Jump to content

Apple Watch Series 9


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Apple Watch Series 9

 

Η Apple πραγματοποιεί το Wonderlust event και μόλις παρουσίασε τα Watch Series 9 με το νέο S9 SIP (System in Package). Η CPU του έχει 5.6 δις transistors και η GPU του είναι 30% ταχύτερη, ενώ υπάρχει και μία τετραπύρηνη neural engine. Όλα αυτά μεταφράζονται σε βελτιώσεις όπως η ταχύτερη επεξεργασία των αιτημάτων της Siri στη συσκευή.

Apple Watch Series 9 Launch

 

Επιπλέον, τα Watch Series 9 έχουν δεύτερης γενιάς ultra wideband chip για πιο ακριβή εντοπισμό, και όχι μόνο. Η οθόνη τους είναι η φωτεινότερη που έχουμε δει σε smartwatch, με 2000nits μέγιστη φωτεινότητα – τη διπλή από τα Watch Series 8. Επίσης, υποστηρίζουν “double-tap” που με το πάτημα δύο δαχτύλων εκτελείς ενέργειες, όπως η απάντηση μιας κλήσης. Πρακτικά χτυπάς τον αντίχειρα με τον δείκτη δύο φορές και το ρολόι το αναγνωρίζει, δίνοντας την αντίστοιχη εντολή, ανάλογα με την εφαρμογή που τρέχει.

Apple-Watch-Series-9-Launch-2.jpg

Τα Apple Watch Series 9 θα είναι διαθέσιμα σε εκδόσεις αλουμινίου με ροζ, starlight, ασημί, midnight, και product RED χρώματα. Επίσης, θα κυκλοφορήσουν σε εκδόσεις με ανοξείδωτο ατσάλι σε χρυσό, ασημί και γραφίτη αποχρώσης. Οι προπαραγγελίες ξεκινούν σήμερα και θα είναι διαθέσιμα από 22 Σεπτεμβρίου με τιμές εκκίνησης τα 399 δολάρια.

Apple Watch Series 9 Launch

Ο τεχνολογικός κολοσσός υπόσχεται βελτιώσεις που στοχεύουν στην προστασία του περιβάλλοντος. Σύμφωνα με την εταιρεία, τα Watch Series 9 είναι τα πρώτα ουδέτερα ως προς τον άνθρακα προϊόντα της. Έχει μικρύνει τη συσκευασία τους, κάτι που επιτρέπει την ευκολότερη μεταφορά και αποθήκευση, μειώνοντας τις αποστολές οι οποίες μπορούν να περιέχουν περισσότερες συσκευές.

Το Apple Watch Series 9 θα τρέχουν το watchOS 10 out of the box, το τελευταίο λειτουργικό σύστημα για smartwatch της εταιρείας. Το watchOS 10 είναι μια μεγάλη ανανέωση του λειτουργικού συστήματος, με έμφαση στη στοίβα widget που είναι προσβάσιμη με το γύρισμα της ψηφιακής κορώνας και σημαντικά ενημερωμένες εκδόσεις πολλών βασικών εφαρμογών. Το watchOS 10 κυκλοφορεί στις 18 Σεπτεμβρίου.

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημες τιμές Apple Watch 9 - Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Series 9 41mm - 459 €
Apple Watch Series 9 45mm - 489 €
Apple Watch Ultra 2 49mm - 909 €

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγινε η παραγγελια σημερα σε 45 mm , απο γερμανο με επιστροφη 15%.

Παραλαβη σε 3 ημερες.

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aenaos15 said:

Εγινε η παραγγελια σημερα σε 45 mm , απο γερμανο με επιστροφη 15%.

Παραλαβη σε 3 ημερες.

Τελική πόσο βγήκε?

Link to comment
Share on other sites

Στα 415

Με γεια….
Αφού το δοκιμάσεις πες μας και διάρκεια μπαταρίας!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kpetros said:


Με γεια….
Αφού το δοκιμάσεις πες μας και διάρκεια μπαταρίας!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κλασσικα apple watch. 2 ημερες με ολα ανοιχτα εκτος απο την οθονη.

Ακομη βεβαια χωρις προπονησεις λογω καιρου.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν σταλεί μια εικόνα σε κάποιο social (πχ what's app η fb messenger) την εμφανίζει στο ρολόι?

 

Επίσης με απλή χρήση υπάρχει περίπτωση να βγάλει βδομάδα η μπαταρία? 

Με το Huawei gt runner βγαζω κοντά 10 ημέρες (με τον αισθητήρα αναμτος οθόνης σε κίνηση ανοιχτό)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κλειστό άμα το έχεις βγάζει όσες μέρες θέλεις 

Αν είναι ανοιχτό είτε συνδεμένο είτε όχι, είτε με ειδοποιήσεις είτε χωρίς, είτε να παρακολουθεί παλμούς είτε όχι με τίποτα δεν βγάζει 3 μέρες 

Μονο το ultra αντέχει 3 μέρες κι αυτό με ευλάβεια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Νέος κάτοχος 41mm σε starlight. Εκπληκτικό δεν έχω λόγια! Καιβεγω από Γερμανό που είχε 15% επιστροφή. Πρώτη φορά εχω apple watch. Να περάσω tempered glass? Έχετε κάποια πρόταση? Σκέφτηκα της spigen αλλά δεν βλέπω καλά σχόλια..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θέλεις να χρησιμοποιήσεις και κάποια θήκη ή σκέτο tempered glass; Γιατί αυτά δεν πάνε μαζί εκτός και αν πάρεις κάποια θήκη με ενσωματωμένο τζάμι. Αλλιώς πας σε ζελατίνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Θέλεις να χρησιμοποιήσεις και κάποια θήκη ή σκέτο tempered glass; Γιατί αυτά δεν πάνε μαζί εκτός και αν πάρεις κάποια θήκη με ενσωματωμένο τζάμι. Αλλιώς πας σε ζελατίνα.

Όχι μόνο τζαμακι έλεγα. Μου φαίνεται too much με την θήκη. Μόνο glass θέλω

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2023 at 11:37 ΠΜ, math3 said:

Όχι μόνο τζαμακι έλεγα. Μου φαίνεται too much με την θήκη. Μόνο glass θέλω

Κανένας? Όλοι τα full body βάζετε? 

Link to comment
Share on other sites

Κανένας? Όλοι τα full body βάζετε? 

Ούτε κάν τζαμάκι. Στα Apple Watch δεν βάζεις τίποτα!


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerokill said:


Ούτε κάν τζαμάκι. Στα Apple Watch δεν βάζεις τίποτα!


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Σκέτο έτσι? Και αν φάει καμία σε κανένα τοίχο ή καμία γωνία μετά τι κάνουμε? Ούτε εγώ θέλω να βάλω. Πόσο μάλλον αυτές που το καλύπτουν όλο κ χαλάνε το στυλ του. Γι'αυτό λέω να πάω σε τζαμακι. Το λυπάμαι έτσι σκέτο.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, math3 said:

Σκέτο έτσι? Και αν φάει καμία σε κανένα τοίχο ή καμία γωνία μετά τι κάνουμε? Ούτε εγώ θέλω να βάλω. Πόσο μάλλον αυτές που το καλύπτουν όλο κ χαλάνε το στυλ του. Γι'αυτό λέω να πάω σε τζαμακι. Το λυπάμαι έτσι σκέτο.

Μετά το κλαίς!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, zerokill said:

Ούτε κάν τζαμάκι. Στα Apple Watch δεν βάζεις τίποτα!

Στα stainless steel ή titanium που έχουν sapphire glass ναι συμφωνώ. Στα αλουμινένια με το απλό τζαμί… θα έλεγα να το ξανασκεφτείτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanaso77 said:

Στα stainless steel ή titanium που έχουν sapphire glass ναι συμφωνώ. Στα αλουμινένια με το απλό τζαμί… θα έλεγα να το ξανασκεφτείτε.

Καμία πρόταση τελικά? Κάτι που να κάθεται καλά? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, math3 said:

Καμία πρόταση τελικά? Κάτι που να κάθεται καλά? 

Προσωπικά στα ρολόγια μου έβαζα πάντα αυτή τη ζελατίνα της Spigen στην οθόνη γιατί ήταν συμβατή με όλες τις θήκες. Δεν είναι απλή ζελατίνα, είναι πιο ανθεκτικό υλικό υγρής τοποθέτησης που σημαίνει ότι μπαίνει και εύκολα. Εναλλακτικά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις και το αντίστοιχο τζαμάκι της ίδιας εταιρίας. Στο συγκεκριμένο μαγαζί το βρίσκεις οικονομικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Προσωπικά στα ρολόγια μου έβαζα πάντα αυτή τη ζελατίνα της Spigen στην οθόνη γιατί ήταν συμβατή με όλες τις θήκες. Δεν είναι απλή ζελατίνα, είναι πιο ανθεκτικό υλικό υγρής τοποθέτησης που σημαίνει ότι μπαίνει και εύκολα. Εναλλακτικά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις και το αντίστοιχο τζαμάκι της ίδιας εταιρίας. Στο συγκεκριμένο μαγαζί το βρίσκεις οικονομικά.

Ευχαριστώ πολύ. Θα πάω μάλλον για το τζαμακι για να μου δίνει λίγο περισσότερο αντοχή.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση. Έχω 3 μέρες που τοποθέτησα  tempered glass ezfit proflex. Την πρώτη μέρα το βράδυ έβγαλε μια φουσκάλα. Την δεύτερη μερα έβγαλε δεύτερη φουσκάλα. Σήμερα τρίτη μέρα μόλις ήρθα στην δουλειά είδα το τζαμακι να έχει βγει τελείως από την θέση του και να κάθεται διαγώνια πάνω στην οθόνη του ρολογιού. Έχει βέβαια και ένα δεύτερο τεμάχιο μέσα στην συσκευασια αλλά οι ενδείξεις δεν είναι πολύ καλές όπως καταλαβαίνετε. Επίσης μου μείωνε πάρα πολύ την απόκριση της αφής. Σε γωνίες δηλ έπρεπε να πατήσω 3-4 φορές για να το δεχτεί. Αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει ολο το κελυφος με panzerfolie anti Spy το φοραω στην δουλεια,οδηγος φορτηγων που ανα πασα στιγμη παλευω με τα σιδερα και μπορει να χτυπησει,αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο. Δεν εχει μεγαλη διαφορα  σε ογκο απο οτι σκετο και η αποκριση της οθονης δεν χανει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο app δωρεαν για περπατημα,που να γραφει αυτοματα και να εχει και τον χαρτη των διαδρομων που κανω? Δλδ να μην χρειαζεται να κανω εναρξη χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δε χρειάζεσαι ξεχωριστό app για κάτι τέτοιο. Όταν ξεκινάς το περπάτημα, μετά από λίγο σε ρωτάει η συσκευή αν θέλεις να καταγράφει η δραστηριότητα και κρατάει τα πάντα από την αρχή και τη διαδρομή που έκανες στο χάρτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, athanaso77 said:

Δε χρειάζεσαι ξεχωριστό app για κάτι τέτοιο. Όταν ξεκινάς το περπάτημα, μετά από λίγο σε ρωτάει η συσκευή αν θέλεις να καταγράφει η δραστηριότητα και κρατάει τα πάντα από την αρχή και τη διαδρομή που έκανες στο χάρτη.

Έτσι ακριβώς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...