Jump to content

Motorola Edge 30 Neo


noiseramd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκάθαρα είναι midrange συσκευή αλλά έχει κάποια πράγματα τα οποία θα τα βρούμε μόνο σε μεγαλύτερες συσκευές (π.χ. ασύρματη φόρτιση).

Έχει ενδιαφέρον σας συσκευή (το αγόρασα για 2ο) και το έκανα ένα αναλυτικό review παρακάτω:

https://www.youtube.com/watch?v=wZDVW2uRkAk

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Edge 30 Neo
  • 1 month later...
  • 5 months later...

ΑΝ το εχει καποιος με nova/wind ας μας γραψει αν δουλευει Volte/Vowifi , ευχαριστω!

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 7/11/2023 at 7:30 ΜΜ, ea6gka said:

ΑΝ το εχει καποιος με nova/wind ας μας γραψει αν δουλευει Volte/Vowifi , ευχαριστω!

Το vowifi μην περιμένεις να δουλέψει, δεν είναι στις συμβατές συσκευές.
https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/diktio-kalipsi/poies-einai-oi-simvates-siskeues-gia-to-wifi-calling

 

Σε εμένα δε δουλεύει το volte, ουτε καν 5G δεν πιάνει και τα έχω ενεργοποιημένα στις ρυθμίσεις του κινητού. Μέχρι και κάρτα στο κατάστημα πήγα και άλλαξα, άρα δεν είναι θέμα παλιάς sim

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Καλησπέρα

Θέλω την βοήθεια απο όσους το έχουν η το γνωρίζουν...

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος "Heloo moto"  στην εκκίνηση της συσκευής;;

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το συμπαγές ρολόι που έχει  στην  οθόνη λειτουργείας με εκείνο που εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος ; (Το 7 play είχε το ίδιο ρολόι και στις δύο οθόνες)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, GPOWER said:

Για τσεκαρε στο ηχοι και δονηση/ήχοι ενεργοποίησης 

Ευχαριστώ πολύ ... αυτό ήταν, την έβλεπα σαν επιλογή αλλά περίμενα ότι εχει σχέση με την ενεργοποίηση των εφαρμογών...

και πάλι ευχαριστώ.

Για την αλλαγή του ρολογιού  απο το συμπαγές  που έχει  στην  οθόνη λειτουργείας να αντικατασταθεί με το σχεδόν διάφανο που έχει η οθόνη κλειδώματος μήπως υπάρχει κάποια πρόταση ;

Edited by TeoT
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
29 minutes ago, GiannisSo said:

Τελικα εχει τσεκαρει κανεις αν λειτουργει η υπηρεσια VoLTE ?

Βλέπω στην λίστα κλήσεων την ένδειξη HD  και αν δεν κάνω λάθος  κλήσεις HD μόνο μέσω VoLte γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το επιβεβαιώσεις εάν βάλεις σε προφίλ πτήσης τη συσκευή και ανοίξεις μόνο το wifi . Αν πραγματοποιούνται κλήσεις τοτε λειτουργεί το VoWIFI και επίσης αν με κλειστό το wifi ενώ είσαι σε κλήση έχεις κανονικά ίντερνετ τότε λειτουργεί το VoLTE. 

Συνήθως τα VoLTE και VoWIFI πάνε μαζί σαν λειτουργίες σε μια συσκευή. 

Edited by GiannisSo
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, GiannisSo said:

Μπορείς να το επιβεβαιώσεις εάν βάλεις σε προφίλ πτήσης τη συσκευή και ανοίξεις μόνο το wifi . Αν πραγματοποιούνται κλήσεις τοτε λειτουργεί το VoWIFI και επίσης αν με κλειστό το wifi ενώ είσαι σε κλήση έχεις κανονικά ίντερνετ τότε λειτουργεί το VoLTE. 

Συνήθως τα VoLTE και VoWIFI πάνε μαζί σαν λειτουργίες σε μια συσκευή. 

Το έχω δοκιμάσει το Wifi Calling και δουλεύει... ήταν απο τα πρώτα που δοκίμασα  μόλις μου ήρθε το τηλέφωνο.... και στην λίστα κλήσεων όσες κλήσεις (εισερχόμενες και εξερχόμενες) έχουν γίνει στον χώρο του σπιτιού έχουν το σύμβολο του wifi και το HD 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τον πάροχο.

Για τη συγκεκριμένη συσκευή, στη nova δεν υποστηρίζεται VoLTE ενώ στην cosmote υποστηρίζεται (vodafone δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone υποστηρίζει VoLTE απλά δεν εμφανίζει το καθεαυτό σύμβολο αλλά εμφανίζει ένα σήμα HD στη κλήση όταν αυτή γίνεται μέσω VoLTE. Όσο για το WiFi calling, η Vodafone σε αυτό το κομμάτι είναι τουλάχιστον τραγική!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...