Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Olja said:

Ναι, για Apple Watch μιλάμε.

Προς το παρόν έχω απενεργοποιήσει την κάλυψη για σίγαση από το ρολόι και φαίνεται να δουλεύει κανονικά.

Το να αποσυνδέσω το ρολόι είναι το μόνο που δεν έχω κάνει, αλλά το χρειάζομαι για τη δουλειά μου, οπότε και να φταίει το ρολόι πάλι θα πρέπει να το φοράω.

Το θέμα είναι ότι παιδεύομαι με αυτό το πρόβλημα μήνες τώρα και λύση δεν υπάρχει. Αν μου το ξανακάνει, υπάρχει και ένα S24 Ultra που περιμένει υπομονετικά στο συρτάρι...

Έχεις καμία θήκη ή κανένα τζαμί στο ρολόι; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Tasos19s said:

Έχεις καμία θήκη ή κανένα τζαμί στο ρολόι; 

Ναι, έχω τζάμι και πριν από αυτό είχα μεμβράνη. Λες να έχει κάποια σχέση αυτό;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Olja said:

Ναι, έχω τζάμι και πριν από αυτό είχα μεμβράνη. Λες να έχει κάποια σχέση αυτό;

Μπορεί να ενοχλεί το ρολόι και κλείνει την κλήση την βάζει σε σιγαση δηλαδή 

Αν δεις ότι χωρίς το ρολόι δεν έχεις πρόβλημα, τότε βγάλε την θήκη η το τζαμί και σύνδεσα το ρολόι να δεις πως τα πηγαίνει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Μπορεί να ενοχλεί το ρολόι και κλείνει την κλήση την βάζει σε σιγαση δηλαδή 

Αν δεις ότι χωρίς το ρολόι δεν έχεις πρόβλημα, τότε βγάλε την θήκη η το τζαμί και σύνδεσα το ρολόι να δεις πως τα πηγαίνει 

Δεν θα το σκεφτόμουν ποτέ. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Ίσως να είναι και βλακεία αυτό που θα γράψω και απλά να τυχαίνει...αλλά το πρόβλημα το αντιμετωπίζετε όσοι έχετε και ρολόϊ, από αυτά που διαβάζω.

Σε εμένα και στις κοπέλας μου όλα καλά.

Έγραψα πρώτος ότι έχω το πρόβλημα και ΔΕΝ έχω ρολόι.
Απλά περιμένω αναβάθμιση με λύση. 
Βα είσαι επαγγελματίας με 100αδες τηλέφωνα μέσα στην ημέρα και να χάνεις τις κλήσεις.........
Τέλος πάντων. Αναμονή..

12 ώρες πριν, Olja said:

Καθόλου βλακεία δεν έγραψες. Κι εγώ βλέπω ότι συμβαίνει σε χρήστες με ρολόγια κυρίως.

Όλα όσα έγραψες τα έχω κάνει. Προς το παρόν το τεστάρω έχοντας απενεργοποιήσει τη ρύθμιση να κάνεις σίγαση στην κλήση καλύπτοντας την οθόνη του ρολογιού. Μέχρι τώρα δεν το έχει κάνει, βλέπουμε...

Έχω το πρόβλημα χωρίς να έχω ρολόι..

9 ώρες πριν, kastorakos84 said:

Στη δική μου περίπτωση, σωστά φαντάζεσαι. Το θέμα είναι ότι, το αντιμετωπίζει και ο @montoya_42, που απ' ότι αναφέρει δεν έχει ρολόι συνδεμένο. Οπότε, λογικά, είναι κάποιο bug που συμβαίνει σε τυχαίο αριθμό χρηστών.

Ακριβώς 

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Μπορεί να ενοχλεί το ρολόι και κλείνει την κλήση την βάζει σε σιγαση δηλαδή 

Αν δεις ότι χωρίς το ρολόι δεν έχεις πρόβλημα, τότε βγάλε την θήκη η το τζαμί και σύνδεσα το ρολόι να δεις πως τα πηγαίνει 

Τάσο, όπως έγραψες πριν, είναι κάποιο bug και απλά περιμένουμε λύση. 
Στο μόνο που μου πάει το μυαλό είναι μήπως συμβαίνει σε όσους έχουμε βάλει δικό μας ήχο κλήσης και όχι κάποιο "ντριν-ντριν" της συσκευής.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, montoya_42 said:

Έγραψα πρώτος ότι έχω το πρόβλημα και ΔΕΝ έχω ρολόι.
Απλά περιμένω αναβάθμιση με λύση. 
Βα είσαι επαγγελματίας με 100αδες τηλέφωνα μέσα στην ημέρα και να χάνεις τις κλήσεις.........
Τέλος πάντων. Αναμονή..

Έχω το πρόβλημα χωρίς να έχω ρολόι..

Ακριβώς 

Τάσο, όπως έγραψες πριν, είναι κάποιο bug και απλά περιμένουμε λύση. 
Στο μόνο που μου πάει το μυαλό είναι μήπως συμβαίνει σε όσους έχουμε βάλει δικό μας ήχο κλήσης και όχι κάποιο "ντριν-ντριν" της συσκευής.......

Βάλε εμένα άλλο ήχο κλήσης από αυτά που έχει η συσκευή μέσα και δοκίμασε ξανά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει πολλούς ήχους κλήσης, δεν νομίζω ότι φταίει αυτό.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν περιμένω να λυθεί το θέμα με αναβάθμιση. Έχω γράψει στο reddit για αυτό και δεν απάντησε ούτε ένας. Που σημαίνει ότι το πρόβλημα προκύπτει σε ελάχιστους. 

@montoya_42, δοκίμασε σβήσιμο και set up as new. Μπορεί να βοηθήσει. Είσαι ο πρώτος που ακούω να έχει το θέμα χωρίς ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Olja said:

Έχω δοκιμάσει πολλούς ήχους κλήσης, δεν νομίζω ότι φταίει αυτό.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν περιμένω να λυθεί το θέμα με αναβάθμιση. Έχω γράψει στο reddit για αυτό και δεν απάντησε ούτε ένας. Που σημαίνει ότι το πρόβλημα προκύπτει σε ελάχιστους. 

@montoya_42, δοκίμασε σβήσιμο και set up as new. Μπορεί να βοηθήσει. Είσαι ο πρώτος που ακούω να έχει το θέμα χωρίς ρολόι.

Μια απλή επαναφορά ρυθμίσεων μόνο ίσως βοηθήσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2024 at 3:28 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Σε συνέχεια αυτού που αναφέρει ο φίλος από πάνω περί χαμήλωμα έντασης κουδουνισματος, απλά απενεργοποιείς το Δυνατότητες προσοχής:

 

IMG_1225.jpeg

 

On 1/7/2024 at 11:38 ΜΜ, koutsis said:

Για τα αξεσουάρ ότι ισχύει για όλα τα τηλέφωνα ισχύει και για αυτό. Τίποτα το ιδιαίτερο. Για τη μετάβαση υπάρχει η Android εφαρμογή move to ios που μεταφέρει τα περισσότερα δεδομένα από Android σε ios.

Λογικά θα φταίει ότι είσαι κοντά στο τηλέφωνο και το κοιτάς. Άλλαξε αυτή τη ρύθμιση να δεις αν αλλάξει κάτι...

 

IMG_7288.jpeg

 

On 5/7/2024 at 8:30 ΠΜ, Olja said:

Μην παιδεύεστε άσκοπα, το πρόβλημα δεν έχει λύση. Δεν φταίει κάποια συγκέντρωση, δεν φταίνε οι δυνατότητες προσοχής, δεν υπάρχει καμία ρύθμιση που να το λύνει. Αντιμετωπίζω το ίδιο ακριβώς θέμα από τον Μάρτιο και έχω κάνει τα πάντα: σβήσιμο και set up as new σε τηλέφωνο και ρολόι, άπειρες ώρες στην υποστήριξη της apple, αγορά καινούργιου τηλεφώνου και ρολογιού, αλλαγή sim, αλλαγή παρόχου και πολλά άλλα που ούτε καν θυμάμαι πια.

Το πρόβλημα βρίσκεται στο iOS και, αν θυμάμαι καλά, υπάρχει από την 17.2 και έπειτα. Ο ήχος κλήσης και η δόνηση χτυπάνε για ένα δευτερόλεπτο και μετά σταματάνε και σε τηλέφωνο και σε ρολόι. Έχω χάσει άπειρες κλήσεις έτσι. 

 

43 minutes ago, Olja said:

Έχω δοκιμάσει πολλούς ήχους κλήσης, δεν νομίζω ότι φταίει αυτό.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν περιμένω να λυθεί το θέμα με αναβάθμιση. Έχω γράψει στο reddit για αυτό και δεν απάντησε ούτε ένας. Που σημαίνει ότι το πρόβλημα προκύπτει σε ελάχιστους. 

@montoya_42, δοκίμασε σβήσιμο και set up as new. Μπορεί να βοηθήσει. Είσαι ο πρώτος που ακούω να έχει το θέμα χωρίς ρολόι.

εγω παντως αυτο το προβλημα το παρατηρω πολυ καιρο, ισως και με το 14αρι απο περισυ. ΘΕωρω οτι μαλλον το παρατηρουμε οσοι εχουμε και πολλες κλησεις. οι υπολοιποι πρωτον θεωρουν φυσιολογικο να μην χτυπαει το κινητο αν εχουν ρολοι κτλ (και καλα στα πλαισια διακριτικοτητας που θελει το μοντελο apple ) και κατι τετοια..

Προσωπικα δεχομαι πανω απο 100 κλησεις τη μερα τις περιοδους αιχμης οπως τωρα και συμβαινει συνεχεια, εχω κλεισει ολες αυτες τις ρυθμισεις, εχω ρολοι το οποιο ειτε το φοραω ειτε οχι το παθαινει και γενικα δεν εχω βγαλει ακρη. Το θεμα ειναι οτι χανω σημαντικες κλησεις και μονη λυση ειναι να αλλαξω τηλ που δεν το κανω ακομα γιατι σε αυτο το μεγεθος δεν με ικανοποιει καποιο αλλο με καμερα και μπαταρια και σχεδιασμο αναλογο. απλα ζω με  αυτο. Γενικα το αι φον εχει θεματα με κλησεις, χθες μου ετυχε να με καλουν, να προσπαθω να κανω το slide για απαντηση και να μην το πιανει σε σημειο που μου ηρθε να το σπασω. τι κλειδωνα οθονη, τι ξεκλειδωνα, τιποτα.  το συγκεκριμενο το εχω παθει πολλες φορες επισης.δεν ξερω αν μπορει να παρατηρησει τετοια θεματα καποιος που εχει 10 κλησεις τη μερα, το κινητο τρωει λιγοτερο ζορι κτλ. εμενα δουλευει πολυ και γυρναω με μπαταρια 30-40% το βραδυ μονο λογω κλησεων. εχω κλεισει wifi calling και το εχω ξανα παθει αλλα δυστυχως η ελλειψη επιλογων στο να εχεις τετοιες ρυθμισεις σε ενα widget ή στην κουρτινα ειδοποιησεων με αναγκασε να εχω ανοιχτη τη συγκεκριμενη λειτουργια γιατι στο σπιτι δεν εχω παντα καλο σημα και το wifi calling χρειαζεται, ειδικα στο γκαραζ μου. αν ηταν σε μια συντομευση καπου ευκολα θα το ανοιγοκλεινα να πειραματιστω πιο πολυ, αν φταιει αυτο.. 

α! και οι συντομευσεις που εχει το ios ειναι πυρηνικη φυσικη για μενα, αν και 20 χρονια με την τεχνολογια, δεν καταφερα να τις καταλαβω οσο ασχοληθηκα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα λογισμικου ξεκαθαρα, ουτε θεμα ηχου κλησης ουτε θεμα ρυθμισεων,

το πιανει κατα περιοδους και ουτε κτυπαει  αλλα ουτε ερχετε ειδοποιηση (δονηση) στο apple watch και οσες κλησεις δεν τις εχασα τελικα ητα γιατι ετυχε με την ακρη του ματιου μου να δω την οθονη του τηλεφωνου στην ακρη του γραφειου. Δεν συνεβαινε πριν αυτο, ειχα και ειχο στο τηλεφωνο και δονηση στο ρολοι. Περασα και την beta 17.6 μηπως και εχει διορθωθε αλλα τιποτα, εκανα report στην εφαρμογη feedback και περιμενω,

μεχρι τοτε...

με μια επανεκκινηση συνηθως στρωνει μεχρι την επομενη φορα....

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

Είναι bug καθαρά και δεν λύνεται με ημίμετρα 

Να μην ανοίγει η οθόνη και να μην μπορείς να απαντήσεις έχει συμβεί νομίζω σε όλους μας 

Οσοι κάνουν πολλές κλήσεις σίγουρα θα τους έχει συμβεί περισσότερες φορές 

Οτι δεν χτυπάει καθόλου αυτό δεν το ξέρω γιατί σίγουρα το έχω 2-3 χρόνια στο αθόρυβο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

ειναι προβλημα λογισμικου ξεκαθαρα, ουτε θεμα ηχου κλησης ουτε θεμα ρυθμισεων,

το πιανει κατα περιοδους και ουτε κτυπαει  αλλα ουτε ερχετε ειδοποιηση (δονηση) στο apple watch και οσες κλησεις δεν τις εχασα τελικα ητα γιατι ετυχε με την ακρη του ματιου μου να δω την οθονη του τηλεφωνου στην ακρη του γραφειου. Δεν συνεβαινε πριν αυτο, ειχα και ειχο στο τηλεφωνο και δονηση στο ρολοι. Περασα και την beta 17.6 μηπως και εχει διορθωθε αλλα τιποτα, εκανα report στην εφαρμογη feedback και περιμενω,

μεχρι τοτε...

με μια επανεκκινηση συνηθως στρωνει μεχρι την επομενη φορα....

ετσι ειναι και ειναι κριμα γιατι το πηραμε για τη σταθεροτητα και την αξιοπιστια του υποτιθεται. τελος παντων, απλα νιωθω μια δικαιωση γιατι απο περισυ αναφερω τετοια θεματα και παρολο οτι με βοηθησαν τα μελη να κλεισω αναλογες ρυθμισεις, δεν ηταν αυτες τελικα. Απλως με την ακρη του ματιου μου επαιρνα χαμπαρι την κληση πολλες φορες και εψαχνα να δω τι γινεται. 

18 minutes ago, Tasos19s said:

Είναι bug καθαρά και δεν λύνεται με ημίμετρα 

Να μην ανοίγει η οθόνη και να μην μπορείς να απαντήσεις έχει συμβεί νομίζω σε όλους μας 

Οσοι κάνουν πολλές κλήσεις σίγουρα θα τους έχει συμβεί περισσότερες φορές 

Οτι δεν χτυπάει καθόλου αυτό δεν το ξέρω γιατί σίγουρα το έχω 2-3 χρόνια στο αθόρυβο 

εμενα αυτο μου εχει συμβει αρκετες φορες και μαλιστα χωρις να εχει φορτο εργασιας το κινητο, πχ χθες ημουν πανω στη βεσπα, χτυπησε, το εβγαλα απο τσεπη και απλα κολλησε. εκανα στην ακρη φυσικα και παρολο οτι προσπαθουσα να απαντησω τιποτα. εννοειται οτι ημουν μες το χωριο σε σημειο με αψογο σημα (γιατι καμια φορα μπορει να κοπει το σημα και να κολλησει μια κλησει,το εχω παθει σε μετακινηση εκτος πολης οπου ξερω οτι ειναι κακο το σημα και το θεωρω και λογικο).

Κατι αναλογο ομως δεν μου ειχε συμβει με παλιοτερες συσκευες, παρα μονο σε περιπτωσεις που χανεται το σημα εν κινησει οπως ανεφερα. εδω κολλαει μες το γραφειο, εξω απο το γραφειο, στο δρομο για το σπιτι (1500 μετρα απο το γραφειο) κτλ κτλ κτλ. τραγικο γιατι σου σπαει τα νευρα οταν πιεζεσαι απο χρονο και εχεις μια συσκευη μπροστα σου να την κοιτας μεχρι να ξεκολλησει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

ετσι ειναι και ειναι κριμα γιατι το πηραμε για τη σταθεροτητα και την αξιοπιστια του υποτιθεται. τελος παντων, απλα νιωθω μια δικαιωση γιατι απο περισυ αναφερω τετοια θεματα και παρολο οτι με βοηθησαν τα μελη να κλεισω αναλογες ρυθμισεις, δεν ηταν αυτες τελικα. Απλως με την ακρη του ματιου μου επαιρνα χαμπαρι την κληση πολλες φορες και εψαχνα να δω τι γινεται. 

εμενα αυτο μου εχει συμβει αρκετες φορες και μαλιστα χωρις να εχει φορτο εργασιας το κινητο, πχ χθες ημουν πανω στη βεσπα, χτυπησε, το εβγαλα απο τσεπη και απλα κολλησε. εκανα στην ακρη φυσικα και παρολο οτι προσπαθουσα να απαντησω τιποτα. εννοειται οτι ημουν μες το χωριο σε σημειο με αψογο σημα (γιατι καμια φορα μπορει να κοπει το σημα και να κολλησει μια κλησει,το εχω παθει σε μετακινηση εκτος πολης οπου ξερω οτι ειναι κακο το σημα και το θεωρω και λογικο).

Κατι αναλογο ομως δεν μου ειχε συμβει με παλιοτερες συσκευες, παρα μονο σε περιπτωσεις που χανεται το σημα εν κινησει οπως ανεφερα. εδω κολλαει μες το γραφειο, εξω απο το γραφειο, στο δρομο για το σπιτι (1500 μετρα απο το γραφειο) κτλ κτλ κτλ. τραγικο γιατι σου σπαει τα νευρα οταν πιεζεσαι απο χρονο και εχεις μια συσκευη μπροστα σου να την κοιτας μεχρι να ξεκολλησει.

Το iOS 17 νομίζω δεν είναι και ότι καλύτερο από τέτοια θέματα 

Προβληματα και κολλήματα πάντα υπήρχαν δεν μπορώ να πω επειδή από το 2007 έχω iPhone 

Εγώ μετάνιωσα παρά πολύ που πριν ένα μήνα αναβάθμισα σε iOS 17. Χάλασα την συσκευή μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να αναφέρω καο εγω που δέχομαι παρα πολλές κλησεις καθημερινά οτι δεν εχω αντιμετωπίσει  τέτοιο πρόβλημα ευτυχώς...

Ρολόι garmin fenix 7x και το κινητό μόνιμα στο αθόρυβο (ουτε δόνηση)...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω 

Αυτά όλα που γράφουνε εδώ μου φαίνονται κουφά 

Τόσα χρόνια με iPhone και apple watch ποτέ κανενα προβλημα ..ουτε εγω ουτε οι γνωστοί μου 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pavlos.dr said:

Δεν ξέρω 

Αυτά όλα που γράφουνε εδώ μου φαίνονται κουφά 

Τόσα χρόνια με iPhone και apple watch ποτέ κανενα προβλημα ..ουτε εγω ουτε οι γνωστοί μου 

Συνήθως εδώ γράφουν κάποιοι που αντιμετωπίζουν προβλήματα 

Οι χιλιάδες άλλοι δεν γράφουν αφού δεν έχουν και κάποιο πρόβλημα 

Υπαρχουν κάποια bug δεν χωράει αμφισβήτηση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pavlos.dr said:

Δεν ξέρω 

Αυτά όλα που γράφουνε εδώ μου φαίνονται κουφά 

Τόσα χρόνια με iPhone και apple watch ποτέ κανενα προβλημα ..ουτε εγω ουτε οι γνωστοί μου 

Εγώ πάλι θα έλεγα πως κουφό είναι να μην έχεις αντιμετωπίσει ΠΟΤΕ πρόβλημα όταν η ίδια η Apple έχει αναγνωρίσει πολλά από αυτά (και βέβαια τα διόρθωσε στην πορεία).........

4 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Παιδιά να αναφέρω καο εγω που δέχομαι παρα πολλές κλησεις καθημερινά οτι δεν εχω αντιμετωπίσει  τέτοιο πρόβλημα ευτυχώς...

Ρολόι garmin fenix 7x και το κινητό μόνιμα στο αθόρυβο (ουτε δόνηση)...

Ίσως επειδή το έχεις στο αθόρυβο.......

17 ώρες πριν, Tasos19s said:

Το iOS 17 νομίζω δεν είναι και ότι καλύτερο από τέτοια θέματα 

Προβληματα και κολλήματα πάντα υπήρχαν δεν μπορώ να πω επειδή από το 2007 έχω iPhone 

Εγώ μετάνιωσα παρά πολύ που πριν ένα μήνα αναβάθμισα σε iOS 17. Χάλασα την συσκευή μου

Το μοναδικό "χαλασμα" του 17 θα έλεγα πως είναι η αυτονομία. Μέχρι που μου ήρθε αυτό......😁 

Και σκέψου πως στην αρχή δεν κατάλαβα ότι έχω πρόβλημα, στην πορεία τσέκαρα την "προσοχή" μήπως φταίει αυτό και στο τέλος είπα αφού δεν το ανέφερε άλλος θα είναι κάποιο θέμα της συσκευής μου. Γι αυτό και άργησα να το αναφέρω. Τελικά όμως ακολούθησαν πολλοί κι αυτό δείχνει πως υπάρχει ένα γενικότερο θέμα (όχι βέβαια σε όλους) οπότε θα έρθει και η διόρθωση. 

Συμβαίνουν αυτά.

On 6/7/2024 at 11:08 ΠΜ, Nikos_Mpl said:

 

 

 

εγω παντως αυτο το προβλημα το παρατηρω πολυ καιρο, ισως και με το 14αρι απο περισυ. ΘΕωρω οτι μαλλον το παρατηρουμε οσοι εχουμε και πολλες κλησεις. οι υπολοιποι πρωτον θεωρουν φυσιολογικο να μην χτυπαει το κινητο αν εχουν ρολοι κτλ (και καλα στα πλαισια διακριτικοτητας που θελει το μοντελο apple ) και κατι τετοια..

Προσωπικα δεχομαι πανω απο 100 κλησεις τη μερα τις περιοδους αιχμης οπως τωρα και συμβαινει συνεχεια, εχω κλεισει ολες αυτες τις ρυθμισεις, εχω ρολοι το οποιο ειτε το φοραω ειτε οχι το παθαινει και γενικα δεν εχω βγαλει ακρη. Το θεμα ειναι οτι χανω σημαντικες κλησεις και μονη λυση ειναι να αλλαξω τηλ που δεν το κανω ακομα γιατι σε αυτο το μεγεθος δεν με ικανοποιει καποιο αλλο με καμερα και μπαταρια και σχεδιασμο αναλογο. απλα ζω με  αυτο. Γενικα το αι φον εχει θεματα με κλησεις, χθες μου ετυχε να με καλουν, να προσπαθω να κανω το slide για απαντηση και να μην το πιανει σε σημειο που μου ηρθε να το σπασω. τι κλειδωνα οθονη, τι ξεκλειδωνα, τιποτα.  το συγκεκριμενο το εχω παθει πολλες φορες επισης.δεν ξερω αν μπορει να παρατηρησει τετοια θεματα καποιος που εχει 10 κλησεις τη μερα, το κινητο τρωει λιγοτερο ζορι κτλ. εμενα δουλευει πολυ και γυρναω με μπαταρια 30-40% το βραδυ μονο λογω κλησεων. εχω κλεισει wifi calling και το εχω ξανα παθει αλλα δυστυχως η ελλειψη επιλογων στο να εχεις τετοιες ρυθμισεις σε ενα widget ή στην κουρτινα ειδοποιησεων με αναγκασε να εχω ανοιχτη τη συγκεκριμενη λειτουργια γιατι στο σπιτι δεν εχω παντα καλο σημα και το wifi calling χρειαζεται, ειδικα στο γκαραζ μου. αν ηταν σε μια συντομευση καπου ευκολα θα το ανοιγοκλεινα να πειραματιστω πιο πολυ, αν φταιει αυτο.. 

α! και οι συντομευσεις που εχει το ios ειναι πυρηνικη φυσικη για μενα, αν και 20 χρονια με την τεχνολογια, δεν καταφερα να τις καταλαβω οσο ασχοληθηκα.

Δυστυχώς συνάδελφε, στην δουλειά μας το τηλέφωνο είναι η προέκταση του χεριού μας και τώρα που είμαστε στα κατακοκκινα μας έκατσε κι αυτό σε σημείο να λέμε "θα το πετάξω από το παράθυρο". Το χειρότερο είναι πως έχω άτομο με τρομερό θέμα υγείας (τρέχουμε στα νοσοκομεία) και χθες έχασα την κλήση του ασθενοφόρου που μας έψαχνε. Ευτυχώς το είδα (από μόνος μου) λίγα λεπτά μετά. Να σου πω ότι από θαύμα γλύτωσε το κινητό. Εν ετει 2024 δεν έχουμε τα βασικά που είχαμε το 1997 με το ιστορικό Nokia........

Μου έφυγαν τα νεύρα και μου έμεινε μια τεράστια απογοήτευση. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, montoya_42 said:

Εγώ πάλι θα έλεγα πως κουφό είναι να μην έχεις αντιμετωπίσει ΠΟΤΕ πρόβλημα όταν η ίδια η Apple έχει αναγνωρίσει πολλά από αυτά (και βέβαια τα διόρθωσε στην πορεία).........

Ίσως επειδή το έχεις στο αθόρυβο.......

Το μοναδικό "χαλασμα" του 17 θα έλεγα πως είναι η αυτονομία. Μέχρι που μου ήρθε αυτό......😁 

Και σκέψου πως στην αρχή δεν κατάλαβα ότι έχω πρόβλημα, στην πορεία τσέκαρα την "προσοχή" μήπως φταίει αυτό και στο τέλος είπα αφού δεν το ανέφερε άλλος θα είναι κάποιο θέμα της συσκευής μου. Γι αυτό και άργησα να το αναφέρω. Τελικά όμως ακολούθησαν πολλοί κι αυτό δείχνει πως υπάρχει ένα γενικότερο θέμα (όχι βέβαια σε όλους) οπότε θα έρθει και η διόρθωση. 

Συμβαίνουν αυτά.

Δυστυχώς συνάδελφε, στην δουλειά μας το τηλέφωνο είναι η προέκταση του χεριού μας και τώρα που είμαστε στα κατακοκκινα μας έκατσε κι αυτό σε σημείο να λέμε "θα το πετάξω από το παράθυρο". Το χειρότερο είναι πως έχω άτομο με τρομερό θέμα υγείας (τρέχουμε στα νοσοκομεία) και χθες έχασα την κλήση του ασθενοφόρου που μας έψαχνε. Ευτυχώς το είδα (από μόνος μου) λίγα λεπτά μετά. Να σου πω ότι από θαύμα γλύτωσε το κινητό. Εν ετει 2024 δεν έχουμε τα βασικά που είχαμε το 1997 με το ιστορικό Nokia........

Μου έφυγαν τα νεύρα και μου έμεινε μια τεράστια απογοήτευση. 

Επειδή είμαστε συνάδελφοι ίσως είσαι ο μόνος που μπορείς να καταλάβεις την ψυχολογια μου και κάτω από ποιες συνθήκες τα γράφω.. Πόσο μάλλον όταν τώρα περνάς και τέτοιο θέμα. Σκέψου την Τετάρτη ανέβηκα αυθημερον από Σπάρτη του σκοτωμου για συνάντηση με τον Δημα μπας και γίνει τίποτα με προθεσμίες και λοιπά θέματα και το κινητό είχε πάρει φωτιά στο δρόμο από κλήσεις. Εννοείται πως έχασα κάποιες απλά επειδή ήμουν στο τιμόνι μπορούσα και τις  έβλεπα. Για εμάς το  θέμα κλήσεις είναι το πιο σημαντικό μάζι με την κάμερα μιας και έχουμε παιδιά.. Τέλος πάντων στο τέλος θα πάμε σε καμία huawei. 

Ζω για τη μέρα που θα δοθεί ναυαρχίδα με τις δυνατότητες ενός iPhone ή s24 ultra κτλ σε μέγεθος s24 plus ή pro max 15 που είναι σχετικά ανεκτα. 

18 ώρες πριν, Tasos19s said:

Το iOS 17 νομίζω δεν είναι και ότι καλύτερο από τέτοια θέματα 

Προβληματα και κολλήματα πάντα υπήρχαν δεν μπορώ να πω επειδή από το 2007 έχω iPhone 

Εγώ μετάνιωσα παρά πολύ που πριν ένα μήνα αναβάθμισα σε iOS 17. Χάλασα την συσκευή μου

Η αλήθεια είναι ότι με 17 έγινε χειρότερα. Πριν δεν είχα τόσα και εγώ 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, montoya_42 said:

Το χειρότερο είναι πως έχω άτομο με τρομερό θέμα υγείας (τρέχουμε στα νοσοκομεία) και χθες έχασα την κλήση του ασθενοφόρου που μας έψαχνε. Ευτυχώς το είδα (από μόνος μου) λίγα λεπτά μετά. Να σου πω ότι από θαύμα γλύτωσε το κινητό. Εν ετει 2024 δεν έχουμε τα βασικά που είχαμε το 1997 με το ιστορικό Nokia........

Μου έφυγαν τα νεύρα και μου έμεινε μια τεράστια απογοήτευση. 

Έλεος, αυτό είναι απαράδεκτο! Στη θέση σου θα το είχα πετάξει από το παράθυρο με συνοπτικές διαδικασίες (όχι ότι δεν είμαι ήδη στο τσακ). 

Από τα bugs που είχε κατά καιρούς το iPhone, αυτό είναι το πιο επικίνδυνο. Τα άλλα είναι απλώς εκνευριστικά, άλλα λιγότερο, άλλα περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω εγώ μια τελευταία λύση που πιθανόν θα βοηθήσει 

Restore από το iTunes για να ξανά γράψει το λογισμικό από την αρχή 

Εχετε κάποιο bug που έχει σχέση με το Face ID 

Αν βέβαια έχετε χρόνο αξίζει τον κόπο νομίζω θα σας λύσει τα προβλήματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Να σας πω εγώ μια τελευταία λύση που πιθανόν θα βοηθήσει 

Restore από το iTunes για να ξανά γράψει το λογισμικό από την αρχή 

Εχετε κάποιο bug που έχει σχέση με το Face ID 

Αν βέβαια έχετε χρόνο αξίζει τον κόπο νομίζω θα σας λύσει τα προβλήματα 

καμια σχεση το προβλημα με αυτο που αναφερεις ομως...καμια....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Να σας πω εγώ μια τελευταία λύση που πιθανόν θα βοηθήσει 

Restore από το iTunes για να ξανά γράψει το λογισμικό από την αρχή 

Εχετε κάποιο bug που έχει σχέση με το Face ID 

Αν βέβαια έχετε χρόνο αξίζει τον κόπο νομίζω θα σας λύσει τα προβλήματα 

Το έχω κάνει ΚΑΙ αυτό. Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Olja said:

Το έχω κάνει ΚΑΙ αυτό. Τίποτα.

Δεν εξηγείται 

Πολυ παράξενο και μετά από restore να έχεις το ίδιο πρόβλημα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το restore θα βοήθειες αν είναι το πρόβλημα στο IOS …

Aν όμως είναι μια κακογραμμένη εφαρμογή .. θα συνεχίσει να υπάρχει ..

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, xabos said:

Το restore θα βοήθειες αν είναι το πρόβλημα στο IOS …

Aν όμως είναι μια κακογραμμένη εφαρμογή .. θα συνεχίσει να υπάρχει ..

Δεν μιλάμε για εφαρμογή όμως 

Το πρόβλημα στο iOS είναι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...