Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια :D !λοιπον ζηταω τη βοηθεια σας.ειμαι στην εξης κατασταση.εχω βρει ενα καινουριο Ρ900(στη ζελατινα)απο εναν γνωστο γνωστου :p ...κτλ.δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι απολυτως ενταξει :worry: ...μου ειπε βεβαια οτι τον πληρωνω αφου το ανοιξω κ το ελεγξω οσο θελω.αν λοιπον γνωριζεται πληροφοριες για το πως θα σιγουρευτω οτι ολα οκ help me :wacko: .ας πουμε αριθμο σειρας ή καποιους αλλους κωδικους χαρακτηριστικους που μαρτυρουν οτι εχω να κανω με "περιεργο"μοντελο οπως προεκδοσεις κ τετοια.επισης οταν το ανοιξω τι να κοιταξω κ να προσεξω(κ πως?)?ποιες εκδοσοες λογισμικου ειναι οκ.παιδια οποιος ξερει κατι(σιγουρο) ας βοηθησει :cry: .καλυτερα pm...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! :o
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Valkyre13

 

Kalhmera paidia!A)Agaphte Florinaperis se eyxaristw poly gia thn apanthsh :p

B)Akomh mia erwthsh!!!Ginetai na steiloyme mesw bluetooth (se allo kinhto)parapanw apo ena arxeia?Giati sto p900 moy otan phga na steilw parapanw apo mia foto den me afhne!Mono mia mia mporoysa na tis steilw.An epileksw estw kai 2 foto tote h epilogh "apostolh mesw" den einai diathesimh!An mporeite lyste moy thn aporia dioti an prepei na stelnw mia mia tis ekatontades foto poy exw sto kinhto moy(se allo kinhto epanalamvanw oxi sto pc)tote tha kshmerobradiazomai kathe fora. :(

 

Y.G.:Einai dynaton na mhn to skefthke ayto h Sonyericsson?!?An nai aparadekto! :mad:

 

 

Mporei na moy apanthsei kapoios :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tonykre

 

γεια :D !λοιπον ζηταω τη βοηθεια σας.ειμαι στην εξης κατασταση.εχω βρει ενα καινουριο Ρ900(στη ζελατινα)απο εναν γνωστο γνωστου :p ...κτλ.δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι απολυτως ενταξει :worry: ...μου ειπε βεβαια οτι τον πληρωνω αφου το ανοιξω κ το ελεγξω οσο θελω.αν λοιπον γνωριζεται πληροφοριες για το πως θα σιγουρευτω οτι ολα οκ help me :wacko: .ας πουμε αριθμο σειρας ή καποιους αλλους κωδικους χαρακτηριστικους που μαρτυρουν οτι εχω να κανω με "περιεργο"μοντελο οπως προεκδοσεις κ τετοια.επισης οταν το ανοιξω τι να κοιταξω κ να προσεξω(κ πως?)?ποιες εκδοσοες λογισμικου ειναι οκ.παιδια οποιος ξερει κατι(σιγουρο) ας βοηθησει :cry: .καλυτερα pm...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! :o

 

 

Φίλε το τηλέφωνο μόλις κυκλοφόρησε οπότε δέν φαντάζομαι να έχει κάτι.

Απλά τσέκαρε την οθόνη αν είναι ΟΚ απο πάνω μέχρι κάτω και τσέκαρε επίσης αν δουλέυουν τα μηχανικά μέρη καλά ακι φυσικά ζήτα (άν υπάρχει) απόδειξη αγοράς για πιθανή επίσκεψη σου στό Service της SE!!!

Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS paidia..

 

exo kai ego kapio problima sti sindesi me gprs sto p900

sti internet sindeete kanonika. omos. sto msn messager. den ksero pia rithmisi na kano gia na kanei connect.. mou bgazei minima lathoys...

 

kai kati allo. sto email moy poy exo valei kanonika tis rithmisis. perno ta email kanonika.

omos molis pao na stilo kapio email se kapion moy leei lathos.. prosexe tis rithmiseis sto out.

alla den ksero ti simbenei.. mporei na me doithisi. kapios ?

eyxaristo. poli.

:-) to tilefono to exo ena mina. kai einai protooo.... kai oi foto poy travei einai tromeres.....:-) to video ligo exei kapia spasimata otan to vazo na pazei sto PC me to PVPlayer,,

ayta,

:-)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christofer

 

GEIA SAS paidia..

 

exo kai ego kapio problima sti sindesi me gprs sto p900

sti internet sindeete kanonika. omos. sto msn messager. den ksero pia rithmisi na kano gia na kanei connect.. mou bgazei minima lathoys...

 

kai kati allo. sto email moy poy exo valei kanonika tis rithmisis. perno ta email kanonika.

omos molis pao na stilo kapio email se kapion moy leei lathos.. prosexe tis rithmiseis sto out.

alla den ksero ti simbenei.. mporei na me doithisi. kapios ?

eyxaristo. poli.

:-) to tilefono to exo ena mina. kai einai protooo.... kai oi foto poy travei einai tromeres.....:-) to video ligo exei kapia spasimata otan to vazo na pazei sto PC me to PVPlayer,,

ayta,

:-)

 

 

Στις ρυθμίσεις στον λογαριασμό email, στον λογαρισμό για την εξερχόμενη αλληλογραφία, κοίταξε τον Mail server να είναι ο σωστός.

 

Π.χ., για εισερχόμενη-εξερχόμενη αλληλογραφία με otenet:

mail.otenet.gr

mail.otenet.gr

Αυτό βάζεις και στα 2 (username και password πρέπει να υπάρχουν)

Επίσης τσεκάρεις και τις επιλογές για επιβεβαίωση του username και password του λογαριασμού που έφτιαξες.

 

Για το msn δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω, εκτός από το να ξεκινήσεις την σύνδεση του pc με το ίντερνετ και μετά να συνδέσεις το κινητό με το Pc μέσω bluetooth. Βάλε σωστά το username και το password στις ρυθμίσεις του msn messenger και μην πειράζεις τίποτα άλλο. Αν πάλι δεν συνδέεται, δοκίμασε με έναν άλλον Messenger, όπως τον IM+.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

Φίλοι μου σήμερα απέκτησα και εγώ το πολυπόθητο Ρ900....κατά την αγορά μου απο γνωστο κατάστημα κινητης τηλεφωνίας της Λάρισας έκανα και έναν γρήγορο έλεγχο για τυχόν καμμένο pixel....και δεν είχα βρεί τιποτα.......πηγαίνοντας σπίτι και κάνοντας έναω πιο λεπτομερή έλεγχο (σε μαυρη οθόνη) το διαπίστωσα..................ένα καμμένο pixelaki ήταν εκεί...........βέβαια θέλει πολύ προσοχή και παρατήρηση για να το διαπιστώσει κανείς αλλά το καμμένο pixel είναι γεγονός..............

και ερωτώ τώρα τι πρέπει να κάνω??????????????

 

υπαρχει ενα προγραμμα το mirror v1.0 που σου κανει ολα τα pixel της οθονης ενεργα και εαν ειναι καννενα καμμενο θα το δεις ειναι διαθεσιμο απο το γνωστο μαγαζι. σου το εχω στειλει με e-mail ,δουλευει με το ρ800,δοκιμασε το στο ρ900. για να δεις αν ειναι καμμενο pixel η σκονη.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Valkyre13

 

Mporei na moy apanthsei kapoios :(

 

δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα φιλε μου,σε κανενα κινητο μεσω bluetooth ουτε με υπερυθρες. ακομα και στο ρ900.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα φιλε μου,σε κανενα κινητο μεσω bluetooth ουτε με υπερυθρες. ακομα και στο ρ900.

 

Ki omws!!Egw poy eixa prin to 7650 soy edine th dynatothta na kaneis epilogh olwn kai meta apostolh ! Einai dynaton re paidia na mhn exoyme ayth thn epilogh?? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα φιλε μου,σε κανενα κινητο μεσω bluetooth ουτε με υπερυθρες. ακομα και στο ρ900.

 

Και ομως υπαρχει η δυνατοτη αυτη μεσω του file manager απο το "γνωστο"μαγαζι.

Πας στις photo για παραδειγμα που θελεις να στειλεις,τις τσεκαρεις και τις στελνεις file>send via BT ολες μαζι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να κάνω συνχρονισμό στο Ρ 900 αλλά δέν μου κάνει ακι μου λέει ότι το Microso Outlook δέν είναι το προεπιλεγμένο πρόγραμμα και ότι πρέπει να το ανοίξω και να το κάνω προεπιλογή??

Προσπαθώ αλλά πάντα στο ίδιο σημείο καταλήγω. Τα ίδια και πάλι τα ίδια.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον asmodeus

 

paidia na rotiso kati?boreis na valeis mp3 k san iho minimatos?

 

 

 

Kαι βέβαια μπορείς

Πίνακας ελέγχου > Ηχοι >Μυνήματα και κάνεις εύρεση ήχου!!!

Με το δικό μου πρόβλημα κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fanish1

 

Παιδιά πάω να κάνω συνχρονισμό στο Ρ 900 αλλά δέν μου κάνει ακι μου λέει ότι το Microso Outlook δέν είναι το προεπιλεγμένο πρόγραμμα και ότι πρέπει να το ανοίξω και να το κάνω προεπιλογή??

Προσπαθώ αλλά πάντα στο ίδιο σημείο καταλήγω. Τα ίδια και πάλι τα ίδια.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

 

Anoixe to outlook apo to pc kai tsekare to san proepilegmeno programma alilografias (an thymamai kala einai sto Tools kai options)meta tha sunxronistei sigoura.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μου άλλαξαν το Ρ900 με το καμμένο pixelaki..........μου έδωσαν ένα άλλο του κουτιού το οποίο όμως προς έκπληξη δική μου και του πωλητή δεν διέθετε Ελληνικά......................ενώ το άλλο (με το καμμένο pixel) διέθετε κανονικόμ ελληνικό menu!!!!!!βέβαια εγώ προτίμησα αυτό με το Αγγλικό menu αφού είναι πλέον θέμα χρόνου η κυκλοφορία της ελληνικής γλώσσας.

Πάνω στο τελευταιο έχουμε τίποτε νεότερο?????????/

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον spydoc

 

Και ομως υπαρχει η δυνατοτη αυτη μεσω του file manager απο το "γνωστο"μαγαζι.

Πας στις photo για παραδειγμα που θελεις να στειλεις,τις τσεκαρεις και τις στελνεις file>send via BT ολες μαζι

 

απο το pc γινεται,ο φιλος ομως ρωτουσε απο κινητο σε κινητο.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

βέβαια εγώ προτίμησα αυτό με το Αγγλικό menu αφού είναι πλέον θέμα χρόνου η κυκλοφορία της ελληνικής γλώσσας.

Πάνω στο τελευταιο έχουμε τίποτε νεότερο?????????/

 

 

Για την ώρα τίποτα.

Ρίχνε συχνά μια ματιά εδώ για να δεις πότε θα βάλουν την Ελληνική γλώσσα στο site.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

απο το pc γινεται,ο φιλος ομως ρωτουσε απο κινητο σε κινητο.

 

Μα απο κινητο σε κινητο εννοω και εγω,με το filemanager ή το κοινως λεγομενο fileman :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αποκτήσει κανείς screenprotector απο το http://shop.brando.com.hk/screenprotector.php γιατί θέλω να πάρω αλλά διστάζω λόγω χρησιμοποίησης Visa,αν κάποιος το απέκτησε απο το παραπάνω site ας πει τις εντυπώσεις του (για το Screenprotector και την ασφάλεια της συναλλαγής),

επίσης πόσες μέρες κάνει για να έρθει απο την στιγμή της παραγγελίας???

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μήπως ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο του Ρ900 θα μεταφέρω emotion για να τα βλέπω όταν στέλνω μύνημα?

 

Και κάτι άλλο μου φένετε η προσωρινή μνήμη του Ρ900 είναι μικρότερη απο του Ρ800.

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον arisifakis

 

Και κάτι άλλο μου φένετε η προσωρινή μνήμη του Ρ900 είναι μικρότερη απο του Ρ800

 

 

Θα την βρούμε την λύση φίλε. Dont worry be huppy!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρησει στο Ρ900 ,το έκανε και στο Ρ800 αυτό ,ότι όταν θέλουμε να κάνουμε εύρεση κάποιας επαφής πληκτρολογόντας το πρώτο γράμμα της αυτό είναι αδύνατο....υπάρχει κάποια λύση στο παραπάνω????εκτός απ΄το να γράψουμε τις επαφές στα Αγγλικά!!!!??

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

Έχω παρατηρησει στο Ρ900 ,το έκανε και στο Ρ800 αυτό ,ότι όταν θέλουμε να κάνουμε εύρεση κάποιας επαφής πληκτρολογόντας το πρώτο γράμμα της αυτό είναι αδύνατο....υπάρχει κάποια λύση στο παραπάνω????εκτός απ΄το να γράψουμε τις επαφές στα Αγγλικά!!!!??

 

αλλαξε μονο το πρωτο γραμμα σε ολες της επαφες σου αλλα με το αγγλικο encoding (αγγλικο πληκτρολογιο) αυτο εκανα εγω και ολες η επαφες ηρθαν στην θεση τους.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

kalhmera sas

eimai apelpismenos ....prosfata hrthe sta xeria moy to sonyericsson p900 kai shmera to handsfree hbh 200....sto site ths sonyericcson aneferei oti to p900 me to hbh synergazontai apolyta sthn symbatotita....to doiko mou den emfanizei katholou to caller id ....prospathisa na apefthintho sthn sony ericsson alla matea......

 

 

an exete kapoia lysh poly tha thn ektimousa

 

 

best regards

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

Έχει αποκτήσει κανείς screenprotector απο το http://shop.brando.com.hk/screenprotector.php γιατί θέλω να πάρω αλλά διστάζω λόγω χρησιμοποίησης Visa,αν κάποιος το απέκτησε απο το παραπάνω site ας πει τις εντυπώσεις του (για το Screenprotector και την ασφάλεια της συναλλαγής),

επίσης πόσες μέρες κάνει για να έρθει απο την στιγμή της παραγγελίας???

 

 

Το site ειναι αξιοπιστο,κανενα απολυτως προβλημα.

Σε οτι αφορα τον screenprotector ειναι καλος σε αισθηση γραφης αλλα προσδιδει μια θαμπαδα στα χρωματα (τιποτε το σοβαρο)ειναι ευκρινης και υψηλης αντοχης.

Γνωμη μου ειναι να παρεις δυο (ενα backup) και με την ευκαιρια παρε καμμια καρτα 128ΜΒ ....θα σου χρειαστει :p

Α! Σε μια εβδομαδα 10 μερες θα τα εχεις σπιτι σου (Αλλοι φιλοι του φορουμ πηραν την παραγγελια τους και ποιο νωρις) :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...