Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το p900 μου παρουσιαζει το εξης τελευταια μετα απο καποια ωρα αδρανειας,σβηνει η οθονη χωρις λογο ενω το τηλ λειτουργει και πρεπει να το κλεισω στα τυφλα και να το ξαναανοιξω για να λειτουργησει,εχετε ιδεα τι μπορει να παιζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikiokos ( 6 Ιούν. 2004 , 15:09)

 

παιδια το p900 μου παρουσιαζει το εξης τελευταια μετα απο καποια ωρα αδρανειας,σβηνει η οθονη χωρις λογο ενω το τηλ λειτουργει και πρεπει να το κλεισω στα τυφλα και να το ξαναανοιξω για να λειτουργησει,εχετε ιδεα τι μπορει να παιζει

 

Nai, aurio proi-proi sto Service Center! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikiokos ( 6 Ιούν. 2004 , 15:09)

 

παιδια το p900 μου παρουσιαζει το εξης τελευταια μετα απο καποια ωρα αδρανειας,σβηνει η οθονη χωρις λογο ενω το τηλ λειτουργει και πρεπει να το κλεισω στα τυφλα και να το ξαναανοιξω για να λειτουργησει,εχετε ιδεα τι μπορει να παιζει

 

 

lol siga mhn xalase k olas :) kati exeis balei file mou kai kleidwnei fenete thn o8onh,px to exeis xwris i me portaki? an exeis balei kanena tracker as poume pou einai kai polu mapa programa telos pantws kai exeis balei kai ap to kinito na kleidwneis thn o8onh kai ap to tracker,kati tetoia koufa kanei an 8umame kala,an exeis tracker bgalto kai meta des an sto ksanakanei.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου εμφανίζει τις φωτογραφίες του Site λόγω του Norton Internet Security??

Διαβάζω τις οδηγίες που λέει αλλά δεν βρίσκω τις ανάλογες επιλογές στο Norton 2003.

Tι να κάνω??

 

Sorry για το off topic!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikiokos ( 6 Ιούν. 2004 , 15:09)

 

παιδια το p900 μου παρουσιαζει το εξης τελευταια μετα απο καποια ωρα αδρανειας,σβηνει η οθονη χωρις λογο ενω το τηλ λειτουργει και πρεπει να το κλεισω στα τυφλα και να το ξαναανοιξω για να λειτουργησει,εχετε ιδεα τι μπορει να παιζει

 

αυτο μου το κανει οταν εχω το ρολοι σαν screen saver δοκιμασε να βγαλεις το ρολοι σαν screen saver (εαν το εχεις) εαν βεβαια εχεις το tracker συμφωνω με την παραπανω αποψη των φιλων ειναι μαπα προγραμμα.....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ !!!!!!! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ FIRMWARE ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (CDA/162003/4) R5B02. ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTORE, ΕΝΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΠΤΑ...ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΚΑΙ ΕΝΩ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ, ΠΑΡΌΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ....

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ "ΣΩΣΤΑ" ΤΟ RESTORE. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ (ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ....Γ.....Ο !!!!!!) S.O.S !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Πλέον από θαυμαστής του P900 έγινα ιδιοκτήτης. Πράγματι το κινητό είναι φοβερό.

Έχω όμως ένα πρόβλημα. Θέλω να το συνδέσω στο pc με το usb καλώδιο που έχει, γιατί το pc μου δεν διαθέτει υπέρυθρες και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία. Η σύνδεση του USB μου λέει ότι είναι συνδεμένο αλλά όταν προσπαθώ να μπω στους φακέλους του κινητού από το windows explorer δεν μ αφήνει γιατί απλά λέει ότι δεν είναι συνδεμένο το κινητό. Πολύ περίεργο; Και δεν ξέρω τι να κάνω; Υπάρχει κάποια λύση; Συγγνώμη αν έχει ειπωθεί σε προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

@ edunet & fnwokke,

 

Κλείστε προγράμματα όσα προγράμματα τρέχουν στο backround, για antivirus και firewall (ακόμα και αν έχει κάποιος το sp2 των ΧΡ, να κλείνει και το δικό τους firewall - αν και είναι προβληματικό ακόμα).

 

Έχετε δοκιμάσει με κάποια άλλη έκδοση του pc suite από αυτή που έχετε τώρα; Ακόμα και στην ήδη υπάρχουσα έκδοση του pc suite, μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι του προγράμματος, μπορεί να βοηθήσει σε αυτό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

eimai kai ego katoxos enos P900 edo kai mia evdomada:

1. Exei ena kammeno pixel i othoni.na to pao stin ericsson?tha to allaksoun?

2. Ellinika sta menu giok.ti ftaiei?

software version R3C006.Einai palia?

As apantisei kapoios giati mou tin exei spasei eidika to thema tou kammenou pixel...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος carbonfiber ( 7 Ιούν. 2004 , 13:12)

 

eimai kai ego katoxos enos P900 edo kai mia evdomada:

1. Exei ena kammeno pixel i othoni.na to pao stin ericsson?tha to allaksoun?

2. Ellinika sta menu giok.ti ftaiei?

software version R3C006.Einai palia?

As apantisei kapoios giati mou tin exei spasei eidika to thema tou kammenou pixel...

 

 

και εγω οταν το πρωτοπηρα ειχε ενα καμενο pixel!! θα το πας σε ενα service center και θα στο φτιαξουν δωρεαν αφου θα τους πας και την εγγυηση. (εγω πηγα στο κεντρο κοντα στο πολυτεχνειο, στην οδο Τζωρτζ 26. το καταστημα λεγετε OMNITECK)

 

για τα ελληνικα,αν κανεις ενα update απο το site της SE θα σου μπουν αυτοματα μεσα. ή αλλιως κατεβαζεις μονες τους τις γλωσσες για το συγκεκριμενο firmware απο το ιδιο site. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες.Καπου στο forum διαβασα οτι θα βγει καποιο προγραμμα ή αναβαθμιση οπου το κινητο θα τραβαει φωτο με μεγαλυτερη αναλυση κ.τ.λ.Τι γινεται μ'αυτο?Κανενα νεο ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος paogr ( 7 Ιούν. 2004 , 16:53)

 

Γεια χαρα παιδες.Καπου στο forum διαβασα οτι θα βγει καποιο προγραμμα ή αναβαθμιση οπου το κινητο θα τραβαει φωτο με μεγαλυτερη αναλυση κ.τ.λ.Τι γινεται μ'αυτο?Κανενα νεο ?

 

 

Λεγεται Photo Acute, αλλα δεν εχει κατι νεοτερο ακομη, ολοι αυτο περιμενουμε :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 ( 7 Ιούν. 2004 , 17:06)

 

Λεγεται Photo Acute, αλλα δεν εχει κατι νεοτερο ακομη, ολοι αυτο περιμενουμε :(

 

γνωριζει ρε παιδια κανεις αν το συγκεκριμενο προγραμματακι 8α βελτιωσει και τις "νυχτερινες" photos?

προχθες ημουν με τον αδερφο μου-ο οποιος εχει nokia 6600-στο σπιτι ενος φιλου και αφου βγαλαμε μερικες photos θελαμε να τις στειλουμε με mail καπου...

τεσπα στειλαμε ολες απο το 6600 μια και οι δικες μου ηταν ολες ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ... :cry:

Τι μαυρες γραμμες,τι θολουρα φρικη σκετη...

και ολα αυτα σε μετριο φωτισμο.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fnwokke ( 7 Ιούν. 2004 , 02:30)

 

ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ !!!!!!! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ FIRMWARE ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (CDA/162003/4) R5B02. ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ RESTORE, ΕΝΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΛΕΠΤΑ...ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΚΑΙ ΕΝΩ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ, ΠΑΡΌΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ....

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ "ΣΩΣΤΑ" ΤΟ RESTORE. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ (ΘΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ....Γ.....Ο !!!!!!) S.O.S !!!!!!!!!!!!!!!!

 

οσες φορες και να εχω κανει restore φιλε μου παντα κατι λειπει..... στην τελευταια αναβαθμιση η επαφες ηταν ανω κατω και της εσβησα και της ξανα περασα. σου συνιστω να εχεις τα παντα στο memory stick και να εχεις μονο της επαφες και της ρυθμισεις στο τηλεφωνο ετσι δεν θα χανεις και πολλα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios ( 7 Ιούν. 2004 , 22:30)

 

οσες φορες και να εχω κανει restore φιλε μου παντα κατι λειπει..... στην τελευταια αναβαθμιση η επαφες ηταν ανω κατω και της εσβησα και της ξανα περασα. σου συνιστω να εχεις τα παντα στο memory stick και να εχεις μονο της επαφες και της ρυθμισεις στο τηλεφωνο ετσι δεν θα χανεις και πολλα.

 

 

Συμφωνώ...όμως εμένα δεν μου βάζει τίποτα ....παρ'ολο που λέει ότι τελείωσε επιτυχώς το RESTORE (και πολύ γρήγορα...)!!!!!!!! Τό'χει ξαναδεί κανείς το έργο ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fnwokke ( 8 Ιούν. 2004 , 00:33)

 

Συμφωνώ...όμως εμένα δεν μου βάζει τίποτα ....παρ'ολο που λέει ότι τελείωσε επιτυχώς το RESTORE (και πολύ γρήγορα...)!!!!!!!! Τό'χει ξαναδεί κανείς το έργο ???

 

oxι και ετσι.... δοκιμασες να ξανα εγκαταστησεις το pc suite;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Paidia help me! San prwtarhs kai egw :o epaiza me to kinhto kai ekana mia xontrh $#@$@#%. Periplanomenos ston Filemanager phga sto c:\system\apps kai parathrhsa oti programmata pou eixa apegkatasthsei eixan afhsei "skoupidia" mesa ston fakelo auto... Otan lew "skoupidia" ennow oti eixan afhsei ta folder tous ta opoia eite htan adeia eite eixan to ini arxeio tou programmatos. Kata lathos esvhsa 2 fakelous krisimous. O enas einai o c:\system\apps\voice kai o allos den thumamai alla einai h app twn messages... Ws apotelesma twra h hxografhsh kai ta mhnumata emfanizontai me agglika :( :cry: . Mporei kapoios na mou steilei ta .ini arxeia gia na ta epanaferw? Euxaristw polu!
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mikechq ( 9 Ιούν. 2004 , 00:10)

 

Paidia help me! San prwtarhs kai egw :o epaiza me to kinhto kai ekana mia xontrh $#@$@#%. Periplanomenos ston Filemanager phga sto c:\system\apps kai parathrhsa oti programmata pou eixa apegkatasthsei eixan afhsei "skoupidia" mesa ston fakelo auto... Otan lew "skoupidia" ennow oti eixan afhsei ta folder tous ta opoia eite htan adeia eite eixan to ini arxeio tou programmatos. Kata lathos esvhsa 2 fakelous krisimous. O enas einai o c:\system\apps\voice kai o allos den thumamai alla einai h app twn messages... Ws apotelesma twra h hxografhsh kai ta mhnumata emfanizontai me agglika :( :cry: . Mporei kapoios na mou steilei ta .ini arxeia gia na ta epanaferw? Euxaristw polu!

 

 

Αν είναι εύκολο, δοκίμασε να βάλεις τα Αγγλικά για γλώσσα στο κινητό από τον πίνακα ελέγχου και μετά την επανεκκίνηση του κινητού, να βάλεις πάλι τα Ελληνικά (εγκατάσταση το sis με τα Ελληνικά για την έκδοση firmware του κινητού σου - κατεβάζεις το αρχείο από το site της se. Δες μήπως διορθώνεται έτσι το πρόβλημά σου (υποθέτω τώρα, δεν είμαι βέβαιος). Αλλιώς μπορεί να χρειαστεί να κάνεις φορμάτ στο κινητό και πάλι εγκατάσταση το λειτουργικό, γιατί εφόσον έσβησες και ένα άλλο folder, εκτός το voice, που δεν θυμάσαι, θα έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Dokimasa to prwto pou eipes alla den epiase. Paw loipon gia update logismikou ;) . Euxaristw polu gia thn voitheia!
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους έχω ένα P900 και έβαλα τον Opera 6.30 και έχω το εξής πρόβλημα.

Με τον built in browser βλέπω internet ενώ με τον Opera δεν ανοίγει καμιά σελίδα, η συνδέσει μου είναι με GPRS αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος braingd ( 9 Ιούν. 2004 , 11:37)

 

Καλημέρα σε όλους έχω ένα P900 και έβαλα τον Opera 6.30 και έχω το εξής πρόβλημα.

Με τον built in browser βλέπω internet ενώ με τον Opera δεν ανοίγει καμιά σελίδα, η συνδέσει μου είναι με GPRS αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Με το internet explorer του κινητου βλεπεις ουσιαστικα wap σελιδες (wap over gprs)

Για να δεις απο τον Opera πρεπει να εχεις κανονικο internet (internet over gprs) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος carbonfiber ( 9 Ιούν. 2004 , 14:28)

 

mia erotisi: Ginetai na antigrafoun oi epafes sto memory stick xrisimopoiontas omos mono to tilefono? (diladi oxi meso pc).

An nai,pos?

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις το SmartVCard με το οποίο θα αποθηκεύεις τις επαφές σου ως ένα αρχείο .vcf όποτε θέλεις και όπου θέλεις (εννοείται ότι θα μπορείς να τις αποθηκεύεις και στο Memory Stick)! ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...