Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το τηλεφωνο ειναι πρωτο. Αν και με ζορισε οικονομικα,εντουτοις αισθανομαι πολυ ομορφα βλεποντας το και δουλευοντας το κατα το δυνατον..

Στο πρωτο μου ποστ "δεσμευτηκα" οτι θα σας φλομωσω στις ερωτησεις. Αρχιζω λοιπον!

 

1) Με τις ρυθμισεις για gprs,mms κτλ τι γινεται; Το τηλ ειχε προεγκατεστημενες καποιοες (voda, ο τιτανας ειναι ελληνικος) αλλα δυστυχως δε "μπαινω" στο νετ. Ζητησα απο τη voda να μου στειλει ρυθμισεις, δεν ειχε για τον τιτανα, μου στειλαν για το qtek 9000.Τζιφος! Ειδα το τοπικ αλλου φορουμ που λεει περι του αυτου, παλι τζιφος. Τις περναω ολες ευλαβικα αλλα τιποτα! Μπορει καποιος να με κατατοπισει;; Please μου ειναι απαραιτητως απαραιτητες!

2) Υπαρχει η δυνατοτητα ο τιτανας μας να λειτουργησει ως μοντεμ για να μπαινω στο νετ με το λαπτοπ μου; Δηλαδη παω στην καφετερια με λαπτοπ και τιτανα και θελω το σερφαρισμα που κανω στο κινητο να εμφαινεται στην οθονη του λαπτοπ. Γινεται; Κι αν ναι τινι τροπω;

3) Εχω ελληνικα εγκατεστημενα καθοτι εχω τον ελληνικο τιτανα οπως προειπα. Υπαρχει η δυνατοτητα ομως να γραψω ελληνικα με το hardware πληκτρολογιο; Κι αν ναι χρησιμοποιω το aekmap ή αυτο χρησιμευει μονο για τα "ξενα" και για το "screen" πληκτρολογιο μονο; Ρωτω γιατι αν και διαβασα ολα τα ποστς εντουτοις η απορια αυτη παρεμεινε.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

1.Πατήστε Έναρξη

 

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

 

Επιλέξτε Συνδέσεις Tab

 

Επιλέξτε Συνδέσεις

 

Επιλέξτε Για προχωρημένους Tab

 

Πατήστε Επιλέξτε δίκτυα

 

Πατήστε Νέο

 

Εισάγετε τα ακόλουθα:

 

Όνομα: (οτι θελεις πχ.vodafone )

 

Πατήστε Modem tab

 

Πατήστε Νέο

 

Εισάγετε τα ακόλουθα

 

Όνομα: (ιδιο με το ονομα που εβαλες παραπανω, πχ vodafone )

 

Επιλέξτε modem: Cellular Line (GPRS, 3G)

 

Πατήστε Επόμενο

 

Όνομα σημείου πρόσβασης: (για την vodafone δεν ξερω ποιο ειναι, για tim ειναι :gint.b-online.gr

 

Πατήστε Επόμενο

 

User name: wap

 

Password: wap

 

Domain:

 

Πατήστε Τερματισμός

 

Ξεχνα ολα τα υπολοιπα για proxy, ειναι αχρηστα.

2.Φυσικα, επελεξε το TyTN σαν το modem που θα χρησιμοποιεις απο την καινουρια συνδεση που θα φτιαξεις στο laptop απο :πινακας ελεγχου, συνδεσεις δικτυου,Αρχειο-νεα συνδεση.Δεν θα βλεπεις οτι εμφανιζεται στο ppc αλλα θα εχεις internet κανονικα.

3.Γραφεις ελληνικα χωρις το AEKmap.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις. Δυστυχως μετα απο 1 1/2 μερα προσπαθεια που δεν μπορουσα να συνδεθω παρολο που περνουσα τις "εργοστασιακες" ρυθμισεις, εφταιγε τελικα το γεγονος οτι το access point της τηλεφωνικης γραμμης μου δεν ειναι "internet.vodafone.gr", οπως επισημως λεγεται, αλλα σκετο "internet"!!! Κι αυτο γιατι εχω εταιρικο νουμερο!!!

Οσον αφορα τα αλλα δυο ερωτηματα θελω να μου διευκρινησετε δυο θεματα:

 

1) Ρωτησα αν με το "ελληνικο" (της ace) τιτανα μπορω να γραψω ελληνικα με το hardware πκηκτρολογιο. Μου απαντησες οτι γινεται. Πως;

2) Θα μπορουσες να μου εξηγησεις αναλυτικα πως μπορω να συνδεθω στο internet μεσω του κινητου; Ενδεχομενως με pm αν ειναι ιδιαιτερα "μεγαλη" η διαδικασια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις. Δυστυχως μετα απο 1 1/2 μερα προσπαθεια που δεν μπορουσα να συνδεθω παρολο που περνουσα τις "εργοστασιακες" ρυθμισεις, εφταιγε τελικα το γεγονος οτι το access point της τηλεφωνικης γραμμης μου δεν ειναι "internet.vodafone.gr", οπως επισημως λεγεται, αλλα σκετο "internet"!!! Κι αυτο γιατι εχω εταιρικο νουμερο!!!

Οσον αφορα τα αλλα δυο ερωτηματα θελω να μου διευκρινησετε δυο θεματα:

 

1) Ρωτησα αν με το "ελληνικο" (της ace) τιτανα μπορω να γραψω ελληνικα με το hardware πκηκτρολογιο. Μου απαντησες οτι γινεται. Πως;

2) Θα μπορουσες να μου εξηγησεις αναλυτικα πως μπορω να συνδεθω στο internet μεσω του κινητου; Ενδεχομενως με pm αν ειναι ιδιαιτερα "μεγαλη" η διαδικασια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλημέρα.

Εταιρικό νούμερο έχω κι εγώ και μάλιστα με κάρτα sim που δεν υποστηρίζει 3g. Ωστόσο, με τη βοήθεια ενός φίλου, κατάφερα να μπαίνω στο ιντερνετ.

Είχα κι εγώ απορίες και προβλήματα.

Από την δική μου εμπειρία, και χωρίς να σου δώσω ρυθμίσεις, μπορώ να σου πω ότι είχα κάνει επανειλλημένες προσπάθειες δημιουργώντας συνεχώς νέες συνδέσεις. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, να έχω δημιουργήσει την "σωστή" σύνδεση, αλλά έχοντας άλλες 4 - 5 εν ισχύ, το τηλέφωνο έχανε τα αυγά και τα πασχάλια! Και δεν είχε ιδές ποιά να εφαρμώσει... Σβήσε λοιπόν, όλες τις άλλες συνδέσεις που έχεις κάνει, και εφάρμωσε αυτή που σου δίνει η εταιρία για το qtek9000. Είναι οι σωστές. Σε μένα αυτές λειτουργούν.

Αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα, εφάρμωσε τις οδηγίες που σου δίνει ο φίλος παραπάνω και ξαναπροσπάθησε.

Αν πάλι έχεις πρόβλημα, πάρε τηλέφωνο στην εταιρία κινητής και όχι την ace και πες τους ότι είναι υποχρέωσή τους να δώσουν λύση μη τους πάρει και τους σηκώσει...

 

Αυτά για το ιντερνετ.

 

Για το πως γράφεις Ελληνικά, ανοίγεις ένα πρόγραμμα που υποστηρίζει input κειμένου. Π.χ. μηνύματα. Πατάς την γαλάζια τελεία κάτω αριστερά στο πληκτρολόγιο και μετά το space bar. Κανονικά θα μπορείς να γράφεις ελληνικά και κάθε φορά που πατάς τα ίδια πλήκτρα θα αλλάζει από Ελληνικά / Αγγλικά και τούμπαλιν.

Αν δεν αλλάζει η γλώσσα κάνε ένα σοφτ ρισετ.

Αν πάλι δεν αλλάζει, τότε έχεις εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα που πιθανόν επηρεάζει την συγκεκριμένη λειτουργία. Πρέπει να το απεγκαταστήσεις.

Ως ευκολία, το πληκτρολόγιο είναι κορυφαία!

Πειραματίσου και θα καταλάβεις γιατί.

 

Φιλικά, Σωτήρης

 

Υ.Γ. Αν δεν κερδίσουμε και το Βάζελο, ε τότε τι να πω πια...

Link to comment
Share on other sites

Οταν και εφοσον καταφερεις να εχεις internet στο ppc ,θα βρεις και θα ανοιξεις ενα utility που λεγεται wireless modem (Wmodem ), επελεξε usb σαν συνδεση, απενεργοποιησε το activesync και μετα οπως ειπα και πριν, απο τo laptop πινακας ελεγχου, συνδεσεις δικτυου,Αρχειο-νεα συνδεση με modem το TyTN.
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη στο προηγουμενο μηνυμα μου εξηγησα οτι καταφερα τελικα να κανω συνδεση χρησιμοποιωντας ως access point σκετο "internet" κι οχι το "internet.vodafone.gr" . Κι αυτο μετα απο 7 κλησεις στην εξυπηρετηση πελατων της voda και εχοντας περασει τις ρυθμισεις για το qtek, που αποδειχθηκαν στο συγκεκριμενο σημειο λαθος. Απο μεριας μου κι εγω ενημερωνω οτι βασει των λεγομενων της voda ορισμενα εταιρικα εχουν access point "internet" σκετο. Σ'ευχαριστω παντως που μπηκες στον κοπο κι εσυ να μου απαντησεις.

 

Σ'ευχαριστω επισης που μπηκες στον κοπο και μου εξηγησες το hardware keyboard. Ειναι πραγματικα κορυφαιο!!

 

Οσον αφορα το τελευταιο θεμα της συνδεσης του laptop μου με τον τιτανα, χρησιμοποιωντας το τελευταιο ως μοντεμ, εξακολουθω να εχω αποριες, πχ το pc μου δε "βλεπει" το κινητο ως modem παρολο που εκανα τη διαδικασια wmodem κτλ. Επομενως asaduu αν ειναι ευκολο δωσε μου σε παρακαλω αναλυτικες οδηγιες step by step. Αν ειναι ευκολο επαναλαμβανω, ευχαριστωντας σε εκ των προτερων!

 

ΥΓ: Αεκτζηδες και βαζελοι σφαχτειτε μεταξυ σας. Εμεις παμε για το 10/11 εντος και για 0/ουκ εστιν αριθμος εκτος....

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Ο διακομιστής εξερχομένων μηνυμάτων για την ΤΙΜ είναι

mail.b-online.gr ???

Αυτο βάζω αλλά δεν μπορώ να στείλω email απο το κινητό/

 

Καμμιά ιδέα κανείς?

 

Ακυρο...εχει αλλαξει διακομιστη η ΗοL....οποτε ειναι smtp.hol.gr

 

Thank you!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω κατεβασει καποια προγραμματα,παιχνιδια κτλ απο ipmart. Σε καποια .rar περιλαμβανονται αρχεια με extension .prc κι οχι πχ .exe ή .cab . Αυτα πως εγκαθιστανται;

 

 

Απάντηση:

Μάλλον δεν αφορούν τα wm05....

Carpe Diem
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω κατεβασει καποια προγραμματα,παιχνιδια κτλ απο ipmart. Σε καποια .rar περιλαμβανονται αρχεια με extension .prc κι οχι πχ .exe ή .cab . Αυτα πως εγκαθιστανται;

 

 

Απάντηση:

Μάλλον δεν αφορούν τα wm05....

 

Οντως ειναι αρχεια για palm OS, οποτε τα αγνοεις

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται σωστα το software keyboard του ΤΥΤΝ, δηλαδή πατώντας κ βγαίνει το διπλανό γράμμα κλπ. Σας έχει τύχει ποτέ αυτό?

Διαβάζω τα ξένα φορουμ και κάποια κομμάτια με σεριαλ nr. 628.... επεστράφησαν για αντικατάσταση διότι όπως υποστηρίζει η εταιρία είναι hardware problem!

Πήρα τηλ. την ACE και μου ειπαν να το πάω για σερβις:-)

 

Tόσο γκαντέμης είμαι ή έχει συμβεί και σε άλλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έλυσα το πρόβλημα.....πίσω απο την οθόνη έχει 2 βιδες, ξεβιδώστε τις 1/4 κλικ και τις δυο. Μετά με μια πιστωτική ή business card βάλτε την ανάμεσα οθόνης και σκελετού και στις 4 γωνιες μεχρι να μπει η καρτα αρκετα μέσα...μετά βγάλτε την. Το πρόβλημα για μενα μετα απο αυτο το κολπάκι λύθηκε....no more screen alignment problems!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη γνωμη σας: μπορω να χρησιμοποιω το φορτιστη αυτοκινητου του mpx 200; Ειναι και αυτος mini usb.

 

γιατι να μην μπορεις?

αμα ειναι ιδιο και το δεχεται εισαι οκ.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος πήγε στην έκθεση ηλεκτρονικών υπολογιστών κτλ στην Ανθούσα, πρέπει να έχει πάθει πλάκα! Θα μπορούσαμε να είχαμε παρακάμψει ΠΛΗΡΩΣ την ACE και δεν το ξέραμε! Όσο για τον "γνήσιο" τιτάνα; Μόλις γυρίσω από μια δουλειά θα σας ενημερώσω να πάθετε πλάκα!!!

 

Φτου ρε γμτ!

 

Να είχε γίνει η έκθεση τον Ιούνιο - Ιούλιο....

 

Υ.Γ. ΑΕΚ, σ' αυχαριστώ πολύ!

Βλέπω και πάλι την ελπίδα να μου κλείνει το μάτι!

Αντε ρε Αεκάρααααααααααααααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος πήγε στην έκθεση ηλεκτρονικών υπολογιστών κτλ στην Ανθούσα, πρέπει να έχει πάθει πλάκα! Θα μπορούσαμε να είχαμε παρακάμψει ΠΛΗΡΩΣ την ACE και δεν το ξέραμε! Όσο για τον "γνήσιο" τιτάνα; Μόλις γυρίσω από μια δουλειά θα σας ενημερώσω να πάθετε πλάκα!!!

 

Φτου ρε γμτ!

 

Να είχε γίνει η έκθεση τον Ιούνιο - Ιούλιο....

 

Υ.Γ. ΑΕΚ, σ' αυχαριστώ πολύ!

Βλέπω και πάλι την ελπίδα να μου κλείνει το μάτι!

Αντε ρε Αεκάρααααααααααααααααα!!!

 

Περιμένουμε λοιπόν την ενημέρωση Σωτήρη.:)

Και που είσαι;

Κράτήσαμε και δυνάμεις για τον δύσκολο επόμενο αγώνα με την Καλαμαριά:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε λοιπόν την ενημέρωση Σωτήρη.:)

Και που είσαι;

Κράτήσαμε και δυνάμεις για τον δύσκολο επόμενο αγώνα με την Καλαμαριά:p :p :p

 

Χαχαχαχα!

Φαντάζεσαι Μιχάλη να δούνε 60 χιλιάδες κόσμο σε αγώνα με την καλαμαριά;

Χα χα!

 

Τέλος πάντων. Λοιπόν, μπαίνοντας στην έκθεση σχεδόν αμέσως φάνηκε το περίπτερο της Ace. Προσέγγισα, έριξα μια γρήγορη ματιά στα διάφορα μοντέλα που υπήρχαν και σκέφτηκα να την κοπανήσω γρήγορα απο κει γιατί δεν θέλω και πολύ να ερωτευτώ και κανένα καινούριο μηχανάκι...

 

Δυστυχώς η έκθεση ήταν πολύ μπερδεμένη και δεν υπήρχε στάνταρ διαδρομή. Έτσι χανόσουν εύκολα και περνούσες από τα ίδια σημεία ξανά και ξανά. Όταν λοιπόν, βρέθηκα πάλι μπροστά σε μια σειρά από συσκευές της HTC πίστεψα ότι βρισκόμουν στο περίπτερο της Ace. Αλλά έκανα λάθος.

Δεν το είχα διαπιστώσει όμως ακόμη και είπα "αφού βρέθηκα πάλι εδώ, ας ρίξω μια ματιά, πως πάει το εκθεσιακό κομμάτι".

 

Το πρώτο βέβαια που πρόσεξα ήταν η ενεργοποίηση και λειτουργία του "τηλεφώνου". Μόλις λοιπόν, πατάω το πράσινο κουμπάκι για να ενεργοποιήσω τα πλήκτρα, τσαφ! με μια αστραπιαία κίνηση, τα πλήκτρα βρίσκονται στην οθόνη! Λέω, ντάξει, το μηχανάκι είναι εντελώς κενό από data αλλά όταν άρχισα να σχηματίζω αριθμούς... αστραπιαία, κάτι έσπασε μέσα μου!

 

Φωνάζω λοιπόν το παλικάρι και του λέω σχεδόν τσαμπουκαλεμένα, "δε μου λες ρε αδερφέ, γιατί αυτό (το εκθεσιακό) πάει βολίδα και αυτό (δείχνω το δικό μου) ψιλοσέρνεται; - νόμιζα πως ήταν της ace το παλουκάρι...

 

Μου λέει, μήπως το έχεις βαρύνει πολύ και κάτι τέτοια, αλλά του απάντησα πως ότι έχω είναι στην κάρτα μνήμης και από προγράμματα έχω περάσει ελάχιστα. Επίσης τα είχα κλείσει όλα...

 

Τα μασάει λίγο, τον κοιτάζω άγρια και μου ΣΚΑΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ!

 

Μήπως το πήρες από την ACE μου λέει;

 

Γιατί μήπως υπάρχει κι άλλη αναρρωτήθηκα; Ναι απαντάω. Και τότε ακούω εμβρόντητος...

 

"Ξέρεις, η ace παίρνει τα τηλέφωνα και τα ανοίγει εδώ, τους περνάει το λογισμικό της και τα διαθέτει στην αγορά. Εμείς - διάολε μου διαφεύγει η εταιρία πως την είπε, αλλά αύριο όποιος θέλει με pm του τα στέλνω γιατί τα έχω αφήσει στο σπίτι- τα φέρνουμε κατ ευθείαν από το εργοστάσιο!"

 

- Και πως περνάτε τα Ελληνικά; (ρωτάω γω το άσχετο!)

- Μας στέλνουν τα cab αρχεία, τα μεταφράζουμε, τα στέλνουμε πίσω. Κάνουν τις απαραίτητες τροποποιήσεις, μας τα ξαναστέλνουν, κάνουμε την τελική μετάφραση και τα στέλνουμε πίσω. Τα περνούν στις συσκευές και μας τις στέλνουν ξανά για να τις διαθέσουμε στην αγορά!

 

ΝΤΟΥΠ! Μου'ρθε ταμπλάς! Τέλος πάντων, για να μη σας τα πρήζω καμιά ώρα, μου είπε πως αυτή η διαδικασία καθυστερεί λίγο την άφιξη των πρώτων συσκευών και πως τον τιτάνα για παράδειγμα, τον έχουν φέρει πρόσφατα.

Ρώτησα να μπορώ να τους πάω τη συσκευή, να της σβήσουν τα πάντα και να μου περάσουν το ORIGINAL (οέο) λογισμικό. Μου είπε πως δεν ξέρει και πως θα ρωτήσει.

 

Η επόμενη είδηση, ήρθε μετά την απορία μου: Μα πως θα γίνει η μετάβαση στο Original λογισμικό, αφού το σέρβις το κάνει η ace; Αμ δε! Μου λέει, πιστεύεις ότι η αντιπροσωπεία της HTC είναι η ace; Δεν είναι. Είναι η... (αύριο με pm).

 

Περιμένω να μου πει αν αυτό που του ζήτησα γίνεται. Θα πάρω κι ένα τηλέφωνο αύριο και θα σας πω...

 

Τώρα, ΑΝ υποψιαστώ ότι όλα αυτά είναι γνωστά και το μόνο κοτόπουλο στο φόρουμ είμαι εγώ, θα ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ!

 

Απλά, διάβασα άπειρες φορές προβλήματα και παράπονα για την ace και είδα εκατοντάδες ποστ που έλεγαν ότι αν δεν το πάρει κανείς από ace τότε το παίρνει απ' έξω χωρίς ελληνικά, και όταν τα έμαθα όλ αυτά, μου έφυγε ο τάκος!

 

Νομίζω όμως, πως ΔΕΝ είναι γενικώς γνωστά.

 

Υ.Γ. Το Σάββατο τρώμε Καλαμάρια και την Τρίτη πίνουμε Γαλλική Σαμπάνια... Στην υγειά μας δικεφαλαετάρα μου...

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη, μια και όλα αυτά είναι άκρως ενδιαφέροντα για εμάς που δεν το έχουμε πάρει ακόμα, να σε παρακαλέσω, μην περιμένεις PM καλύτερα, αλλά αν μπορείς δώσε περισσότερες πληροφορίες κατ'ευθείαν στο forum !

 

Είμαι σίγουρος ότι ενδιαφέρει πολλούς !

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

μαλλον για την DYNAX θα μιλάει ο φιλος..

πραγματι θα εισαγει και τα νεα μοντελα της htc ...

καλο ειναι να υπαρξει και λιγος ανταγωνισμος...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ακριβως αλλα τα δυσαρεστα ειναι οτι η εν λογω εταιρεια εχει κλεισει συνεργασια με την τελεσερβις για επισκευες,οτι το χειροτερο δηλαδη για οσους ξερουν,και οτι για αναβαθμιση δεν μπορεις να την κανεις κυριλε στο σπιτι σου απο το pc σου και πρεπει να το δωσεις στο σερβις,οποτε.....
Link to comment
Share on other sites

Προσθεστε παρακαλω αλλο ενα μελος που θα αποκτησει λιαν συντομως τον Τιτανα! :D :D :D Περιμενω να μου ερθει την Παρασκευη...

 

Λοιπον και τωρα στις ερωτησεις.

 

Ρε παιδια PLEASE οποιος μπορει ας μου απαντησει σε αυτη την ρημαδοερωτηση που εχω κανει αρκετες φορες αλλα απαντηση δεν πηρα...

 

Ο TyTN εκμεταλλευται την αυξημενη ταχυτητα αναγνωσης/εγγραφης των καρτουλων microSD τυπου Ultra II ????

Με λιγα λογια, να προτιμησω να παρω Ultra II ή ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ αν θα ειναι απλη ή Ultra II.

 

Δεν μπορει καποιος θα εχει δοκιμασει και Ultra II. Τουλαχιστον καποιος θα εχει διαβασει κατι καπου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσθεστε παρακαλω αλλο ενα μελος που θα αποκτησει λιαν συντομως τον Τιτανα! :D :D :D Περιμενω να μου ερθει την Παρασκευη...

 

Λοιπον και τωρα στις ερωτησεις.

 

Ρε παιδια PLEASE οποιος μπορει ας μου απαντησει σε αυτη την ρημαδοερωτηση που εχω κανει αρκετες φορες αλλα απαντηση δεν πηρα...

 

Ο TyTN εκμεταλλευται την αυξημενη ταχυτητα αναγνωσης/εγγραφης των καρτουλων microSD τυπου Ultra II ????

Με λιγα λογια, να προτιμησω να παρω Ultra II ή ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ αν θα ειναι απλη ή Ultra II.

 

Δεν μπορει καποιος θα εχει δοκιμασει και Ultra II. Τουλαχιστον καποιος θα εχει διαβασει κατι καπου!!!!

 

 

καλως ηρθες και εσυ στο forum.κοιτα δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου αλλα μεσα εδω στο forum νομιζω οτι εχουμε ολοι απλες καρτες.το μονο που ξερω ειναι οτι οταν ειχα nokia επαιρνα τετοιες καρτες και τις δεχοτανε και εβλεπα διαφορα οπως και αλλα παιδια που κανανε τετοια επιλογη.οσο για το τιτανα τι να σου πω δεν ξερω αλλα δεν βλεπω το λογο γιατι να μην την δεχεται.με απλη καρτα παντως κανεις την δουλεια σου και δουλευει αξογα χωρις κανενα προβλημα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε το TyTN με ελληνικα windows απο την Ace hellas στο word και στα SMS που εχει spell checking κανει και στα ελληνικα ή μονο αγγλικα ???

 

και αν ναι, ξερει κανεις αν μπορουμε να παρουμε τα "αρχεια" ώστε να υπαρχει και greek spelling σε ΤyTN αγορασμένο απο το εξωτερικο ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...