Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, pavlidisc said:

Τα γράμματα κάτω από τα εικονίδια τί τα θες;;;

Βγάλτα τα ρημάδια τώρα που επιτέλους μπορούν να φύγουν! 
😜

Γίνονται πολυ μεγάλα τα εικονίδια και δεν μου αρέσουν. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Γίνονται πολυ μεγάλα τα εικονίδια και δεν μου αρέσουν. 

Πρέπει να παραμένουν μικρά και μπορούν να είναι και 5 στη σειρά ( ξέρω, θα πάρω Android). :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

H αληθεια ειναι οτι ειναι βλακεια, με παιρνει ο καθε ασχετος στο viber γιατι δεν εχει καρτα/χρονο ή γιατι εχει και εχει κατοχικα συνδρομα να μην ξοδεψει χρονο ομιλιας απο συνδεση και πρεπει εμενα ο dialer να γινεται χαλι. ξερεις ποσες φορες εχω βρισει που κατα λαθος εχω παει να τους παρω πισω απο εκει ενω ηθελα κανονικη κληση? για μενα ειναι λαθος να στο φερνει ή τουλαχιστον να μην εχεις την επιλογη να διαλεξεις.

Και για εμένα είναι λάθος να τις εμφανίζει εκεί αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς 

Αυτο είπα και πιο πάνω ότι παλιά ήταν έτσι και κάποιοι διαμαρτύρονταν 

Αν υπήρχε επιλογή βέβαια ίσως έφερνε μετά αλλά προβλήματα και γι αυτό δεν το κάνουν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Και για εμένα είναι λάθος να τις εμφανίζει εκεί αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς 

Αυτο είπα και πιο πάνω ότι παλιά ήταν έτσι και κάποιοι διαμαρτύρονταν 

Αν υπήρχε επιλογή βέβαια ίσως έφερνε μετά αλλά προβλήματα και γι αυτό δεν το κάνουν 

το εχω παθει κ εγω! Κληση στο βαιμπερ κ μετα αχταρμας!!! Ασε τα σπαμ που μου χτυπανει μετα αν εχω μιλησει μεσω βαιμπερ.Δεχομαι αναπαντητες απο αρμενια κλπ 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, motoboots said:

Πρέπει να παραμένουν μικρά και μπορούν να είναι και 5 στη σειρά ( ξέρω, θα πάρω Android). :classic_laugh:

Θα έρθει κι αυτή η "επανάσταση" κάποια στιγμή.........😂😂

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω μια επαναφορά το τηλέφωνο γιατί τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι η μπαταρία φεύγει νερό και φορτίζω σίγουρα το απογευμα…ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος είτε με mac είτε με windows ώστε να επαναφέρω αντίγραφο και να μην εγκαταστήσω τίποτα (ούτε καν τραπεζες)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, arxontas2323 said:

Σκέφτομαι να κάνω μια επαναφορά το τηλέφωνο γιατί τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι η μπαταρία φεύγει νερό και φορτίζω σίγουρα το απογευμα…ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος είτε με mac είτε με windows ώστε να επαναφέρω αντίγραφο και να μην εγκαταστήσω τίποτα (ούτε καν τραπεζες)

Λογικά με Mac ή Windows μέσω iTunes. Αλλά κωδικούς τραπεζών πρέπει να βάλεις πάλι, δεν το γλυτώνεις 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, arxontas2323 said:

Σκέφτομαι να κάνω μια επαναφορά το τηλέφωνο γιατί τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι η μπαταρία φεύγει νερό και φορτίζω σίγουρα το απογευμα…ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος είτε με mac είτε με windows ώστε να επαναφέρω αντίγραφο και να μην εγκαταστήσω τίποτα (ούτε καν τραπεζες)

Μέσω iTunes να γίνεται, εγκαθιστά απλά ένα εφεδρικό αντίγραφο της συσκευής. ΒΕΒΑΙΑ, μπορεί μέσα σε αυτό το αντίγραφο να βρίσκεται και ο λόγος που φεύγει έτσι η μπαταρία σου. Με τον ίδιο τρόπο έκανα μεταφορά από το 12αρι μου στο 14αρι, εγκαταστάθηκε ένα εφεδρικό αντίγραφο από εκεί. Δε χρειάστηκε να εγκαταστήσω απο την αρχή όλες τις εφαρμογές μεν, χρειάστηκε όμως να συνδεθώ με τους κωδικούς μου στα πάντα όλα δε....

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Σκέφτομαι να κάνω μια επαναφορά το τηλέφωνο γιατί τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι η μπαταρία φεύγει νερό και φορτίζω σίγουρα το απογευμα…ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος είτε με mac είτε με windows ώστε να επαναφέρω αντίγραφο και να μην εγκαταστήσω τίποτα (ούτε καν τραπεζες)

Μέσα από την συσκευή σου πάρε iCloud backup 

Μετά κάνε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου 

Όταν ανοίξει ακολούθησε τα βήματα και επανέφερε το από το backup που πήρες και όλα καλά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Σκέφτομαι να κάνω μια επαναφορά το τηλέφωνο γιατί τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι η μπαταρία φεύγει νερό και φορτίζω σίγουρα το απογευμα…ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος είτε με mac είτε με windows ώστε να επαναφέρω αντίγραφο και να μην εγκαταστήσω τίποτα (ούτε καν τραπεζες)

Εάν αποφάσιζα να μπω σε αυτήν την διαδικασία, και ειδικά για λόγους μπαταρίας, θα έκανα Setup as new από iTunes (μέσω Mac εάν υπάρχει η δυνατότητα αυτή) και στήσιμο από την αρχή.
Ούτε ρυθμίσεις δεν θα επανέφερα από backup.
Όλα από την αρχή. 

Με επαναφορά από αντίγραφο θα πάρεις έναν καθρέφτη του iPhone που είχες πριν...κοινώς, θα κάνεις "μια τρύπα στο νερό".
Οποιοδήποτε πρόβλημα υπάρχει (εάν υπάρχει), θα επανέλθει.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pavlidisc said:

Εάν αποφάσιζα να μπω σε αυτήν την διαδικασία, και ειδικά για λόγους μπαταρίας, θα έκανα Setup as new από iTunes (μέσω Mac εάν υπάρχει η δυνατότητα αυτή) και στήσιμο από την αρχή.
Ούτε ρυθμίσεις δεν θα επανέφερα από backup.
Όλα από την αρχή. 

Με επαναφορά από αντίγραφο θα πάρεις έναν καθρέφτη του iPhone που είχες πριν...κοινώς, θα κάνεις "μια τρύπα στο νερό".
Οποιοδήποτε πρόβλημα υπάρχει (εάν υπάρχει), θα επανέλθει.

Από iCloud επαναφορά δεν συμβαίνει αυτό που λες 

Απλα κρατάει τις εντολές και του λέει κατέβασε αυτό κατέβασε αυτό 

Δεν κάνει αυτούσιο backup 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Tasos19s said:

Από iCloud επαναφορά δεν συμβαίνει αυτό που λες 

Απλα κρατάει τις εντολές και του λέει κατέβασε αυτό κατέβασε αυτό 

Δεν κάνει αυτούσιο backup 

Συμφωνώ.
Άρα δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος να το χρησιμοποιήσεις όταν έχεις προγραμματισμένο format και ξαναστήσιμο.
Εκτός εάν έχεις 200 εφαρμογές ή εάν δεν θέλεις να ασχοληθείς "καθόλου", οπότε επαναφέρεις από iCloud, παρατάς το κινητό στον καναπέ και πας το παίρνεις "έτοιμο".
Εδώ όμως μιλάμε για φάση που ο άλλος θέλει να ασχοληθεί.

Εγώ είπα, τί θα έκαμνα ΕΓΩ εάν ήθελα να ελέγξω θέμα μπαταρίας ή παρόμοιο.
Γενικώς τί θα έκαμνα εάν ήθελα να ασχοληθώ.
Setup as new από Mac μέσω iTunes και στήσιμο από την αρχή χωρίς καμία επαναφορά από πουθενά.
Και ρυθμίσεις μια μια ξανά.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavlidisc said:

Συμφωνώ.
Άρα δεν υπάρχει κανένας ουσιαστικός λόγος να το χρησιμοποιήσεις όταν έχεις προγραμματισμένο format και ξαναστήσιμο.
Εκτός εάν έχεις 200 εφαρμογές ή εάν δεν θέλεις να ασχοληθείς "καθόλου", οπότε επαναφέρεις από iCloud, παρατάς το κινητό στον καναπέ και πας το παίρνεις "έτοιμο".
Εδώ όμως μιλάμε για φάση που ο άλλος θέλει να ασχοληθεί.

Εγώ είπα, τί θα έκαμνα ΕΓΩ εάν ήθελα να ελέγξω θέμα μπαταρίας ή παρόμοιο.
Γενικώς τί θα έκαμνα εάν ήθελα να ασχοληθώ.
Setup as new από Mac μέσω iTunes και στήσιμο από την αρχή χωρίς καμία επαναφορά από πουθενά.
Και ρυθμίσεις μια μια ξανά.

Εγώ είπα πως μπορεί να λύσει το πρόβλημα του ανώδυνα 

Τωρα ναι υπάρχει και ο δύσκολος τρόπος το set up as new μέσο iTunes 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...