Jump to content

Huawei P60


Dimitrios_90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...

Καλημέρα! Κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες. Είναι καταπληκτικό κινητό, και η κάμερα σούπερ. Γρήγορο και χωρίς κολλήματα. Με την εφαρμογή Gbox μπορείς να έχεις και τις εφαρμογές της Google. Τράπεζες κλπ λειτουργούν κανονικά. Τώρα εάν θες και ανέπαφες πληρωμές εγκαθιστάς την εφαρμογή curve (μέχρι 2 κάρτες) και λειτουργεί χωρίς προβλήματα. Η μπαταρία άνετα μια + μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήρα πρόσφατα το 60 pro , κ σταμάτησα μόνο σε τρία προβλήματα. 


Η επαφές τις Google , ενώ εγκαθιστάτε η εφαρμογή δεν κάνει συγχρονισμό.

Για να ενεργοποιηθεί το market pass μου ζήτησε πρώτα να μπει η curve. 

Η εφαρμογή Huawei HwCallRecorder EMUI 13 δεν υπάρχει … εχω βάλει μια παλιά έκδοση που κάνει εγγραφή κλήσεων , αλλά τις αποθηκεύει στο φάκελο ήχοι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, με ενδιαφέρει η συσκευή τελικά έχει όντως θέμα να συγχρονίσει επαφές από την google? Επίσης έχει θέμα με market pass fuel pass κλπ? 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, steliost said:

Καλησπέρα, με ενδιαφέρει η συσκευή τελικά έχει όντως θέμα να συγχρονίσει επαφές από την google? Επίσης έχει θέμα με market pass fuel pass κλπ? 

Δεν συγχρονίζει τίποτα από google. Κατεβάζεις σε αρχείο τις επαφές σου από τον λογαριασμό google και τις περνάς χειροκίνητα. Για τα κρατικά pass δεν υπάρχει λύση, δε μπαίνουν άρα δε πληρώνεις. Άλλες κάρτες βάζεις μέσω curve. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
15 ώρες πριν, swaron said:

Τι έγινε ρε παιδιά;;; κάνεις δεν ασχολείται πλέον με τα κινητά της huawei? 

Οι περισσότεροι τα αγαπάμε (εγώ πχ πολύ) αλλά όχι, δε θα δώσω 800 και βάλε ευρώ για να ψάχνω μετά πως να κάνω κάτι. Θα πάω σε honor (το αδελφάκι) που δε θα ψάχνομαι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kαλησπερα σας. Τελικά τι λειτουργεί, χωρίς προβλήματα παιδιά; Απο Google εφαρμογές ενοω. Το Google Pay δουλεύει; Σκέφτομαι το P60 Pro.να πάρω...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, giorgos1966 said:

Kαλησπερα σας. Τελικά τι λειτουργεί, χωρίς προβλήματα παιδιά; Απο Google εφαρμογές ενοω. Το Google Pay δουλεύει; Σκέφτομαι το P60 Pro.να πάρω...

Καλημέρα. Το Google pay και το viva wallet δεν λειτουργούν. Όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές της Google θα τις βρεις μέσω του gbox. Για ανέπαφες συναλλαγές υπάρχει η εφαρμογή curve. Γενικά ό,τι εφαρμογή θέλεις υπάρχει στο app gallery. Εγώ το έχω περίπου 8 μήνες και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Χρησιμοποιώ εφαρμογές Social Media, αλλά και όλων των ελληνικών τραπεζών. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2023 at 1:40 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Οι περισσότεροι τα αγαπάμε (εγώ πχ πολύ) αλλά όχι, δε θα δώσω 800 και βάλε ευρώ για να ψάχνω μετά πως να κάνω κάτι. Θα πάω σε honor (το αδελφάκι) που δε θα ψάχνομαι. 

Θα συμφωνήσω με το συνάδελφο, καλό, χρυσό το P60 αλλά, το γεγονός ότι έχει τις γνωστές ελλείψεις, είναι απωθητικό. Βέβαια, μην ξεχνάμε το μπαν που έχει κοστίσει στη Huawei συνεπώς, ενδέχεται οι τιμές να είναι ανεβασμένες, για να χρηματοδοτήσουμε στην ουσία την έρευνα της εταιρίας για να επανέλθει στις δόξες της.

Πρακτικά, αν εξαιρέσουμε το θέμα με τις εφαρμογές της Google, το οποίο έχει λύση, το AppGallery έχει τις περισσότερες εφαρμογές που χρειαζόμαστε επομένως, δεν είναι τελικά τόσο ελλιπής, απλώς χρειάζονται πατέντες για να λειτουργήσει όπως πρέπει η συσκευή.

Δυστυχώς, αυτό είναι κάτι το οποίο απωθεί αρκετούς, την πλειοψηφία των χρηστών θα έλεγα, εφόσον είναι αυτός ο παράγοντας με τις πατέντες στη μέση, αν ήταν πιο φθηνή ως επιλογή, θα δελεαζε περισσότερους να ασχοληθούν. 

Είμαι αισιόδοξος βέβαια με το HarmonyOS ότι θα κάνει comeback η εταιρεία, απλώς θα πάρει χρόνια, μέχρι να καθιερωθεί ως τρίτο ξεχωριστό λογισμικό μετά τα Android & iOS.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, swaron said:

Καλημέρα. Το Google pay και το viva wallet δεν λειτουργούν. Όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές της Google θα τις βρεις μέσω του gbox. Για ανέπαφες συναλλαγές υπάρχει η εφαρμογή curve. Γενικά ό,τι εφαρμογή θέλεις υπάρχει στο app gallery. Εγώ το έχω περίπου 8 μήνες και δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Χρησιμοποιώ εφαρμογές Social Media, αλλά και όλων των ελληνικών τραπεζών. 

Eισαι ο πιο κατάλληλος να απαντησεις στα ερωτήματά μου αλλά και φοβίες για την εν λόγω συσκευή. Ενημερώσεις παίρνουν κανονικά όλες οι εφαρμογές; Και facebook, messenger, app τραπεζών, κτλ; Και μία τελευταία ερώτηση εαν γνωρίζεις. Λόγω δουλειάς με ενδιαφέρει να υπάρχει και καταγραφή κλήσεων. Διαθέτει η συσκευή; Παλαιότερα που ειχα Huawei και πριν την ιστορία με την Αμερική, υπήρχε κανονικα στις συσκευές. 

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, giorgos1966 said:

Eισαι ο πιο κατάλληλος να απαντησεις στα ερωτήματά μου αλλά και φοβίες για την εν λόγω συσκευή. Ενημερώσεις παίρνουν κανονικά όλες οι εφαρμογές; Και facebook, messenger, app τραπεζών, κτλ; Και μία τελευταία ερώτηση εαν γνωρίζεις. Λόγω δουλειάς με ενδιαφέρει να υπάρχει και καταγραφή κλήσεων. Διαθέτει η συσκευή; Παλαιότερα που ειχα Huawei και πριν την ιστορία με την Αμερική, υπήρχε κανονικα στις συσκευές. 

Όλες οι εφαρμογές που κατεβάζεις από App gallery ενημερώνονται κανονικά με ελάχιστη καθυστέρηση σε σχέση με το play store. Επίσης μπορείς να ενημερώσεις και όσες εφαρμογές κατεβάζεις μέσω gbox (στην ουσία μπορείς να έχεις ένα virtual play store  και να κατεβάζεις εφαρμογές). Έχε υπόψιν σου ότι κάποιες εφαρμογές, ελάχιστες δεν θα λειτουργούν χωρίς gms. Καταγραφή κλήσεων δεν χρησιμοποιώ και δεν γνωρίζω να σου πω. Έχω διαβάσει όμως ότι μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, swaron said:

Όλες οι εφαρμογές που κατεβάζεις από App gallery ενημερώνονται κανονικά με ελάχιστη καθυστέρηση σε σχέση με το play store. Επίσης μπορείς να ενημερώσεις και όσες εφαρμογές κατεβάζεις μέσω gbox (στην ουσία μπορείς να έχεις ένα virtual play store  και να κατεβάζεις εφαρμογές). Έχε υπόψιν σου ότι κάποιες εφαρμογές, ελάχιστες δεν θα λειτουργούν χωρίς gms. Καταγραφή κλήσεων δεν χρησιμοποιώ και δεν γνωρίζω να σου πω. Έχω διαβάσει όμως ότι μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων. 

Οχι εφαρμογή αλλα apκ της Huawei για το EMUI13. https://www.mediafire.com/file/c5zlcdpb6mafqen/EMUI13_CallRecorder.apk/file. Δε ξερω εαν λειτουργει...

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια.

το παρηγγειλα απο PUBLIC στα 790 περιπου. Εχω μερικες ερωτησεις.

 

Με τι έκδοση λειτουργικού έρχεται?

Θα πάρει harmony os?

Υπάρχει τρόπος να περάσω εγώ harmony os και μετά αν θέλω να γυρίσω πίσω στο EMUI??

Παλιά τα γυρίζαμε με την εφαρμογή της HUAWEI από τους υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει με την έκδοση EMUI 13.1. Harmony OS έχουν μόνο οι συσκευές που προορίζονται για την αγορά της Κίνας. Υπάρχει βέβαια τρόπος να περάσεις harmony εάν ψάξεις στο Google. 

Link to comment
Share on other sites

Στο emui 13.1 και πάνω μπορείς πολύ εύκολα να βάλεις gmicro μόνος σου και να παίζουν τα google όλα εκτός από pay και auto. Είναι ο λόγος από τότε που το είδα που σκέφτομαι να γυρίσω huawei. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...