Jump to content

Εφαρμογές email


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ στο κινητό μου το app aquamail για να τσεκάρει μόνο του κάθε 15 λεπτά τα μειλ μου και να με ενημερώνει αν έχω κάποιο νέο.

Τις τελευταίες μέρες όμως μετά από έλεγχο των μειλ μου στο καπάκι μου έρχεται μειλ από τη Microsoft για ύποπτη ενεργεία στα μειλ μου και με βάζει να αλλάξω κωδικό αναγκαστικά.

Έχω στείλει και μήνυμα στο aquamail support και μου έχουν πει απλά θα το κοιτάξουν και εκεί με έχουν αφήσει.

 

Δοκίμασα και το gmail by google που λένε ότι κάνει το ίδιο και υποστηριζει όλα τα μειλ αλλά ενώ τα δέχεται δεν τσεκάρει αυτόματα αν έχω κάποιο μειλ ή όχι μόνο χειροκίνητα παρόλο που έχει σαν επιλογή να κάνει τσεκ και αυτό κάθε 15 λεπτά.

Τι προτείνετε?

Σε εσάς που έχετε το aquamail σας παρουσιάζει προβλήματα τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Το gmail app όντως έχει πρόβλημα να τσεκάρει τα μειλ σου κάθε τάδε χρονικό όριο?

Το fairemail που λες δουλεύει με όλα τα mail accounts?

Είχες ποτέ κανένα πρόβλημα με το όταν τσεκάρει τα μειλ σου να σου χετε μετά μειλ από την Microsoft για suspicious mail.

37 minutes ago, geotzia said:

Δοκίμασε το FairEmail. Κατά την γνώμη μου ότι καλύτερο!! Ακόμα και στην δωρεάν έκδοση καλύπτει σχεδόν τα πάντα.

Το δοκίμασα φίλε. Δεν μ' αρέσει και ιδιαίτερα. Ειδικά το γραφικό του περιβάλλον πολύ φτωχό και μη πρακτικό.

Αν δεις το aquamail θα καταλάβεις τι εννοώ ακριβώς. Γι' αυτό και έχει κάτι εκατομμύρια κατεβάσματα σε σχέση με το fairmail που έχει μόνο με το ζόρι 500χιλ.

 

Ακόμα και το gmail της google έχει πολύ καλύτερο γραφικό περιβάλλον. Απλά δυστυχώς δεν δουλεύει το auto check.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν δουλεύει το auto check της Google?

Τόσα χρόνια μια χαρά μου δουλεύει εμένα, απλά υπάρχουν κάποιες αναβαθμίσεις εφαρμογής που πράγματι το χαλάει αυτό αλλά ως επί το πλείστον λειτουργεί!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έλα που τελευταία δεν δουλεύει.

Σε κανέναν λογαριασμό(Hotmail, yahoo, gmail κ.τ.λ.)

Και απ' ότι έχω δει στα σχόλια του app στο google play το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα δεν είμαι ο μόνος.

Εσένα σου δουλεύει και τώρα το auto check κάθε 15 λεπτά κανονικά? Αν ναι τι να σου πω είσαι από τους τυχερούς.

Link to comment
Share on other sites

αυτό σου έγραψα οτι τώρα τελευταία δεν δουλεύει, αλλά ως επι το πλείστον δεν έχω πρόβλημα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το έχω δοκιμάσει κι αυτό. 
Μερικές φορές δουλεύει άλλες πάλι όχι. 
έχω το aquamail άπειρα χρόνια έχω 7 Gmail push ..δουλεύουν μια χαρά..έχεις απενεργοποιησει την βελτιστοποιηση μπαταρίας ;
Link to comment
Share on other sites

  

On 19/10/2023 at 7:58 ΠΜ, ilka71 said:
On 19/10/2023 at 12:32 ΠΜ, adais said:
Το έχω δοκιμάσει κι αυτό. 
Μερικές φορές δουλεύει άλλες πάλι όχι. 

έχω το aquamail άπειρα χρόνια έχω 7 Gmail push ..δουλεύουν μια χαρά..έχεις απενεργοποιησει την βελτιστοποιηση μπαταρίας ;

Όχι δεν έχω απενεργοποίηση την βελτιστοποίηση μπαταρίας.

Αυτό λες να φταίει που δεν δουλεύει το τσεκάρισμα από το gmail app?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  
Όχι δεν έχω απενεργοποίηση την βελτιστοποίηση μπαταρίας.
Αυτό λες να φταίει που δεν δουλεύει το τσεκάρισμα από το gmail app?
φυσικά μπορεί, απενεργοποιησει την
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...