Jump to content

Madonna


freddaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν έχεις facebook account υπάρχουν μερικά groups όπως αυτό http://www.new.facebook.com/home.php#/group.php?gid=22887462856 που έχουν κάνει posts κάποια άτομα που πουλάνε τα εισιτήρια τους.

μπορείς να τα ακριβοπληρώσεις και από αυτό το site http://www.viagogo.co.uk/Concert-Tickets/Rock-and-Pop/Madonna-Tickets

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η απαιτητική Μαντόνα

 

Κατάλογο απαιτήσεων "κατέθεσε" στους διοργανωτές της συναυλίας της στη Μπούντβα του Μαυροβουνίου, η σταρ της ποπ μουσικής σκηνής, Μαντόνα.

 

Η Μαντόνα, η οποία θα δώσει μια συναυλία στο θέρετρο αυτό του Μαυροβουνίου, στις 25 Σεπτεμβρίου, ζήτησε- μεταξύ άλλων- να υπάρχουν μάσκες οξυγόνου στα παρασκήνια και τη σκηνή, αλλά και να εφημερεύουν οι καλύτεροι γιατροί στο πιο κοντινό νοσοκομείο της περιοχής, κατά τη διάρκεια της συναυλίας.

 

Όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα του οργανισμού τουρισμού του Μαυροβουνίου, οι διοργανωτές της συναυλίας αποφάσισαν να χτίσουν μια μίνι-πολιτεία για τη Μαντόνα και τους VIP καλεσμένους της, στην παραλία "Jaz" της Μπούντβα, όπου θα δοθεί η συναυλία της μεγάλης σταρ της ποπ.

 

Για να στηθεί η σκηνή της συναυλίας θα εργαστούν 500 άνθρωποι επί πέντε ημέρες, ενώ στα παρασκήνια θα υπάρχει ένας πλήρως εξοπλισμένος χώρος για τη Μαντόνα κι ένας άλλος για τα παιδιά της.

 

Σε ό,τι αφορά το δωμάτιο του ξενοδοχείου όπου θα καταλύσει η Μαντόνα, οι απαιτήσεις της περιορίζονται στο φωτισμό, καθώς προτιμά τις λάμπες στους τοίχους και όχι στο ταβάνι, προκειμένου να είναι πιο χαλαρωτική η ατμόσφαιρα του δωματίου.

 

(Πηγή: ΑΠΕ)

 

http://www.news247.gr/a/68!58687

 

ΡΕ ΟΥΣΤ κ***γρια!Μήπως να της φτιάξουν κι ένα νοσοκομείο ακριβώς δίπλα από την σκηνή?????Όσον αφορά τις λάμπες στους τοίχους και όχι στο ταβάνι για χαλάρωση.......η μπιιιιιπ πάει σύννεφο!!!!!!!

 

Συγγνώμη παιδιά για το ύφος μου αλλά όποιον βλέπω να κάνει τέτοια είτε είναι Μαντόννα είτε οποιοσδήποτε άλλος απλά είναι για....ροχάλες...!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

το ότι τα χορευτικά είναι ασταμάτητα στο show, το θεωρείς πολύ απίστευτο να τραυματιστεί κάποιος?? το ότι θες να ειναι όλοι ασφαλείς 'ολα να είναι στην εντέλεια, δεν το διακινδυνεύεις. Γι'αυτό την επόμενη φορά να σκεφτόμαστε λίγο πριν μιλήσουμε. Αν αυτό το θεωρείτε "τρελή" απαίτηση, τότε τι να πω..

 

αφού δεν την πάτε τη Madonna, τι ασχολείστε???

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τώρα....σοβαρολογείς???

 

Ότι είδους τραυματισμός και να είναι πάνω στο χορευτικά δεν δικαιολογείται το......"νοσοκομείο"!!!!!ΕΛΕΟΣ!Ήμουν 16 χρόνια αθλητής (πρωταθλητισμό έκανα),είμαι γυμναστής,είμαι στον χόρο γενικά του αθλητισμού τόσα χρόνια και επέτρεψέ μου να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για τραυματισμούς κ.α.!!!!Με 1 γιατρό και πρώτες βοήθειες και 1-2 ασθενοφόρα να είναι σε ετοιμότητα είσαι καλυμένος!!

 

Για τον ειδικά διαμορφωμένο χώρο για τα παιδιά της για 2 ώρες......δεν το σχολιάζουμε????Τι θα πάθουν αν δηλαδή κάτσουν σε έναν απλό χώρο με τις καρεκλίτσες και μια νταντά???

 

Για τις λάμπες στον τοίχο και όχι στο ταβάνι.........σιγά........μην σου πέσει τίποτα Μαντόννα...!

 

Και όπως γράφει στο άρθρο.......θέλει και μίνι πολιτεία τρομάρα της!!!

 

Αν διάβαζες καλύτερα τι έγραφα τα ίδια θα έλεγα για τον κάθε τραγουδιστή!Απλώς έτυχε λόγω του ότι έρχεται αυτή εδώ μιλάνε τώρα για αυτή!!!Αν έρθει κάποιος επίσης γνωστός και έχει αυτές τις κουλές προτιμήσεις (που έτσι πληροφοριακά.......πιο πολύ για να δειχτούν το κάνουν!!!) πάλι ΤΑ ΙΔΙΑ θα έλεγα και ας τον πήγαινα σαν καλλιτέχνη!Για την Kylie που είχε έρθει δεν είχα ακούσει τόσο παράλογα πράγματα (και ας μην είναι τόσα χρόνια στο κουρμπέτι) ούτε και σε άλλους καλλιτέχνες που είναι πού ανώτεροι από την Μαντόννα σε άλλα είδη μουσικής......βλέπε ροκ....!

 

Αλλά όχι ρε παιδιά να δικαιολογούμε τα πάντα σε έναν καλλιτέχνη!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ούτε και σε άλλους καλλιτέχνες που είναι πού ανώτεροι από την Μαντόννα σε άλλα είδη μουσικής......βλέπε ροκ....!

!

καλά τώρα με έσβησες... ναι ξέχασα ότι η ροκ είναι η "ανωτερη μουσική".........

είναι δικαίωμα σου να ακούς ότι μουσική θες και να πιστεύεις ότι θέλεις, αλλά μη πετάς και τέτοιες κοτρώνες!!!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδιά.. Καθημερινά ανα τον κόσμο γράφονται δεκάδες ψεύτικα άρθρα για τη Μαντόννα. Ακριβώς για να βρίσκουν τροφή κάποιοι να αρχίσουν το θάψιμο. Οπως γίνεται αυτη τη στιγμή εδώ... Πουλάει η γυναίκα! Ακόμα κι αλήθεια να είναι αυτα, τα αξίζει:)
Link to comment
Share on other sites

προφανως ρε ιασωνα και η ιδια τα αποδεχεται, μιας και οταν καποιος καλλιτεχνης ενοχληθει απο καποιο (αναληθες) σχολιο εναντιον του, πολυ απλα βγαινει και τα αμφισβητει.

 

και γω ειμαι φαν, αλλα φαν ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ της μαντονα, και οχι της ιδιας. και ακομη και σε περιπτωση τραυματισμου με πρωτες βοηθειες και μια μεταφορα σε νοσοκομειο θα ειναι μια χαρα. τα υπολοιπα εινια θεμα image και εντυπωσιασμου.

 

αληθεια τις μασκες οξυγωνου τι τις θελει? αλλεργια εχει?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλά τώρα με έσβησες... ναι ξέχασα ότι η ροκ είναι η "ανωτερη μουσική".........

είναι δικαίωμα σου να ακούς ότι μουσική θες και να πιστεύεις ότι θέλεις, αλλά μη πετάς και τέτοιες κοτρώνες!!!

 

Ενημερωτικά....πόσο χρονών είσαι και μιλάς τόσο απαξιωτικά και επίσης απαντάς τόσο επιλεκτικά από όλα που έγραψα;;;;

 

1.Ακούω από όλα τα είδη της μουσικής!

2.Είτε σου αρέσει είτε όχι τα ροκ τραγούδια κυρίως της δεκαετίας των 80's αλλά και κάποια των 70's είναι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ από τα τραγούδια της ποπ μουσικής!Ακόμα και τώρα διάφοροι DJ φτιάχνουν απίστευτα πολλές παραλλαγές βασιζόμενοι σε αυτά!!!Ακόμα και τώρα να πας σε πάρτυ παιδιών λυκείου θα δεις ότι η πλειοψηφία της μουσικής που ακούγεται είναι ροκ εκείνης της δεκαετίας και φυσικά τελευταία ελληνικά!!!!

3.Δεν μίλησα για ανώτερη μουσική!Δικά σου λόγια είναι αυτά!

4.Και είτε σου αρέσει είτε όχι υπάρχουν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟΤΕΡΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΤΟΝΝΑ(όχι απαραίτητα σε 1 είδος μουσικής!!!)!!!!

5.Ο κύριως λόγος που έγινε γνωστή και παρέμενει γνωστή ήταν οι διάφορες υπερβολικά "σέξυ" εμφανίσεις τις,τα διάφορα σκάνδαλα κ.α.!!!!Δεν αμφιβάλλω ότι έχει βγάλει τρελές επιτυχίες κ.α. αλλά μην θεοποιούμε τον καθέναν!!!Όλα με μέτρο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλά τώρα με έσβησες... ναι ξέχασα ότι η ροκ είναι η "ανωτερη μουσική".........

είναι δικαίωμα σου να ακούς ότι μουσική θες και να πιστεύεις ότι θέλεις, αλλά μη πετάς και τέτοιες κοτρώνες!!!

 

Χωρίς να θέλω να γίνω ο δικηγόρος του runner,αν διαβάσεις πιο προσεκτικά αυτό που έγραψε θα δεις ότι εννοούσε άλλους καλλιτέχνες ανώτερους της Madonnα σε άλλα είδη μουσικής,πχ την ροκ.Και μάλιστα λέγοντας αυτό εννοεί ότι η Μadonna είναι κορυφή στο είδος της :p

Link to comment
Share on other sites

προφανως ρε ιασωνα και η ιδια τα αποδεχεται, μιας και οταν καποιος καλλιτεχνης ενοχληθει απο καποιο (αναληθες) σχολιο εναντιον του, πολυ απλα βγαινει και τα αμφισβητει.

 

και γω ειμαι φαν, αλλα φαν ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ της μαντονα, και οχι της ιδιας. και ακομη και σε περιπτωση τραυματισμου με πρωτες βοηθειες και μια μεταφορα σε νοσοκομειο θα ειναι μια χαρα. τα υπολοιπα εινια θεμα image και εντυπωσιασμου.

 

αληθεια τις μασκες οξυγωνου τι τις θελει? αλλεργια εχει?:confused:

Αμα εβγαινε να διαψεύδει οσα γράφονται 3 δεκαετίες τώρα για τον εαυτό της θα έπρεπε 24 ώρες την ημέρα να διαψεύδει πράγματα:)

Δεν ισχύουν αυτα για μάσκες οξυγόνου και τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα περι εβραιοθρησκείας δείχνει το πόσο την χρησιμοποιούν για να επιρρεασει κόσμο. Τεσπα. Κανα εισητήριο θα βρούμε τελικά; Όποιος μου βρεί, θα έχει δώρο που δεν θα το πιστεύει!!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να γίνω ο δικηγόρος του runner,αν διαβάσεις πιο προσεκτικά αυτό που έγραψε θα δεις ότι εννοούσε άλλους καλλιτέχνες ανώτερους της Madonnα σε άλλα είδη μουσικής,πχ την ροκ.Και μάλιστα λέγοντας αυτό εννοεί ότι η Μadonna είναι κορυφή στο είδος της :p

 

Ωραίος...!!!!! :)

 

Ορίστε τι γίνεται όταν διαβάζουμε σωστά τι γράφει ο άλλος και δεν βιαζόμαστε να απαντήσουμε γιατί και καλά θίξαμε το......ειδωλό μας!!! :p

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

προφανως ρε ιασωνα και η ιδια τα αποδεχεται, μιας και οταν καποιος καλλιτεχνης ενοχληθει απο καποιο (αναληθες) σχολιο εναντιον του, πολυ απλα βγαινει και τα αμφισβητει.

 

και γω ειμαι φαν, αλλα φαν ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ της μαντονα, και οχι της ιδιας. και ακομη και σε περιπτωση τραυματισμου με πρωτες βοηθειες και μια μεταφορα σε νοσοκομειο θα ειναι μια χαρα. τα υπολοιπα εινια θεμα image και εντυπωσιασμου.

 

αληθεια τις μασκες οξυγωνου τι τις θελει? αλλεργια εχει?:confused:

 

συγνωμη αλλα η μαντονα δεν εχει δωσει ΟΥΤΕ μια συνέντευξη για το τελευταιο της cd.....

δεν εχει εμφανιστει σε Κ Α Μ Ι Α εκπομπη κτλ κτλ κτλ....

2 με 3 συνεντεύξεις εδωσε στο ραδιο...και αυτο ηταν....

(και αυτες μαγνητοφωνημένες....)...

δεν υπαρχει περιπτωση η μαντονα να βγει και να απαντησει σε ολες αυτες τις χαζομαρες......

εδω δεν εκανε δηλώσεις καν για το βιβλιο του αδερφου της.....

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά....πόσο χρονών είσαι και μιλάς τόσο απαξιωτικά και επίσης απαντάς τόσο επιλεκτικά από όλα που έγραψα;;;;

 

1.Ακούω από όλα τα είδη της μουσικής!

2.Είτε σου αρέσει είτε όχι τα ροκ τραγούδια κυρίως της δεκαετίας των 80's αλλά και κάποια των 70's είναι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ από τα τραγούδια της ποπ μουσικής!Ακόμα και τώρα διάφοροι DJ φτιάχνουν απίστευτα πολλές παραλλαγές βασιζόμενοι σε αυτά!!!Ακόμα και τώρα να πας σε πάρτυ παιδιών λυκείου θα δεις ότι η πλειοψηφία της μουσικής που ακούγεται είναι ροκ εκείνης της δεκαετίας και φυσικά τελευταία ελληνικά!!!!

3.Δεν μίλησα για ανώτερη μουσική!Δικά σου λόγια είναι αυτά!

4.Και είτε σου αρέσει είτε όχι υπάρχουν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟΤΕΡΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΤΟΝΝΑ(όχι απαραίτητα σε 1 είδος μουσικής!!!)!!!!

5.Ο κύριως λόγος που έγινε γνωστή και παρέμενει γνωστή ήταν οι διάφορες υπερβολικά "σέξυ" εμφανίσεις τις,τα διάφορα σκάνδαλα κ.α.!!!!Δεν αμφιβάλλω ότι έχει βγάλει τρελές επιτυχίες κ.α. αλλά μην θεοποιούμε τον καθέναν!!!Όλα με μέτρο!

 

αυτη ειναι η γνωμη σου σεβαστη.....

εγω εχω αλλη γνωμη........!!!!!!

η μαντονα εχει δωσει Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Α ποπ(και οχι μονο )αλμπουμ.........

cd σαν το ray of light το confessions η το Like a prayer ειναι πραγματικα διαμαντια.......!!!!!!!

και σε πληροφορω οτι και εγω ακουω τα ΠΑΝΤΑ.......

οσο για τα σεξ κτλ πληροφοριακά σου λεω οτι το erotica πχ(σκανδαλα σεξ κτλ) ειναι απο τα cd της με τις χαμηλότερες πωλησεις........σε ολη την καριερα της.......

πχ....

ray of light 14 εκκ....παγκοσμίως....

erotica 5 εκκ......

οποτε μην λεμε οτι θελουμε.......!!!!!!

τελος πιάστηκες απο ενα αρθρο.....την αποκαλεσες koloγρια αν δεν κανω λαθος και ανοιξες ολοκληρη ιστορια......

την συγκεκριμένη πληροφορια παντως εγω εδω την διαβασα....σε κανενα αλλο φορουμ...ουτε σε αυτα που αφορουν την μαντονα....

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τώρα....σοβαρολογείς???

 

Ότι είδους τραυματισμός και να είναι πάνω στο χορευτικά δεν δικαιολογείται το......"νοσοκομείο"!!!!!ΕΛΕΟΣ!Ήμουν 16 χρόνια αθλητής (πρωταθλητισμό έκανα),είμαι γυμναστής,είμαι στον χόρο γενικά του αθλητισμού τόσα χρόνια και επέτρεψέ μου να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για τραυματισμούς κ.α.!!!!Με 1 γιατρό και πρώτες βοήθειες και 1-2 ασθενοφόρα να είναι σε ετοιμότητα είσαι καλυμένος!!

 

Για τον ειδικά διαμορφωμένο χώρο για τα παιδιά της για 2 ώρες......δεν το σχολιάζουμε????Τι θα πάθουν αν δηλαδή κάτσουν σε έναν απλό χώρο με τις καρεκλίτσες και μια νταντά???

 

Για τις λάμπες στον τοίχο και όχι στο ταβάνι.........σιγά........μην σου πέσει τίποτα Μαντόννα...!

 

Και όπως γράφει στο άρθρο.......θέλει και μίνι πολιτεία τρομάρα της!!!

 

Αν διάβαζες καλύτερα τι έγραφα τα ίδια θα έλεγα για τον κάθε τραγουδιστή!Απλώς έτυχε λόγω του ότι έρχεται αυτή εδώ μιλάνε τώρα για αυτή!!!Αν έρθει κάποιος επίσης γνωστός και έχει αυτές τις κουλές προτιμήσεις (που έτσι πληροφοριακά.......πιο πολύ για να δειχτούν το κάνουν!!!) πάλι ΤΑ ΙΔΙΑ θα έλεγα και ας τον πήγαινα σαν καλλιτέχνη!Για την Kylie που είχε έρθει δεν είχα ακούσει τόσο παράλογα πράγματα (και ας μην είναι τόσα χρόνια στο κουρμπέτι) ούτε και σε άλλους καλλιτέχνες που είναι πού ανώτεροι από την Μαντόννα σε άλλα είδη μουσικής......βλέπε ροκ....!

 

Αλλά όχι ρε παιδιά να δικαιολογούμε τα πάντα σε έναν καλλιτέχνη!!!

 

και εδω εισαι λαθος....

1)η kylie ειναι πολλα χρονια...στο κουρμπετι....20 χρονια..και βαλε.....

25 εχει η μαντονα....

2)δεν εχει καμια μα καμια μα καμια σχεση η καριερα της kylie με της madonna.....το ρέψιμο της μαντονα γινεται ειδηση σε ολοκληρο τον πλανητη...η kylie ακομη και αν τα εκανε ολα αυτα...(με τις μασκες κτλ....) ειδηση δεν θα εβγαινε.....

η kylie τραγουδαει σε χωρους με 10.000 κοσμο το πολυ....

η αλλη τραγουδαει σε γηπεδα.....

δεν εχουν σχεση ουτε σαν ονομα..ουτε σαν περιοδεία κοσμο,ασφάλεια κτλ......και φυσικα η kylie την οποια παω με 100 δεν τραβαει τα media οσο η madonna....

Link to comment
Share on other sites

1.Θα διαφωνήσω με τα τελευταία άλμπουμ!!!!!Εκτός από τις κλασικές επιτυχίες οι πλειψηφία του κόσμου δεν έχει ιδέα για τα υπόλοιπα τραγούδια σε σχέση με αυτό που γινόταν παλιότερα!

 

2.Τα σκάνδαλα για σεξ κ.α. δεν έχουν σχέση με το erotica!Δεν το είπα για αυτό αλλά για την προσωπική της ζωή,για τις περίεργες εμφανίσεις της κ.α.!Σε αυτό ΔΕΝ μπορεί να διαφωνήσει κανείς!Όταν ρωτάς για Μαντόννα από τα πρώτα πράγματα που σου έρχονται στο μυαλό είναι και τα......σεξουαλικά!

 

3.Την αποκάλεσα έτσι όπως είπες και εξήγησα τον λόγο!Όλα τα ΠΑΡΑΛΟΓΑ που ζητάνε μου δείχνουν μόνο ηλίθια τουπέ και τίποτα άλλο!Όποιος καλλιτέχνης κι αν είναι για αυτό το θέμα πάλι θα τον έκραζα!ΑΑΑΑ και παρεπιπτόντως........έχουν γίνει πολλές συναυλίες ανά τον κόσμο.......για καλύτερους καλλιτέχνες γενικότερα στην μουσική σκηνή δεν έχω ακούσει τέτοιες ηλίθιες απαιτήσεις!

 

4.Ενημερωτικά........το άρθρο το παρέθεσα από ένα site που ΕΠΙΣΗΣ το βρήκα από forum!!Και μάλιστα την συγκεκριμένη είδηση την είπαν και σε ειδήσεις (όχι μόνο ελληνικών καναλιών....!)!!!Άρα ΔΕΝ είναι δυνατόν να τους βγάζετε όλους τρελούς!

 

5.Η Kylie είναι 20 χρόνια στο κουρμπέτι αλλά τα χρόνια που κάνει μεγάλες επιτυχίες παγκοσμίως είναι πολύ λιγότερα!Σε σύγκριση πάντοτε με την Μαντόννα!

 

6.Γιατί δεν τραβάει τα media......κάτσε και αναρωτήσου τι τραβάει τα media γενικώς στην ιστορία!!!!ΔΕΝ είναι πάντως η μουσική του καλλιτέχνη αλλά ΟΛΑ τα υπόλοιπα....!!!!Ο νοών νοείτω!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει παγκόσμιες επιτυχίες η Kylie! Μην τρελαθούμε κιόλας! Στην αμερικη δεν την ξέρει κανείς! Εχει μονο 2 τοπ10 επιτυχίες! Μια το 88( νούμερο 3) και μια το 2001(νούμερο 7)! Σε σύγκριση με τις 37 classic τοπ10 επιτυχίες της Μαντόννα. Περισσότερες κι απο τον Elvis κι απ'οποιονδήποτε!:) Ασε που αμα δεν έκανε χαζομάρες η Warner θα είχε πάνω απο 45 τοπ10 singles.

Μιλάμε για την πιο δύσκολη αγορά, τις ΗΠΑ. ΑΛλα ακόμα και στην Αυστραλία, χώρα της Kylie, η Madonna έχει παραπάνω νο1!:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Όταν ρωτάς για Μαντόννα από τα πρώτα πράγματα που σου έρχονται στο μυαλό είναι και τα......σεξουαλικά!

 

Όταν ρωτάς τη μάνα μου είναι λογικό να πάει το μυαλό της εκεί μιας και γνωρίζει το όνομα αλλά τίποτα για τη μουσική της! Όπως έλεγαν και παλαιότερα και για την Λάσκαρη που επειδή έδειχνε τότε λίγο μπουτάκι (και όχι μόνο) τη θεωρούσαν ...πόρνη!

Welcome 2008! :happy:

 

 

4.Ενημερωτικά........το άρθρο το παρέθεσα από ένα site που ΕΠΙΣΗΣ το βρήκα από forum!!Και μάλιστα την συγκεκριμένη είδηση την είπαν και σε ειδήσεις (όχι μόνο ελληνικών καναλιών....!)!!!Άρα ΔΕΝ είναι δυνατόν να τους βγάζετε όλους τρελούς!

 

Στις έγκυρες ειδήσεις του Star? Διότι και για την Kylie τα ίδια έλεγαν (όταν όμως στη συναυλία δεν πήγαν ούτε οι μισοί από όσους περίμεναν, έκαναν την πάπια)

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

1.Θα διαφωνήσω με τα τελευταία άλμπουμ!!!!!Εκτός από τις κλασικές επιτυχίες οι πλειψηφία του κόσμου δεν έχει ιδέα για τα υπόλοιπα τραγούδια σε σχέση με αυτό που γινόταν παλιότερα!

 

2.Τα σκάνδαλα για σεξ κ.α. δεν έχουν σχέση με το erotica!Δεν το είπα για αυτό αλλά για την προσωπική της ζωή,για τις περίεργες εμφανίσεις της κ.α.!Σε αυτό ΔΕΝ μπορεί να διαφωνήσει κανείς!Όταν ρωτάς για Μαντόννα από τα πρώτα πράγματα που σου έρχονται στο μυαλό είναι και τα......σεξουαλικά!

 

3.Την αποκάλεσα έτσι όπως είπες και εξήγησα τον λόγο!Όλα τα ΠΑΡΑΛΟΓΑ που ζητάνε μου δείχνουν μόνο ηλίθια τουπέ και τίποτα άλλο!Όποιος καλλιτέχνης κι αν είναι για αυτό το θέμα πάλι θα τον έκραζα!ΑΑΑΑ και παρεπιπτόντως........έχουν γίνει πολλές συναυλίες ανά τον κόσμο.......για καλύτερους καλλιτέχνες γενικότερα στην μουσική σκηνή δεν έχω ακούσει τέτοιες ηλίθιες απαιτήσεις!

 

4.Ενημερωτικά........το άρθρο το παρέθεσα από ένα site που ΕΠΙΣΗΣ το βρήκα από forum!!Και μάλιστα την συγκεκριμένη είδηση την είπαν και σε ειδήσεις (όχι μόνο ελληνικών καναλιών....!)!!!Άρα ΔΕΝ είναι δυνατόν να τους βγάζετε όλους τρελούς!

 

5.Η Kylie είναι 20 χρόνια στο κουρμπέτι αλλά τα χρόνια που κάνει μεγάλες επιτυχίες παγκοσμίως είναι πολύ λιγότερα!Σε σύγκριση πάντοτε με την Μαντόννα!

 

6.Γιατί δεν τραβάει τα media......κάτσε και αναρωτήσου τι τραβάει τα media γενικώς στην ιστορία!!!!ΔΕΝ είναι πάντως η μουσική του καλλιτέχνη αλλά ΟΛΑ τα υπόλοιπα....!!!!Ο νοών νοείτω!

 

φιλε μου ολα αυτα που λες σαν αποψη την σεβομαι αλλα συγνωμη δεν στεκουν.....

μιλαμε τωρα για μια τραγουδιστρια που εχει πουλησει πανω απο 300 εκκ δισκους παγκοσμίως.....και οχι μονο αυτο......

στην λιστα με τους καλλιτέχνες με τα περισσοτερα εσοδα απο μια περιοδεια ερχεται 4η....

πρωτοι ειναι οι rolling stones δευτεροι οι u2 τριτοι οι police και 4η η μαντονα...

αυτο αυτομάτως δεν την κανει μονο την δημοφιλέστερη γυναικα στο θεμα της περιοδειας αλλα τον δημοφιλέστερο σολο καλλιτέχνη ολων των εποχων.....

τα τελευταια της αλμπουμ ανεβηκαν νο1 το καθενα σε πανω απο 40 χωρες στον πλανητη.......

και ολα αυτα τα κανει μια γυναικα που το πρωτο της single το εβγαλε το 83....

δεν ειναι δυνατον αυτο να γινεται μονο για τα σκανδαλα.....και ολα αυτα που λες....

η madonna παντοτε προκαλουσε και παντα θα προκαλει....

αυτο ηταν μεσα στο image της.......

αν το δεχεσαι καλως...αν δεν το δεχεσαι παλι καλως...

αλλα να ισοπεδώνουμε μια τετοια καριερα......δεν ειναι σωστο...

το hung up πχ απο το προηγουμενο της cd το ξερουν οι ΠΑΝΤΕΣ....το ιδιο και το 4 minutes....

ξερεις μερικοι καλλιτέχνες οταν φτανουν τοσο ψηλα ασχετα αν δεν μας αρεσουν καλο ειναι να τους βγαζουμε το καπελο μερικες φορες....ειτε ειναι madonna ειτε τζακσον ειτε ειναι nirvana ειτε ειναι u2 η οτιδηποτε αλλο......

τελος μια και μιλαμε για αρθρα.........να και μερικα που βρηκα και εγω.......

για δες λιγο εδω.....

http://www.madonnatribe.com/news/modules.php?name=News&new_topic=88

In The Press: Madonna returns to Michigan roots to show her film

She might be known worldwide as the Material Girl, but there's more than a little of the small-town Michigan girl left in Madonna.

 

The pop superstar arrived in this northern Michigan resort town Saturday to introduce her documentary, "I Am Because We Are," a highlight of the Traverse City Film Festival. The event was co-founded by filmmaker, author and fellow Michigan native Michael Moore.

 

Hundreds of fans cheered from behind barricades as Madonna, wearing a black dress, high heels and sunglasses, stepped out of a black sport utility vehicle that pulled up in front of the State Theatre. She hugged a waiting Moore, who sported an orange baseball cap, and posed for photos with him.

 

Madonna and Moore shared the stage at the theater before a screening of the movie, which deals with the orphans of Malawi, the African nation where she and husband Guy Ritchie adopted a son.

 

"It's great bringing my movie to a place that I feel familiar," Madonna told the audience. "Not like the Cannes Film Festival, where nobody's speaking English, or the Tribeca Film Festival, where no one sits down.

 

"There's something poetic about coming back to the place where I used to come for holidays - camping trips with my dad and stepmother and my very large family," said the 49-year-old singer, born to the southeast in Bay City and raised in the Detroit suburb of Rochester Hills.

 

Madonna was accompanied by her 11-year-old daughter, Lourdes, and the film's director, Nathan Rissman.

 

Moore, who won an Oscar for his 2002 documentary "Bowling for Columbine," said he was humbled to be able to call Madonna a friend.

"She has such an incredible heart and such a generous spirit," he said. "She does so much out of the glare of the lights to make the world a better place."

Madonna had praise of her own for Moore, 54, a Flint-area native who has a home near Traverse City.

"There aren't a lot of role models for us in the world, or people we can look up to," she said. "People who are not afraid to stick their neck out, people who are not afraid to stand up for things and be unpopular, to go against the grain, think outside the box.

"And we need, and I need, Michael Moore in my life."

 

επισης.....

http://en.wikipedia.org/wiki/I_Am_Because_We_Are

 

και το τρειλερ της ταινιας....

 

βεβαια κακως τα βαζω ολα αυτα γιατι την απαντηση ηδη την ξερω απο τωρα.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ρωτάς τη μάνα μου είναι λογικό να πάει το μυαλό της εκεί μιας και γνωρίζει το όνομα αλλά τίποτα για τη μουσική της! Όπως έλεγαν και παλαιότερα και για την Λάσκαρη που επειδή έδειχνε τότε λίγο μπουτάκι (και όχι μόνο) τη θεωρούσαν ...πόρνη!

Welcome 2008! :happy:

 

 

 

 

Στις έγκυρες ειδήσεις του Star? Διότι και για την Kylie τα ίδια έλεγαν (όταν όμως στη συναυλία δεν πήγαν ούτε οι μισοί από όσους περίμεναν, έκαναν την πάπια)

 

:lol:

 

συμφωνω σε ολα.....

τελος να συμπληρωσω.....

τελικα ισως να μας ειναι δυσκολο να δεχτουμε μερικες φορες οτι η μαντονα με "τα σκανδαλα" οχι μονο δεν καταστράφηκε απο τα ναρκωτικα και το αλκοολ οχι μονο δεν εσβησε η καριερα της.....αλλα εχει κανει οικογενεια...ειναι σε τελεια φορμα...συνεχιζει να γεμιζει γηπεδα και να κανει sold out σε ολοκληρο τον πλανητη....και φυσικα τα cd της ανεβαινουν νο1 σε ολοκληρο τον πλανητη.......!!!!!!!!!

δεν νομιζω να υπαρχουν πολλοι που να το εχουν πετυχει αυτο....και να ειναι 25 χρονια σερι στην κορυφη......σε ολοκληρο τον πλανητη.....

Link to comment
Share on other sites

thanx για όσα γράφεις freddaras!

Απλα το πρόβλημα με την Μαντόννα είναι οτι μιλάμε για έναν απο τους ανθρώπους με το υψηλότερο IQ στον κόσμο αποδεδειγμένα. Γι'αυτο δεν είναι εύκολο να την ακολουθήσει ο καθένας. Και τότε αρχίζει το θάψιμο.

Για παράδειγμα δε μπορεί κάποιος να είναι δεξιός και να του αρέσει η Μαντόννα. Θα τον πλάκωνε στο ξύλο στην κυριολέξία!:lol:

Ξέρεις οτι όλοι οι fans τηε είναι έξυπνα άτομα με συγκεκριμένες ιδέες και φιλοσοφίες ζωής.

Εμένα προσωπικά η γυναίκα μου έχει αλλάξει τη ζωή σε αρκετά μεγάλο βαθμό! Κυρίως λόγω των ατόμων που μπήκαν στη ζωή μου εξ'αιτίας της!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.......ξέρετε να διαβάζετε αυτά που γράφουν οι άλλοι ή τα ερμηνεύετε όπως θέλετε???

 

1.ΔΕΝ είπα ΠΟΤΕ ότι η Kylie είναι μεγαλύτερη από την Μαντόννα σε επιτυχίες κ.α.!!!ΠΟΤΕ!ΕΙΠΑ ότι τα τελευταία χρόνια έβγαλε κάποια τραγούδια-άλμπουμ που έκαναν παγκόσμια επιτυχία και όταν λέμε παγκόσμια επιτυχία για να ξέρουμε και τις έννοιες......δεν σημαίνει ότι αυτό ισοδυναμεί ΜΟΝΟ με την 1η θέση σε παγκόσμιες πωλήσεις.....!!!!

 

2.Είτε αρέσει είτε όχι τα....σκάνδαλα ΕΚΤΟΞΕΥΣΑΝ την καριέρα τις Μαντόννα εκείνη την εποχή σε συνδυασμό με τα πολύ καλά τραγούδια!ΔΕΝ μίλησα για το 2008 billdanos!!!Αυτά που έκανε τότε για ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΚΑΠΩΣ!Και τα media ΠΑΝΤΟΤΕ ασχολούνται με αυτά και τα προωθούν είτε αρνητικά είτε θετικά(στην περίπτωση της Μαντόννα για παράδειγμα!!!) και αυτό είναι ΓΕΓΟΝΟΣ στα πάντα.....τραγούδι,ταινίες κ.α.!!!!

 

3.Ενημερωτικά billdanos.....δεν το άκουσα από τις ειδήσεις του Σταρ (αν και θα το ανέφεραν και αυτοί σίγουρα) αλλά από τα περισσότερα κανάλια (ΝΕΤ,ΑΝΤ1 κ.α.!!!!) αλλά και σε ξένα site.Πριν κράξεις διάβασε καλύτερα τι έγραψα!

 

4.freddaras.......ισοπέδωσα εγώ την καριέρα της?????????Τόσην ώρα αυτό λέω δηλαδή???Αυτό κατάλαβες???Άλλα λέω.......δες και πιο πάνω για αυτό το θέμα!Εγώ δεν ισοπεδώνω τίποτα!Να τα πω λιγότερο "επιστημονικά" για να μην με παρεξηγείται χωρίς λόγο:ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ την μουσική της,την σκηνική της παρουσία κ.α. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ να το παίζει κάπως,να έχει ΤΙΙΙΙΣ απαιτήσεις σε διάφορα θέματα λες και είναι δεν ξέρω εγώ τι, όταν άτομα σαν κι εσένα,σαν κι εμένα,σαν τον οποιονδήποτε την ανέβασαν!Ο κόσμος την ΑΝΕΔΕΙΞΕ γιατί αναγνώρισε κάποια πράγματα!Όλα τα υπόλοιπα που κάνει για μένα είναι καραγκιοζιλίκια!Αντιθέτως κάποιοι εδώ την έχουν ΘΕΟΠΟΙΗΣΕΙ και το τόσο το κάνουν τοοοοοοοοοοοοοοοοσο με το συμπάθειο!!!

 

5.Τα σχόλια για το IQ και για το απίστευτο "επίπεδο" των fan της Μαντόννα,για τις φιλοσοφίες της ζωής κ.α.............διάβασε το τέλος του 4 που έγραψα(κάτι λέγαμε για υπερβολές κ.α.!)!!!!Στο τέλος κάποιοι εδώ θα μου την παρουσιάσουν σαν την Μητέρα Τερέζα....!!!Τι άλλο θα ακούσω....!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

 

3.Ενημερωτικά billdanos.....δεν το άκουσα από τις ειδήσεις του Σταρ (αν και θα το ανέφεραν και αυτοί σίγουρα) αλλά από τα περισσότερα κανάλια (ΝΕΤ,ΑΝΤ1 κ.α.!!!!) αλλά και σε ξένα site.Πριν κράξεις διάβασε καλύτερα τι έγραψα!

 

Δεν κράζω, όπως και εσύ έγραψα τις δικές μου απόψεις! :)

 

Στο τέλος κάποιοι εδώ θα μου την παρουσιάσουν σαν την Μητέρα Τερέζα....!!!Τι άλλο θα ακούσω....!

 

Εβίτα για την ακρίβεια! :p

Link to comment
Share on other sites

Record numbers turn out for Madonna

 

Madonna has given Switzerland's the biggest ever concert, eclipsing that of the Rolling Stones' show two years earlier.

 

Altogether 72,000 fans descended on the Dübendorf former military airfield near Zurich, 10,000 more than the Rolling Stones attracted at the same venue in 2006.

 

The singer was given a standing ovation as she was brought in on a throne at the start of the show. She made eight costume changes during the two-hour show and performed alongside 16 dancers and 12 musicians.

 

Organisers Good News said they were satisfied with the event. They counted just 2,000 cars at the venue, with the vast majority of fans travelling on 130 extra trains put on for the concert.

 

Police said the event ran smoothly with no serious incidents reported, although 220 people needed first aid.

 

Madonna's Sticky & Sweet Tour is travelling to 50 countries on 50 trucks – 28 fewer than were required for the Rolling Stones.

 

http://www.swissinfo.ch/eng/news_digest/Record_Swiss_concert_goers_turn_out_for_Madonna.html?siteSect=104&sid=9633990&cKey=1220175214000&ty=nd

 

και εδω η φοβερη και τρομερη σταρ μαντονα με τις μασκες τις λαμπες και ολα τα σχετικα...κανει προβα μπροστα στο κοινο που εχει παει στο γηπεδο απο νωρις να περιμενει!!!!!!!!!!!!

εδω το miles away

και εδω το into the groove...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά....πόσο χρονών είσαι και μιλάς τόσο απαξιωτικά και επίσης απαντάς τόσο επιλεκτικά από όλα που έγραψα;;;;

 

1.Ακούω από όλα τα είδη της μουσικής!

2.Είτε σου αρέσει είτε όχι τα ροκ τραγούδια κυρίως της δεκαετίας των 80's αλλά και κάποια των 70's είναι ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ από τα τραγούδια της ποπ μουσικής!Ακόμα και τώρα διάφοροι DJ φτιάχνουν απίστευτα πολλές παραλλαγές βασιζόμενοι σε αυτά!!!Ακόμα και τώρα να πας σε πάρτυ παιδιών λυκείου θα δεις ότι η πλειοψηφία της μουσικής που ακούγεται είναι ροκ εκείνης της δεκαετίας και φυσικά τελευταία ελληνικά!!!!

3.Δεν μίλησα για ανώτερη μουσική!Δικά σου λόγια είναι αυτά!

4.Και είτε σου αρέσει είτε όχι υπάρχουν ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟΤΕΡΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΤΟΝΝΑ(όχι απαραίτητα σε 1 είδος μουσικής!!!)!!!!

5.Ο κύριως λόγος που έγινε γνωστή και παρέμενει γνωστή ήταν οι διάφορες υπερβολικά "σέξυ" εμφανίσεις τις,τα διάφορα σκάνδαλα κ.α.!!!!Δεν αμφιβάλλω ότι έχει βγάλει τρελές επιτυχίες κ.α. αλλά μην θεοποιούμε τον καθέναν!!!Όλα με μέτρο!

 

δεν απέφυγα να απαντήσω τόσες μέρες, αλλά είχα κάποιες υποχρεώσεις και δεν μπήκα καθόλου στο myphone τις τελευταίες μέρες.

για να σου λύσω την απορία, είμαι 25 χρονών.

 

ήμουν έτοιμη να απαντήσω σε όλα αυτά που έγραψες παραπάνω, αλλά όπως είπα με "έσβησε" η τελευταία σου δήλωση, οπότε θεώρησα πως δεν υπήρχε λόγος να προσπαθήσω να αντικρούσω τα λεγόμενά σου, αφού δεν πρόκειται να άλλαζες γνώμη.

 

δεν είπα εγώ ότι η Madonna είναι η θεά, ούτε την θεωρώ ίνδαλμά μου. απλά μου αρέσει πολύ η μουσική της και τα show της.

 

Αυτά που γράφουν στον τύπο μην τα πιστεύετε όλα. Και με τόσα που γίνονται στον κόσμο, το αν η Madonna προτιμά φώτα τοίχου και όχι στο ταβάνι, το θεωρώ πολύ αφελές να κάθετε να ασχολείται κάποιος με αυτό και τις άλλες απαιτήσεις της...

 

επίσης, μη ξεχνάτε πως την ώρα του show θα βρίσκονται πάνω από 70,000 άτομα... υπάρχει και η 1 στο 1.000.000 περίπτωση να προκληθεί μια φωτιά, ή τελος πάντων κάτι που να θέσει σε κίνδυνο τις ζωές των θεατών... (εξ'ού και το νοσοκομείο)

 

και δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικά άτομα ασχολούνται με κάτι που δεν τους ενδιαφέρει ή τους τσατίζει! πχ εμένα με τσατίζουν οι συζητήσεις για το ποδόσφαιρο! λέτε να πάω σε κάθε forum και να αρχίζω να γράφω τα δικά μου???

 

και τέλος, από εδώ και περα θα προσπαθήσω να ασχολούμαι με το θέμα "Madonna" και όχι με το αν θεωρεί καποιος υπερβολικές τις απαιτήσεις της ή ότι δεν του αρέσει η μουσική του.

 

3 εβδομάδες για το show στην Αθήνα!!!!!!!!!!!!!!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...