Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και καλη χρονια, θελω να περασω τις επαφες μου στο outlook αλλα πρεπει να κανω το outlook προεπιλεγμενο προγραμμα αλληλογραφιας. ξερει κανεις πως?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:wacko: :cry: :blink:

jasas paidia ke kali hronia. ean thello na alakso tin glossa sto p900 me to telefteo firmware, pio paketo apo ta tria prepo na katevasso sto site tis ericcson? evharisto

Ey yo, sorry 4 my GREEKLISH but i megalossa stin Germania

kai jafto then grafo with greek haraktires.

So Hasta na pane la victoria siempre.

El Comandante Che [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tata ( 1 Ιαν. 2004 , 22:46)

 

Καλησπερα και καλη χρονια, θελω να περασω τις επαφες μου στο outlook αλλα πρεπει να κανω το outlook προεπιλεγμενο προγραμμα αλληλογραφιας. ξερει κανεις πως?

 

 

Ston IE pas tools-internet options-programms kai sto email vazeis outlook. To idio kane kai gia calendar kai contacts list.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά!!!

Χρειάζομαι βοήθεια από κάποιον που έκανε update στο Ρ-900 από το σπίτι.

Μόλις κατέβασα το αρχείο της αναβάθμισης, το έτρεξα και μου έφτιαξε ένα νέο folder C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι κάνω τώρα?

Δεν βρίσκω κάποιο αρχείο (setup) που πρέπει να τρέξω για να κάνω το update...

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MIXALISZ ( 2 Ιαν. 2004 , 03:25)

 

Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά!!!

Χρειάζομαι βοήθεια από κάποιον που έκανε update στο Ρ-900 από το σπίτι.

Μόλις κατέβασα το αρχείο της αναβάθμισης, το έτρεξα και μου έφτιαξε ένα νέο folder C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι κάνω τώρα?

Δεν βρίσκω κάποιο αρχείο (setup) που πρέπει να τρέξω για να κάνω το update...

 

 

Καλημερα και καλη Χρονια,

 

Το update απο το σπιτι αποτελειτε απο 2 φασεις.

Α) Πρεπει να κατεβασεις και να κανεις setup το seus_setup111.exe (site SE)

B) Να πας http://www.sonyericsson.com/updateservice/P900/frameset.htm και να ακολουθησεις τις οδιγιες που σου γραφει... Μετα απλα το βαζεις πανω στο cradle κλειστο και το αφηνεις να "ψηθει" !!!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΝΕΝΑ SETUP για να γινει ypgrdae το τηλεφωνο !!! ΜΟΝΟ το seus_setup111.exe !!!!

 

Καλη τυχη !!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.Γνωριζει κανεις τι ειναι τα αρχεια .xcf και πως χρησιμοποιουνται?νομιζω εχουν σχεση με το tracker.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Tις μνήμες για το p900 μπορούμε να τις χρησιμοποιήσουμε σε τίποτε άλλο(ppc, palm, sx1/6600) ή είναι μόνο για το p900 και τα τον υπολογιστή μας(με ανάλογο card reader φαντάζομαι). Γιατί η SE δεν χρησιμοποιεί mmc ή sd κάρτες; Απο παντού πρέπει να μας τα παίρνουνε;

 

Επίσης τα reboot που κάνει αυτόματα("to optimize perfomance" ή κάτι τέτοιο) πόσο συχνά τα κάνει(όταν έχει τρέξει πολλές εφαρμογές, όταν έχεις κάνει πολλές εφαρμογές install, ή ανα καθορισμένο χρονικό διάστημα); Μπορείς να τα απενεργοποιησεις;

 

Μπορώ να κατεβάσω την τελευταία αναβάθμηση απο το site της SE χωρίς να έχω το p900 συνδεδεμένο στον υπολογιστή μου;

 

Πως μπορώ να κάνω τα mp3, τους ήχους κλήσης και γενικά όλους τους ήχους του p900 να παίζουν από το handsfree και όχι από το speaker(όταν είναι συνδεδεμένο το handsfree);

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spok ( 2 Ιαν. 2004 , 13:09)

 

παιδια καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.Γνωριζει κανεις τι ειναι τα αρχεια .xcf και πως χρησιμοποιουνται?νομιζω εχουν σχεση με το tracker.

 

Δεν ξερω τι ειναι.Για το tracker παντως ειναι τα *.ztr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος axilleas_st ( 2 Ιαν. 2004 , 14:33)

 

Ξερει κανεις αν γινεται με την τσιμπιδα, να γραφει ελληνικα?

 

Οχι δεν γινεται.Αναμονη σε καποιο μελλοντικο update(ελπιζοντας...).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NIB ( 2 Ιαν. 2004 , 14:28)

 

Tις μνήμες για το p900 μπορούμε να τις χρησιμοποιήσουμε σε τίποτε άλλο(ppc, palm, sx1/6600) ή είναι μόνο για το p900 και τα τον υπολογιστή μας(με ανάλογο card reader φαντάζομαι). Γιατί η SE δεν χρησιμοποιεί mmc ή sd κάρτες; Απο παντού πρέπει να μας τα παίρνουνε;

 

Επίσης τα reboot που κάνει αυτόματα("to optimize perfomance" ή κάτι τέτοιο) πόσο συχνά τα κάνει(όταν έχει τρέξει πολλές εφαρμογές, όταν έχεις κάνει πολλές εφαρμογές install, ή ανα καθορισμένο χρονικό διάστημα); Μπορείς να τα απενεργοποιησεις;

 

Μπορώ να κατεβάσω την τελευταία αναβάθμηση απο το site της SE χωρίς να έχω το p900 συνδεδεμένο στον υπολογιστή μου;

 

Πως μπορώ να κάνω τα mp3, τους ήχους κλήσης και γενικά όλους τους ήχους του p900 να παίζουν από το handsfree και όχι από το speaker(όταν είναι συνδεδεμένο το handsfree);

 

 

Οι μνημες μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε οποιδηποτε συσκευη της SONY με τον adaptor βεβαια. Η SE βγαζει δικες τις καρτες μνημης, αρα θα ηταν ηλιθιο να μη τις χρησιμοποιησει στα προιοντα της και γενικοτερα σε ολα τα προιοντα που βγαζουν εταιριες του ομιλου SONY, βλεπε SonyEricsson ! Δεν νομιζω οτι μας τα παιρνουν απο παντου. Για αυτο και σου δινει μαζι με το πακετο μια 32αρα δωρο. Τωρα εαν εσυ θελεις να παρεις μια ποιο μεγαλη, θα πρεπει να πληρωσεις φιλε μου... ;)

 

Εμενα εχει να κανει reboot παρα πολυ καιρο. Εχεις αναβαθμισει σε τελευταια εκδοση το λογισμικο ? :!:

 

Οχι, δεν μπορεις να κατεβασεις το λογισμικο στο PC σου εαν το τηλεφωνο δεν ειναι επανω ! Η διαδικασια του update απαιτει το τηλεφωνο επανω στη βαση του και συνδεση με το Internet. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spydoc ( 2 Ιαν. 2004 , 14:35)

 

Οχι δεν γινεται.Αναμονη σε καποιο μελλοντικο update(ελπιζοντας...).

 

 

χλωμο μας κοβω... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος platomar ( 2 Ιαν. 2004 , 14:03)

 

KALI XRONIA.

YPARXEI KAPOIO PROGRAMMA POY NA MPOROYME NA DIAVAZOYME APO TA BACKUP (.ECS) XORIS NA TA FORTONOYME STO TILEFONO.

EYXARISTO.

 

Δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο.Πρεπει υποχρεωτικα να τα κανεις επαναφορα στο κιν.

Link to comment
Share on other sites

Geia xara kai kali xronia sxedon se olous. Gia merikous eyxomai na min exoune kai tha katalavate.

Stis 15/12 piga sto SE CENTER kerkyras to p800 mou giati eixe pathei provlima to akoustiko tou tilefonou. Den me enoxlouse amesa epeidi xrisimopoiousa to bluetooth akoustiko. Stis 16/12 mou eipan oti yparxei provlima software gi' ayto tha to steiloun Athina. Tous eipa na min to steiloun giati den exw parei backup kai mou eipan ok. Pao ekei to apogeyma kai mou lene oti egine mperdema kai to esteilan Athina. Tous pernoune tilefono na min piraksoune to kinito giati den exo parei backup kai na to steiloun pisw. Stis 21/12 ego pigaina athina kai tous lew ama einai na min to steiloun kai na paw na to paralavo apo ekei. Mou lene min se noiazei stis 19/12 tha to exeis. Me ta polla to paralavane stin kerkyra 24/12 kai ego to parelava 25/12. Gia na katalavete ola ayta den me peiraksan. Molis to perelava, to anoigo kai dexomai tilefonima tote katalavaino oti bluetooh den leitourgei alla exoun psiloftiaksei to akoustiko. Paw na to syndesw me infrared gia na parw backup = paketo den leitourgousan. Dokimazw me tin vasi = paketo den , dokimazo bluetooth kollaei to kinito kai xreiazete epanekinisi.

 

Symperama den to steilane katalathos athina, apla gia na kalypsoun tin lalakia tous to kanane na fanei etsi epeidi xalasane to p800. Ousiastika xreiazotane ena antallaktiko gia to akoustiko.

 

Erwtisi me tetoio service gia poio logo na ksanagoraso SE ? Afou kai to kalokairi tous to edwsa gia anavathmisi kai to pira pisw meta apo 16 meres.

 

Anyway pws to diaolo tha parw backup twra?

Mpwro na kano kati meso tou Sman?

 

Eyxaristo kai sorry gia to megalo post, alla exw trelathei einai APARADEKTOI

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος colacoca11 ( 2 Ιαν. 2004 , 14:47)

 

 

Anyway pws to diaolo tha parw backup twra?

Mpwro na kano kati meso tou Sman?

 

Eyxaristo kai sorry gia to megalo post, alla exw trelathei einai APARADEKTOI

 

 

Αν θέλεις τις επαφές, κάνε αποστολή τον κατάλογο με email. Έπεσες πάντως στην περίπτωση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

@colacoca11

 

Λυπάμαι που διαβάζω τα όσα σου έτυχαν....

Τα service centers της Αθήνας, τουλάχιστον όσα έχω επισκευθεί εγω λειτουργούν άψογα και το λέω χωρίς να έχω κανένα συμφέρον, πίστεψε με.

Ειδικά σε βλάβες που παρουσιάζονται στα κινητά, τι επισκευές αναλαμβάνει το SE της Βουλιαγμένης που είναι και το κεντρικό. Δεν μπορώ να πιστέψω οτι αυτοί δεν είναι ικανοί, ή οτι χάλασαν κάτι φτιάχνοντας κάτι άλλο.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω, η συσκευή που έχεις τώρα στα χέρια σου, είναι η ίδια με αυτήν που παρέδωσες αρχικά στην Κέρκυρα; Μήπως ήταν κάποια βλάβη που δεν γινόταν επισκευή και σου έκαναν αντικατάσταση;

Συμφωνώ και εγω μαζί σου οτι τελικά η συσκευή δεν ήρθε ποτέ στην Αθήνα για επισκευή, απλά την κράτησαν εκεί και έκαναν τα πειράματα τους.

Σε συμβουλεύω να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών της SE Και να εκθέσεις αναλυτικά το πρόβλημα σου. Πιστεύω να βρείς το δίκιο σου με αυτό το τρόπο, κάνοντας ταυτόχρονα και καταγγελία για το service της Κέρκυρας, μπάς και βάλουν μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

 

Προσπάθησα σήμερα να κάνω αναβάσθμιση από το update service της SE.

Ακολούθησα όλες τις οδηγίες (κατέβασα το seus_setup111, το εγκατέστησα και ακολούθησα όλες τις οδηγίες του site). Στο (πιθανά) τελευταίο βήμα και αφού συμπληρώσω τη σελίδα με τίτλο "Requirements to perform an update" και πατήσω next, εμφανίζει μια σελίδα με το μήνυμα "Unknown error".

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Ως νέος χρήστης του Ρ900 έχω τις ακόλουθες ερωτήσεις για τους πιο μπασμένους στο παιχνίδι. Plz όποις μπορεί ας βοηθήσει:

1. Γιατί όταν επιλέγεις παραλήπτη στο SMS, το τηλέφωνο επιλέγει ένα νούμερο που εκείνο γουστάρει και δεν σε αφήνει να το επιλέξεις εσύ??? Πχ. κάποιοι παραλήπτες έχουν 2 νούμερα κινητών και το Ρ900 το στέλνει στο πρώτο περασμένο στη μνήμη.. (!) Αλλάζει αυτό?

2. Υπάρχει τρόπος να το κάνω να στέλνει τα SMS με ελληνικά που έχουν πάνω από 70 χαρακτήρες σαν ένα SMS και όχι σαν δύο ??

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Costas / Cuore Sportivo

costas146@msn.com

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλε costasp

1)δε ξερω ρωτα εναν πιο μπασμενο...

2)εμενα μου στελνει κανονικα μηνυμα με τ9.160 χαρακτηρες το sms.Δε ξερω τι μπορει να συμβαινει σε σενα..?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios ( 2 Ιαν. 2004 , 19:01)

 

aixro einai kai to service tis vouliagmenis!!!8rasytatoi kai agenestatoi!!!

 

 

de to nomizw emena mou alaksan othoni sto p800 panw apo 5 fores parakalw kai girw stis 7 othones gia na brw mia kalh epidei eixe mpei mesa kokos skonhs pou sthn teliki den einai kai ipoxrewmeni den einai dead pixel.Allo twra an se oles tis othones oso kales k na ne peranei skoni opws perase kai se authn pali :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος costasp ( 2 Ιαν. 2004 , 21:20)

 

Καλησπέρα...

Ως νέος χρήστης του Ρ900 έχω τις ακόλουθες ερωτήσεις για τους πιο μπασμένους στο παιχνίδι. Plz όποις μπορεί ας βοηθήσει:

1. Γιατί όταν επιλέγεις παραλήπτη στο SMS, το τηλέφωνο επιλέγει ένα νούμερο που εκείνο γουστάρει και δεν σε αφήνει να το επιλέξεις εσύ??? Πχ. κάποιοι παραλήπτες έχουν 2 νούμερα κινητών και το Ρ900 το στέλνει στο πρώτο περασμένο στη μνήμη.. (!) Αλλάζει αυτό?

2. Υπάρχει τρόπος να το κάνω να στέλνει τα SMS με ελληνικά που έχουν πάνω από 70 χαρακτήρες σαν ένα SMS και όχι σαν δύο ??

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Costas / Cuore Sportivo

costas146@msn.com

 

 

1. otan kaneis mia epafh kai bazeis ena thlefwno balto kinhto ergasias h oikias analoga, an to baleis thlefwno oik/erg den sou bgazei giati logika gia twra den mporeis na kaneis send sms se stathero!

2. t9 einai einai 160xar ana sms, an exei problhma pane kane mia anabaumhsh kai tha eisai ok me to t9.http://homeflash.ericsson.net/updateservice/P900/frameset.htm

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...