Jump to content

[Επίσημο] HTC TyTN (Hermes)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.Είναι το πρώτο μου μύνημα και θα ήθελα απλά να σας πώ πως το forum είναι καταπληκτικό.Διαβάζω εδώ και μέρες πολλές συζητήσεις και έχω συλλέξει αρκετές πληροφορίες.Συνεχίστε την καλή δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορείς να μου δώσεις τις ρυθμίσεις για Vodafone?

 

Τι εννοείς ? αφου δεν έχω καμία ρύθμιση !

 

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει τα MMS από τη vodafone ?

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αν το TyTN σου είναι από Ελλάδα τότε μάλλον τα έχει built in. Αν δεν είναι από Ελλάδα (όπως το δικό μου) τότε θέλει ρυθμίσεις για access point, gateways, etc.

Οι οδηγίες στο site της αντιπροσωπίας είναι για άλλα QTEK μοντέλα και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

...Τελικά μετά από αρκετές ημέρες πια, μπορώ να πω ότι ο τζόγος από το πληκτρολόγιο είναι μεν μικρός, αλλά αρκετά ενοχλητικός.

Ειδικά όταν "κουμπώνεις" το ένα μέρος και διαπιστώνεις ότι το άλλο, θέλει κι αυτό το σπρωξιματάκι του να κουμπώσει... :(

 

Όσοι το σκέφτεστε για πιθανή αγορά, αναλογιστείτε αν πραγματικά θέλετε το πληκτρολόγιο και δείτε ως αναλλακτική το ίδιο μοντέλο χωρίς το QWERTY... ;)

 

Κατα τα άλλα, η συσκευή είναι σούπερ. Όσο για την άγνοιά μου, μάλλον θα ρωτήσω τους παλιότερους για το ιντερνετ σε λίγες μέρες, αφού πρώτα εξαντλήσω όλες μου τις προσπάθειες να το ενεργοποιήσω (το είχα καταφέρει και τελικά κάτι χάλασα... Αλλά θα το βρω!) :O

Link to comment
Share on other sites

Αν το TyTN σου είναι από Ελλάδα τότε μάλλον τα έχει built in. Αν δεν είναι από Ελλάδα (όπως το δικό μου) τότε θέλει ρυθμίσεις για access point, gateways, etc.

Οι οδηγίες στο site της αντιπροσωπίας είναι για άλλα QTEK μοντέλα και δεν κατάφερα να βγάλω άκρη.

Αααααα οκ τότε πες μου τι να κοιτάξω να σου στείλω ότι ρυθμίσεις μπορώ :)

 

Στείλε πμ ;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

νεα βελτιωμενη τιμουλα απο expansys:

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=TYTN_EU

Link to comment
Share on other sites

καθε 3 μερες πεφτει η τιμη στο expansys...να δουμε μεχρι πού θα παει.

Οποιος περιμενει κερδιζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε τι ανάλυση τραβάει βίντεο και αν γίνεται με κάποιο τρόπο να ακούσεις ράδιο από τη συσκευή?
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

δείτε ως αναλλακτική το ίδιο μοντέλο χωρίς το QWERTY...

 

Να πάρει, πάλι μπερδεύτηκα! :confused:

Σωτήρη,υπάρχει κι έκδοση του tytn χωρίς πληκτρολόγιο ή αναφέρεσαι σε συσκευή άλλης εταιρίας; Ρωτάω γιατί αν υπάρχει έκδοση χωρίς πληκτρολόγιο θα πάω αύριο πρωι-πρωι να το πάρω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε τι ανάλυση τραβάει βίντεο

 

 

 

352 X 288 .

Να και ενα δειγμα βιντεο απο tytn : http://www.youtube.com/watch?v=Hf4ZabS9l10 .

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλε μου.Μια χαρά ειναι! Γενικά φαίνεται πλήρες,μάλλον 8α ειναι το πρώτο μου ppc...αν είχε και ράδιο ρε γμτ,αντε και ένα gps..:)και να το φέρει και η vodafone...
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες μετά, και αφού πλέον το έχω συνηθίσει κάποια αρνητικά υπάρχουν και οφείλω να ενημερώσω:

 

1) Ναι όπως ξαναείπα το πληκρολόγιο ξεκουμπώνει και θέλει προσοχή, όμως είναι θέμα συνηθειας.

2) SMS με το ένα χέρι είναι δυνατόν μόνο με το keybord με το πενάκι :wacko: μαααα τι λέω και αυτό με τα δύο γίνεται :p Από την άλλη με το querry γράφεις με ταχύτητα αστραπής (άψογο)

3) Θα έπρεπε να είχε και ένα κλασικό βίσμα 2,5 mm για handsfree και όχι μόνο το mini usb ...... δεν μπορώ να βρώ aftermarket handsfree μόνο htc !!

4) Όταν μιλάς με το τηλεφωνο το μάγουλο (αν ξεχαστείς) πατάει την οθόνη και ανοίγει διάφορα προγράμματα!!

5) Αν και το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι η φωτογραφική, δεν περνάει απαρατήρητη η μέτρια ποιότητα της. Οι φωτογραφίες είναι καλές αλλά με το Nokia N80 έβγαζα κλάσης καλύτερες.

6) Αν βρω κάτι άλλο θα ενημερώσω ;)

 

Μια ερώτηση προς τους γνώστες ......... εχθές άνοιιξα τον explorer με 3G στο αυτοκίνητο να δω την κίνηση .... συνδέθηκε και μετά έκλεισα το explorer και ξέχασα να κλείσω την σύνδεση 3G .... δεν έγραψα kb καθόλου αλλά το πήρα χαμπάρι 50 λεπτά μετά :p και ερωτώ επειδή δεν μου έχει ξανατύχει ...... χρεώνεσαι ανα kb ή με την ώρα ?

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες μετά, και αφού πλέον το έχω συνηθίσει κάποια αρνητικά υπάρχουν και οφείλω να ενημερώσω:

 

1) Ναι όπως ξαναείπα το πληκρολόγιο ξεκουμπώνει και θέλει προσοχή, όμως είναι θέμα συνηθειας.

2) SMS με το ένα χέρι είναι δυνατόν μόνο με το keybord με το πενάκι :wacko: μαααα τι λέω και αυτό με τα δύο γίνεται :p Από την άλλη με το querry γράφεις με ταχύτητα αστραπής (άψογο)

3) Θα έπρεπε να είχε και ένα κλασικό βίσμα 2,5 mm για handsfree και όχι μόνο το mini usb ...... δεν μπορώ να βρώ aftermarket handsfree μόνο htc !!

4) Όταν μιλάς με το τηλεφωνο το μάγουλο (αν ξεχαστείς) πατάει την οθόνη και ανοίγει διάφορα προγράμματα!!

5) Αν και το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει είναι η φωτογραφική, δεν περνάει απαρατήρητη η μέτρια ποιότητα της. Οι φωτογραφίες είναι καλές αλλά με το Nokia N80 έβγαζα κλάσης καλύτερες.

6) Αν βρω κάτι άλλο θα ενημερώσω ;)

 

Μια ερώτηση προς τους γνώστες ......... εχθές άνοιιξα τον explorer με 3G στο αυτοκίνητο να δω την κίνηση .... συνδέθηκε και μετά έκλεισα το explorer και ξέχασα να κλείσω την σύνδεση 3G .... δεν έγραψα kb καθόλου αλλά το πήρα χαμπάρι 50 λεπτά μετά :p και ερωτώ επειδή δεν μου έχει ξανατύχει ...... χρεώνεσαι ανα kb ή με την ώρα ?

 

ανα kb....:mad: ειναι καθαρα ογκοχρεωση(σταλθεντα και ληφθεντα δεδομενα)

 

δυστυχως....στην ελλαδα του 2006 ολοι θελουν και κοιτανε μονο να τα αρπαζουν χοντρα.....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ανα kb....:mad: ειναι καθαρα ογκοχρεωση(σταλθεντα και ληφθεντα δεδομενα)

 

δυστυχως....στην ελλαδα του 2006 ολοι θελουν και κοιτανε μονο να τα αρπαζουν χοντρα.....

 

Thanks .....το φανάστηκα :rolleyes:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ανα kb....:mad: ειναι καθαρα ογκοχρεωση(σταλθεντα και ληφθεντα δεδομενα)

 

δυστυχως....στην ελλαδα του 2006 ολοι θελουν και κοιτανε μονο να τα αρπαζουν χοντρα.....

 

υπαρχει καποια αλλη χωρα που το GPRS και το 3G χρεωνονται με την ωρα ?

Link to comment
Share on other sites

το review του myphone για το tytn γιατι εχει αργησει;;

 

Γιατι ο reviewer έχει πολλές υποχρεώσεις αυτή την περίοδο. Χρειάζεται υπομονή από μέρους σας και χρόνο από μέρους μου. :) Όσο σύντομα γίνεται θα το έχετε. Μέχρι τότε όποιος κάτοχός του το επιθυμεί, μπορεί να με... προλάβει και να φτιάξει το δικό του. Με χαρά θα το ανεβάσουμε αν πληρεί βασικές προυποθέσεις ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον φιλε μου μονο σε ενα χρωμα ερχεται και μαλλον πως θα ειναι και το μοναδικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον φιλε μου μονο σε ενα χρωμα ερχεται και μαλλον πως θα ειναι και το μοναδικο.

 

δυστιχως.....και το μαυρακι ελεγε πολυ του πηγαινε.:Oβασικα σκεφτομαι να το παρω και εγω.εσειs που το εχετε ηδη αξιζει να το παρω.και κατι τελευταιο η οθονη ποσο χρωματων ειναι??και ποσο ιντσων???ευχαριστω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια αλλη χωρα που το GPRS και το 3G χρεωνονται με την ωρα ?

 

δεν ξερω φιλε μου,αλλα υποθετω οτι οταν υπαρχουν κινητες τηλεφωνιες σε αλλες χωρες (ειδικα στην αμερικη η κινητη τηλ ειναι πιο φθηνη και απο τα σταθερα μας...:( εδω και χρονια μαλιστα...)σιγουρα και η ογκοχρεωση τους θα ειναι αναλογη...

 

παντως πιο παλια ειχα ενα εξτρα παγιο στην βονταφον που μου εδινε 5μβ δωρεαν(πρωπληρωμενα με το παγιο δλδ τι δωρεαν...δεν την ξερουν αυτη την λεξη αυτες οι εταιρειες..:mad:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους κατόχους .....

 

Στη φωνητική κλήση μέσω BT handfree ..... πως γίνεται να χρησιμοποιεί το μικρόφωνο του handsfree και όχι της συσκευής. Όταν το έχεις στην τσέπη σου και θες να καλέσεις κάποιον δεν παίζει ....... πρέπει να το βγάλεις α΄πο εκεί που το έχεις καταχωνιασμένο για να πιάσει το μικρόφωνο την φωνητική εντολή και μετά να το ξαναχωνιάσεις εκεί που θές ...... δε μπορεί κάποια ρύθμιση θα υπάρχει :wacko: :wacko: :wacko:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλε μου,αλλα υποθετω οτι οταν υπαρχουν κινητες τηλεφωνιες σε αλλες χωρες (ειδικα στην αμερικη η κινητη τηλ ειναι πιο φθηνη και απο τα σταθερα μας...:( εδω και χρονια μαλιστα...)σιγουρα και η ογκοχρεωση τους θα ειναι αναλογη...

 

παντως πιο παλια ειχα ενα εξτρα παγιο στην βονταφον που μου εδινε 5μβ δωρεαν(πρωπληρωμενα με το παγιο δλδ τι δωρεαν...δεν την ξερουν αυτη την λεξη αυτες οι εταιρειες..:mad:)

 

εδώ θα διαφωνήσω.

στο θέμα με την ογκοχρέωση στα κινητά στο GPRS nomiizo ότι συμφέρει γιατί μιλάμε για χρήση κινητού και όχι data. Δηλαδή σκέφτεσαι το push email με activesync που έχει συνεχεια connection με GPRS να πλήρωνες με την ώρα ?

ή το MSN που έχω εγώ συνεχεια ανοικτό δεν πληρώνω παρα μονο το παγιο διότι πάει με τα data και ποτε δεν πας μερικά kb την ημερα.

 

ολα αυτά θα ήταν αδιανόητα αν είχες χρονοχρέωση, ειδικά το push email !!

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το κουμπί της φωνητικής κλήσης της συσκευής τότε χρησιμοποιείται το μικρόφωνο της συσκευής(tytn).

Αν πατήσεις σύντομα το κουμπί του bluetooth τότε ανοίγει η εφαρμογή των φωνητικών κλήσεων και χρησιμοποιείται το μικρόφωνο του Bluetooth

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...