Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες εκκαθάριση δεδομένων στο usb setting που προτείνει; Και κάνε και μία επανεκκίνηση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαζοντας τα παντα και εχοντας μεινει μονο με 1% το μονο που δουλεψε ειναι να απενεργοποιησω το fast charging, να απερνεργοποιησω το κινητο και συνδεσω αργο φορτιστη. για την ωρα φορτιζει αργα αλλα με μια βολτα στο reddit θα δειτε οτι ειναι πολυ γενικευμενο προβλημα.. δυστυχως μου τα χαλασε η samsung ενω ημουν παρα πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό το έπαθα 2 φορές μετά από μπάνιο. Τώρα ή είχε ανιχνεύσει υγρασία από υδρατμούς η από το χέρι μου που πάντα καλύπτω με το χέρι του τη θύρα φόρτισης όπως το κρατάω. Μου το έβγαλε Στ 5 λεπτά αφότου πήρα το κινητό στα χέρια μου. Και τις δύο φορές έκανα επανεκκίνηση (Απενεργοποίηση λίγα λεπτα κλειστό, και ξανά ενεργοποιηση) και έσβηνε η ένδειξη. Μάλιστα με την ένδειξη αναμμένη φόρτιζε μόνο με τη μία πλευρά του usb. Με την ανάποδη δεν. Δεν ξέρω εάν σε βοήθησα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανείς esim με το συγκεκριμένο κινητό ;

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το samsung a54 256GB. Το εχει το you στα 389. Πιστευετε αξιζει σε αυτα τα λεφτα η εχω καμια καλυτερη εναλλακτικη; Γενικα ψαχνω ενα κινητο για lag free καθημερινη χρηση (viber,fb,instagram,browsing,youtube κτλ) που να κρατησει 2-3 χρονια. Τωρα ειμαι με ενα xiaomi mi a3

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, spocky said:

Σκεφτομαι να παρω το samsung a54 256GB. Το εχει το you στα 389. Πιστευετε αξιζει σε αυτα τα λεφτα η εχω καμια καλυτερη εναλλακτικη; Γενικα ψαχνω ενα κινητο για lag free καθημερινη χρηση (viber,fb,instagram,browsing,youtube κτλ) που να κρατησει 2-3 χρονια. Τωρα ειμαι με ενα xiaomi mi a3

επειδη το εχω για 2ο, και επειδη προτιμω samsung λογω λογισμικου και cloud, ειναι καλο αλλα μετα απο καιρο ψιλο μπουκωνει. Δηλαδη αρχιζει και εχει λιγο λαγκ. μην φανταστεις κατι τρομερο, αλλα πχ σε σχεση με ναυαρχιδα η διαφορα φαινεται. Εγω θα σου ελεγα να χτυπησεις ενα s23 αν μπορεις που εχει 520 με τιμολογιο καινουριο.  ειναι πιο ακριβο αλλα αξιζει στα λεφτα αυτα, αλλιως θα εβλεπα κανα xiaomi 13t κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

επειδη το εχω για 2ο, και επειδη προτιμω samsung λογω λογισμικου και cloud, ειναι καλο αλλα μετα απο καιρο ψιλο μπουκωνει. Δηλαδη αρχιζει και εχει λιγο λαγκ. μην φανταστεις κατι τρομερο, αλλα πχ σε σχεση με ναυαρχιδα η διαφορα φαινεται. Εγω θα σου ελεγα να χτυπησεις ενα s23 αν μπορεις που εχει 520 με τιμολογιο καινουριο.  ειναι πιο ακριβο αλλα αξιζει στα λεφτα αυτα, αλλιως θα εβλεπα κανα xiaomi 13t κτλ

ε ψαχνω κατι μεχρι 400 ευρω οχι παραπανω. Το xiaomi ηταν καλη ευκαιρια αλλα δεν το προλαβα black friday και τώρα εχει παει πολυ ακριβο. Το s23 μονο το JM tech  το εχει τοσο και δεν θα ψωνιζα απο εκει, σε αλλα καταστηματα ανεβαινει πολυ. Σκεφτομαι και το motorola edge 40 αλλα τα samsung ειναι νομιζω πιο μπροστα σε υποστηριξη και ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spocky said:

ε ψαχνω κατι μεχρι 400 ευρω οχι παραπανω. Το xiaomi ηταν καλη ευκαιρια αλλα δεν το προλαβα black friday και τώρα εχει παει πολυ ακριβο. Το s23 μονο το JM tech  το εχει τοσο και δεν θα ψωνιζα απο εκει, σε αλλα καταστηματα ανεβαινει πολυ. Σκεφτομαι και το motorola edge 40 αλλα τα samsung ειναι νομιζω πιο μπροστα σε υποστηριξη και ποιοτητα.

κοιτα και το α54 ειναι πολυ καλο και αν δε σε καλυψει το πουλας με μικρη χασουρα αυτη τη στιγμη, οποτε χτυπα το. αν δε θες να πας πιο πανω δηλαδη αξιζει. αλλιως σε κινεζους υπαρχουν επιλογες με πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα ομως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς πολύ μικρές διακοπές (1-2 δευτερολέπτων) στον ήχο κατά τη διάρκεια βιντεοκλήσης;
Το θέμα το έχει μια φίλη με το Α54 της (περίπου 3 εβδομάδων αγορασμένο είναι). Ο συνομιλητής της την ακούει κανονικά χωρίς διακοπές, αλλα εκείνη παρατηρεί κάποιες μικρές διακοπές όταν εκείνος μιλάει. Δεν το κάνει συνέχεια, σε άλλες βιντεοκλήσεις το κάνει και σε άλλες όχι. Επίσης το έχει παρατηρήσει και με χρήση Viber και με χρήση FB Messenger. Σήμερα το δοκιμάσαμε και μαζί και το διαπίστωσα κι εγώ κρατώντας τη συσκευή της. Εκείνη έχοντας τη δική μου (Realme) συσκευή, κι εγώ το Α54 της. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stark said:

Καλησπέρα σε όλους.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς πολύ μικρές διακοπές (1-2 δευτερολέπτων) στον ήχο κατά τη διάρκεια βιντεοκλήσης;
Το θέμα το έχει μια φίλη με το Α54 της (περίπου 3 εβδομάδων αγορασμένο είναι). Ο συνομιλητής της την ακούει κανονικά χωρίς διακοπές, αλλα εκείνη παρατηρεί κάποιες μικρές διακοπές όταν εκείνος μιλάει. Δεν το κάνει συνέχεια, σε άλλες βιντεοκλήσεις το κάνει και σε άλλες όχι. Επίσης το έχει παρατηρήσει και με χρήση Viber και με χρήση FB Messenger. Σήμερα το δοκιμάσαμε και μαζί και το διαπίστωσα κι εγώ κρατώντας τη συσκευή της. Εκείνη έχοντας τη δική μου (Realme) συσκευή, κι εγώ το Α54 της. 

Πρόβλημα δικτύου φαίνεται αν έχει παλιά κάρτα sim ας κάνει μια αλλαγή 

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2024 at 7:49 ΠΜ, chris_amg said:

Βγήκε το update Ιανουαρίου!

Έχει φάει ένα κόλλημα και δεν ολοκληρώνεται το κατέβασμα της ενημέρωσης...!!!???

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι, όμως αυτό που λες ίσως να είναι θέμα ίντερνετ η και εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω εάν σας κατεβάζει αυτόματα τα updates λογισμικού σε εσάς. Εμένα δεν μου έχει βγάλει ποτέ ειδοποίηση για νέο λογισμικό, πάρα μόνο εάν πάω και κάνω μόνος αναζήτηση. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, sotosok said:

Πρόβλημα δικτύου φαίνεται αν έχει παλιά κάρτα sim ας κάνει μια αλλαγή 

 

11 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι, όμως αυτό που λες ίσως να είναι θέμα ίντερνετ η και εφαρμογών.

Καλημέρα.
Η φίλη με το Α54 το πήρε αφού της είχαν κλέψει το προηγούμενο κινητό.
Η 1η νέα sim που της έδωσαν από τη Vodafone, είχε θέμα - ήταν μη λειτουργική.
Οπότε πήγε και της έδωσαν άλλη. Λέτε κι αυτή να έχει θεματάκι;
Αν το πρόβλημα ήταν η SIM ή το δίκτυο / internet, θεωρώ πως δεν θα της εμφανίζονταν το πρόβλημα τόσο με 5G / 4G όσο και με wi-fi (και στο δικό της και στο δικό μου σπίτι), σωστά;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vagelados said:

Καλημέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω εάν σας κατεβάζει αυτόματα τα updates λογισμικού σε εσάς. Εμένα δεν μου έχει βγάλει ποτέ ειδοποίηση για νέο λογισμικό, πάρα μόνο εάν πάω και κάνω μόνος αναζήτηση. 

Το ίδιο και εγώ δεν εμφανίζεται ειδοποίηση 

1 hour ago, stark said:

 

Καλημέρα.
Η φίλη με το Α54 το πήρε αφού της είχαν κλέψει το προηγούμενο κινητό.
Η 1η νέα sim που της έδωσαν από τη Vodafone, είχε θέμα - ήταν μη λειτουργική.
Οπότε πήγε και της έδωσαν άλλη. Λέτε κι αυτή να έχει θεματάκι;
Αν το πρόβλημα ήταν η SIM ή το δίκτυο / internet, θεωρώ πως δεν θα της εμφανίζονταν το πρόβλημα τόσο με 5G / 4G όσο και με wi-fi (και στο δικό της και στο δικό μου σπίτι), σωστά;

Αν έχει θέμα η sim όπου και να είναι θα έχει το ίδιο πρόβλημα, κάνε μια τράμπα την sim με την δική σου να το δεις πιο συγκεκριμένα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vagelados said:

Καλημέρα σας. Ηθελα να ρωτήσω εάν σας κατεβάζει αυτόματα τα updates λογισμικού σε εσάς. Εμένα δεν μου έχει βγάλει ποτέ ειδοποίηση για νέο λογισμικό, πάρα μόνο εάν πάω και κάνω μόνος αναζήτηση. 

Σε κανένα δεν βγάζει ειδοποίηση λογισμικού. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ σε xiaomi πάντα πέταγε ειδοποίηση και εάν ήθελες την έκανες. Θεωρούσα ότι και εδώ κάπως έτσι γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vagelados said:

Οκ ευχαριστώ σε xiaomi πάντα πέταγε ειδοποίηση και εάν ήθελες την έκανες. Θεωρούσα ότι και εδώ κάπως έτσι γίνεται. 

...κι εγώ Xiaomi είχα πριν και δεν ερχόταν τίποτα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vagelados said:

Οκ ευχαριστώ σε xiaomi πάντα πέταγε ειδοποίηση και εάν ήθελες την έκανες. Θεωρούσα ότι και εδώ κάπως έτσι γίνεται. 

Και εδώ έτσι γίνεται.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω το εν λόγω κινητό και χρειάζομαι εγγραφή κλήσεων.

Δεν είναι κάτι, συνεχώς είμαι στον δρόμο για διανομές, και οι πελάτες που με παίρνουν μου δίνουν στοιχεία, που θέλω μετά να κάθομαι με την ησυχία μου και να καθαρογράφω.

Δοκίμασα όποια εφαρμογή υπάρχει, τα αποτελέσματα είναι κακά. Έκανα δουλειά, δε λέω, αλλά ταλαιπωρήθηκα. (το μόνο που μου λείπει από xiaomi με xiaomi.eu).

Με τα πολλά, βρήκα ότι μπορούμε να έχουμε εγγενώς εγκραφή, αλλάζοντας το csc.

Έκανα όλη τη διαδικασία, έλα όμως που στην drop down list εμένα δεν έχει csc που θέλω, πχ THL για Ταϊλάνδη.

Υπάρχει τρόπος να βάλω στο κινητό μου rom με πιο πολλά csc?

Έχω το A546B-DS.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, TziMmys79 said:

Καλημέρα σας.

Έχω το εν λόγω κινητό και χρειάζομαι εγγραφή κλήσεων.

Δεν είναι κάτι, συνεχώς είμαι στον δρόμο για διανομές, και οι πελάτες που με παίρνουν μου δίνουν στοιχεία, που θέλω μετά να κάθομαι με την ησυχία μου και να καθαρογράφω.

Δοκίμασα όποια εφαρμογή υπάρχει, τα αποτελέσματα είναι κακά. Έκανα δουλειά, δε λέω, αλλά ταλαιπωρήθηκα. (το μόνο που μου λείπει από xiaomi με xiaomi.eu).

Με τα πολλά, βρήκα ότι μπορούμε να έχουμε εγγενώς εγκραφή, αλλάζοντας το csc.

Έκανα όλη τη διαδικασία, έλα όμως που στην drop down list εμένα δεν έχει csc που θέλω, πχ THL για Ταϊλάνδη.

Υπάρχει τρόπος να βάλω στο κινητό μου rom με πιο πολλά csc?

Έχω το A546B-DS.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δοκιμάσε cube acr.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, TziMmys79 said:

Καλημέρα σας.

Έχω το εν λόγω κινητό και χρειάζομαι εγγραφή κλήσεων.

Δεν είναι κάτι, συνεχώς είμαι στον δρόμο για διανομές, και οι πελάτες που με παίρνουν μου δίνουν στοιχεία, που θέλω μετά να κάθομαι με την ησυχία μου και να καθαρογράφω.

Δοκίμασα όποια εφαρμογή υπάρχει, τα αποτελέσματα είναι κακά. Έκανα δουλειά, δε λέω, αλλά ταλαιπωρήθηκα. (το μόνο που μου λείπει από xiaomi με xiaomi.eu).

Με τα πολλά, βρήκα ότι μπορούμε να έχουμε εγγενώς εγκραφή, αλλάζοντας το csc.

Έκανα όλη τη διαδικασία, έλα όμως που στην drop down list εμένα δεν έχει csc που θέλω, πχ THL για Ταϊλάνδη.

Υπάρχει τρόπος να βάλω στο κινητό μου rom με πιο πολλά csc?

Έχω το A546B-DS.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δες αν έχει επιλογή SEK. Προορίζεται για Ουκρανικές συσκευές και έχει ενεργή την εγγραφή κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε monster, δε θέλω να ξαναμπλέξω με εφαρμογές. Λογικά τη δοκίμασα, δε θυμαμαι, αλλά δε μου κάνουν.

 

Φίλε igianats, δυστυχώς δεν βλέπω sek. Έχω

BTB

BTE

EVR

MEO

SFR

BOG

CPW

EUX

EUY

MET

MOB

MOT

MSR

O2C

PLS

PRT

SIM

SWC

TIM

TOP

VIP

WWA

WWC

WWD

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...