Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί να πάρεις τόσο παλιό τηλέφωνο; Καλύτερα κάτι πιο καινούριο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 minutes ago, chios said:

Γιατί να πάρεις τόσο παλιό τηλέφωνο; Καλύτερα κάτι πιο καινούριο.

????

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ φίλε έγραφες note 10 pro, εγώ έχω πολύ καλές εντυπώσεις από αυτό το μαγαζί,
https://www.drele.com/product/xiaomi-redmi-note-12-pro-5g-8-256gb-dual-sim-sky-blue-global-edition/
Θα προτιμούσα να πάω στο 8/256.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laios23 said:

Καλημερα σας,

θελω να αγορασω το Note 12 Pro Blue 6/128GB...Προσεξα τα εξης:

1.Στο Mi store κανει 299e και εχει επισημη εγγυηση απο infoquest

2.Σε Skroutz/BestPrice το βρισκω στα 240e.Αποτι ακουσα ομως μπορει να ειναι παραεισαγωγης και να μην καλύπτεται απο εγγυηση απο την infoquest. Ισχυει??Εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο μαγαζι για να το αγοσαρω???

Thanks

τι θα πει παραεισαγωγής??? υπάρχουν πολλοί εισαγωγείς, η infoquest είναι απλά επίσημος μεταπωλητής, ΔΕΝ υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία (όπως για την Samsung π.χ)

οι εισαγωγείς δίνουν δική τους εγγύηση και εννοείται δεν καλύπτει ο ένας τις συσκευές του άλλου...

θέλει πάντα προσοχή από πού αγοράζουμε, αλλά προσωπικά δεν θα έδινα ούτε 50€ παραπάνω για την καλύτερη (?) εγγύηση της infoquest.

αστοχίες του hardware απ'το εργοστάσιο στα πλαίσια της εγγύησης είναι εξαιρετικά σπάνιες και αν προκάλεσες εσύ την βλάβη δεν θα ήθελες να μπλέξεις με τιμές "αντιπροσωπείας"

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να μην μου εμφανίζει να κάνω κριτική μέσω google, ενώ είμαι συνδεδεμένη? Στα προηγούμενα 2 xiaomi δεν είχα κανένα θέμα και τώρα με το 12, αντιμετωπίζω κάποια θέματα. Οπως σε κάποιες εφαρμογές, σαν να μην έχω την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω κάποιες δυνατότητες της εφαρμογής (π.χ. Τικ τοκ). Σαν να με έχει περιορίσει σε κάποια πράγματα. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο με το 12? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Το κινητό ικανοποιητικό μέχρι που ξαφνικά δεν έπιανε σήμα (όπως είχε αναφέρει στο νήμα ο kostas_83). Το προώθησα στην εταιρεία που το πήρα για επισκευή, η οποία εκτιμώ ότι έκανε απλά μια επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις. Το πρόβλημα είναι ότι όταν επιλέγω ως προτιμώμενο δίκτυο 5G ή LTE, το κινητό δεν έχει σήμα. Όταν όμως βάλω 3G τότε λειτουργεί κανονικά. Καμιά ιδέα; 

ΥΓ: Αναμένω απάντηση της εταιρείας για το θέμα μετά την επιστροφή του...

Edited by geolabis
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, geolabis said:

Καλησπέρα σε όλους! Το κινητό ικανοποιητικό μέχρι που ξαφνικά δεν έπιανε σήμα (όπως είχε αναφέρει στο νήμα ο kostas_83). Το προώθησα στην εταιρεία που το πήρα για επισκευή, η οποία εκτιμώ ότι έκανε απλά μια επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις. Το πρόβλημα είναι ότι όταν επιλέγω ως προτιμώμενο δίκτυο 5G ή LTE, το κινητό δεν έχει σήμα. Όταν όμως βάλω 3G τότε λειτουργεί κανονικά. Καμιά ιδέα; 

ΥΓ: Αναμένω απάντηση της εταιρείας για το θέμα μετά την επιστροφή του...

Πώς γίνεται αυτό φίλε μου, από τη στιγμή που 3g δεν παρέχει καμία από τις τρεις εταιρείες τηλεφωνίας στην ελλάδα σήμερα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε p_k σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Ένας λόγος που απορώ κι εγώ είναι αυτός. Σε σημείο εκνευρισμού μιας και κανένας δεν το δέχεται ως βλάβη, αλλά η συσκευή δεν συνδέεται...Η κάρτα SIM έχει ελεγχθεί σε σχεδόν ίδιο κινητό (POCO X5 Pro 5G) χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν το γυρνάς σε λειτουργία 3g λογικά πρέπει να σου δείχνει Ε, σωστά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, geolabis said:

Καλησπέρα σε όλους! Το κινητό ικανοποιητικό μέχρι που ξαφνικά δεν έπιανε σήμα (όπως είχε αναφέρει στο νήμα ο kostas_83). Το προώθησα στην εταιρεία που το πήρα για επισκευή, η οποία εκτιμώ ότι έκανε απλά μια επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις. Το πρόβλημα είναι ότι όταν επιλέγω ως προτιμώμενο δίκτυο 5G ή LTE, το κινητό δεν έχει σήμα. Όταν όμως βάλω 3G τότε λειτουργεί κανονικά. Καμιά ιδέα; 

ΥΓ: Αναμένω απάντηση της εταιρείας για το θέμα μετά την επιστροφή του...

και αυτό έγινε ξαφνικά χωρίς καμία αλλαγή σε κάτι? μίλησες με την εταιρία κινητής μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα από εκεί?
ενώ έχεις προτιμώμενο το 5G, δοκίμασε με το *#*#4636#*#* και δες τι σου εμφανίζει εκεί στο "ορισμός...δικτύου"
θα πρέπει να βλέπεις NR/LTE/GSM/WCDMA

 

Link to comment
Share on other sites

xnikos Ευχαριστώ. Η εταιρεία δεν βρήκε πρόβλημα. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε τι να υποθέσω, άσε με να σκεφτώ λίγο και επανέρχομαι.

Καταρχάς, να πω ότι εύχομαι να βρεθεί λύση στο πρόβλημα.

Ίσως να γίνει αυτό και με κάποιο update. Θυμάμαι τον Δεκέμβριο που μας πέρασε, όταν προβληματιζόμουν ποια συσκευή να αγοράσω, ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο τηλέφωνο της υπογραφής μου, το Poco X5 pro.

Είναι η ίδια σε ακριβώς συσκευή, με διαφορετικούς όμως επεξεργαστές. Συγκεκριμένα εμένα έχει snapdragon και το redmi mediatek και κάτι άλλες πολύ ανεπαίσθητες διαφορές, στη θέση του φλας για παράδειγμα.

Διαβάζοντας όμως κριτικές για τη συγκεκριμένη συσκευή, είχα εστιάσει σε πολλούς που ανέφεραν προβλήματα στη λήψη σήματος σε εσωτερικούς χώρους και μάλιστα είχα συζητήσει το θέμα αυτό με τον  @mixtri  ο οποίος έχει πολύ περισσότερες γνώσεις και τον καλώ να βοηθήσει εάν μπορεί και έχει τον χρόνο στην περίπτωση αυτή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@xnikos Δοκίμασα την εντολή που έγραψες και βγήκε αυτό που είπες. Εστιάζω το πρόβλημα είτε σε μητρική είτε σε βαθμίδα σήματος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το RN 12 Pro+ 5g και κατά λάθος έσβησα το forum από το tapatalk και τώρα στο search του tapatalk δεν βρίσκει το myphone.gr.  Τώρα γράφω από chrome. Έχω στείλει εδώ https://myphone.gr/forum/contact/  αλλά δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Μπορείτε να βοηθήσετε;

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, babe0607 said:

Καλησπέρα. Έχω το RN 12 Pro+ 5g και κατά λάθος έσβησα το forum από το tapatalk και τώρα στο search του tapatalk δεν βρίσκει το myphone.gr.  Τώρα γράφω από chrome. Έχω στείλει εδώ https://myphone.gr/forum/contact/  αλλά δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Μπορείτε να βοηθήσετε;

Δεν το έσβησες εσύ μόνο του έφυγε, αναμένουμε κάποια απάντηση για αυτό το μεγάλο θέμα, είναι πολύ χάλια η περιήγηση από browser.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η απάντηση που έλαβα από το tapatalk σε email που τους έστειλα με το πρόβλημα:

 

Στις Πέμ 18 Ιαν 2024, 09:34 ο χρήστης Chris W <chris@tapatalk.com> έγραψε:

Hello,

We contacted the forum owner with a request to update / reinstall the plugin.

Please report the same to your forum admin as requests from members are looked into more quickly.

Chris
Tapatalk Support

 

Edited by babe0607

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω το myphone έχει σταματήσει να υποστηρίζει το tapatalk αλλά μπορεί να κάνω και λάθος

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κάνα τρόπος να εξαφανίσω αυτά τα δύο εικονίδια;

IMG_20240130_094232.jpg

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση δεν γίνεται.

Βγαλτα από την αρχική οθόνη 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, p_k said:

Απεγκατασταση δεν γίνεται.

Βγαλτα από την αρχική οθόνη 

Σωστός.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...