τη βλέπεις από την έξω πλευρά).

:p

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

(επειδή τον τσακίσαμε τον άνθρωπο : η οθόνη να είναι από την πλευρά του κλιπ της ζώνης !)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

 

(επειδή τον τσακίσαμε τον άνθρωπο : η οθόνη να είναι από την πλευρά του κλιπ της ζώνης !)

 

nixx

 

:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:

 

:dizzy::dizzy::dizzy:

 

πολυχρονος και απο δω νικολα:D

και σε ολους του νικολακηδες και νικολεττες του φορουμ (και οχι μονο)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδια...το καταλαβα....η οθόνη προς την εξω μερια(δηλ του μαγνητη....)

χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

 

:lol:

 

Ακριβώς, το'πιασες ! Είδες, απλό ήταν !!! :up:

 

πολυχρονος και απο δω νικολα:D

και σε ολους του νικολακηδες και νικολεττες του φορουμ (και οχι μονο)

 

Ευχαριστώ και από εδώ φίλε, να 'σαι καλά ! Και πάντα με την οθόνη από τη μέσα μεριά :p

Χρόνια πολλά και από μένα στους υπόλοιπους εορτάζοντες / εορτάζουσες !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... έχουμε το εξής πρόβλημα με το TyTN ενός φίλου...

 

Έκανε sync με το PC του και με τον Exchange στην δουλειά... και απο εκέινη τη στιγμή, όταν κάνει lock η συσκευή και του ζητά password του το ζητά εμφανίζοντας το κανονικό keyboard αντι για το numeric pad που είχε ως τώρα παρόλο που η ρύθμιση είναι στο simple PIN.

 

Και όταν πάει στις ρυθμίσεις, κάτω απο το LOCK, δεν τον αφήνει να το απενεργοποιήσει καθόλου. Έχει το τικ στο κουτάκι και είναι γκριζαρισμένο. Μπορεί απλά να εναλλάξει ανάμεσα στο simple PIN και Strong alphanumeric.

 

Ξέρει κανένας τι μπορεί να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... έχουμε το εξής πρόβλημα με το TyTN ενός φίλου...

 

Έκανε sync με το PC του και με τον Exchange στην δουλειά... και απο εκέινη τη στιγμή, όταν κάνει lock η συσκευή και του ζητά password του το ζητά εμφανίζοντας το κανονικό keyboard αντι για το numeric pad που είχε ως τώρα παρόλο που η ρύθμιση είναι στο simple PIN.

 

Και όταν πάει στις ρυθμίσεις, κάτω απο το LOCK, δεν τον αφήνει να το απενεργοποιήσει καθόλου. Έχει το τικ στο κουτάκι και είναι γκριζαρισμένο. Μπορεί απλά να εναλλάξει ανάμεσα στο simple PIN και Strong alphanumeric.

 

Ξέρει κανένας τι μπορεί να παίζει?

 

εκανε καμια επανεκκινηση?

 

δοκιμαστε να σβησετε το τηλ και να βγαλετε την μπαταρια για λιγο και ξανακοιταξτε το.

καμια φορα πρεπει να κοιταμε πρωτα τα απλα τα πραγματα και μετα να ψαχνουμε για τα πιο δυσκολα:O

 

ποτε δεν ξερεις με αυτα τα μαραφετια τι παιζει:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

iha ena bluetooth hands free apo palia to ericson hbh-600 enw to vriskei to tytn mou zitaei kodiko, omos den ehw kratisei tin siskevasia tou kai den thimame ti vazw... evala kai 1234 kai 0000 ala tipota. mporei na voithisei kapios?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

Ξέρει κανείς κάποιο καλό "wallet" app (κρυπτογραφημένη αποθήκευση "ευαίσθητων" δεδομένων όπως πιστωτικές, λογαριασμοί, passwords, κλπ... προστατευμένα με το δικό τους password) για το μηχανάκι μας ;

 

Δοκίμασα το Ilium Software eWallet Pro, αλλά αμέσως μετά την εγκατάσταση ο τιτάνας ...παρουσίασε βήχα :lol: Αποτέλεσμα, hard reset και restore (το spb backup κάνει θαύματα !!! Η αίσθηση της ασφάλειας που λέγαμε...)

 

Όχι ότι έγιναν τόσο χάλια τα πράγματα, ή ότι κόλλησε το μηχάνημα, αλλά έκανε διάφορα μικροχαζά, όπως το να μπαίνει κάθε φορά σε flight mode μετά από soft reset, και να πρέπει να ανοίξεις χειροκίνητα το phone, και άλλα τέτοια. Το hard reset έγινε απλά επειδή είμαι λίγο τελειομανής (οι φίλοι με λένε "παρανοϊκό", αλλά τι ξέρουν κι αυτοί... :p)

 

Τέλος πάντων, στο θέμα μας... Κανένα καλό, αξιόπιστο και κυρίως απροβλημάτιστο "wallet" app για το θηρίο μας ;

 

θενκς !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,

 

Ξέρει κανείς κάποιο καλό "wallet" app (κρυπτογραφημένη αποθήκευση "ευαίσθητων" δεδομένων όπως πιστωτικές, λογαριασμοί, passwords, κλπ... προστατευμένα με το δικό τους password) για το μηχανάκι μας ;

 

Δοκίμασα το Ilium Software eWallet Pro, αλλά αμέσως μετά την εγκατάσταση ο τιτάνας ...παρουσίασε βήχα :lol: Αποτέλεσμα, hard reset και restore (το spb backup κάνει θαύματα !!! Η αίσθηση της ασφάλειας που λέγαμε...)

 

Όχι ότι έγιναν τόσο χάλια τα πράγματα, ή ότι κόλλησε το μηχάνημα, αλλά έκανε διάφορα μικροχαζά, όπως το να μπαίνει κάθε φορά σε flight mode μετά από soft reset, και να πρέπει να ανοίξεις χειροκίνητα το phone, και άλλα τέτοια. Το hard reset έγινε απλά επειδή είμαι λίγο τελειομανής (οι φίλοι με λένε "παρανοϊκό", αλλά τι ξέρουν κι αυτοί... :p)

 

Τέλος πάντων, στο θέμα μας... Κανένα καλό, αξιόπιστο και κυρίως απροβλημάτιστο "wallet" app για το θηρίο μας ;

 

θενκς !

 

nixx

 

 

νικολα ειπαμε πριν απο καθε πειραμα....backup!!!

 

κοιτα για το spb finance που ειναι μεσα στο all must have apps :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εκανε καμια επανεκκινηση?

 

δοκιμαστε να σβησετε το τηλ και να βγαλετε την μπαταρια για λιγο και ξανακοιταξτε το.

καμια φορα πρεπει να κοιταμε πρωτα τα απλα τα πραγματα και μετα να ψαχνουμε για τα πιο δυσκολα:O

 

ποτε δεν ξερεις με αυτα τα μαραφετια τι παιζει:lol::lol:

 

Τα δοκιμάσαμε αυτά... και reset κάναμε, και την μπαταρία βγάλαμε... αλλα πάλι το ίδιο... είναι πάντως πολύ παράξενο

Link to comment
Share on other sites

iha ena bluetooth hands free apo palia to ericson hbh-600 enw to vriskei to tytn mou zitaei kodiko, omos den ehw kratisei tin siskevasia tou kai den thimame ti vazw... evala kai 1234 kai 0000 ala tipota. mporei na voithisei kapios?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...