Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkatsogr ( 2 Φεβ. 2004 , 10:03)

 

Βρε παιδια μου εχουν σπασει τα νευρα.

Πηραμε εδω στην εταιρια ενα Ρ900 και ενω μου δειχνει στο Phone Connection Link οτι το τηλεφωνο ειναι συνδεδεμενο δεν μου βγαζει το εικονιδιο που ειναι ενα μικρο τηλεφωνακι (οπως και στο σπιτι).

Και στο σπιτι και στην δουλεια εχω Win2000.

Εψαξα ολο το forum και εκανα απεγκατασταση του PC Suite ξαναεγκατεστησα αλλα τιποτα.Κατεβασα την πιο καινουρια εκδοση παλι τιποτα.

Καμια συμβουλη?

 

 

Δοκίμασε το παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=228440#post228440

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paogr ( 2 Φεβ. 2004 , 13:58)

 

re paidia na rwtisw kati?mporw na exw anafora paradoseis tou minimatos me kleistw portaki.Apo oti eida i epilogi emfanizetai mono otan to exw anoikto.

Thanks

 

Distyxos den ginetai
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

η αναβαθμιση CDA r3a06 προσφερει ναναβάθμιση στο bluetooth από r5d ή παραμενει η r5d στο bluetooth? αν έχει κάνει κάποιος την cda r3a06, ας ενημερωσει please

thanx

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argic ( 2 Φεβ. 2004 , 16:25)

 

παιδια μια ερωτηση

η αναβαθμιση CDA r3a06 προσφερει ναναβάθμιση στο bluetooth από r5d ή παραμενει η r5d στο bluetooth? αν έχει κάνει κάποιος την cda r3a06, ας ενημερωσει please

thanx

 

Παραμενει η R5D στο bluetooth
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσανατολίζομαι στην αγορά του P900 μετά και τα πολλά προβλήματα που διαβάζω ότι παρουσιάζει το software του SX1 ακόμα και στην 6η έκδοση.Δύο ερωτήσεις:

1.Πράγματι το P900 έχει λιγότερα bugs από το SX1;

2.Στο S55 που έχω δεν μπορώ να διαβάσω mail από τον POP3 λογαριασμό μου γραμμένο στα Ελληνικά.Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στο P900;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spydan ( 2 Φεβ. 2004 , 17:37)

 

Παιδιά προσανατολίζομαι στην αγορά του P900 μετά και τα πολλά προβλήματα που διαβάζω ότι παρουσιάζει το software του SX1 ακόμα και στην 6η έκδοση.Δύο ερωτήσεις:

1.Πράγματι το P900 έχει λιγότερα bugs από το SX1;

2.Στο S55 που έχω δεν μπορώ να διαβάσω mail από τον POP3 λογαριασμό μου γραμμένο στα Ελληνικά.Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στο P900;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :)

 

 

1. Το p900 το εχω 10 μερες και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο.

(εχω την τελευταια firmwire version).

2. Απ'ότι ακουω, απο καποια παιδια που το εχουν εδω περα, το SX1 εχει παρα πολλα bugs και ολοι περιμενουν να βγαλει η Siemens νεο firmwire.

 

Καλυτερα να ρωτησεις καποιον που το εχει για να σου πει ακριβως, απο το p900 παντως που μπορω να σου πω, ειναι οτι καλυτερο ειχα ποτε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αναφερθεί νωρίτερα...sorry...1000+ posts...δεν διαβάζονται :)

(...δεν διαβάζονται εύκολα, εννοώ, ώστε να έχεις "καθαρό μυαλό" και να σχηματίσεις μια ολοκληρωμένη εικόνα...δεδομένου ότι μοιραία και απόλυτα δικαιολογημένα, παρεμβάλονται posts "αβρότητας", "καλαμπουριού", "ευχών", "ευχαριστιών" κλπ...απόλυτα δικαιολογημένο, επαναλαμβάνω, αφού αυτός ο ηλεκτρονικός τρόπος επικοινωνίας οφείλει να διατηρεί μαι ζωντάνια και να τείνει να μοιάσει στην προφορική επικοινωνία :) ...)

 

.................

 

Σωστά αντιλαμβάνομαι ότι για τα inbound ΒΤ μηνύματα, στο P900, δεν υφίσταται ηχητική ειδοποίηση ή μου έχει ξεφύγει κάτι?..

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia egw exw to eksis provlima!!!katevasa to voithitiko programa gia tin anavathmisei to anoigw kati fwrtwnei kai kleinei!!!adi sto kleisimo na mou anoiksei selida tis se kai na mou leei kati gia backup!!!

as me voithisei kapoios!!!:)

euxaristw ek twn proterwn!!!

Οι γυναίκες είναι σαν τα σκυλιά...ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΜΑΘΕΙΣ!!!!

Οι γυναίκες είναι σαν το παγωτάκι..Όσο τις γλύφεις τόσο λιώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα χταπόδια....όσο τις χτυπάς...μαλακώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα γραμματόσημα, όσο τα φτύνεις, τόσο κολλάνε!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χωρίς να θεωρηθώ "ψείρας"?Το πλαινό μέρος του κινητού, εκεί που είναι και το πλήκτρο on/of έχει κάποιο παίξιμο?Σε εμένα κουνιέται μέσα-έξω σαν να μην κουμπώνει καλά με την υπόλοιπη συσκευή.Είναι σοβαρό πρόβλημα?

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

αραγε μπορουμε να ανοιξουμε με τον opera του p900 σελιδες που ειναι φτιαγμενες με flashPlayer? :wacko: :blink:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 2 Φεβ. 2004 , 20:00)

 

Να ρωτήσω κάτι χωρίς να θεωρηθώ "ψείρας"?Το πλαινό μέρος του κινητού, εκεί που είναι και το πλήκτρο on/of έχει κάποιο παίξιμο?Σε εμένα κουνιέται μέσα-έξω σαν να μην κουμπώνει καλά με την υπόλοιπη συσκευή.Είναι σοβαρό πρόβλημα?

 

Koita emena den kounietai katholou,to kinito einai apolyta stivaro an kai exei faei kai mia mikri ptwsoula(konteua na pathw kardiako).Ean paizei poli pigaine to sto iatro(SE) ;)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρησα το εξης οταν ειναι αδυναμη μπαταρια και ειναι κλειστο το πληκτρολογιο και βγαλει το σημα της αδυναμης μπαταριας και δεν το πειραξεις καθολου τοτε μετα απο λιγη ωρα η οθονη γινεται μαυρη και στο κεντρο της υπαρχει μια πλατια λευκη γραμμη σαν ασπρομαυρη σημαια με 2 μαυρες και μια λευκη γραμμη!!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Ακομη παρατηρησα οτι το joystic εχει ψιλοτζογο και ανησυχω μηπως με την περαιτερω χρηση χειροτερεψει!!Ξερει κανεις??Ειναι φυσιολογικο??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gtsia ( 2 Φεβ. 2004 , 23:09)

 

Ακομη παρατηρησα οτι το joystic εχει ψιλοτζογο και ανησυχω μηπως με την περαιτερω χρηση χειροτερεψει!!Ξερει κανεις??Ειναι φυσιολογικο??

 

Gtsia min trelainesai xalarwse ligo :D :D to jog dial den pathainei tipota ektos kai an to petaxeis katw to kinito.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gtsia ( 2 Φεβ. 2004 , 23:07)

 

Εγω παρατηρησα το εξης οταν ειναι αδυναμη μπαταρια και ειναι κλειστο το πληκτρολογιο και βγαλει το σημα της αδυναμης μπαταριας και δεν το πειραξεις καθολου τοτε μετα απο λιγη ωρα η οθονη γινεται μαυρη και στο κεντρο της υπαρχει μια πλατια λευκη γραμμη σαν ασπρομαυρη σημαια με 2 μαυρες και μια λευκη γραμμη!!!!

 

Den thelw na se anxwsw alla auto emena den mou to kanei :)
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gtsia ( 3 Φεβ. 2004 , 00:07)

 

Εγω παρατηρησα το εξης οταν ειναι αδυναμη μπαταρια και ειναι κλειστο το πληκτρολογιο και βγαλει το σημα της αδυναμης μπαταριας και δεν το πειραξεις καθολου τοτε μετα απο λιγη ωρα η οθονη γινεται μαυρη και στο κεντρο της υπαρχει μια πλατια λευκη γραμμη σαν ασπρομαυρη σημαια με 2 μαυρες και μια λευκη γραμμη!!!!

 

 

το κανει οντως.Σε περιπου 2μιση μηνες που εχω το τηλεφωνο το εχει κανει 2 φορες.

 

φιλικα

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Dηλαδη τι μπορει να φταιει γι'αυτο??Εχω και την τελευταια εκδοση firmware και κανενα αλλο προβλημα!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

καποιο κολλημα του λειτουργικου,ειπαμε,ηλεκτρονικο κατασκευασμα ειναι! αλιμονο να μην ειχε ουτε ενα ψεγαδι!

 

φιλικα

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spok ( 2 Φεβ. 2004 , 21:28)

 

αραγε μπορουμε να ανοιξουμε με τον opera του p900 σελιδες που ειναι φτιαγμενες με flashPlayer? :wacko: :blink:

 

 

Χμμμ...μια που λες για Opera, ο built-in browser του κινητου λεει τιποτα ?? Τον δοκιμασα, φερνει μεν τις σελιδες αλλα μαλλον αργει λιγο...ιδεα μου ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Nα'σαι καλα φιλε μου!Ξεαγχωθηκα τωρα

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο update ειναι απαιχτο!! Εγκατεστησα στο Ρ900 καμμια κατοσταριά (100) προγράμματα στην σειρα (και στην Memory stick παρακαλω!) χωρις ουτε ενα reboot!! Ενω με την προηγουμενη εκδοση ..καθε install και reboot! Recommended 100%!!! :D

Αντε τωρα να δουμε και κανα προγραμα ηχογράφησης συνομιλίας! Τόσο δυσκολο είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stamdd ( 3 Φεβ. 2004 , 02:07)

 

Το τελευταιο update ειναι απαιχτο!! Εγκατεστησα στο Ρ900 καμμια κατοσταριά (100) προγράμματα στην σειρα (και στην Memory stick παρακαλω!) χωρις ουτε ενα reboot!! Ενω με την προηγουμενη εκδοση ..καθε install και reboot! Recommended 100%!!! :D

Αντε τωρα να δουμε και κανα προγραμα ηχογράφησης συνομιλίας! Τόσο δυσκολο είναι?

 

Δεν ξερω αλλα πολυ φοβαμαι οτιι η ηχογραφηση συνομιλιας εχει να κανει με το λειτουργικο συστημα της συσκευης και οχι με το λογισμικο :worry: Παντως αν στο ρ900 ειχαν προβλεψει και αυτη τη λειτουργια το κινητο θα ηταν τελειο. :up: Οχι πως τωρα δεν ειναι. :happy:
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel ( 3 Φεβ. 2004 , 02:27)

 

Δεν ξερω αλλα πολυ φοβαμαι οτιι η ηχογραφηση συνομιλιας εχει να κανει με το λειτουργικο συστημα της συσκευης και οχι με το λογισμικο :worry: Παντως αν στο ρ900 ειχαν προβλεψει και αυτη τη λειτουργια το κινητο θα ηταν τελειο. :up: Οχι πως τωρα δεν ειναι. :happy:

 

 

Μα μέχρι και το πρώτο κινητό της Sony to Z..τάδε(δεν θυμάμαι νούμερο!) είχε νομίζω ηχογράφιση συνομιλίας!! Ούτε με καμμιά πατέντα με handsfree δεν γίνεται άραγε?? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...