Jump to content

Αναζητείται ισχυρό android με δυνατό SOC, μικρή οθόνη (ιδανικά ως 5,5") γρήγορη φόρτιση και 5G Υπάρχει ?


ckphone2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κουραστεί με τις τεράστιες οθόνες που έχουν πλέον τα κινητά , ιδανικά θα ήθελα κάτι σαν Apple SE , Apple 13 mini αλλά με android ή based on android OS. Παλιά έβγαζε η Sony κάποια μικρά με ισχυρό hardware (τουλάχιστο αντίστοιχο qualcom σειρά 7χχ ιδανικά σειρά 8χχ)  αλλά τελευταία ακόμη και αυτή έχει πάει στις 6 ίντσες.  Υπάρχει κάτι σαν αυτό που ζητάω ? Θέλω οθόνη με καλή ανάλυση κυρίως σε ppi αλλά μικρό μέγεθος (ιδανικά κάτω από 5.5 και σίγουρα κάτω από 6) μπαταρία που να κρατάει περίπου μια μέρα και να υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση ώστε σε κάνα εικοσάλεπτο να φορτίζει επαρκώς για μιση μέρα. Επίσης θα ήθελα τουλάχιστο 4 γίγα μνήμη και 128 χώρο (ή μικρότερο με υποδοχή sd) και να υποστηρίζει και 5g ?

 

Link to comment
Share on other sites

 Ωραία το θέτεις, με ενδιαφέρουν κι εμένα οι απαντήσεις 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Asus zenfone 9.
Μοναδικό και ακριβοθώρητο.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Motorola 30 neo is 6.3 " aka μεγάλο. Τα ASUS  Zenphone είναι αμφότερα 5,9" οπότε μικρά σχετικά για ανδρόιντ όχι όμως όσο μικρά θα ήθελα. Παρόλα αυτά θα ήθελα να πιάσω στο χέρι το κινητό να το δω, αλλά δεν έχω δει κανένα κατάστημα να τα έχει. Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κάποιο μικρότερο υπάρχει ? Ας πούμε το στρατόπεδο Apple έχει το 13mini στις 5,4" αν δεν ήμουν τόσο καιρό στο android με αγορασμένες εφαρμογές από εποχές 1.4 θα σκεφτόμουν να αλλαξοπιστήσω για αυτόν το λόγο αλλά τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω τις αγορασμένες εφαρμογές μου οπότε ψάχνω μόνο σε android. Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας και το κυνήγι για κάτι στις 5,5 " συνεχίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Το google pixel 4  είναι 5.7 " επίσης ,   το Sony XZ2 compact σε  ποιό καινούργιο θα ήταν κάτι ιδανικό για μένα. 

Βρήκα ένα αλλά δεν υποστηρίζει 5g και το σκέφτομαι το Ulefone Armor 15 υποστηρίζει 4g / android 12. και έχει οθόνη 5.4"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν υπάρχουν κινητά με μικρότερες οθόνες από 6", το να πάρεις συσκευή 3ων 4ων και 5 ετών είναι πεταμένα λεφτά για συσκευές χωρίς υποστήριξη που οι νέες εφαρμογές που κυκλοφορούν θα τα επιβαρύνουν σημαντικά. Οι νέες συσκευές έχουν μικρά ως πολύ μικρά πλαίσια και το μέγεθος τούς δεν είναι τόσο μεγάλο όσο είναι η οθόνη τους. Συσκευές με οθόνες 6,2" η 6,3" έχουν ίδιο μέγεθος με συσκευές 5,5" πρίν από 5 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα Καιρό ότι και εσύ. 

Ξες που κατέληξα????

Iphone 13 mini  και δε το αλλάζω με τίποτα!  Μόνο με το επόμενο mini που  δε θα βγει 😛 

Θυσίασε τις εφαρμογές ή ξανά αγόρασε τες αν υπάρχουν στο  ios. 

Κάτι άλλο μικρό σε παίζει να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για δες και αυτό.καλό τηλέφωνο.

https://m.gsmarena.com/sony_xperia_5_iv-11838.php

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε τι εύρος τιμών παίζεις.ειναινακριβο πολύ αυτό που θα προτείνω.https://www.skroutz.gr/s/43711323/Asus-Zenfone-10-5G-Dual-SIM-16GB-512GB-Μαύρο.html

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/6/2023 at 2:06 ΜΜ, ckphone2 said:

Έχω κουραστεί με τις τεράστιες οθόνες που έχουν πλέον τα κινητά , ιδανικά θα ήθελα κάτι σαν Apple SE , Apple 13 mini αλλά με android ή based on android OS. Παλιά έβγαζε η Sony κάποια μικρά με ισχυρό hardware (τουλάχιστο αντίστοιχο qualcom σειρά 7χχ ιδανικά σειρά 8χχ)  αλλά τελευταία ακόμη και αυτή έχει πάει στις 6 ίντσες.  Υπάρχει κάτι σαν αυτό που ζητάω ? Θέλω οθόνη με καλή ανάλυση κυρίως σε ppi αλλά μικρό μέγεθος (ιδανικά κάτω από 5.5 και σίγουρα κάτω από 6) μπαταρία που να κρατάει περίπου μια μέρα και να υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση ώστε σε κάνα εικοσάλεπτο να φορτίζει επαρκώς για μιση μέρα. Επίσης θα ήθελα τουλάχιστο 4 γίγα μνήμη και 128 χώρο (ή μικρότερο με υποδοχή sd) και να υποστηρίζει και 5g ?

 

"Έφαγα" και εγώ τον ιντερνετικό τόπο να βρω μικρή συσκευή σε διαστάσεις αλλά smartphone και όχι της γιαγιάς με καταρράκτη.   Σιγά σιγά καταλήγω σε Α54 που είναι παντόφλα 6.4 ίντσες ή iphone 12 mini αν πετύχω κανά καλό μεταχειρισμένο αν και τα φοβάμαι.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mol said:

Προτίμησε το 13 mini.

Πολυ καλύτερη αυτονομια απ το 12 μινι

 

 

Το μέγιστο που μπορώ να διαθέσω είναι 400 δυστυχώς.

Πάντως ευχαριστώ

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δεν είδα budget για αυτό πρότεινα το 13.

 

Το 12 θα σε καλύψει αρκεί να κουβαλάς power bank (οριακά βγάζω τη μέρα με το 13 μίνι-πολλες φορες φορτιζω μέσα στην ημέρα αν  χρειαστεί)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...