Jump to content

Poco F5 / F5 pro


fufutos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, vagzard said:

Το ότι διαβάζουμε στα διάφορα νήματα για τα πολλά "προβλήματα" με τα xiaomi οφείλεται κυρίως στο ότι έχει συσκευές από χαμηλές τιμές που συνήθως τις αγοράζουν άσχετοι άνθρωποι που απλά δε ξέρουν να τις χρησιμοποιήσουν σωστά. Υπάρχει και μια άλλη κατηγορία, αυτών που κάνουν ότι "πείραγμα" μπορεί να κάνει κάποιος σε μία συσκευή και μετά διαμαρτύρονται ότι δεν λειτουργεί σωστά, ότι η xiaomi πουλάει σκουπίδια κτλ... Εγώ με xiaomi 11lite 5g NE, δηλαδή μία midrange συσκευή που ξεκίνησε με android 11 και πήρε 12, 13 και τώρα 14 Hyperos, χωρίς καμία φορά να κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις λειτουργεί το ίδιο απροβλημάτιστα όπως την πρώτη μέρα όπως πιστεύω ότι λειτουργούν και οι συσκευές όλων που ξέρουν να τις χρησιμοποιούν και δεν τις κακοποιούν.

Επειδή ξέρω ναι γω να πειράζω, σκεψου κάποτε είχα το htc desire και έβαζα ρομ με μια διαδικασία ξεκλειδώματος και φλασαρισματος και τρελούς λύτες, οι συσκευή μας είναι ιδανική από άποψη hardware είναι τούμπανο, το θέμα όμως είναι ότι δεν θα τι κάνεις όσο έχεις εγγύηση μην γίνει καμία στραβή, όταν λήξει ούτως ή άλλως θα πας για αλλαγή συσκευή μετά από 2,3 χρόνια άρα δώρο άδωρο θα είσαι ήδη πολύ πίσω συγκριτικά με τις συσκευές της εκείνης εποχής σε κάμερες  κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

12 ώρες πριν, spyros_s said:

Πριν λίγες μερες πήρα για την συζυγο το redmi note 13 pro 5g 12/512. Μία μέρα μετά ήρθε ενημέρωση για hyperos! Θα το κάνω το ΣΚ αφού το ψάξω διότι με έχετε ...τρομάξει με όσα γράφετε όσοι το βάλατε πρόωρα στο δικό μας!

Την έχω κάνει σε Redmi Note 13 Pro Plus. Η αλήθεια είναι ότι έχω παρατηρήσει κάποια χαζοbug σε ανύποπτες φάσεις, γενικά πάντως, δεν θα έλεγα ότι έχει καταστραφεί το τηλέφωνο, όπως έχει αναφερθεί από άλλους χρήστες. Στην τελική, για να μη τα ρίχνουμε μόνο στην Xiaomi ως τη συνήθη ύποπτη σε προβλήματα με το λογισμικό, έχω συναντήσει θέματα και με τις θεωρητικά απροβληματιστες υλοποιήσεις της Samsung και της Apple, επομένως, ότι και να πάρει κάποιος, μέσες άκρες θα έχει τα θεματάκια του, αρκεί να είναι δευτερεύοντα.

Στα του HyperOS τώρα, δεν είναι ιδιαίτερα τρελή αναβάθμιση συγκριτικά με το MIUI, μια φυσική συνέχεια θα έλεγα περισσότερο. 

Επίσης, δεν έχω κάνει κανένα hard reset, έκανα το update και τέλος. Ούτως ή άλλως, ακόμα και να το τρεναρεις το θέμα, διορθωτικά update θα κυκλοφορήσουν δεν ξέρουμε πότε επομένως, αν τυχόν προκύψει κάνα θέμα, θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τα διορθωτικά update. Επίσης, περίμενα πότε θα έρθει η αναβάθμιση, δεν έκανα τη γνωστή πατέντα που έκαναν πολλοί αλλάζοντας περιοχή και χώρα για να μου έρθει νωρίτερα, πιθανόν και αυτό παίζει ρόλο. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, tsimisde said:

Την έχω κάνει σε Redmi Note 13 Pro Plus. Η αλήθεια είναι ότι έχω παρατηρήσει κάποια χαζοbug σε ανύποπτες φάσεις, γενικά πάντως, δεν θα έλεγα ότι έχει καταστραφεί το τηλέφωνο, όπως έχει αναφερθεί από άλλους χρήστες. Στην τελική, για να μη τα ρίχνουμε μόνο στην Xiaomi ως τη συνήθη ύποπτη σε προβλήματα με το λογισμικό, έχω συναντήσει θέματα και με τις θεωρητικά απροβληματιστες υλοποιήσεις της Samsung και της Apple, επομένως, ότι και να πάρει κάποιος, μέσες άκρες θα έχει τα θεματάκια του, αρκεί να είναι δευτερεύοντα.

Στα του HyperOS τώρα, δεν είναι ιδιαίτερα τρελή αναβάθμιση συγκριτικά με το MIUI, μια φυσική συνέχεια θα έλεγα περισσότερο. 

Επίσης, δεν έχω κάνει κανένα hard reset, έκανα το update και τέλος. Ούτως ή άλλως, ακόμα και να το τρεναρεις το θέμα, διορθωτικά update θα κυκλοφορήσουν δεν ξέρουμε πότε επομένως, αν τυχόν προκύψει κάνα θέμα, θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τα διορθωτικά update. Επίσης, περίμενα πότε θα έρθει η αναβάθμιση, δεν έκανα τη γνωστή πατέντα που έκαναν πολλοί αλλάζοντας περιοχή και χώρα για να μου έρθει νωρίτερα, πιθανόν και αυτό παίζει ρόλο. 

Καλά τα λες, όχι εν παίζει ρόλο αν είσαι Ευρώπη είναι θέμα σερβερ ποτέ θα διανέμει ανά χώρα την ίδια αναβάθμιση απλά για λόγους φόρτωσης το πάει ανά χώρα μην πεσει ο σερβερ τους, αλλάζει ανά ήπειρο, οι Ινδοί ας πούμε έχουν διαφορετικά πράγματα από εμάς 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsimisde said:

Επίσης, περίμενα πότε θα έρθει η αναβάθμιση, δεν έκανα τη γνωστή πατέντα που έκαναν πολλοί αλλάζοντας περιοχή και χώρα για να μου έρθει νωρίτερα, πιθανόν και αυτό παίζει ρόλο. 

Τιποτα δεν παιζει ρολο. Γιατι ουτε περιοχη αλλαξα, ουτε το βιασα, ουτε το κακοποιω. Απλα το τηλεφωνο με το που αναβαθμιστηκε σε Hyper OS χρειαζομαι φορτιστη το μεσημέρι.

Τόσο απλό ειναι!

 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, bandi650 said:

Στο  δικό μου το F5 δε έχει έρθει αναβάθμιση ακόμα. Σε poco x5 pro ήρθε. 

 

Τι εννοείς την hyperos? 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2024 at 1:30 ΜΜ, bandi650 said:

Στο  δικό μου το F5 δε έχει έρθει αναβάθμιση ακόμα. Σε poco x5 pro ήρθε. 

 

Αυτό λέω τόσο καιρό...ας αργήσει αν είναι να αποφύγουμε τις παιδικες ασθενειες

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, spyros_s said:

Αυτό λέω τόσο καιρό...ας αργήσει αν είναι να αποφύγουμε τις παιδικες ασθενειες

Πάντως αν σπάσουν τα νεύρα κάποιου και πάρει την μεγάλη απόφαση να κάνει hard reset ας μας πει αν διόρθωνει την μπαταρία, εγώ ακόμα έχω υπομονή στα νεύρα μου 

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2024 at 3:39 ΜΜ, KIRIS said:

Πάντως αν σπάσουν τα νεύρα κάποιου και πάρει την μεγάλη απόφαση να κάνει hard reset ας μας πει αν διόρθωνει την μπαταρία, εγώ ακόμα έχω υπομονή στα νεύρα μου 

Το πρωί το παίρνω φουλ φορτισμένο 

Όλη την μέρα δουλειά δουλεύω διανομή ίντερνετ ανοιχτό ακουστικά όλη σχεδόν την μέρα ράδιο μουσική σοσιαλ το βράδυ γυρίζω με 30% μπαταρία.

Η χρήση βέβαια δεν είναι νορμάλ που του κάνω είναι συνεχής κ τα έχω όλα ανοιχτά 24/24

Link to comment
Share on other sites

Από όσους κανατε την αναβάθμιση σε 14,μήπως μπορεί κάποιος να μας πει αν τουλάχιστον έφτιαξε το θέμα με το google maps σχετικά με το βέλος κατεύθυνσης?

Η ακόμα τα ίδια σκατα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...