Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmysr6 (22 Δεκ. 2003 , 15:17)

 

Ρε παιδιά έχω το P900 κι έχω τα μενού στα ελληνικά.Με ανοιχτο το πορτάκι πάω να γράψω ένα νέο sms και μου βγάζει μόνο ελληνικά γράμματα.Υπάρχει τρόπος να μπορώ να γράψω και αγγλικά?

 

Στο εικονικο πληκτρολογιο πατας το βελακι (πανω αριστερα)που δειχνει προς τα κατω ,επιλεγεις setup και αλλαζεις γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spydoc (22 Δεκ. 2003 , 16:03)

 

Στο εικονικο πληκτρολογιο πατας το βελακι (πανω αριστερα)που δειχνει προς τα κατω ,επιλεγεις setup και αλλαζεις γλωσσα.

 

 

 

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασισα να κανω και εγω την αναβαθμιση μεσω Internet.

Κανω ολη την διαδικασια και στο τελος μου λεει οτι εχω την τελευταια version αλλα ταυτοχρονα με ρωταει αν θελω να συνεχισω.

(Το firmware του τηλ ειναι:

Τηλ. :CXC162022 R3C006

BLUET. :CXC12529 R5D

Προγρ. :CXC162021 R2B02

CDA :CDA162003/4 R2B01)

Ειναι οντως αυτη η τελευταια version ή υπαρχει κατι νεοτερο;

Και αν ειναι αυτη η τελευταια εκδοση γιατι με ρωταει αν θελω να συνεχισω;

 

Θα ηθελα επισης να παρακαλεσω τον Περη να κανει ενα νεο θεμα στο forum οπου θα αναφερονται υπευθυνα αν ειναι δυνατον οι τελευταιες εκδοσεις ωστε να ειμαστε ενημεροι του τι γινετε και αν χρειαζομαστε update (Ευχαριστω Περη)

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα ένα utility που λέγεται uptime.Φαντάζομαι θα το ξέρετε.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση.Μου βγάζει "Ανεπαρκής μνήμη για την εγκατάσταση". Πως μπορώ να την βγάλω γιατί δεν λέει και τίποτα.Τσάμπα χώρο πιάνει.

Αφτή η εφαρμογή τρέχει και τρώει μνήμη, ξέρετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnkgr (22 Δεκ. 2003 , 18:29)

 

Θα ηθελα επισης να παρακαλεσω τον Περη να κανει ενα νεο θεμα στο forum οπου θα αναφερονται υπευθυνα αν ειναι δυνατον οι τελευταιες εκδοσεις ωστε να ειμαστε ενημεροι του τι γινετε και αν χρειαζομαστε update (Ευχαριστω Περη)

 

 

Μόλις μπορέσω θα τις γράψω στο:

SonyEricsson P900: Info-links.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmysr6 (22 Δεκ. 2003 , 18:56)

 

Εγκατέστησα ένα utility που λέγεται uptime.Φαντάζομαι θα το ξέρετε.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση.Μου βγάζει "Ανεπαρκής μνήμη για την εγκατάσταση". Πως μπορώ να την βγάλω γιατί δεν λέει και τίποτα.Τσάμπα χώρο πιάνει.

Αφτή η εφαρμογή τρέχει και τρώει μνήμη, ξέρετε?

 

κλεισε το τηλ και ξανα ανοιξε το,μετα δοκιμασε παλι χωρις να ανοιξεις αλλο προγραμμα,οσο για μνημη δεν τρωει πολυ το εχω βαλει και εγω για να μετραει ποση ωρα ειναι ανοιχτο το τηλ. (τσεκαρω την διαρκεια της μπαταριας ετσι)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnkgr (22 Δεκ. 2003 , 18:29)

 

Λοιπον αποφασισα να κανω και εγω την αναβαθμιση μεσω Internet.

Κανω ολη την διαδικασια και στο τελος μου λεει οτι εχω την τελευταια version αλλα ταυτοχρονα με ρωταει αν θελω να συνεχισω.

(Το firmware του τηλ ειναι:

Τηλ. :CXC162022 R3C006

BLUET. :CXC12529 R5D

Προγρ. :CXC162021 R2B02

CDA :CDA162003/4 R2B01)

Ειναι οντως αυτη η τελευταια version ή υπαρχει κατι νεοτερο;

Και αν ειναι αυτη η τελευταια εκδοση γιατι με ρωταει αν θελω να συνεχισω;

 

 

Την τελευταία έχεις νομίζω (για εμάς).

Υπάρχει και η:

PHONE R3C006

CDA 162003/9 R2CO1

ORGANISER R2B02

 

Αυτές όμως είναι ανάλογα και την χώρα-γλώσσα του κινητού νομίζω, ανάλογα με το από που αγοράστηκε το κινητό (από SE απευθείας και αν είναι από τα πρώτα πρώτα κινητά ή αυτά που δόθηκαν για "πειράματα").

 

Μην βλέπετε π.χ. σε κάποιο ξένο site μια έκδοση firmware και πάτε να την κατεβάσετε και σε εσάς. Υπάρχουν διαφορές σε αυτό και δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς.

 

Αν κάποιος ξέρει ακριβώς τι γίνεται, ας με διορθώσει.

(γιατί γίνεται πανικός με τις διάφορες εκδόσεις firmware του κινητού, ανα χώρα).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Πιαδία, το έχω γράψει και παρπάνω... Εντάξει, δεν λέω, είναι πολλά τα Posts αλλά είναι μόλις μια σελίδα πίσω... Αν ρίχνατε μια ματιά θα το βλέπατε.

Αφήστε τι γράφει το site οτι έχετε την τελευταία έκδοση. Προφανώς γίνεται κάποιο λάθος και ανεξάρτητα με το πια έκδοση έχετε στο κινητό σας, το site λέει οτι έχετε την τελευταία.

Εγω έκανα την αναβάθμιση χθές, είναι κανονικότατη και έχει και Ελληνικά μετξύ άλλων.

Έχουμε και λέμε:

Τηλέφωνο:CXC 162022 R3C006

Bluetooth: CXC 12529 R5D

Πρόγραμμα: CXC 162021 R2B02

CDA: 162003/4 R2C01

 

Αυτά.... Νομίζω οτι όσοι δεν έχετε το cda που αναφέρω μπορείτε να κάνετε την αναβάθμιση. Κάντε και κανένα backup πριν, έτσι;;;;;;;;;;;;;;

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος orka (22 Δεκ. 2003 , 22:25)

 

Πιαδία, το έχω γράψει και παρπάνω... Εντάξει, δεν λέω, είναι πολλά τα Posts αλλά είναι μόλις μια σελίδα πίσω... Αν ρίχνατε μια ματιά θα το βλέπατε.

Αφήστε τι γράφει το site οτι έχετε την τελευταία έκδοση. Προφανώς γίνεται κάποιο λάθος και ανεξάρτητα με το πια έκδοση έχετε στο κινητό σας, το site λέει οτι έχετε την τελευταία.

Εγω έκανα την αναβάθμιση χθές, είναι κανονικότατη και έχει και Ελληνικά μετξύ άλλων.

Έχουμε και λέμε:

Τηλέφωνο:CXC 162022 R3C006

Bluetooth: CXC 12529 R5D

Πρόγραμμα: CXC 162021 R2B02

CDA: 162003/4 R2C01

 

Αυτά.... Νομίζω οτι όσοι δεν έχετε το cda που αναφέρω μπορείτε να κάνετε την αναβάθμιση. Κάντε και κανένα backup πριν, έτσι;;;;;;;;;;;;;;

;)

 

kai egw poy to ekana update prin 3 meres ta idia akribws exw kai moy emfanise kai ellinika meta!ola tzami... :D
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω 2 πραγματα

1)Εχω προγραμματακια *.rar π.χ iremote και δε ξερω πως να τα εγκαταστησω.....

 

2)υπαρχει καπου στην ελλαδα μαγαζι που να πουλαει προστατευτικο για την οθονουλα μας.Αισθανομαι πως ειναι πολυ ευαισθητη και πως θα γρατζουνιστει ακομα και με το πενακι.

 

ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την agekalp

Θελω να ρωτησω 2 πραγματα

1)Εχω προγραμματακια *.rar π.χ iremote και δε ξερω πως να τα εγκαταστησω.....

 

2)υπαρχει καπου στην ελλαδα μαγαζι που να πουλαει προστατευτικο για την οθονουλα μας.Αισθανομαι πως ειναι πολυ ευαισθητη και πως θα γρατζουνιστει ακομα και με το πενακι.

 

ευχαριστω για το χρονο σας

 

Ta arxeia rar ta aposympiezeis prwta me to winrar k meta pernas to arxeio sis tou irremote sto kinito:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akatsim (23 Δεκ. 2003 , 11:01)

 

mpeg arxeia video pos mporo na do? o player mesa leei den to anagnorizei.

 

Πρεπει να τα μετατρεψεις σε mp4 με προγραμματακι.Εχω ενα που το χρσιμοποιουσα με το Ρ800.Δυστυχως δεν θυμαμαι ποσο μεγαλο ειναι και δεν ειμαι σπιτι για στο στειλω με e-mail.Αλλα οταν παω θα δω.Λεγεται mpegable.Παντως οπωσδηποτε πρεπει να γινουν mp4 ,γιατι μονο mp4 παιζει.

Nα προσθεσω οτι δεν ξερω αν υπαρχει καποιο extra προγραμματακι που να τα υποστηριζει αλλα δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex_gr (23 Δεκ. 2003 , 11:45)

 

Πρεπει να τα μετατρεψεις σε mp4 με προγραμματακι.Εχω ενα που το χρσιμοποιουσα με το Ρ800.Δυστυχως δεν θυμαμαι ποσο μεγαλο ειναι και δεν ειμαι σπιτι για στο στειλω με e-mail.Αλλα οταν παω θα δω.Λεγεται mpegable.Παντως οπωσδηποτε πρεπει να γινουν mp4 ,γιατι μονο mp4 παιζει.

Nα προσθεσω οτι δεν ξερω αν υπαρχει καποιο extra προγραμματακι που να τα υποστηριζει αλλα δεν νομιζω.

 

 

To vrika se demo. Einai megalo gia na to steileis. Tha pakso kanena link gia spasmeno. Thx a lot.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σαν νεότατος χρήστης του P900:

 

1. Υπάρχει τρόπος να δούμε ποιές εφαρμογές τρέχουν ανά πάσα στιγμή στο κινητό; Υποτίθεται, όπως λέει το Manual, αν πας σε μια νέα εφαρμογή, η προηγούμενη κλείνει και αποθηκεύονται τα στοιχεία της αλλά για παράειγμα εάν βάλεις με το πρόγραμμα των ήχων να παίζει κάποιο κομμάτι, όταν αλλάζω εφαρμογή ή και ακόμα κλείνω το καπάκι, αυτό συνεχίζει. Στο Nokia Symbian 60 υπάρχει ένα κουμπάκι που το ελέγχεις αυτό και μπορείς να κάνεις εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών που τρέχουν, υπάρχει κάτι παρόμοιο εδώ;

 

2. Έχετε βγάλει τη ζελατίνα που είχε η οθόνη από τη συσκευασία της; Αν ναι, δημιουργήθηκαν καθόλου γρατζουνιές από τη γραφίδα;

 

3. Ψάχνω να βρώ το Τοtal Ιr Remοte, και κάποιο καλό file explorer. Ποιον μου προτείνετε; Που θα μπορούσα να βρώ -πλήρης- εκδόσεις τους;

Η ακόμα αν μπορούσε να τα στείλει κάποιος e-mail στο wultz1@yahoo.com

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

να ρωτησω κατι, το p900 ποση ελευθερη heap memory

(ram) εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος orka (22 Δεκ. 2003 , 22:25)

 

Πιαδία, το έχω γράψει και παρπάνω... Εντάξει, δεν λέω, είναι πολλά τα Posts αλλά είναι μόλις μια σελίδα πίσω... Αν ρίχνατε μια ματιά θα το βλέπατε.

Αφήστε τι γράφει το site οτι έχετε την τελευταία έκδοση. Προφανώς γίνεται κάποιο λάθος και ανεξάρτητα με το πια έκδοση έχετε στο κινητό σας, το site λέει οτι έχετε την τελευταία.

Εγω έκανα την αναβάθμιση χθές, είναι κανονικότατη και έχει και Ελληνικά μετξύ άλλων.

Έχουμε και λέμε:

Τηλέφωνο:CXC 162022 R3C006

Bluetooth: CXC 12529 R5D

Πρόγραμμα: CXC 162021 R2B02

CDA: 162003/4 R2C01

 

Αυτά.... Νομίζω οτι όσοι δεν έχετε το cda που αναφέρω μπορείτε να κάνετε την αναβάθμιση. Κάντε και κανένα backup πριν, έτσι;;;;;;;;;;;;;;

;)

Εμένα μετα την αναβαθμιση έχει τα ιδια μονο που το cda:162003/5 R2C01

Eλληνικα όμως τιποτα Γιατι????????????

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VAG13 (23 Δεκ. 2003 , 18:09)

 

Εμένα μετα την αναβαθμιση έχει τα ιδια μονο που το cda:162003/5 R2C01

Eλληνικα όμως τιποτα Γιατι????????????

 

 

paidia telika egw pou eixa kanei me 162003/4 eixe

giati den bazeis anti 162003/5 se 162003/4 gia na exeis ellhnika!

to 5 gia poies xwres einai den kserw!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tp! (23 Δεκ. 2003 , 17:22)

 

paidia telika egw pou eixa kanei me 162003/4 eixe

giati den bazeis anti 162003/5 se 162003/4 gia na exeis ellhnika!

to 5 gia poies xwres einai den kserw!

 

Oute stin 162003/3 exei ellinika pantos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...