Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, George6633 said:

Η αλήθεια είναι ότι δεν το κάνει κάπου αλλού,ούτε σε εφαρμογή Facebook ούτε στο Google chrome,οπότε φαντάζομαι ότι μπορεί να είναι θέμα κάποιων ρυθμίσεων που μπορεί να έχει κάνει ή ακόμα και browser.Hard reset όχι δεν το κάναμε,προσπαθώ να δω αν είναι κάποιο θέμα στις ρυθμίσεις και μετά θα γίνει hard reset.Απλα δεν έχω το κινητό εγώ στην κατοχή μου για να μπορώ να βγάλω συμπεράσματα και να το ψάξω. 

Δεν χρειάζεται σέρβις εννοείται κάτι τόσο απλό, είναι άλλο ένα bug του chrome, απλά θέλει ενεργοποίηση του vulkan μέσα από τα chrome flags και έτσι σταματάει αυτό.

Screenshot_2024-03-16-12-40-03-244_com.android.chrome.jpg

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, rostropol said:

Δεν χρειάζεται σέρβις εννοείται κάτι τόσο απλό, είναι άλλο ένα bug του chrome, απλά θέλει ενεργοποίηση του vulkan μέσα από τα chrome flags και έτσι σταματάει αυτό.

Screenshot_2024-03-16-12-40-03-244_com.android.chrome.jpg

Σ ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2024 at 9:20 ΠΜ, George6633 said:

Καλημέρα στην παρέα.Σε κινητό φίλου που αγόρασε πριν ένα μήνα περίπου ξαφνικά εδώ και λίγες μέρες κάνει αυτό...Υπάρχει κάποιαρ  ρύθμιση που μπορούμε να κάνουμε η να φύγει για service? 

Δεν φταίει το κινητό, μου το κάνει και εμένα σε άλλη ιστοσελίδα και φταίει η ιστοσελίδα.

Ρώτησα και άλλους που την χρησιμοποιούν με διάφορα κινητά και τους συμβαίνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jpil said:

Δεν φταίει το κινητό, μου το κάνει και εμένα σε άλλη ιστοσελίδα και φταίει η ιστοσελίδα.

Ρώτησα και άλλους που την χρησιμοποιούν με διάφορα κινητά και τους συμβαίνει το ίδιο.

Έκανα αυτό που πρότεινε ο φίλος πιο πίσω και προς το παρόν με τον άνθρωπο που μίλησα δεν το έκανε ξανά... Ευχαριστώ και πάλι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα Redmi note 12 pro 5g, γνωρίζει κάποιος πότε θα έρθει ενημέρωση για Hyperos στο συγκεκριμένο κινητό;, περιμένω καιρό, έκανα πρίν λίγο έλεγχο και έλεγε "καμία ενημέρωση".

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Καλησπέρα

Έχω ένα Redmi note 12 pro 5g, γνωρίζει κάποιος πότε θα έρθει ενημέρωση για Hyperos στο συγκεκριμένο κινητό;, περιμένω καιρό, έκανα πρίν λίγο έλεγχο και έλεγε "καμία ενημέρωση".

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα. Πήγαινε ρυθμίσεις.. πρόσθετες ρυθμίσεις... περιοχή επέλεξε Ελβετία και τσεκαρε... κάνε και back πρώτα 

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, babe0607 said:

Καλησπέρα. Πήγαινε ρυθμίσεις.. πρόσθετες ρυθμίσεις... περιοχή επέλεξε Ελβετία και τσεκαρε... κάνε και back πρώτα 

Αφού γίνει ενημέρωση,θα μπορώ να το γυρίσω κανονικά μετά Ελλάδα; Θα λειτουργεί το 5G? (COSMOTE έχω ) ,θα έχω την ελβετική έκδοση; (Αν υπάρχει βέβαια δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Αφού γίνει ενημέρωση,θα μπορώ να το γυρίσω κανονικά μετά Ελλάδα; Θα λειτουργεί το 5G? (COSMOTE έχω ) ,θα έχω την ελβετική έκδοση; (Αν υπάρχει βέβαια δεν ξέρω)

ναι -ναι-οχι, η ίδια rom είναι

δεν αλλάζει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, xnikos said:

ναι -ναι-οχι, η ίδια rom είναι

δεν αλλάζει τίποτα

Ευχαριστώ!!! 

Το γύρισα σε Ελβετία:

Screenshot_2024-03-26-21-54-54-783.thumb.jpg.6e94108718240b4be8fb54e88d74bfcf.jpg

20 minutes ago, elkons said:

Ευχαριστώ!!! 

Το γύρισα σε Ελβετία:

Screenshot_2024-03-26-21-54-54-783.thumb.jpg.6e94108718240b4be8fb54e88d74bfcf.jpg

EDIT: Έγινε και αυτή και τώρα έλαβα Hyperos ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! 😃😃

Link to comment
Share on other sites

Off Topic , μπορεί κάποιος να βοηθήσει εάν είναι εφικτό; Ευχαριστώ.

 
https://myphone.gr/forum/topic/187258/?do=findComment&comment=7265130

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Off Topic , μπορεί κάποιος να βοηθήσει εάν είναι εφικτό; Ευχαριστώ.

 
https://myphone.gr/forum/topic/187258/?do=findComment&comment=7265130

κατ αρχήν για να πάρει Hyper OS το redmi 13c πρέπει να έχει βγει για αυτό...(σε EU πάντα)
παρακάτω βλέπω ότι τώρα ίσως αρχίζει η διάθεση:
https://techmaniacs.gr/ayta-ta-xiaomi-smartphones-poy-pairnoyn-to-hyper-os-update/
 

κατά δεύτερον, η αλλαγή region μπορεί να αλλάξει(αναιρέσει) περιορισμούς (λόγω EU) στην ένταση του ήχου π.χ, 
ή στην διάθεση θεμάτων ή ήχων ή κάποιων app πάλι λόγω "δικαιωμάτων" που δεν έχει η xiaomi.
ΔΕΝ αλλάζει τίποτα στην rom που είναι φυσικά η EU, και τα παραπάνω αλλάζουν ξανά μόλις επιστρέψεις π.χ σε Ελλάδα.
Προσωπικά το έχω πάντα σε Ελβετία (όπως και το προηγούμενο RN7). Τα updates έχουν να κάνουν με τις συνεργασίες της xiaomi με servers, providers κτλ στην Ευρώπη και εδώ Ελλάδα...καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το redmi note 12 pro+ με security patch octomber 2023 ενημέρωση 14.0.8.0.TMOEUXM. Δεν θα έπρεπε να έχω νεότερη αναβάθμιση; Υποτίθεται θα παίρναμε την hyperos από Μάρτη αλλά τπτ ακόμα. Παίζει κανείς να χει redmi note 12 pro+ και να έχει πάρει νεότερες αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, john_vl said:

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το redmi note 12 pro+ με security patch octomber 2023 ενημέρωση 14.0.8.0.TMOEUXM. Δεν θα έπρεπε να έχω νεότερη αναβάθμιση; Υποτίθεται θα παίρναμε την hyperos από Μάρτη αλλά τπτ ακόμα. Παίζει κανείς να χει redmi note 12 pro+ και να έχει πάρει νεότερες αναβαθμίσεις;

Έχω ένα Redmi note 12 pro 5g, είχα και εγώ ακριβώς αυτό το θέμα . Πήγαινε ρυθμίσεις< περισσότερες ρυθμίσεις< περιοχή και επέλεξε Ελβετία. Κάνε έλεγχο για ενημερώσεις θα έχεις μια ενημέρωση ασφαλείας,και αφού γίνει έρχεται Hyperos , όταν σου γίνουν οι ενημερώσεις γύρνα το ξανά σε Ελλάδα. (Υ.Γ όλα κανονικά λειτουργούν στο κινητό μ).

Όταν κάνεις αυτή την διαδικασία γράψε ένα σχόλιο τελικά τι έγινε!

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Έχω ένα Redmi note 12 pro 5g, είχα και εγώ ακριβώς αυτό το θέμα . Πήγαινε ρυθμίσεις< περισσότερες ρυθμίσεις< περιοχή και επέλεξε Ελβετία. Κάνε έλεγχο για ενημερώσεις θα έχεις μια ενημέρωση ασφαλείας,και αφού γίνει έρχεται Hyperos , όταν σου γίνουν οι ενημερώσεις γύρνα το ξανά σε Ελλάδα. (Υ.Γ όλα κανονικά λειτουργούν στο κινητό μ)

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου. Θα το δοκιμασω. ειδα οτι σε note 12 pro ισχυει, δεν ηξερα και για το Plus. Θα το δοκιμασω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, john_vl said:

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου. Θα το δοκιμασω. ειδα οτι σε note 12 pro ισχυει, δεν ηξερα και για το Plus. Θα το δοκιμασω! 

Παρακαλώ!

Όταν το δοκιμάσεις και στο plus πες αποτελέσματα. (Λογικά αφού το plus είναι ανώτερο θα λειτουργήσει αυτή η τακτική και σε αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αφαιρεθει το hyperos???  Απο τοτε που εκανε αναβαθμιση σε hyperos, το κινητο εχει ολο προβληματα, το εκανα προχτες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, αλλα το hyperos δεν εσβησε. Και φυσικα τα προβληματα παρεμειναν ως ειχαν.

 

Edited by rouleman
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rouleman said:

Υπαρχει τροπος να αφαιρεθει το hyperos???  Απο τοτε που εκανε αναβαθμιση σε hyperos, το κινητο εχει ολο προβληματα, το εκανα προχτες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, αλλα το hyperos δεν εσβησε. Και φυσικα τα προβληματα παρεμειναν ως ειχαν.

 

Τι είδους πρόβλημα έχεις αρχικά; Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, rouleman said:

Υπαρχει τροπος να αφαιρεθει το hyperos???  Απο τοτε που εκανε αναβαθμιση σε hyperos, το κινητο εχει ολο προβληματα, το εκανα προχτες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, αλλα το hyperos δεν εσβησε. Και φυσικα τα προβληματα παρεμειναν ως ειχαν.

 

τι είναι το hyperos για να σβήσει?🙄

η επαναφορά διαγράφει το data partition  μόνο, δλδ τα δικά μας δεδομένα και apps.

οι περισσότεροι εδώ αναβαθμίσαμε χωρίς πρόβλημα και το τηλέφωνο πάει καλύτερα γενικά με την hyper (τουλάχιστον σε εμένα)

δεν μπορεί να έχεις μόνο εσύ προβλήματα λόγω του update, ΕΚΤΟΣ κι αν κάτι δεν πήγε καλά κατά την διαδικασία (μεσω ΟΤΑ φαντάζομαι)

ΑΝ ισχύει αυτό θα σου πρότεινα να την ξαναπεράσεις από πάνω, είτε την recovery μέσα απ' το τηλέφωνο, είτε καλύτερα την fastboot μέσω PC.

*αλήθεια ποια είναι τα προβλήματα?

 

Link to comment
Share on other sites

Με hyperos όντως παει πολυ καλα το κινητακι μας μια ερώτηση καμια gcam καλη εχει κανένας να δοκιμάσουμε; μπήκα στο telegram με τις gcam αλλα δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιάστηκα σε σχέση με την στοκ κάμερα. κατα τα αλλα κομπλε η συσκευή.και καμία επιλογή για θήκη κάποιος;

Edited by Skiathos88
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Skiathos88 said:

Με hyperos όντως παει πολυ καλα το κινητακι μας μια ερώτηση καμια gcam καλη εχει κανένας να δοκιμάσουμε; μπήκα στο telegram με τις gcam αλλα δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιάστηκα σε σχέση με την στοκ κάμερα. κατα τα αλλα κομπλε η συσκευή.και καμία επιλογή για θήκη κάποιος;

https://myphone.gr/forum/topic/198510/?do=findComment&comment=7198040

 

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλη φαίνεται και γρήγορη σε σχέση με την στοκ ευχαριστώ πολύ!!

3 ώρες πριν, xnikos said:

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2024 at 10:53 ΜΜ, elkons said:

Τι είδους πρόβλημα έχεις αρχικά; Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής 

Το εχω ξαναγραψει ποιο πισω απο τοτε που εγινε η αναβαθμιση, κανει επανεκινηση σε εισερχομενες κλησεις 1-2 φορες την ημερα, η οθονη μερικες φορες δεν αναταποκρινεται το touch, και τελευταια παρατηρισα οτι η καμερα ενω τραβαω βιντεο πχ 30 δευτερα, αποθηκευει περιπου  5δευτερα, δεν ειναι επιλογη το εψαξα στις ρυθμισεις, μετα απο 3-4 ληψεις ξεκολαει περιπου, και αποθηκευει ολο το βιντεο. Σε φωτογραφιες δεν κανει ζουμ, με την 1η επαφη, αλλα πρεπει να επιμενεις. Και ενω βγενεις απο καποια εφαρμογη πχ youtube ή instagram, συνεχιζει να παιζει ηχο, χωρις να μπορεις να το σταματησεις και σταματαει μετα απο απαληφη εργασιων. Και μερικες φορες δεν φορτιζει με κλειστο κινητο, παραμενη σταθερη, και πρεπει να το ανοιξω για να ξεκινησει η φορτιση.

On 7/4/2024 at 11:45 ΜΜ, xnikos said:

τι είναι το hyperos για να σβήσει?🙄

η επαναφορά διαγράφει το data partition  μόνο, δλδ τα δικά μας δεδομένα και apps.

οι περισσότεροι εδώ αναβαθμίσαμε χωρίς πρόβλημα και το τηλέφωνο πάει καλύτερα γενικά με την hyper (τουλάχιστον σε εμένα)

δεν μπορεί να έχεις μόνο εσύ προβλήματα λόγω του update, ΕΚΤΟΣ κι αν κάτι δεν πήγε καλά κατά την διαδικασία (μεσω ΟΤΑ φαντάζομαι)

ΑΝ ισχύει αυτό θα σου πρότεινα να την ξαναπεράσεις από πάνω, είτε την recovery μέσα απ' το τηλέφωνο, είτε καλύτερα την fastboot μέσω PC.

*αλήθεια ποια είναι τα προβλήματα?

 

Σε προηγουμενο hawei που ειχα, οποτε εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εσβηναν ολες οι αναβαθμισεις που ειχε κανει, πχ αν ειχε android 10, και ειχε κανει αναβαθμιση σε 11, μετα την επαναφορα ερχοταν σε 10 παλι. Το hyperos ισως ειναι λειτουργικο του κινητου, δεν ξερω, αλλα απο τοτε που εκανε αναβαθμιση, τοτε ξεκινησαν και τα προβληματα, πριν κανει αναβαθμιση το κινητο το ειχα στα χερια μου κανα 3 μηνο, δεν ειχε κανενα προβλημα πετουσε....Στην τελικη θα αναγκαστω να το παω απο εκει που το πηρα, αλλα στανταρ θα μηνει το κινητο εκει κανα 2 βδομαδες και διαφορα δεν θα δω καμια....

Edited by rouleman
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, rouleman said:

Σε προηγουμενο hawei που ειχα, οποτε εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εσβηναν ολες οι αναβαθμισεις που ειχε κανει, πχ αν ειχε android 10, και ειχε κανει αναβαθμιση σε 11, μετα την επαναφορα ερχοταν σε 10 παλι. Το hyperos ισως ειναι λειτουργικο του κινητου, δεν ξερω, αλλα απο τοτε που εκανε αναβαθμιση, τοτε ξεκινησαν και τα προβληματα, πριν κανει αναβαθμιση το κινητο το ειχα στα χερια μου κανα 3 μηνο, δεν ειχε κανενα προβλημα πετουσε....

https://preyproject.com/blog/the-complete-guide-to-factory-reset

"However, it's important to note that a factory reset does not erase the firmware/software updates made to the device. The device will still run the latest OS update after the factory reset."
αλλά τέλος πάντων, ΠΩΣ έκανες την αναβάθμιση? κανονικά όπως ήρθε ή χειροκίνητα?
τα παραπάνω είναι σοβαρά και δεν νομίζω ότι τα αντιμετωπίζει κανένας άλλος εδώ
όπως σου είπα, πρέπει να ξαναπεράσεις σωστά το λειτουργικό,
ΔΕΝ φταίει το hyperOS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...