Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 24/10/2023 at 6:27 ΜΜ, Nick_minos said:

δουλεύει καλά αλλά την "πίνει" την μπαταρία ☹️

On 27/10/2023 at 5:22 ΜΜ, jpil said:

Οι ήχοι σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά πως αλλάζουν;

Άλλος ήχος για τα sms, άλλος για email κτλ.

πάνε στις ειδοποιήσεις της κάθε εφαρμογής και κάτω -κάτω στο "κατηγορίες ειδοποιήσεων" επέλεξε τους ήχους που θέλεις 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έκανα το τελευταίο update  ( 14.0.8.0 TMOEUXM ) αλλά είχε μια ''παρενέργεια΄΄. Σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση. Επιλέγω δόνηση απο την κουρτίνα αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο ακούγεται ήχος κλήσης. Πριν την αναβάθμιση  δούλευε κανονικά. Υπάρχουν στιγμές που δεν θέλω να ακουστεί ο ήχος κλήσης και το βάζω στη δόνηση. Τώρα τι κάνουμε; Το κάνει και σε εσάς αυτό η εγω είμαι ο άτυχος; Αχ ρε xiaomi. Αυτά κάνεις και μας ξενερώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλα που το είπες να μην βιαστούμε.
Εμενα ηδη απο την αναβαθμιση σε miui 14 δεν δουλευει σωστά το bluetooth , να χαλάσει και η δόνηση να το πετάξω....

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aplos73 said:

Έκανα το τελευταίο update  ( 14.0.8.0 TMOEUXM ) αλλά είχε μια ''παρενέργεια΄΄. Σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση. Επιλέγω δόνηση απο την κουρτίνα αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο ακούγεται ήχος κλήσης. Πριν την αναβάθμιση  δούλευε κανονικά. Υπάρχουν στιγμές που δεν θέλω να ακουστεί ο ήχος κλήσης και το βάζω στη δόνηση. Τώρα τι κάνουμε; Το κάνει και σε εσάς αυτό η εγω είμαι ο άτυχος; Αχ ρε xiaomi. Αυτά κάνεις και μας ξενερώνεις.

Εμένα δουλεύει κανονικά πάντως μετά την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ έκανα λάθος. Όταν επιλέγεις από την κουρτίνα την δόνηση ενεργοποιεί την δόνηση μαζί με τον ήχο κλήσης. Όταν θέλεις να έχεις μόνο δόνηση όταν έχεις εισερχόμενες κλήσεις πρέπει να ενεργοποιήσεις την λειτουργία αθόρυβου από το μενού προσβασιμότητας η από την ένταση ήχου.  Οπότε τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

Μετα την τελευταία ενημερωση παρατηρησα κατι που πριν δούλευε.Ενω εχω ενεργοποιησει το wifi calling και το volte απο cosmote οταν μιλαω στο κινητο δεν παιζουν τα data.Πριν την ενημερωση δουλευε κανονικα ενω τωρα ενω μιλας δεν εχεις data .Το προβλημα διορθωνεται με επανεκκίνηση προσωρινά αλλα μετα απο λιγο το ξαναχανει.Εχει συμβει σε κανεναν το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μια χαρά δουλεύει το WoWiFi ( Vodafone ) μετά την αναβάθμιση. Γενικά τα πάντα δουλεύουν όπως πρέπει. Ευχαριστημένος είμαι απο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηρθε η ωρα να κανω κι εγω τη μεταβαση μετα απο 3 χρονια συμβιωσης με το πολυ καλο 10 Pro,πάω στο 12 Pro....Την Τριτη παραλαμβάνω.

 

Eχετε να προτεινετε καμμια Gcam που να δουλευει καλα στο κινητο?

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλη επιλογή έκανες εγω τοσο καιρο δεν εχω κανενα θέμα πολυ γρήγορο κινητό αν κ σκέφτομαι να του βαλω την ρομ την από την κοινότητα μας όσο αφορά τις gcam και μενα με ενδιαφέρει ας βοηθήσει κάποιος και να προσπαθήσουμε να το εκμεταλλευτούμε

22 ώρες πριν, Nick_minos said:

Ηρθε η ωρα να κανω κι εγω τη μεταβαση μετα απο 3 χρονια συμβιωσης με το πολυ καλο 10 Pro,πάω στο 12 Pro....Την Τριτη παραλαμβάνω.

 

Eχετε να προτεινετε καμμια Gcam που να δουλευει καλα στο κινητο?

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2023 at 11:41 ΜΜ, Nick_minos said:

Ηρθε η ωρα να κανω κι εγω τη μεταβαση μετα απο 3 χρονια συμβιωσης με το πολυ καλο 10 Pro,πάω στο 12 Pro....Την Τριτη παραλαμβάνω.

Eχετε να προτεινετε καμμια Gcam που να δουλευει καλα στο κινητο?

έχοντας δοκιμάσει αρκετές θα σου πρότεινα του Hasli που έχει και config files για το RN12pro
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-hasli/

18 ώρες πριν, Skiathos88 said:

 σκέφτομαι να του βαλω την ρομ την από την κοινότητα μας 

 

ποια rom??? για RN12pro (με mediatec)?
δεν νομίζω ότι υπάρχει...

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την rom ως την φώτο. Γνωρίζει κάποιος πότε θα έρθει σε OTA update η V14.0.10.0.TMOEUXM; Έχω επιλέξει κ άλλες χώρες όπως Πολωνία Ινδονησία κ.λ.π αλλά τίποτα.Ξέρω ότι έχει κυκλοφορήσει σε recovery και fastboot. Δοκίμασα με zip recovery στο download rom αλλά δεν την πέρασε.ea78cdef0abf2e9746ac1230759ad596.jpg

Στάλθηκε από το 22101316UG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και εγω με την 14.0.8 είμαι. Δεν μου έχει έρθει ακόμα κανένα update. Μακάρι να πάρουμε και το Hyper OS σύντομα και να είναι καλύτερο από το MIUI. Πάντως μέχρι στιγμής μια χαρά είναι το κινητό. Δουλεύουν όλα μια χαρά. Και το φοβόμουν πριν το πάρω γιατί άκουγα διάφορα για τα xiaomi. ( προερχόμενος από Samsung ). Το μόνο αρνητικό σε εισαγωγικά είναι η ποιότητα των φωτογραφιών. Πίστευα ότι θα τραβάει καλές φωτογραφίες . Δοκίμασα και διάφορες gcam . Κάποιές φορές οι φωτογραφίες είναι καλύτερες με τη stock εφαρμογή κάποιές φορές με τη gcam . Χρυσή τομή δεν μπόρεσα να βρω. Κατά τα άλλα όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η ενημέρωση από V14.0.10.0.TMOEUXM

σε 14.0.11.0 TMOEUXM

Την κατέβασα αλλά ούτε αυτή δεν την αναγνωρίζει η συσκευή.

Δεν την κάνει εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρουμε κάτι για το πότε θα έρθει ΟΤΑ update για το τηλέφωνο;
Σας ευχαριστώ

Στάλθηκε από το 22101316UG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες περιμένετε από Ιανουαριο περιμένουμε hyper os.

Για αυτό στις ρυθμίσεις βγάλανε και το να περνεις ενημερώσεις νωρίτερα από άλλους.

Κανονικά μέχρι τις 20 Ιανουαρίου θα πρέπει όλα τα 12 pro 5g/pro+5g και όχι τα 4g να έχουν την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μακάρι μέσα στο Γενάρη να πάρουμε το update σε hyper os . Και εύχομαι να είναι καλύτερο και ποιο ελαφρύ λειτουργικό από το miui. Α! Και με λιγότερα bug. Και να φέρει και μια καλύτερη εφαρμογή κάμερας. Δεν ξέρω το δικό σας αλλά εμένα πολλές φορές οι φωτογραφίες βγαίνουν με υπερέκθεση και φαίνονται πολύ φωτεινές. Ειδικά έξω και κάτω από έντονο ήλιο. Καλή χρονιά να έχουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...