Jump to content

Redmi Note 13 Pro+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα...να επανερθω λιγο στο προβλημα μου,αντιμετοπιζω προβλημα συνδεσημοτητας στο αυτοκινητο με το android auto,ενω με το προηγουμενο κινητο μου ολα ετρεχαν κανονικα...εχετε να προτεινετε καποια λυση ???

τρεχω ακομα με την εκδοση 14.0.2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τη βοηθεια σας pls

 

στο κινητο, απο default τα πλαινα κουμπια ρυθμιζουν την ενταση της μουσικης και οχι τον ηχο κλησης, πως μπορω να το αλλαξω? 

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2024 at 4:37 ΜΜ, duende said:

τη βοηθεια σας pls

 

στο κινητο, απο default τα πλαινα κουμπια ρυθμιζουν την ενταση της μουσικης και οχι τον ηχο κλησης, πως μπορω να το αλλαξω? 

Δεν ξερω εαν αλλάζει κατι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα επώνυμο tempered glass δεν έχω βρει ακόμα.H nillkin τουλάχιστον που κοίταξα στο σαϊτ της δεν έχει βγάλει. Αν εντοπίσει κάποιος κάτι ας ποσταρει. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mantilas said:

Κανένα επώνυμο tempered glass δεν έχω βρει ακόμα.H nillkin τουλάχιστον που κοίταξα στο σαϊτ της δεν έχει βγάλει. Αν εντοπίσει κάποιος κάτι ας ποσταρει. 

Mεγαλο θεμα τελικα οι curved οθονες γιατι δεν μπορεις να βρεις τζαμακια,ή και να βρεις δεν εφαρμοζουν τέλεια.....Τι σκεφτηκανε και την κανανε curved την οθονη του 13 Pro+ ??

Edited by Candiaman
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει, απλά είναι θέμα η προστασία της. Τώρα εταιρείες όπως η nillkin δεν μπορούν να βγάλουν σωστά εφαρμόσιμο τζάμι; Δεν νομίζω να είναι τόσο δύσκολο. 

Link to comment
Share on other sites

Και να βγάλουν πάλι θέμα θα υπάρχει, τόσα χρόνια με τις curved οθόνες στα Samsung υπήρχε ανέκαθεν πρόβλημα, μόνο γυαλί domed ή ζελατίνα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konakis said:

Και να βγάλουν πάλι θέμα θα υπάρχει, τόσα χρόνια με τις curved οθόνες στα Samsung υπήρχε ανέκαθεν πρόβλημα, μόνο γυαλί domed ή ζελατίνα...

Θήκη wallet και ούτε ζελατίνες ούτε τζαμακια και ευχαριστιεσαι και την οθόνη 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dragon11 said:

Θήκη wallet και ούτε ζελατίνες ούτε τζαμακια και ευχαριστιεσαι και την οθόνη 

Αυτή τη λύση έχω υιοθετήσει κι εγώ για την ώρα. Θα είναι βέβαια ένα θέμα το καλοκαίρι λόγω όγκου στις τσέπες αλλά είναι η πιο ασφαλής επιλογή. Κουκουλωνεται εντελώς η συσκευή αλλά για την ώρα, με wallet είμαι, δεν σκέφτομαι για προστασία οθόνης. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dragon11 said:

Θήκη wallet και ούτε ζελατίνες ούτε τζαμακια και ευχαριστιεσαι και την οθόνη 

Και σε τυχον πτωση του κινητου  εισαι πιο σιγουρος με wallet θηκη....

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μου αρεσαν οι πορτοφολατες θήκες. Αν το ήξερα θα κρατούσα το φιλμ που είχε. Φαινόταν πολυ ποιοτικό και χοντρό για φιλμ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mantilas said:

Ποτέ δεν μου αρεσαν οι πορτοφολατες θήκες. Αν το ήξερα θα κρατούσα το φιλμ που είχε. Φαινόταν πολυ ποιοτικό και χοντρό για φιλμ

Μου εχουν πέσει κινητά απειρεςφορες.

Με wallet ποτέ δεν έσπασε κάποιο.

Αλλα για μενα το τηλ.ειναι εργαλειο οχι μοντελο

Link to comment
Share on other sites

έχει δύο φυσικές sim,η μία sim και μια esim?

1 hour ago, bdros said:

έχει δύο φυσικές sim,η μία sim και μια esim?

η και τα δύο ισχύουν;

Link to comment
Share on other sites

Δύο φυσικές sim (η υποδοχή sim είναι διπλής όψης) και μία esim. Δεν ξέρω βέβαια αν μπορούν να λειτουργήσουν στην πράξη δύο sim και μια esim, δηλαδή τρείς sim στο σύνολο. 

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2024 at 9:36 ΜΜ, dragon11 said:

Δεν ξερω εαν αλλάζει κατι τέτοιο 

τι κουλο ειναι αυτο? εχουν περασει δεκαδες κινητα απο τα χερια μου, ανεκαθεν τα πλαινα πληκτρα ρυθμιζαν τον ηχο κλησης, οχι τη μουσικη.

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, duende said:

τι κουλο ειναι αυτο? εχουν περασει δεκαδες κινητα απο τα χερια μου, ανεκαθεν τα πλαινα πληκτρα ρυθμιζαν τον ηχο κλησης, οχι τη μουσικη.

Λάθος άτομο.

Δεν ρωτησα εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με το 5g της cosmote τι παίζει? Δεν έχω συνδεθεί ποτέ και όταν στέλνω μνμ στο 1333 μου βγάζει ότι η συσκευή δεν είανι συμβατή. Εν τω μεταξύ στο ίδιο το site της η cosmote το έχει ως συμβατό.

12 minutes ago, kostas701 said:

Καλημέρα. Με το 5g της cosmote τι παίζει? Δεν έχω συνδεθεί ποτέ και όταν στέλνω μνμ στο 1333 μου βγάζει ότι η συσκευή δεν είανι συμβατή. Εν τω μεταξύ στο ίδιο το site της η cosmote το έχει ως συμβατό.

Τελικά έκανα το αρχαίο κόλπο, έβαλα την κάρτα σε άλλη συμβατή συσκευή ελληνική και όλα καλά

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2024 at 10:55 ΜΜ, tsimisde said:

Ψάξε στις ρυθμίσεις για το dns και βάλε τη διεύθυνση αυτή που γράφεται στην εικόνα. Στην περίπτωση μου, λειτούργησε άψογα, δεν έχω καθόλου διαφημίσεις, μια δοκιμή θα σε πείσει

Screenshot_2024-03-03-10-32-48-072_com.android.settings_Original.jpegΕν

Κάτι άλλο που κάνει αυτή η αλλαγή, μπορείς να μπαίνεις σε σελίδες που είναι μπλοκαρισμενες από τους παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή ήμουν από τους <<τυχερούς >>που παράγγειλα το κινητό από perishop με έκαιγε το θέμα της εγγύησης. Επικοινώνησα λοιπόν με infoquest τους έδωσα το ιμει και επειδή το κινητό είναι ευρωπαϊκής ένωσης καλύπτεται κανονικά από εγγύηση εκτός όμως doa. Δλδ αν πάθει τίποτα σε δύο χρόνια το αναλαμβάνει η infoguest κανονικά και δωρεάν βέβαια αν καλύπτονται οι προυοθεσεις. Μόνο αντικατάσταση δεν δικαιουμαι. Να πω εδώ ότι στο κουτί είχε αυτοκόλλητο xiaomi netherlands technology. 

Εν τω μεταξύ ακόμα με 14.02 είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Με τον αντίστοιχο φορτιστή, δεν έχω βρει άλλο τρόπο να φορτίζει πιο αργά. Και επίσης, δεν έχει σημαντική διαφορά στη φόρτιση, σε ένα 20λεπτο θέλει με τα 120W κάνα 5λεπτο παραπάνω θέλει για να φορτίσει με τα 67W. Έχω παρατηρήσει ότι αν το φορτίσω με αργό φορτιστή, έχει καλύτερη αυτονομία, με τον 120αρη, αδειάζει πιο γρήγορα και προσωπικά μιλώντας, επειδή δεν είμαι συνεχώς με ένα κινητό στο χέρι, δεν με πειράζει να το φορτίζω με 67W, δεν έχει και μεγάλη διαφορά στη διάρκεια που χρειάζεται για φόρτιση αλλά, για καλύτερη αυτονομία, ξεκάθαρα αξίζει. 

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού της μπαταρίας υπάρχει επιλογή στις πρόσθετες λειτουργιες, Ενίσχυση ταχύτητας φορτισης λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Ενίσχυση ταχύτητας ναι, δεν υπάρχει όμως ρύθμιση να φορτίζεις με χαμηλότερα Watt. Ακόμα και με απενεργοποιημένη την επιλογή που λες, πάλι φόρτιζε στα 120W. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, tsimisde said:

Ενίσχυση ταχύτητας ναι, δεν υπάρχει όμως ρύθμιση να φορτίζεις με χαμηλότερα Watt. Ακόμα και με απενεργοποιημένη την επιλογή που λες, πάλι φόρτιζε στα 120W. 

Αρα τι ρόλο παίζει η ενεργοποίηση της ταχειας φορτισης; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...